Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фоттоапарат
Автор: emnach   
Дата:   07-06-12 17:37

По възрастен фотолюбител. Искам да закупя фотоапарат до 1500лв. С добро качество на снимките при слабо осветление, лек, удобен за носене.
Огледална или безогледална камера. Добрата снимка - 60% добър фотограф, +10% тяло (матрица), +30% качествен обектив. Липсата на огледало - предпоставка за по добро качество на изображението. И за за по лека камера.
Спрях се на SONY NEX 5N. Липсата на визьор, обърканото меню, липса на светкавица, недостатъчно рязките обективи на Sony, и по високата цена са предпоставка за по ниските рейтингови оценки.
SONY A 57, като че ли е по добър, но полупрозрачното огледало, като че ли малко пречи.
Друг вариант -DSLR. Оказа се, че разликата в теглото е максимум 300гр. Canon или Nikon?
Прятели, моля за помощ и съдействие.
С уважение. Емил Начев

 Re: Избор на фоттоапарат
Автор: gbrain   
Дата:   07-06-12 22:12

По-скоро кажи на какво оптично приближение (или фокусно разстояние) обичаш да снимаш, от - до мм.
 Re: Избор на фоттоапарат
Автор: emnach   
Дата:   07-06-12 23:07

Искам да снимам в музеи. дворци, църкви, където обектите са на 3 до 10 м разстоиание. Така,че не е необходим голям зум. Все пак не е достатъчно светло, теглото има значение. Нужно е едно по добро качество на снимките. Снимките със "сапунерка" дразнят, а не доставят удоволствие. Малката матрица не позволява високо ИСО.
 Re: Избор на фоттоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   07-06-12 23:22

Със Сони А 57 не съм снимал но с А55 и А33 съм снимал малко, лично имам Сони Алфа 580.
Погледни и моделите на Pentax!

Sony SLT-A37 SLR-Digitalkamera (16 Megapixel, 6,7 cm (2,7 Zoll) Display, Full-HD, 3D Panorama) nur Gehäuse von Sony (28. Juni 2012)

Sony SLT-A37 SLR-Digitalkamera (16 Megapixel, 6,7 cm (2,7 Zoll) Display, Full-HD, 3D Panorama) nur Gehäuse

Neu kaufen : EUR 499,00

Tamron 17-50mm 2.8 и сте перфектен независимо дали е Сони или Pentax избора е ваш. EUR 275,00

За Canon и Nikon ще се произнесът достатъчно хора [beer] за модели цени и обективи.

Tamron 17-50mm 2.8 нестабилизиран за Canon и Nikon е EUR 277,98 стабилизиран е EUR 369,00

Tamron 17-50mm 2.8



страница за сравнения

Nikon D5100 vs Sony SLT-A37



Успех!



Публикацията е редактирана (07-06-12 23:47)
 Re: Избор на фоттоапарат
Автор: io_bs   
Дата:   07-06-12 23:37

D5100 се вписва в бюджета, а има доста добро високо ISO.
 Re: Избор на фоттоапарат
Автор: batzas   
Дата:   08-06-12 10:49

emnach написа:


> Спрях се на SONY NEX 5N. Липсата на
> визьор, обърканото меню, липса на
> светкавица, недостатъчно рязките
> обективи на Sony, и по високата цена
> са предпоставка за по ниските
> рейтингови оценки.

Много правилно сте се спрели.
Точка.
Има визьор, допълнителен, но е скъп. Светкавицата също. За обективите незнам откъде чепите информация. Но за снимане вътре в тъмни помещения без допълнително осветление, надали ще намерите по-добро.
Потърсете "Anti Motion Blur mode" в любимата търсачка.
 Re: Избор на фоттоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   08-06-12 11:06

Оптимален вариант за интериорни снимки (но се изисква около 2200-2300 бюджет) е втора ръка 5D + 17-40/4L + monopod.
Монопода ще даде така нужната стабилност, а няма да отнеме от мобилността. 5Д продължава да е превъзходен апарат, а шумът му, дори при високи ISO (expanded 3200 включително) не е толкова отчетлив като на по-малките сензори, да не говорим, че се чисти сравнително лесно. Детайлът е умопомрачителен.
Светкавица за подобни снимки не знам доколко е удачна, понеже би унищожила атмосферата на подобно място, а в църкви е забранена в много от случаите.
Наясно съм, че предложението ми надхвърля заложения бюджет, но мисля, че си струва да се обмисли!

Поздрави!
 Re: Избор на фоттоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   08-06-12 14:37

Я виж ето това-http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=9174&show=additional
матрицата е средно голяма 17-13 мм има си визьор и качествени обективи и е сравнително лек.



Публикацията е редактирана (08-06-12 14:38)
 Re: Избор на фоттоапарат
Автор: emnach   
Дата:   09-06-12 17:32

Благодаря на всички, за прекрасните съвети. Необходимо ми е известно време, за да обработя информацията и взема решение.
С уважение - Емил Начев

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.