Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: potter   
Дата:   12-06-12 18:25

Кръга се стесни до комп. апарат със сменяема оптика,мисля,че въртяшия дисплей,повече изведени бутони и наличие на вградена светкавица са предимство.Въобще не съм наясно с обективите,дали предложението за тялоOlympus E-PL3 PEN Lite (черен) + обективOlympus ZD MICRO 14-42MM F/3.5-5.6 II R MSC (черен) + обективOlympus ZD MICRO 40-150MM F/4-5.6 ED R MSC е добре или Sony NEX-F3 (черен) + обективSony SEL 18-55mm F/3.5-5.6...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: hotsnail   
Дата:   12-06-12 20:13

Зависи какво искаш по-натам.

Ако само до тия ще се ограничиш...избора е между малко по-добро държане при слаба светлина и по-добро видео (Сони) или по-компактен размер и стандартно гнездо за светкавица (Олимпус)

С маркови обективи разлики съществени..няма да има. За сега Сони са малко по-малко, но доста бързо напредват та....проблеми няма да имаш големи

Ако ще ползваш ръчни обективи - определно Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-06-12 22:19

Здравейте,чудя се какво да пия за лятото,фанта портокал или севън-ъп?Моля помогнете[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   13-06-12 22:01

Значи...омимпуса има много добри обективи и голяма съвместимост със други микро4/3 обективи.Но матрицата е по-малка 17-13мм срещу 23-15мм.Олимпуса има вградена стабилизация а сони няма.Също олимпусът е по-добре балансиран откъм ергономия.А на сони обестивите не са малко..НО почти всички под 600-700 лв са калпави.Между 17/13мм и 23/15мм матрица разлика няма да усетиш почти.Над 3200 ИСО ще се вижда.Но кой снима на толкова високо ИСО?Аз ЛИЧНО мисля че олимпуса с двата обектива е по-добре.А ако искаш по-голяма матрица със стабилизация в самата камера и повече ръчнофокусни обективи виж Пентакс К-01[shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-06-12 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: hotsnail   
Дата:   14-06-12 08:23

Пентакс К-01 за ръзни обективи...какви хапчета си пил последно? Това недоразумение не става за нищо. Просто не пиши за тоя провал на фото техниката.

За ергономията смятам че е доста субектвино. Олимпусите нямат грип и са много неудобни откъм захват - в общи линии като сапунерки са. ОМ-Д е единствен със сносен захват ако дадеш още 600 лева за грип т.е. около 3 бона за тяло с грип и после и за обективи пари искат.

Освен при ОМ-Д при другите модели над исо 400 ралзиката със НЕКС е повече от очевадна. Просто няма и грам място за сравнение. Олимпуса не само шумни яко ами губи и цветове и динамика. НА исо 800 дори 3-та серия са драматично зле. Инак съм съглсен че на ниско исо са хубави. Н не бих си изкривил душата да кажа че са мнго по-добре

То в магазина за сони всички обективи са над 600 лева и явно и твърдението ти за цената е невярно т.е. 16/2.8 не е супер як ама е напълно сравним с олимпуската палачинка 17/2.8.



Публикацията е редактирана (14-06-12 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: koceto82   
Дата:   14-06-12 09:10

Автор: hotsnail, на същото мнение съм и аз [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: serjy   
Дата:   14-06-12 11:07

potter, само имай предвид, че hotsnail е от платените рекламни агенти на сони по форумите тоест, обективност в написаното от него е трудно да се открие. ако искаш разгледай тази тема Снимки от безогледални камери има много снимки от безогледални камери и виж коя ще ти хареса. аз гласувам за Олимпус [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   14-06-12 12:01

Над 400 исо не ставали олимпусите....ахахахахаха[smilie18] Абе моята сапунерка се справя перфектно да 800 исо а матрицата и е в пъти по-малка.Пентакс К-01 не ставал за нищо..[smilie18] Ти вобще пипвал ли си го?Като чели наистина ти[smilie25] я нексове са ти промили главата[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   14-06-12 12:11

А също и олимпуса е с малко тяло и компактни обективи.Сонито е що горе еднакво по размер на тялото но обективите са по-големи от самото тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   14-06-12 15:53

Ето ти малко линкове http://snapsort.com/compare/Pentax+K-01-vs-Sony-NEX-5N сложили са некс5n 1во място заради тъч скрийна и въртящия дисплей.Иначе като качество на снимките ще забележиш че пентакса е малко по-добре и има стабилизация.А некс F3 е по-зле от некс 5N и няма да има тъч скриин т.е ако сравнят некс F3 пентакс к-01 би трявало пентакса да спечели! Ето друг http://snapsort.com/compare/Olympus-E-PL3-vs-Sony-NEX-C3 Начи наистина олимпуса е по-лошо тяло НО има по-добри обективи от сонито.Олимпуса има повече бутони а на сонито всичко от менюто са прави.http://snapsort.com/compare/Olympus-E-PL3-vs-Pentax+K-01 тука пентакса води олимпуса много!С изкючение на размера.Но може пентакс К-01 да ти е по-удобен в ръката.Пентакса е нещо средно между олимпуса и сонито-перфектна матрица ,обри обективи много бутони вградена светкавица идеално видео съвместимост с 240 обектива на пентакс дори и тези от филмовата ера добра изработка.Дизайна е малко странен но камерката е чудесна!!Не слушай всичките обиди към нея щото повечето хора не са я пипвали!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   14-06-12 16:12

Само да ти кажа че ако вземеш пентакса ВЪВ НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ИЗПОЛЗВАЙ КОНВЕКТОРА С КОЙТО СЕ ДОСТАВЯ-SilkyPix или нещо от тоя род беше.По-добре си изтегли друг конвектор-ето ти цитат от друга тема -"П.П. SilkyPix се оказа нечовешки лош конвертор. Не го ползвайте ако искате да имате детайл!!!!!! Подменям снимките - използвания RAW конвертор е Light Room 3.6 Аналогичен резултат ще получите и с Abobe Camera Raw или DXO Optics Pro v7

Най-долните линкове от снимките оставям със SilkyPix конвертера за да се види за какъв ужас иде реч"

това е от темата за https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1423659&t=1423659&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: hotsnail   
Дата:   15-06-12 07:08

Серджи мисля че дадох доста балансирано мнение за олимпусите първо.

Не за нещо ама ...направо неадекватни са последващите изказвания.

За обективите и аз писах че на некс са по-големи. Голяма хубава матрица иска голям обектив. Малка сапунерска матрица може и с обектив от айФон.

Каккто и да е мир. По принцип ОМ-Д много ми хареса и нямам нищо против олимпусите.

А пентакса ...с конвектора....и климатика ...а сигурно и печка има...просто да заътварят по бързо врати че ми писна да чета колко били добри само някой да си го беше купил. Не става тая фирма ако имаха нещо читаво ехеее щях да съм го купил ама от 96-а насам един к10 изкараха и до там. Това е бил единстввения им модел дето м ислих да си купя когато му падна цената на 400 долара т.е. 800 лева (и него никой не купуваше)


А плазмения да не се пеняви преди да намери добро обяснение как ще качи Контакс Г или Лайка М или Лайка л39 на Пентакската недомислица. Като покаже ще говорим пак

А ребуса за олимпийските рекламни агенти - обяснете точно как се фокусира ръчен обектив стъпка по стъпка. На сони е просто - въртиш пръстена на фокуса докато светне жълто.



Публикацията е редактирана (15-06-12 07:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: serjy   
Дата:   15-06-12 08:22

hotsnail: НА исо 800 дори 3-та серия са драматично зле

в една от темите ясно ти показах с реални примери, че на слаба светлина на исо 1000 пен3 дава много приемлив резултат и то не по-лош от твоите примери с не знам си кви софруерни "екстри" при некс. беше една нощна улична сцена. та така.

крайните заключения не помагат на никого да намери "своя" фотоапарат. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: hotsnail   
Дата:   15-06-12 08:25

serdji .. нощните сцени дето аз показвах със "софтуерни" неща на Сони са били на исо 6400....та ако твойто исо 1000 е подобно ...няма какво да коментирам. Ти го обясни най-добре

ПП Забалежи че мойте примери са били с 14мп-ия НЕКС-5, който е с около 1-2 стопа по-зле от 16мп 5н или F3. Дори и от ужасния и недодялан некс-7 е малко по-зле

[beer]

Пак не е зле с олимпус. Има разлика ама не е такава че да не си го купиш E-PL3 дори на въшен вид е почти аналог на 5-ците на сони - само грип няма. Обеквитие на Оли обаче са по-малки и готини ...отива човек в магазина гледа и избира.

Аз напоследък много се замислям един панасоник да си взема покрай некса... да видим



Публикацията е редактирана (15-06-12 08:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: serjy   
Дата:   15-06-12 08:40

hotsnail, 6400 с множествена ехпонация, демек, няколко насложени кадъра един върху друг и то за нещо което с лекота се снима на 1000 исо с олимпуса просто щото е с добра стабилизация. продължаваш с манипулативните и подвеждащите примери, а разликата в техническите качества на фотоапаратите е в нюансите. това, че олимпусите губели цветове, немам думи. то ако там се губят цветове означава, че при сони въобще не са се и появявали, ама карай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: hotsnail   
Дата:   15-06-12 09:31

серджи виж моля те тестовете на DxO преди да пишеш подобни неща.

Олипус мнго напъват матриците и започват да губят още на прехода от исо 200 до исо 400, а на 800 вече 2 стопа динамика и цвят липсват, на 1600 - 3 и нагоре става драма - динамика 5 стопа.

Всички са така на високо исо. Обаче 5д мк3 примерно има резерв до към исо 800 да не губи хич и после почва. Никон д700 май до към 1600 не губи. НЕКС-а и другите АПС-Ц-та до към 400 и после лекинко почват да губят, на 800 до 1600 обаче и те губят един стоп ама при некс-7 от 12 стопа на исо 100 си на 9-10 на исо 1600 сравнено с 6-7 - на е-пл3.

По снимки си личат тия неща няма какво да си кривим душиците.

Да стабилизацията е мнгоо готина!!! и е предимство за статични сцени не отричам. При некс 18-55 и 50мм са стбаилизирани. С 16мм не ми е трябвала много. Обаче пак хубаво е да си има стбаилизаторче. Май на ОМ-Д-то е бая добро.

ПП Всъшност само 16, 24, и 30 мм твърди обектив за некс не са стбаилизирани и май сигните нямат стабилизация. Остнаалите сонита и тампони имат т.е. 18-200 в 3-те си модела и 55-200 и китака и 50мм



Публикацията е редактирана (15-06-12 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   15-06-12 09:49

Ама ако човека не иска да си копува обективи и ще кара само с китовите сонито е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   15-06-12 09:56

Ето тест

http://magazin.photosynthesis.bg/test_evil/offer/200304010004.html
Първия модел е стар.Втория е олимус е-пл3 а третия некс.НО имай предвид че снимките се разглеждат на еди колко си процента кроп.Сякаш на некс цветовете седят неестесвено.Шума е почти индентичен дори и с стария е-пл1 който е от 2009 а е-пл3 от 2011



Публикацията е редактирана (15-06-12 09:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: hotsnail   
Дата:   15-06-12 10:01


http://karaatanasov.info/pics/comparison.jpg



Ето ви тука малко за размисъл относоно виоското исо

Инак за качество на каритнката

НЕКС-7 - 81 точки (най-доброто за апарат с по-малък от фул фрейм сензор)
Е-ПЛ3 - 52 точки (ще кажа само че от 3 години няма АПС-Ц апарат с толкова нисък резултат)

Който иска да сравнява шумозаглаждането в JPEG и да си мисли че гледа нещо смислено...



Публикацията е редактирана (15-06-12 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   15-06-12 10:14

Да ама не! Покажи канон 5дмарк с 3 пъти по-голям сензор.Въобще как може да се сравняват.Това е супер нечестно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: hotsnail   
Дата:   15-06-12 10:31

давам го за илюстрация. Има причина хората да дават по 6 бона за 5д мк3.

Видно е как некса пада като паве в сравнение с канончето. Добре че сони са по-напред с технологията та тръгват от високо.

Само си представи сега какъв змей ще бъде Д600 и А99....топ исо над 100 000 май ще им пуснат



Публикацията е редактирана (15-06-12 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   15-06-12 10:49

Чудно ми е как ще се държи сигма ДП1Х.Откъде черпиш тази информация?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: serjy   
Дата:   15-06-12 10:59

DxO не веднъж е коментирано тук. да не се изтъквам, но може би бях от първите поставили под сериозно съмнение това което дават като резултат от тестове. тия таблици ти изнасят, размахвай ги. много добре знам обаче, как олимпуса снима до 1000 исо и не веднъж съм давал примери в цял размер за разлика от вас, повтарям, в цял размер, какво изображение получаваме от олимпус. загуба на цветове и динамика до 1000 исо, практичеки НЯМА! престани с глупостите, че ако ти почна недомислкения некс, ще ти се прище да го засилиш в кофата, но не съм привърженик на изтъкването чрез оплюване, точно това което правиш ти. като няма некс с какво да изпълне, дай поне да поплюваме по другите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: emoXide   
Дата:   15-06-12 11:06



[smilie21] [smilie8]



Публикацията е редактирана (15-06-12 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между:Olympus E-PL3 PEN и Sony NEX-F3
Автор: qpalzm   
Дата:   15-06-12 11:07

Дамиии и господааа...във левия ъгъл седи некс маниака hosnail а в десния привърженика на олипмус serjy..кой ще победии?3...2...1...БОЙ[smilie7] [beer] [smilie5] [smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »