Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 11:51

Здравейте, интересува ме вашето мнение за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM, поради причината, че продавам такъв обектив и във обявата се оформи едно споделяне на впечатления от него. За да не се пълни обявата със СПАМ нека всеки който има впечатления от обектива да ги сподели тук.
За мен лично обектива е перфектен за парите си, нямам проблем с аберации, и фокуса. Стабилизацията си е коректна и до сега никога не съм се лъгал в него. Някои колеги са на обратното мнение. Кажете имате ли конкретни впечатления от този обектив.
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: simbon4o   
Дата:   27-12-11 11:59

имам клиент който ми дава снимки с този обектив за обработка, снима с 20Д и 500Д - по-добре 18-55ИС. Това е от най-отвратните зуумове на канон, освен ако този с който снима клиента ми е търкалян по стълби!
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 12:02

Според мен китака, определено е доста по зле от тоя. Аз не съм имал проблем със фокуса или с каквото и да било свързано със обектива. Снимам с 40-так за сега не мога да се оплача. Прави ми впечатление, че има мн отрицателни и много положителни отзиви за този обектив. Може би зависи на какво тяло се закача.
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: Suggs   
Дата:   27-12-11 12:06

Да, имам впечатления [smile] . Навремето исках да си го взимам за 1000D. Тестовите снимки показаха голямо изкривяване на картинката и много гадни хроматични аберации. Говоря за 50-60 снимки, на всякакви фокусни разстояния и бленди. От тях най-много 5 да бяха приемливи ( а не добри). Затова просто забравих за този обектив.
Съвет - покажи в обявата си малко снимки с обектива. По възможност необработвани и в цял размер. Нека евентуалните купувачи сами се убедят в качествата му.



Публикацията е редактирана (27-12-11 12:06)
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 12:33

Ще пусна по късно снимки за да се види разликата, за 1000D не знам как се държи обектива, но на 40D си е перфектен. Може би зависи и на какво тяло го закачаш.
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: simbon4o   
Дата:   27-12-11 12:37

И можеби зависи с кой китак сравняваш! 18-55ИС ще го обезмисли на всички мм и бленди! Подозирам че положителните отзиви са от собственици на обектива [smilie5]
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 12:39

Аз лично от китака 18-55ИС не съм доволен, за това и го продадох. Там свястна картинка не можах да извадя.
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 13:11

Може и да бъркам, не споря. Само че точно хроматичните аберации, които са проблема на 17-85 USM, да са проблем на 1000D, пък да не са проблем на 40D, малко странно ми изглежда. И двете матрички са канонски кроп по към 10 мегапискела, нали? Иначе разликата между тези тела е огромна, да, но с какво това променя точно аберациите не ми е ясно?
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 13:14

Не знам дали е от телата, но наистина при 40Д няма проблем с аберациите, а китака дори съм го тествал във студио и направо е плачевен. Според мен е въпрос на настройки на тялото може би.
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: Suggs   
Дата:   27-12-11 13:36

"Автор: azok
Дата: 27-12-11 13:14
Не знам дали е от телата, но наистина при 40Д няма проблем с аберациите,"

Няма начин да е от телата. Има модели, които автоматично коригират хроматичните аберации и изкривяванията, но Canon 40D не е от тях.
Ще покажеш ли някоя и друга снимка в пълен размер, нередактирана? Да не би да се окаже, че "няма проблем с аберациите" означава "правя се, че не ги забелязвам" [smile] .
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 13:41

Да по-късно ще пусна в момента тук в студиото нямам такива, но няма да се окаже така [smilie18]. На мен също ми е интересно защо ги няма при мен тези изкривявания. До като при китовия, дори и в студиото съм се хващал за главата. [shtrak]
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 13:55

Чакайте сега, хора. Моля ви! За изкривявания ли говорим или за аберации? И какво отношение има тялото за аберациите ако имаме същата проекция на същата медия със една и съща гъстота?
Геометричните изкривявания в широката част са един един ефект на широката оптика. Аберациите са нещо съвсем друго, доколкото си спомням [smile] Ако ще си обсъждаме, не е зле да се уточним [smile]
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: kapitancho   
Дата:   27-12-11 14:02

Изкривяването също е аберация, ама карай. Като цяло, ако можеш да не вземеш този обектив, би било най-добре.
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 14:04

Говорим за:
Автор: Suggs: "Тестовите снимки показаха голямо изкривяване на картинката и много гадни хроматични аберации."
При мен тези неща не съществуват [smile]
Колегата bmw_e30 е написал в обявата същото "обектива е страхотен и дава перфектно качество на изображението ... ако при вас не е така сменете си телата... аз от моя съм много доволен като преди това имах 24-105 и бих казал че дават почти еднаква острота и картинка.... "
В същото време отново в обявата колегата ivanatora е написал следното: "Иначе имам същия обектив и съм доволен от него като имам предвид цената му. Автофокуса е бърз. Осезаем barrel distortion на 17мм."
Колегата veb: "обектива е бърз и до тук... останалото е хроматични аберации, загуба на контраст и понякога не добра острото и най-големия недостатък- прах под челната леща и , и според мен е по-зле от стабилизирания китак 18-55. Имах такъв и след 20 000. щракания лека полека започна да дава erorr!
Всяка сигма от същия ценови клас го превъзхожда в пъти."
Колегата trubadure: ползвал съм този обектив и мога да кажа:
минуси :
- осезаеми бъчвовидни изкривявания от 17 до около18-19 мм
- видими хроматични аберации в широкия край;
плюсове:
+ много бърз автофокус (за разлика от Сигмите в този ценови клас)
+ безупречен автофокус (за разлика от Сигмите в този ценови клас)
+ няма back или front фокус (........./, /.........)
+ ефективна стабилизация
+ метражна скала
+ рязък в целия варио диапазон

Както сами виждате всяко мнение е различно, аз съм доволен както и някои други колеги, но има и такива които не са. Ясно е че този обектив не е супер нито е уникален с нещо, но за парите си мисля, че предлага доста добро качество и не може да се сравнява с китовия в това отношение. [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-12-11 14:07)
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: Suggs   
Дата:   27-12-11 14:18

"Автор: azok
Дата: 27-12-11 14:04
Говорим за:
Автор: Suggs: "Тестовите снимки показаха голямо изкривяване на картинката и много гадни хроматични аберации."
При мен тези неща не съществуват"

Не знам за твоя обектив, не съм снимал с него [smile] . Отидох в магазина, дадоха ми един от витрината, и излязох навън да го пробвам. Не пазя тестовите кадри, това беше преди около 2 години. Но ето ти едно примерче - кроп 100% от снимка с обектива от ревюто му в DPReview.com :


http://photo-zona.net/images/user63227/album20829/large/1324987966_bmjx2233_2011-12-27_141034.jpg



Забелязваш аберациите, нали? Ако казваш, че твоят е уникален, и няма такива - пусни няколко снимки в обявата си, веднага ще го купят [smile] .

 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 14:20

kapitancho, поне се уточнихме [smile] По принцип в този форум като напиша/прочета аберации разбирам хроматични аберации [smile] Като приемаме, че аберация е синоним на дефект, изместване в оптиката, поне ще съм наясно какво да разбирам [smile]
Освен това човекът го продава обектива, няма нужда от съвет "не го вземай" [smile]
Пак не можахте да ме убедите, че хроматични (да го изпиша цялото) аберации на един и същ обектив ще има на матрицата на 1000D, пък няма да има на матрицата на 40D, ама както и да е [smile]


azok, разбирам, погледнах и темата в базара.
Ами лично според мен този обектив е много и основателно критикуван, но и с отчитане на факта, че има доста хроматични аберации за една никак не малка цена. На цената на която ти си го пуснал аз лично, ако бях все още при Канон и ако имах нужда от универсален ежедневен обектив бих се замислил доста. Относно геометричните изкривявания не бих коментирал, но все пак единият обектив е на 17 мм в широкия край [smile]

Ако тази тема е заради обявата ти в базара, няма смисъл да спорим. За всеки влак си има пътници [smile]

 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 14:24


http://prikachi.com/images/570/4192570z.jpg


Ето снимка с обектива аз аберации не виждам [smile]
В момента разполагам само с тази снимка направена с обектива [smile]



Публикацията е редактирана (27-12-11 14:28)
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 14:28

Темата не е пусната заради обявата [smile] Това дали ще се купи или не не ме притеснява. Просто при мен ги няма тези изкривявания и за това пускам темата. Обявата си е съвсем отделно [smile]
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 14:32

Ами ако снимаш в студио портрети в дългия край на обектива е логично да няма никакви изкривявания, ако снимаш на 17 мм архитектура ще личат сигурно доста повече [smile] Ако снимаш нещо като кадъра на Suggs горе, ситуации които по принцип предполагат възможност за дисперсия на светлината, ще има повече или по-малко хроматични аберации, в зависимост от обектива. Ако снимаш при контролирани условия и няма предпоставки за това - с който и обектив да снимаш - все няма да има [smile]
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 14:43

Не разбира се не го ползвам само тук, но в момента нямам друга снимка направена с него [smile]
Разбираемо е че при контролирани условия няма да има аберации въпреки, че с 18-55 ис има такива дори и в студио.

http://prikachi.com/images/634/4192634w.jpg




Публикацията е редактирана (27-12-11 14:54)
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 15:01

Хм,ами да, виждам.
Това с хлапето 100% кроп ли е?
Реверът долу май е повече от 100%, изглежда доста "назъбен"?
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 15:06

Не исках да се видят аберациите, с китовия вс ми снимки стават такива. И да това с хлапето е 100% кроп [smile]


http://prikachi.com/images/713/4192713y.jpg


Това вече е на 100%



Публикацията е редактирана (27-12-11 15:07)
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: excessmind   
Дата:   27-12-11 15:09

И аз имам този обектив, и го използвам на 40D. Държа го понеже има прилично бърз и безшумен автофокус, вече имам 67мм филтри, и нямам пари за по-хубав.
azok, ако не виждаш аберации, вероятно използваш някакъв софтуер, който ги коригира автоматично, например аз в Lightroom си ги поправям с едно цъкало. Иначе в суров вид на снимките има от всичко възможно, изкривяване, хроматични, винетиране.... а от "призраците" направо тръпки ме побиват!
Освен това, вече(около 2 години) ми се наложи да го нося на ремонт - 120лв. IS или не ми работи, или няма полза от него, или ми е много стабилна ръката, или комбинация от трите ;-) От фокуса не мога да се оплача, вече казах тих е, не е особено бърз, но с това се свиква.
Като острота е що годе приличен, въпреки че един приятел, след като видя суровите снимки ми предложи да го изхвърля директно, а друг с който споделих впечатленията си, и той ВЪПРЕКИ ТОВА си го купи, го върна след седмица ползване.
Досадно е, че когато го разнасям се саморазпъва, и е сравнително тежък, но пък е здрав, веднъж съм го изпускал и продължава да работи.
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: azok   
Дата:   27-12-11 15:15

Това което съм качил са необработени кадри [smile] всички знаем как да си ги оправяме нещата във "шопа", но не това е идеята [smile] Относно IS-то при мен не е имало проблеми, но държа да кажа, че нямам голям опит с обектива. Снимал съм 3-4 пъти с него само и така и седи в един шкаф. За разгъването забелязах, че този "ефект" го има и при мен, колкото до фокуса не съм забелязал да е тромав, сработва си добре и е прецизен (за момента). Вероятно ще му направя тези дни един полеви тест за да видя дали наистина има всички тези ефекти за които говорим [smile]
 Re: Мнения за Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Автор: Suggs   
Дата:   27-12-11 16:18

azok, искаш да заблуждаваш хората с тези снимки, или наистина не си наясно? Приемам, че е второто, затова ти пиша пояснение. Хроматичните аберации се появяват по границите между светло и тъмно, независимо дали е в студио или навън. Затова на първата снимка ги няма, а на втората ги има.
И никой не твърди, че EF-S 18-55 IS не аберира. Ама се продава за около 150 лв в Базара, а ти искаш 500 на твоя.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.