Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 No Subject
Автор: аляска   
Дата:   22-03-12 21:25

[smile]
 No Subject
Автор: аляска   
Дата:   22-03-12 21:26





Публикацията е редактирана (26-03-12 19:53)
 Re: Обектив Tamron SP AF 180mm F/3.5 Di LD Aspherical (IF) Macro за Nikon
Автор: slav4cho   
Дата:   22-03-12 21:29

Не знам как е като качество,но ми се струва доста дълъг,особено за кроп и малки детайли.
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: slav4cho   
Дата:   22-03-12 21:30

Горния пост е за 180 милиметровия.
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: showtime   
Дата:   22-03-12 22:09

По-добре се ориентирай към Сигма 50-150. По-евтин е.
Иначе - добра картинка, бавен автофокус.
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: ZENON   
Дата:   22-03-12 22:33

Оптически е чудесен обектив. На 200мм е за препоръчване да се позатвори на 3.5 и вече няма грижи. Има възможност да фокусира от по-близо и това дава предимство, но не бих влачил кило и канче за снимки от близо, като братчет му 90/2.8 е в пъти по-лек :)
На 70мм още на 2.8 е невероятен. Чудесно цветопредаване и контраст...
Механично е добре направен. Вътрешно е метален.
За Пентакс версията (която не е моторизирана) мога да кажа, че фокусира адски бързо, но с К-5. За Никон нямам идея каква е скоростта на фокусиране.

 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: mitku   
Дата:   22-03-12 22:52

Тамрон 70-200/2.8 е приличен обектив на добра цена. Много добра острота (по-остър на ф/2.8 от подобната Сигма 70-200/2.8 ХСМ, особено на 200мм и по края на кадъра, но около ф/4 горе-долу се изравняват), но доста по-бавен АФ от Сигмата (ХСМ-а си казва думата и Сигма-та е с много бърз АФ) и освен това Тамрон-а има много къс ход на ринга за ръчен фокус, което го прави ужасно труден за ръчен фокус. И двата реално НЕ могат да се ползват с телеконвертор - АФ-ът не работи добре и много хънти, а както казах - на ръчен фокус е доста трудно (особено с Тамрон-а). По останалите неща са горе-долу на еднакво ниво (изкривявания, винетиране, аберации и т.н.). Аз бих избрал Сигма-та заради по-добрия АФ на твое място. [smile]



Публикацията е редактирана (22-03-12 22:54)
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   22-03-12 23:47

Не, не и не за този обектив с " тяло на Никон (нисък клас-без мотор)".
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: estate   
Дата:   23-03-12 00:21

Малко теми на български и едно ревю от ФФ

 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: аляска   
Дата:   23-03-12 00:26

estate Чудесно.
В ревюто има дори кадри направени с безмоторно тяло. И наистина обектива не е лош.
От коментарите по-горе разбирам, че варианта на Сигма е по-подходящ.
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: BotsRevenge   
Дата:   23-03-12 11:12

Добрите кадри не зависят от това дали тялото е нисък или висок клас. Все са dSLR-и и ще дадат качествен резултат, ако човек знае какво да прави с тях.

Искам да се присъединя към мнението на mitku, че за спорт и подобни типове снимане бих избрал сигма 70-200 ф2.8 ХСМ макро II, защото автофокусът ѝ е Много бърз. Ползвам такава от повече от година и съм ѝ се нагледал и на хубавите страни и на минусите, но за толкова пари - толкова.

Вярно е, обаче, че обектив с тегло 1.4 килограма, сложен на малко тяло, ще ти скъса пръстите и като цяло усещането ти ще е за липса на баланс. Големи базучки са тези обективи.



Публикацията е редактирана (23-03-12 11:13)
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: novi4ok   
Дата:   23-03-12 11:49

Влез в сайта ми - всички снимки (без две) в раздел "На сцената" са с никонската версия на този обектив, при ISO 1600-3200.

 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: аляска   
Дата:   23-03-12 14:49

Тялото няма значение, обектива е по-важен и човека, който снима с въпросната техника. Имам познати, който притежават чудесни скъпи тела, водят се като профи фотографи, но крайните им резултати не са особено качествени. Затова тялото е най-малката болежка, за която трябва да се захващат хората, важен е опита, обектива, и след това апарата.
От това, което прочетох и разгледах, сигмата е по-добър вариант, но вече не се произвежда. Остава модела със стабилизация, но за него вече ще мисля на лято, за съжаление. [smile]
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: BotsRevenge   
Дата:   23-03-12 22:09

Можеш да търсиш втора ръка. Аз като събера за никора, ще продам моята сигма.
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: milenmarinov   
Дата:   23-03-12 22:30

Много хубав обектив, но за тяло с мотор...и задължително нов! - 3 години гаранция....[smilie3]
 Re: Споделете мнение за този обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: nemchev   
Дата:   24-03-12 10:38

Много добро цветопредаване, много остър, значително по-малко аберации от въпросната сигма, най-бавния автофокус на пазара.
Малко бекфокус при мен, но се оправя.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.