Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: До птичарите
Автор: Siluet23   
Дата:   23-07-12 23:59

а с подхранката не бързай ..просто ги изучавай и сам ще разбереш кой е най добрия начин за снимане ..а дали 300 дали 400 вече както си се наместиш и както се скриеш ...пък и щом си с Пентакс снимането ти е най малкия проблем [cool] Пентакса не пропуска :)

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите
Автор: sakuraki   
Дата:   24-07-12 01:26

Аз съм с пентакс к-р и като използвах 300Да* за 1 час много пропускаше и имах проблеми с автофокуса, а като го пробвах с к-5, леле толкова точен и прецизен автофокус, супер направо. Иначе аз много, много рядко виждам мишелов, но рядко съм успявал дори с кроп да го докарам близо. Нищо почвам сега да се уча и надявам се да стане работата! Благодаря за съветите

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите
Автор: Siluet23   
Дата:   24-07-12 01:38

започвай да учиш и ще се получат нещата ....ако достатъчно ти е интересно сам ще се увлечеш ...учи се каде да ги търсиш как да ги намираш по какво да ги различаваш как да ги определяш видово ..навици ..поведение.. едва тогава гледаш каде и как би могъл да го доближиш и да снимаш като разбира се се криеш перфектно [beer]
дерзай :)

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите
Автор: rapt0r   
Дата:   24-07-12 12:33

Плати и посети някое укритие , там на подхранка падат грабливи птици , ще се изкефиш и снимаш,както и най-важното няма да стресираш пилетата и да им се натрапиш.Това е най-бързия начин да фотографираш орел.
Ако си тръгнал да достигаш до кадъра сам (лично мен това ме кефи повече заради процеса) ,знай че освен знанията,наблюденията,умозаключенията и стратегията как да снимаш определена птица има нещо много по-важно - да се научиш как да не я притесняваш .Това е дълъг процес ,ако не е базиран на морал и уважение към животното ,тогава той не е оправдан![smilie24]



Публикацията е редактирана (24-07-12 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите
Автор: sakuraki   
Дата:   24-07-12 14:07

Мда, така е. Помня когато отидох до близкото язовирче и имаше патици и уплаших няколко, реших, че няма да е добре да продължавам на пред и се върнах, но като си тръгнах по пътя видях доста интересни птички за снимане. Днес снимах един щъркел, но беше много облачно и не се получи хубава снимка

https://lh3.googleusercontent.com/-GSu74Ywt2M0/UA6BxO1wjCI/AAAAAAAAANg/uV4dTtu_VoA/s1024/IMGP0557.jp

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »