Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Стока умря...
Автор: hose   
Дата:   23-07-12 15:16


https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/mnnh3320.JPG


http://frames.hit.bg/Screen%20Shot%202012-07-23%20at%203.03.50%20PM.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: pmartinov   
Дата:   23-07-12 15:45

In memoriam


Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: hose   
Дата:   23-07-12 15:51

The Dying Swan


Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: pmartinov   
Дата:   23-07-12 16:01

Стока е функция на пазара.


Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: hose   
Дата:   23-07-12 16:19

пазара е функция на хората

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: pmartinov   
Дата:   23-07-12 16:47

Mаde in China генерира на Запад безработица,а на изток повишаване на стандарта...

Експлоататорите се трансформират в експлоатирани.


Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: valen_tin   
Дата:   23-07-12 16:58

хмм ... умрял, умрял, колко да е умрял ... при мен се качва с около 15% средно всеки месец спрямо предходния [smile]

ама като спреш да качваш е нормално да намалеят приходите ... а и те не са само функция на количеството, а и на качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: realnoncho   
Дата:   23-07-12 17:24

Продавай краставици. Следващият? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: hose   
Дата:   23-07-12 23:53

...ГМО

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: serjy   
Дата:   24-07-12 00:08

който работи ще спичели, който само сака да папка, че духа дупата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: aldygreen   
Дата:   24-07-12 02:05

Хубавите и добре обработени кадри ги купуват. Чудна работа... [smilie18]



Публикацията е редактирана (24-07-12 02:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: burningice   
Дата:   24-07-12 08:13

Странно тези западняци с висок стандарт, как си амортизират 5D u 700D камерите и пускат кадри на по 0,25$ ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: valen_tin   
Дата:   24-07-12 08:51

еми с краставици ги амортизират [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: allx   
Дата:   24-07-12 09:17

Слуховете за смъртта на стока са силно преувеличени [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: valen_tin   
Дата:   24-07-12 12:21

те и ДСЛР-ите щяха да умират [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: vaskoni   
Дата:   24-07-12 12:36

0,25$...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: allx   
Дата:   24-07-12 13:18

На мен в Айсток ми купиха веднъж снимка за 0,09$[thankyou] Ма те са си уникални [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: hose   
Дата:   24-07-12 16:50

както винаги големи приказки, но никой не си пуска статистиката...

и къде е връзката качване-продажби??! аз по-скоро виждам обратната...

но ако има такава, при среден "живот" на снимка от около година, би означавало че всички са на загуба... освен сайта разибра се

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: freestyler   
Дата:   24-07-12 17:11

Като за допълнителни доходи е ОК.
Аз продавам и в шътъра за по $0,25 и в photosbulgaria.com за доста повече (разбира се различни снимки).
Който играе пИчели [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: chones   
Дата:   24-07-12 23:54

hose - Може ли да пуснеш линк на портфлолиото си от сайта с който си дал статистиката?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-07-12 00:08

За башовете няма да умре.

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: Canon   
Дата:   25-07-12 02:30

hose
Бих казал, че около една година, точно почти нищо не си правил/качвал, а само си получавал, и все си бил на само 30% по-ниско ниво, от дохода си преди година. И за 3 месеца си възстановил и надскочил (като DL) загубения доход.
Я попитай работодателя си ако цяла една година не работиш, колко заплата би ти платил днес?



Публикацията е редактирана (25-07-12 02:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: mitakabs   
Дата:   25-07-12 07:33

Абе аз ли ми се струва само че нещо много взехте да бъркате раздел фотография със клуб-форума за разните му "приказки"...Втора тема тая сутрин ...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: hose   
Дата:   25-07-12 12:55

Canon - без да се обиждаш, както винаги правиш изводи които нямат нищо общо с действителността...

къде я видя тази година без качване, къде тия 30%, какво възстановяване...


във всяка тема за сток пишеш тотални... хайде да не казвам


но дори да не съм качвал една година, това няма НИЩО общо с продажбите, нали все това се пънете да обяснявате, как снимките се продават евтино, но за това пък по много... и за дълго време... и това ти връщало парите... господа защитници на стока... понякога си мисля че ви плащат за да тръбите положителен ПР за тях...
и всичко това няма ама НИЩО общо с ежедневна работа и взаимоотношения работодател-работник... най-малкото защото в случая не САЙТА ни плаща, и не НИЕ работим за него, а той продава НАШИТЕ произведения от които взима процент... поне на теория е така, реалността е отново друга тема

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: uri64   
Дата:   25-07-12 13:18

Когато от дадена дейност могат да се спечелят добри пари, хората просто я вършат. Когато "далаверата" вече не е толкова голяма - почват да правят курсове на тема "Как да направим пари от въпросната дейност". Е, модата на курсовете за сток отшумя, даже. Сега гледам правят курсове за свадбена фотография [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: excessmind   
Дата:   25-07-12 13:44

hose, никой не те кара да се занимаваш със сток фотография, нито пък някой някъде обещава да се къпеш в пари ако го правиш. Ако пък някой го прави, със сигурност те лъже.
Ако не си качвал една година, това има МНОГО общо с продажбите, това дори аз, без да съм някакъв печен стокаджия го зная. Реалността е точно такава, имаш снимки, даваш ги на сайта, той те свързва с купувачите, печели на твой гръб и ти подхвърля стотинки, ако си добър и можеш да печелиш без микросток агенция ... защо изобщо се мъчиш с такава?!
Освен това, има множество сток агенции, ти можеш да пуснеш едни и същи кадри във всичките, защо не пуснеш графиките на същите файлове и в другите агенции? Малко се съмнявам да си ексклузивен в Dreamstime(ако не се лъжа от там е картинката). Различните кадри се продават съвсем различно в различните агенции, т.е. сумарно може и да не си чак толкова зле.
Но в крайна сметка, трябва постоянно да си обменяш портфолиото, едва ли е тайна за някого, че агенциите "избутват" свежи кадри по-напред по най-различни начини, клиентите пък също понякога търсят нови неща и т.н. ако си в бизнеса, би трябвало да знаеш много повече от тези общи приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: strikeback   
Дата:   25-07-12 14:00

печели на твой гръб и ти подхвърля стотинки

това изречение изчерпва темата [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: hose   
Дата:   25-07-12 14:09

uri64 - вярно, и на мен ми направи впечатление бума на сватбени курсове [cool]

относно другото - до сега бях ексклузивен в дрийма, сега качвам и в друг, за сега там нямам наблюдения

ако идеята е да се продават САМО нови снимки, защо правят системата с рейтингите, нивата, точките, звездичките и другите простотии... нещо не се връзва в тая теория, а и пак искам да ви напомня че ако живота на снимката е толкова кратък, значи всички сме на загуба...

anyway....

като пуснах темата въобще не исках за Н-ти път да споря за тия простотии, просто исках да споделя наблюдението ми и статистиката и супер странното поведение на сайта и продажбите... и да разбера евентуално какво се случва при другите

но както винаги тук само празни приказки и гениални съвети...

графиката е тази - всеки да си прави изводите

хубаво лято от мен

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: valen_tin   
Дата:   25-07-12 14:24

графиките един фотограф в Дриймстайм нямат нищо общо със "стока умря" и целия бизнес като цяло ... при мен дриймстайм е само 3.57% от прихода ...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-12 15:11

"свадбена фотография" като тема според мен не е добре разработена и мислч, че ще бъде следващия хит в БГ!

Има сигурно някои папараци дето дебнат по кръчмите да стане пердах ама слаба работа.

Повечето сега курсове за сватбарски работи правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: uri64   
Дата:   25-07-12 15:39

Ами тъкмо, де...според моята теория щом правят курсове за нещо, печалбата от правенето на това нещо вече драстично е намаляла...
специално за св.фотографията - то вече и куцо и сакато в БГ е св. фотограф...много маймуни на клона = малка далавера...естествено изключая вече утвърдилите се...то това и за стока е валидно...абе в уводните глави на Черният Лебед си е описано достатъчно добре....

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: Canon   
Дата:   25-07-12 19:05

Хосе
Изводите са от графиките, които ти си публикувал - онлайн са паднали от 150 на нула за Q4 -10 до Q4 -11 - това е цяла година.
Отхвърлените също, освен ако си супер-гений който за едната година достига 100% приемане на подадените.
Очеизвадно, дори за Пена от Долна Камарци

Ма като толкова разбираш от сток я кажи, що при други няма спад?

И ти праскаш едни гръмки изрази:

"Стока умря..."

и да те допълня - ... май само само за некадърните.


Малко инфо за Aaron Amat Zaragoza

... sold 302 images today through Shutterstock!

Вчера в 12:05 чрез Shutterstock Contributor App ·


При средна цена 0,6$ (DL, OD, EX) е някакви 182$ само за вчера.

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: shama   
Дата:   25-07-12 19:46

Не съм съгласен. И аз не съм качвал от повече от година и половина да не кажа две , а почти всеки месец събирам 100-150$ за изплащане я от сътъра , я от айстока и т.н. . Имам познати които отделят няколко дни месечно да снимат продаваеми неща и качват по 30-40 снимки месечно и доходите им растат чуствително.

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: fireflash   
Дата:   25-07-12 21:57

hose, дай линк към профила ти в дриима и ни прати по кредитните карти на 10 човека по 200$ и веднага ще ти го съживим... Само срещу 2000$ няма да имаш никви главоболия до края на годината !!!
Замисли се офертата е добра [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-12 22:05

Canon написа:
> Малко инфо за Aaron Amat Zaragoza
>
> ... sold 302 images today through Shutterstock!
>
> Вчера в 12:05 чрез Shutterstock Contributor App ·
>

>
20 900 снимкиима този пич качени!!! 20 хиляди! от тях вади 180 долара на ден ама сигурно не всеки ден. 20 хиляди ако го делнем на 200 работни дни в година прави 100. Да речем от 5 години пуца здраво т.е. 20 снимки нови всеки работен ден от 5 години насам

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: hose   
Дата:   25-07-12 23:30

Canon - хвърляш ме в джаза честно...

"Очеизвадно, дори за Пена от Долна Камарци"

Пена, Пена... явно не може да чете графики и да прави изводи от тях, но нямам нерви повече да се занимавам...

а под "стока умря" имах предвид че при мен нещо "умира", но явно аз съм некадърен.. а вие сте гении-милионери [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: diandimov   
Дата:   26-07-12 06:05

300 долара за ден се правят лесно, и то без да влагаш пари в техника, да снимаш, да качваш, да продаваш...
При това с осигуровки.

Но не със снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: valen_tin   
Дата:   26-07-12 07:50

как ... с такси, със сервиране в щатите? и какво става ако си вземеш 1 месец отпуск ... или 6 ... да пообиколиш да поснимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: shama   
Дата:   26-07-12 08:23

[smilie18] [smilie18] diandimov , всички знаем, че ти с таксито правиш по 3000 само до обяд , но нека да не изместваме темата.

Aaron Amat Zaragoza не мисля, че ги е качил за 5 години , а за повече. Още повече стигайки един приличен дохот с 3-4К снимки можеш да си позволиш да наемаш хора, което най-вероятно прави и той.

hose , що го приемаш лично? Стока изисква много време и за снимане и за иплащане на вложенията. Няма как да имаш 1000 снимки , освен ако не са по топ качетсво и тема, и да искаш дохода ти да е стабилен. Твърде много хора се занимава със сток и с такова малко портфолио може да си останеш незабелязан доста лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Стока умря...
Автор: Canon   
Дата:   26-07-12 22:14

Качени са от януари 2008, явно са 5 1/2 годините

За днес:

Aaron Amat Zaragoza

sold 409 images today through Shutterstock!

аз казвам: дай Боже всекиму....

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »