Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 o, здравейте,
Автор: shtrudell   
Дата:   28-12-11 22:23

от вчера имам Canon 1100D и нали му изтощих батерията.. и сега се зарежда. Въпросът ми е трябва ли първият път да е 24 часа, или може и 2? Лампичката на зарядното вече свети ''full'', но все пак реших да попитам, защото първият път се зареждаха по 24 часа до колкото помня.. Мерси :>

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-11 22:25

При новите (литиевите) избягвай да стигаш нулата на батерията.

Инак не им трябва на литиевите 24 часа. Дори по-хубаво еда е на 90-95%

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: shtrudell   
Дата:   28-12-11 22:27

също така когато съм затворила светкавицата и съм на някакъв режим (да речем портрети) и не искам да има светкавица когато натисна спусъка тя сама си изскача.. защо става така и как да го настроя да не прави повече така? А и понякога съм го настроила ръчно дали да е близък, далечен план, кое да е на фокус и т.н. и като натисна спусъка обективът започва да се върти и да си се настройва сам.. и колкото и пъти да натисна не прави снимка, а продължава да се настройва.. Можете ли да ми помогнете?

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: shtrudell   
Дата:   28-12-11 22:28

значи да го изключвам? благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   28-12-11 22:30

https://photo-forum.net/ebook/start.htm


Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: Jim__Beam   
Дата:   28-12-11 22:38


.. Ооо , да ......... женският род обяснява ситуацията ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Дано поне да си млада и хубава ..... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Моля , продължете ......


Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: shtrudell   
Дата:   28-12-11 22:43

омг, в тоя форум никой ли не пише ''u must be new here''..

кво да напрая, първия ми е :д обяснете ми, за да не съм толкова незнаеща.. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: asahi   
Дата:   28-12-11 22:49

Щрудел(ке), менюалчето на апаратчето и това четиво трябва да ги ичетеш внимателно и с разбиране. Това успешно заменя ръчкане по менютата и питане по форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: neuromancer   
Дата:   28-12-11 22:51

Светкавицата ти изскача, защото си на напълно автоматичен режим и нямаш достатъчно светлина. Мини на друг, за да не изскача (но все пак трябва да имаш някаква слаба представа какво правиш...), или снимай когато е много светло.
Въртенето на обектива е щото се мъчи да фокусира. Ако е тъмно или опитваш да фокусираш на стена, небе или каквото и да е едноцветно нещо, няма да може да фокусира, затова не прави снимка.
Първите ти снимки ще са много по=лоши, отколкото със сапунерка, но това е нормално, докато се научиш. Не се отчайвай.

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: emo1   
Дата:   28-12-11 22:58

Ако апарата няма упътване, питай от къде да го свалиш!


Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: shtrudell   
Дата:   28-12-11 23:05

изчетох книжката от създателите на форума ''На фокус'' и сега започвам да чета упътването.. вчера направих няколко снимки и долу-горе се получиха.. предполагам трябва да си оправя допълнително настройките като баланс на бялото и т.н., ама ще трябва да чета.. мерси много :)

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: Trafalgar.   
Дата:   28-12-11 23:31

За начинаещите, четене му е майката !!!

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: io_bs   
Дата:   28-12-11 23:49

Съгласен съм, прочети упътването на апарата си и също статии из нета (един добър сайт: http://www.digital-photography-school.com/tips). Когато си купих DSLR-a, имах някакви познания, които ми бяха достатъчни да разбера, че няма смисъл да снимам на никой от автоматичните режими [smile] Разбери „триъгълника на експозицията“ - скорост на затвора, бленда и ISO и щракай в режим приоритет на блендата [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: bozO   
Дата:   28-12-11 23:53

о, здравей...

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: jsf   
Дата:   29-12-11 00:44

http://web.canon.jp/imaging/enjoydslr/

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: Ksandar   
Дата:   29-12-11 00:55

Продължавай да четеш!!! Запази си тази тема и въпросите от нея, след време, като се понаучиш е отвори и пак си прочети въпросите, много ще се изкефиш :)) Успех със снимките и на фокус!!!

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: bordon   
Дата:   29-12-11 01:49

asahi написа:

> Щрудел(ке), менюалчето на
> апаратчето и
> това
> четиво трябва да ги ичетеш
> внимателно и с разбиране. Това
> успешно заменя ръчкане по
> менютата и питане по форумите.


[smilie5]

В този случай asahi е прав [smilie5]

Иначе, ако не беше КОЛЕДА и НОВА ГОДИНА [smilie5] , трябваше да е така:
- asahi
- учебник по физика
- 7-клас /задължитерно/ [smilie5] [smilie5] [smilie5]

И все пак - добре дошъл/дошла във ФФ и честит нов апарат [thankyou]

[beer]



Публикацията е редактирана (29-12-11 01:52)

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: OIM   
Дата:   29-12-11 07:39

Често се питам , как хората имат смелост да си купят DSLR , при положение че нямат понятие от фотография Все си мисля че първо човек си купува някаква компактна камера , след време се увлича , ЧЕТЕ МНОГО за фотографията и вече с доста знания си купува подходящия ''голям апарат '' ... Добре дошла във ФФ ... и залягай над менюала


Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: ZENON   
Дата:   29-12-11 10:21

... и по отношение батерията - интернет е добро място за информация - ще ти спести много време в чакане някой да ти отговори. пробвай, само ще спечелиш.

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: 3DF   
Дата:   29-12-11 10:50

Автор: shtrudell
Дата: 28-12-11 23:05

изчетох книжката от създателите на форума ''На фокус'' и сега започвам да чета упътването....


shtrudell - моля те направи ми новогодишен подарък.

Обясни ми с думи прости, каква техника на четене използваш за да можеш да прочетеш вниматено и разбиране книжката посочена от АСАХИ за времето
от
Автор: asahi
Дата: 28-12-11 22:49

до

Автор: shtrudell
Дата: 28-12-11 23:05

изчетох книжката

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: imitev   
Дата:   29-12-11 11:01


Древнокитайската техника "Диагонално четене с енергично разлистване" [smilie18]

А на мен ми се смееха навремето като питах защо снимките на плажа излизат размазани [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А то било от дифракцията и невъзможността на централният затвор на S3IS да вдигне повече от 1/2000 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: vboykov   
Дата:   29-12-11 13:10

Научи се какво правят режимите Аv, Tv и М и ще разбереш, че друго не ти трябва. На другите оставяш апарата да прави каквото той си реши, а това не е винаги каквото ти искаш.

П.С Добре дошла и не се засягай от острите коментари които понякога ще получаваш тук, важното е, че искаш да се научиш.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: shtrudell   
Дата:   29-12-11 15:34

о, благодаря за топлото посрещане :д а можете ли да ми дадете нещо конкретно за Аv, Tv и М или сама да си потърся?

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: 3df   
Дата:   29-12-11 15:48

пак това дето си го чела 13 минути[smilie5]



Публикацията е редактирана (29-12-11 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: pachok   
Дата:   29-12-11 17:54

imitev Имам към 15 000 снимки на плажа с S3IS и нито една не ми е размазана. В какви режими си щракал, че си успял да го постигнеш това [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   29-12-11 18:36

Купуваш си нова кола от магазина, отиваш на бензиностанцията и казваш на бензинджията, че трябва 24 часа да се налива постоянно бензин в резервоара.
Зарядното ти има индикатор за заредена батерия, след като батерията се зареди, вадиш батерията и изключваш от контакта.

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: steeens   
Дата:   30-12-11 11:28

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: iordanov   
Дата:   30-12-11 11:52

текст

Отговори на това съобщение
 Re: o, здравейте,
Автор: icikonti   
Дата:   30-12-11 20:00

ОООО здрасти!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »