Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-12-11 09:16

ИнаГеоргиева,
Speedlite 420EX е добра светкавичка, използвал съм такава известно време. Тъй като в случая използваш канонската E-TTL II най-доброто решение на твоя проблем е да снимаш по начина, описан по-горе от asahi - слагаш камерата на M, задаваш скорост 1/60 и бленда към 8 и оставяш E-TTL II да изработи такъв импулс, че да освети добре сцената като за тези скорост/бленда.
При канонския E-TTL ако избереш приоритет на блендата/затвора автоматиката работи по алгоритъм за запълваща светкавица. Ако избереш P, ще забележиш, че докато имаш поставена външна светкавица не можеш с врътката на камерата да сменяш двойките скорост-бленда. И като ти се налага да избереш ниска скорост на затвора - най-добре камерата на M, светкавичката на E-TTL. Камерата е на ръчна, но всичко го преценява E-TTL, не ти.
Ако таванът го позволява, опитай да вдигнеш главата на светкавичката, да поставиш дифузер или нещо бяло за отразяване (420 няма вграден отражател, но е лесно да му се приспособи). Ако отразяваш светкавицата или използваш някакъв дифузер може да ти се наложи леко да коригираш импулса на светкавицата. 420ЕХ не го може това, но камерата ти май го може. На 300D май руския хак добавяше компенсации на светкавицата, на 1000D не зная, но би трябвало да си го има вградено.
Ако постигнеш с практиката правилно осветяване, няма да се налага така да сплескваш хистограмата като на кадрите, които си показала - в смисъл че едновременно ще се вижда разработка и в тъмните и в светлите части и едновременно с това ще изглеждат по-нормално контрастно кадрите :)
Снимането с канонския E-TTL е изкуство, но като добиеш практика можеш да постигнеш отлични резултати :) [smilie24]


EDIT: видях сега с леко закъснение [smile] , че си писала "obiknovenno TTL sochi 35,50".
420EX няма екранче отзад. Има освен бутоните и светодиодчета и числа - 24, 28, 35, 50, 70, 105. Това показва на колко мм е зумнала главата на светкавичката. Тя има "зум" и го чуваш, предполагам - би трябвало като въртиш ринга на обектива да чуваш как заработва моторче в главата на светкавичката. Така че това - "най-често сочи 35, 50" означава само, че ти снимаш основно в този диапазон фокусни разстояния [smile]



Публикацията е редактирана (06-12-11 09:25)
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: zarimale   
Дата:   06-12-11 11:18

Много неща ми се изясниха от тази тема, но най-важното според мен е, че ми трябва никнейм с женско име. [smilie24] Така ще ми отговарят по-пълно и простичко на зададените въпроси. [cool]

 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: El_Fuego   
Дата:   06-12-11 11:29

Ми смени се на "zarifemale" и готово...
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   06-12-11 12:14

Приятели, ето ви линк с мой снимки - http://www.disco.bg/NewSite/index.php/parties/details/6456 може би ще добиете представа. Благодаря за съветите. Сега ще пробвам да обработя някоя снимка от тези с Adobe Lightroom. Но наистина предпочитам, както казва HSGEORGIEV, да снимам така, че да не ми се налагат толкова тежки и глупави обработки...
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: compur   
Дата:   06-12-11 12:42

http://www.disco.bg/NewSite/index.php/parties/details/6456


 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 13:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: bozO   
Дата:   06-12-11 15:18

Трагични са... Запиши се на курс. Задължително!
След това практика при някой способен фотограф, повече упражнения и в крайна сметка би трябвало да свикнеш какво да правиш с апарата и светкавицата при различни светлинни условия, така че да получаваш снимки с приемливо качество.

Това, което правиш сега е...във вреда на ретро клуб "Грамофон" - представяш безобразни снимки, които създават грешно впечатление за атмосферата в заведението - пресъздаваш по кофти начин нещата и издигаш негативен имидж на клуба.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: chukov   
Дата:   06-12-11 15:48

Ще ти кажа защо мрънкат.
В дискотеката има цветно осветление и всичко е шарено и пъстро.
Когато блеснеш със светкавицата получаваш правилно експонирани снимки, но с убити цветове, които си потушила със светкавицата и нямаш разработка на задния план

Затова снимат така, както ти писах в поста

Пробвай да снимаш на 1600 ИСО на режим A с включена светкавица и намали интензитета на светкавицата (пробвай с -3, -2, -1)
Виж кога ще се получи най добре.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   06-12-11 17:14

bozO нека ти кажа нещо... Ако беше прочел цялата тема, щеше да разбереш за какво става въпрос. Всички сме хора и се учим, никой от нас не се е родил научен, знаещ и можещ. Когато човек започне да се учи, той прави грешки. И това е прекрасно, защото именно от тях се учи. Никъде не съм се хвалила със снимките, напротив - търсех помощ. Както и бях казала - това не е мечтата ми. Занимавам се с друг тип фотография. Лошо е твоето отношение, даже осъдително. Хората са казали - "Ако нямаш нещо хубаво, което да кажеш, по-добре замълчи.", в интерес на истината прави са били. :) Съветите ти не са ми нужни и не бих отделила време, за да прочета това, което си написал, по-скоро бих казала, че ми е жал за хора като теб. :)
С уважение.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   06-12-11 17:16


bozO нека ти кажа нещо... Ако беше прочел цялата тема, щеше да разбереш за какво става въпрос. Всички сме хора и се учим, никой от нас не се е родил научен, знаещ и можещ. Когато човек започне да се учи, той прави грешки. И това е прекрасно, защото именно от тях се учи. Никъде не съм се хвалила със снимките, напротив - търсех помощ. Както и бях казала - това не е мечтата ми. Занимавам се с друг тип фотография. Лошо е твоето отношение, даже осъдително. Хората са казали - "Ако нямаш нещо хубаво, което да кажеш, по-добре замълчи.", в интерес на истината прави са били. :) Съветите ти не са ми нужни и не бих отделила време, за да прочета това, което си написал, по-скоро бих казала, че ми е жал за хора като теб. :)
С уважение.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: папач   
Дата:   06-12-11 17:52

Има една поговорка "Присмяла се куката на криво дърво"
ИнаГеоргиева,трябва да призная,че твоите снимки са по-приемливи от ония грапавите дето гониш.
Дадени са ти ценни съвети които трябва да обощиш и да си извадиш поуки,но за момента можеш да снимаш по-отдалеч и после да изрежеш излишното.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: bozO   
Дата:   06-12-11 17:52

Прочетох я, иначе не бих писал.
Или поне частта, написана на кирилица.
Казал съм ти истината. И лекарите правят грешки, за съжаление при тях това не е така прекрасно. Метода на проба-грешка е най-слабо ефективен. Посети курс, направи малко практика и нещата ще ти се получат по-бързо. Ако бях казал, че снимките ти стават щеше да ми бъде осъдително отношението, защото щях да те вкарам в заблуда, в която да продължаваш да съществуваш.

Всеки се нуждае от пари, имам комплект зъболекарки инструменти - дай да ти взема някой лев, тъкмо и по грешките си ще се науча - това е твоята логика. Казах ти това, което видях по снимките в "грамофона". Осъзнай се - в галерията има тотално прегорели снимки и такива без фокус.

На мен пък ми е жал за хора като собствениците на "Грамофон".
Защо ли? Ами погледни им снимките...
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   06-12-11 18:04

bozO , този път прочетох написаното, знаех, че ще загубя времето си, но го прочетох. Сега нека аз ти кажа нещо. Нямам нужда от съветите ти, нито от анализа ти, нито от коментарите ти, нито имам нужда от думите ти - повярвай ми. Приятел, целта на този форум е приятелски съвети, а както видя казах - от твойте нямам нужда. Наистина изглеждаш много нещастен, но хората в интернет не са ти виновни. Спокойно! Моята логика, далеч не е позната на хора като теб, за това по-добре замълчи, наистина!
И вземи ако искаш пет зъболекарски интрумента - няма да ти помогнат. Казвам го, защото съм сигурна.
Осъзната съм и за това не искам да се притесняваш. И като един осъзнат човек, аз те моля - спри да пишеш, просто губиш времето.
С уважение.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: shtukov   
Дата:   06-12-11 18:12

Както ти казах в началото - Photoshop-Image-Adjustments-Shadow/Highlights и Saturation

http://photo-zona.net/images/user28667/album25043/large/1323187349_guct5820_548644.jpg



http://photo-zona.net/images/user28667/album25043/large/1323187350_tojs2386_548644q.jpg


Снимките не стават добре, ама докарват на тези които си дала за пример и на шефчетата може и да им допаднат.. Иначе начина за правене на добри снимки е съвсем различен.[beer]

 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   06-12-11 18:21

Много ти благодаря!!!!!!! Точно така трябва да изглеждат! Много, много благодаря!
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: emo1   
Дата:   06-12-11 18:33

Ина, bozO е напълно прав да те критикува и във това няма нищо лошо, чудя се как не са те изяли останалите от форума. Причината е че не е срамно човек да не знае и да пита, срамно е да взима пари без да може да снима![smilie23]
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: shtukov   
Дата:   06-12-11 18:41

Сега ще изкарате луд тоя дето яде баницата.. Ми аз не съм съгласен.
Инче, не се задоволявай с обработката. Възползвай се и от другите съвети. Те са по важни за снимането. Това което показах е опит за замазване на очите на клиента и няма нищо общо с фотографията..
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   06-12-11 18:48

Да, ще изкарам най-важното от всички съвети. Благодаря, защото наистина ми помогнахте. Наистина съм наясно с това, че това няма общо с фотографията.. И не ми е приятно, но всичко ще си дойде на мястото. Искрено благодаря на всички:)
Колкото до мненията на някой личности, не знам какво да кажа. Не желая да отивам толкова надоло, просто не разбрах, защо се държат все едно човек е убит, а всъщност иде реч само за една сесия. Жалка работа.......



Публикацията е редактирана (06-12-11 18:49)
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: bozO   
Дата:   06-12-11 18:53

Наистина - жалка работа...
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: bpavlov   
Дата:   07-12-11 00:53


Ина, виж сега. Писала си, че трябва да се изкарват пари...
Като искаш да изкарваш пари с това, първо, обърни внимание на това как и с каква техника трябва да правиш снимките. А не какъв батч да приложиш във Фотошопа. Снимките ти са наистина плачевни и Фотошопа е последното нещо, което трябва да търсиш като помощно средство.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.