Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: parvanovbg   
Дата:   09-04-12 10:15

Здравейте,
Имате ли представа защо кое е по-добро като картина, опции, параметри, настройки и "глезотии по менюто"?
Напоследък много ми хвалят Сонито, но искам Вашето мнение.
Благодаря Ви и се извинявам ако има подобна тема. Просто не намерих нищо из форума за Sony NEX 5N!
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: sirkhann   
Дата:   09-04-12 10:18

Разлика особена няма да намериш. Ако ще снимаш портрети, D5100, за разнасяне - можеш да минеш и с 5N.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: peter_m   
Дата:   09-04-12 10:19

http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Sony-NEX-5N

сравнявай и избирай
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: parvanovbg   
Дата:   09-04-12 10:29

Разгледах ги сравненията....
Полезни са, благодаря.

Аз искма да снимам не портрети, а пейзажи, красиви гледки било то по екскурзии, почивки, разбира се и семейни снимки. За тази цел искам мнението Ви. За портретите мисля, че и двата биха станали, но все пак Д5100 си е класика и може би везните накланят към него.

 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: sirkhann   
Дата:   09-04-12 10:39

Въпросът е какви обективи ще ползваш, че за 5N не са много, освен ако не си намериш нещо с преходник. Иначе аз не бих си го причинил да ходя като турист нагоре-надолу с DSLR.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: parvanovbg   
Дата:   09-04-12 10:52

sirkhann написа:

> Въпросът е какви обективи ще
> ползваш, че за 5N не са много, освен
> ако не си намериш нещо с преходник.
> Иначе аз не бих си го причинил да
> ходя като турист нагоре-надолу с
> DSLR.

Да, така е, прав си - тежичък е но като свикне човек може и да не му обръща внимание. Както се казва, за каузата човек е готов на всичко [smilie6]
Друго ме гложди - дали да заложа на старата изпитана рецепта за DSLR или да се доверя на новата технология. Малко това ме притеснява, и другуто е че няма голям избор от обективи....
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: JohnyWalker   
Дата:   09-04-12 10:58

Имам Д7000 и Некс 5Н, бих казал че единствено по обективите може да прецениш кой да си вземеш. Ако си намериш добър обектив за Некса, мисля че за "пейзажи, красиви гледки било то по екскурзии, почивки, разбира се и семейни снимки" Некса е пъти по-добрия вариант. И аз все пак правя сравнение с Д7000, значи за Д5100 просто забравяш :)
Относно обективите 18-55 е почти за всичко, докато за пейзажи можеш или да си вземеш фишай или с преходник някое широко.
А като събереш пари... Д800 [shtrak]
Успех.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: hemilio   
Дата:   09-04-12 12:33

Ей тва е! [cool]
JohnyWalker го е казал минавайте всички на кесове,за какво са ви тези ДСЛР-и! [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-12 13:23

Аз съм голям фен на некс.

Ама ако искаш да снимаш в студио моделки 5n не е много лесен за употреба. Писах статия как става

http://karaatanasov.info/index.php?m=12&y=11&entry=entry111229-221046


Ако е за любителско снимане, семейни неща, туристически снимки, портретчета, филмчета ...грабвай некс и не му мисли.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: peter_m   
Дата:   09-04-12 13:33

Основното предимство на некса е размера (и теглото). Ако това не е фактор за теб - везните се накланят много в полза на д5100. А с размера се свиква (до колкото разбрах не си имал ДСЛР).
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: parvanovbg   
Дата:   09-04-12 14:42

peter_m написа:

> Основното предимство на некса е
> размера (и теглото). Ако това не е
> фактор за теб - везните се накланят
> много в полза на д5100. А с размера се
> свиква (до колкото разбрах не си
> имал ДСЛР).

Не, никога не съм имал DSLR и затова се чудя дали да си взема обемен фотоапарат, но след като прочетох мненията Ви мисля да си взема сонито. Поне на този етап така смятам, имам още месец време да размисля... все пак 1800-2000лв. не ми се ще да ги хвърля ей така с лека ръка!
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: pefoto01   
Дата:   09-04-12 15:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: parvanovbg   
Дата:   09-04-12 17:04

По принцип въобще не съм фен на Сони, просто с това ме зарибяват в магазините - било нов модел, лек, компактен и имал всичките екстри (даже и повече) отколкото Д5100! Това ми казват винаги като искам да разбера за НЕКСА.... а иначе аз съм изцяло ЗА НИКОН! И като гледам ще си купя Д5100 с 18-55 първоначално, и като събера парички ще си купя и 55-300, поне така смятам.
Радвам се, че ми помагате в избора. Разчитам на вашите съвети. Благодаря Ви на всички!!!
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: peter_m   
Дата:   09-04-12 17:25

При д5100 (и други ДСЛР - и) имаш вградена светкавица, визьор и по-издържлива батерия ...

Ако се спреш на този избор съвета е да прескочиш 18-55 и да вземеш направо 18-105 [smilie24] Така цената ти е 1550, обектива ти излиза 300 (само тялото е 1250). Без да броим паметта и чантата.

А като имаш път към някой магазин вземи в ръка д5100 и некс-а и ще видиш кой стои по-удобно в ръката (съответно по-лесен за боравене) [smilie3]



Публикацията е редактирана (09-04-12 17:32)
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-12 17:31

абе зависи колко си се запалил.

Аз имам ДСЛР и НЕКС. ДСЛР-а не го ползвам освен е редки ситуации когато няма избор. 90% съм с некс-а

Та така.

За ДСЛР бих ти препоръчал Д7000 или сходен. Д5100....няма причина да си причиняваш подобно неудобство. Визьора на Д5100 е нещо средно между компромис и наказание и в никакъв случай не е предимство. Д7000 е съвсем друга работа и по-високия клас визьори. Същото се отнася до ергономията на апарата и т.н. Това важи в пълна сила за всички ДСЛР-и под Д7000.

При безогледалките...бих ти препоръчал Панасоник G3 като най близък до ДСЛР и най-универсален. Инак ако имаш повечко пари Некс-7 е най-доброто с много. Ако е за гъзария казаха вече новия олимпус.

5н е мнгоо практично решение и за голям процент от случайте е по-добър от ДСЛР. Студиото му е по-слаба страна. Там G3 ще е много по-добрия вариант. Видеото на Сонито обаче е най-доброто в момента (освен Панасоник GH2)

Като цяло ДСЛР е избора ти ако искаш да снимаш птици, диви животни, репортажи. Ама Д5100 там е точно толкоз зле колкто и 5н. Там трябват доста повече пари за добри резултати.

За всичко останало ДСЛР-а няма смисъл.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: mikedimit   
Дата:   09-04-12 17:35

Вземи си Сони.И двата са достатъчно добри за снимане описано от теб, но Сонито няма огледало.Което ще ти позволи да снимаш от ръка при по-ниски скорости.С огледално-рефлесните апарати има проблем при ниските и много ниските скорости-вибрацията от движението на огледалото те ограничава.Мое мнение.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: monochrome   
Дата:   09-04-12 17:56

Последните два коментара са направо :X

Автор: hotsnail : Като цяло ДСЛР е избора ти ако искаш да снимаш птици, диви животни, репортажи.

Аз като имам dSLR да не би да снимам птици и диви животни? Там повече думата си казват обективите. А за репортажната фотография - Сонито пък е по-добро. Малкият му размер комбиниран с една палачинка го прави много по-незабележим. Както и самият фотограф.

Автор: mikedimit но Сонито няма огледало.Което ще ти позволи да снимаш от ръка при по-ниски скорости.

Каква е логиката? Какви са тия огромни вибрации, за които говориш? Възможно е да се получи вибрация от огледалото ако снимаш от статив, но апарата си има функция, която я ограничава. Дори бих казал, че един дСЛР с по-голямото си тегло ти дава по-голяма стабилност ако снимаш на ниски скорости от ръка.

И последно бих ти препоръчал Д5100 - сензорът е същият като в Д7000. Имаш и много по-голям избор от обективи, което не е за подценяване. Д5100 няма мотор в тялото, но пък всички по-нови обективи на Никон имат вграден. Ако все пак решиш да си купиш по-стар обектив можеш да го ползваш на ръчен фокус. Също така Никона дава по-бърз контрол върху апарата. Настроиките не са заровени зад touch screen както при Сонито.



Публикацията е редактирана (09-04-12 18:08)
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: pefoto01   
Дата:   09-04-12 19:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: parvanovbg   
Дата:   09-04-12 20:56

Благодаря Ви приятели за съветите, които ми дадохте и споделените мнения. Все пак Вие сте хората, които сте на Ти с тази техника. И за да не се прецакам в магазина, ми беше необходимо Вашето мнение.
Благодаря Ви още веднъж и се надявам след месеци и аз да мога да се похваля с красиви снимки, и да уловя мига както се казва.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: io_bs   
Дата:   09-04-12 22:26

mikedimit написа:

> Което ще ти позволи да снимаш от ръка при по-ниски
> скорости.С огледално-рефлесните апарати има проблем при ниските и
> много ниските скорости-вибрацията от движението на огледалото те
> ограничава.Мое мнение.

[smilie2]
Правил съм неразмазани снимки на скорости от около половин-една секунда с DSLR от ръка (без да се подпирам където и да било). Не знам с кой некс можеш да направиш това [smilie18]
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: Hotsnail   
Дата:   09-04-12 23:29

Значи с дслр на сони или слт можеш да правиш снимки от ръка с 50мм обектив на скорости от 1/10-та без грижи и при старание дори 1 секунда. С никон ...друг път.

Никоните и каноните обаче с телеобективи т.е. над 200мм са по-добри. Щото можеш да фокусираш и кадрираш по-лесно със сабилизиран обектив.

С некса обаче кефа е огромен. При добро държане с 1/20-та и нестабилизиан 50мм обектив стават сносни снимки.
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: JohnyWalker   
Дата:   10-04-12 01:34

Хора не се карайте, объркахте човека:

- но все пак Д5100 си е класика и може би везните накланят към него.
- но след като прочетох мненията Ви мисля да си взема сонито.
- И като гледам ще си купя Д5100 с 18-55 първоначално

[smilie18]

Hotsnail от кога го търся този SYK5 и никъде го няма, затова си пазя още Д7000. Но скоро може и да го разкарам, като гледам и аз не го ползвам особено много от както се сдобих с Некса.

Parvanovbg не мисли че има такова нещо като "за каузата" и аз влачех 10кг раница и 2кг статив по екскурзии, но вече предпочитам 500гр апарат и 500гр монопод.

Д5100 си играх онзи ден с него с 18-55ВР (предполагам с него ще снимаш) няма такова дърво, брада ми поникна докато фокусира, функции почти никакви (не че некса има де) батерията по спецификация 600 снимки, на некса кара към 500, на Д7000 кара 3000 (три хиляди).

Лично мнение, спести си парите, сега Некс по нататък Д800/Д4 [beer]
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-04-12 01:36

ХАХХАХА.....

"Д5100 е нещо средно между компромис и наказание и в никакъв случай не е предимство"
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: shadowlevel   
Дата:   10-04-12 07:26

А..уж още е рано за Петъка!!![smilie18]
 Re: Nikon D5100 vs Sony NEX 5N
Автор: Mori13   
Дата:   10-04-12 08:23

Абе няколко пъти ходя в магазина да пипна Сони-то и не мога да свикна с това малко тяло - имам чувството, че ще го изпусна. Добре че има обектив където да се хвана. [smilie18]
Чудя се дали производителите на безогледалки не се престараха с размера на тялото - все пак трябва и малко ергономия да има. Така и така размера на апарата се определя основно от обектива. Може пък да не съм свикнал...вие как се справяте с това сапунерско нещо.
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.