Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: Photovacation   
Дата:   28-02-12 15:26

Преди месец Timothy Allen - фотографът, който беше наш гост по време на Фотоваканция 2011, беше в България по своя инициатива, за да заснеме репортаж за паметника на Бузлуджа.

Интересно е как се случват нещата... Tой видял известната снимка на Александър Иванов от мястото и решил, че трябва да го види. Сега историята на този изумителен паметник ще обиколи света...

Ето и неговия репортаж:
http://humanplanet.com/timothyallen/2012/02/buzludzha-buzludja-bulgaria/
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: pefoto01   
Дата:   28-02-12 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: chukov   
Дата:   28-02-12 16:24

Колкото пъти отида там винаги има фотографи чужденци
Даже някаква италиянка беше спечелила архитектурен конкурс с абсолютно бездарна снимка. То самото място е интересно само по себе си.
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: compur   
Дата:   28-02-12 16:27

на мен ми е интересно как е влязъл вътре, като е забранено... [beer] [beer] [beer]
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: J0R0   
Дата:   28-02-12 16:34

Да бе, "забранено" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Кой го стопанисва това място?
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: compur   
Дата:   28-02-12 16:42

им, заключено навсякъде... освен онази малка дупка от страни...[cool]
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: J0R0   
Дата:   28-02-12 17:02

Заключено е защото е опасно.
Но и да минаваш през вр. Голям Купен също е опасно.

Зад забраната, обикновено стои нечия собственост (затуй попитах кой го стопанисва), съответен нормативен акт, изяснени глоби за нарушителите, както и контролни органи, които да санкционират нарушителите.

Всички тия неща за Бузлуджа липсват.
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: compur   
Дата:   28-02-12 17:50

ясно! всеки може да си влезе и да си прави каквото си иска, както и става! [beer] [beer]
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: ilcoin   
Дата:   28-02-12 17:54

Той нали Бойко я върна на Станишев, та сега червения хамстер е чорбаджията там.

Детайли
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: ilcoin   
Дата:   28-02-12 17:55

Ами, те формално са изпълнили закона. В смисъл, сложили са знаци и са запечатали вратите. Така че, който влиза е наясно че може и да не излезе. Те и пъдар да сложат, то пак ще има такива дето да влизат. [smilie5]
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: mitkomitashki   
Дата:   28-02-12 20:48

Супер тъжно ми става като видя подобни снимки :( :( :(
Това показва само, колко жалка нация сме! Пълни мизерници!
Подобен паметник, макар и комунистически, трябваше да бъде запазен.
Все пак ако не друго, в него е вложен е труда на толкова много хора!!!
В пряк и преносен смисъл.

МЪРША СМЕ!!!!!!!!!!!
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: Myth   
Дата:   28-02-12 20:54

Ти остави паметник, ами е уникална сграда на уникално място, как не можаха да измислят за какво да се ползва, баси хотел ако щат да я бяха направили, музей, лаборатория някаква, знам ли и аз, но съм убеден, че може да се ползва..., че дори и печеливша да бъде вероятно.
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: aron   
Дата:   28-02-12 21:00

Лошото е, че всички знаят какво трябва да се прави докато са в опозиция, пък като седнат на "трона" забравят какво са искали!
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: alex1954   
Дата:   28-02-12 22:27

За този паметник целият народ даваше принос.В училище събирахме пари.Работниците даваха безплатен труд-бригади.Войниците отнесоха основната тежест.Цяла България събираше средства за построяването му.Защо цялата тази енергия и средства на хората трябваше да отидат на халос !
Това можеше да се превърне в златна кокошка и да носи пари на държавата.
В Турция наричат един камък, на който , примерно, Ахил се е изпикал, и започват да събират пари от туристи, а при нас има такива уникални за целия свят неща, които се унищожават безмозъчно!
И все се оплакваме, че никой не ни помага![smilie11] [smilie2] [smilie2]

 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: SLR   
Дата:   28-02-12 23:18

Много са тъпи това американците....

 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: ilcoin   
Дата:   29-02-12 09:27

Сега, с риска да получа банан за политическо говорене, ще се опитам да дам моето обяснение за разрухата на този, а също и за многото други "паметници" на социализъма.

Социализмът е един кървав строй. Безбожен, основан на репресии, кръв, насилие, безмислени убийства и репресии на милиони. Само в Русия Сталин е убил около 20 млн. (по оптимистични оценки на про-съветски анализатори). В Китай даже няма статистика! В малка България избитите са десетки хиляди. Няма статистика, комунистите са били перфектни в това да заличават следите от престъпленията си към човечеството.

Още повече, да не говоря за това колко църкви, манастири, духовници от всички религии са били преследвани, избивани, а храмовете им унищожавани и превръщани в конюшни, тоалетни и бунища.

Затова сега, понеже всичко в този живот се връща, техните паметници са съборени, разрушени и превърнати в тоалетни. (Сигурен съм, че има доста акита вътре в чинията. Не съм влизал, но съм убеден в това.) Защото Господ забавя, но не забравя. И който и да се опита да въздигне отново тези неща, ще попадне под същата проклетия, която бавно и неуморно разрушава всичко и всички, свързано с този проклет строй и безумните хора, направили го да се случи.

Това е моята скромна теза по въпроса. [smilie24]
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: tvk75   
Дата:   29-02-12 09:40

И аз съм съгласен с горната скромна теза [smilie24]
Подобен 'паметник' трябва да си остане в това състояние докато се разпадне окончателно, заедно с безумната идеология която представлява
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: alex1954   
Дата:   29-02-12 09:50

Не става въпрос дали някой строй е мракобесен.Ако не помним историята, ще я преживеем отново. Защо в Германия са запазили даже концлагерите и са ги превърнали в музеи?

От друга страна в този паметник на Бузлуджа е вложен трудът и парите на обикновените хора.Какво са виновни те , че са живяли в такова време, защо трябва да плюем на тях?

 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: tvk75   
Дата:   29-02-12 10:07

този паметник вече беше музей,,,
Интересно сравнение с концлагерите обаче [smile]
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: ilcoin   
Дата:   29-02-12 10:16

Историята се учи в час по история. А престъпленията първо трябва да се признаят, после да се направи необходимото за почитане паметта на загиналите.

Да, аз също мисля че остров Белене трябва да стане паметник на жертвите на комунизма в България. А чинията, като паметник на величието на комунизма, е добре да си остане така. Разрушена, като разрушените съдби на стотици хиляди българи, загубили си работата заради един виц, или изгонени от университета заради едни дънки и една плоча на Битълс.

Не плюя върхо никой, просто съжалявам всеки един, вярвал или продължаващ да вярва на безумията на комунистите и децата им.
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: ilcoin   
Дата:   29-02-12 10:21

Само да допълня за лагерите-паметници. Лагерите в Германия са символ на съжалението и извинението на една нация за причинените разрушения и смърт в най-голямата досега война. Един вид, преклонение пред жертвите на хитлеризма. Не са паметник на отминалото му величие и на времето, когато: "Мачкахме половин Европа и имаше работа за всички". Моля Ви, осъзнавайте правилно нещата. [smilie24]
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: boink   
Дата:   29-02-12 10:38

хей хора - къде се отплеснахте??? [smilie10] [smilie18]
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: tvk75   
Дата:   29-02-12 10:43

ми говорим си за летящата чиния на Булзуджа и нашия поглед към нея,нищо че не сме ходили да я щракаме за спомен [smile]



Публикацията е редактирана (29-02-12 10:43)
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: ctanat   
Дата:   29-02-12 10:49

Мисля, че политически приказки по форума са неумесни. Като че ли го имаше и в правилата.
И без да се ангажирам политически бих казал, че сградата е уникална и ме е срам, че е в такова състояние. Как всички чужденци да и се възхищават и едновременно да недоумяват как сме допуснали да е в такова състояние. И като обяснявам за комунизма и демокрацията американец /женен за братовчедка/ каза "...а затова гръмнхте и гробницата в центъра на София. А друго какво ще събаряте? НДК?"
Е тогава разбрах /по-добре късно.../ колко сме жалки в това да отричаме всичко.
 Re: Поглед към Бузлуджа от Timothy Allen
Автор: ilcoin   
Дата:   29-02-12 10:53

Жалко ми е за хора, за които "смъртта на милион е статистика" и не виждат сградата като паметник на може би най-кървавия и варварски режим в Европа. Още малко и викам да сложим една чиния и на Шипка в памет на Османската империя, та да не си "забравим историята".

Какво, вашите майки ли трябваше да разчекнат комунистите, та да изпитате съжаление към жертвите на комунизма!?!?
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена