Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  98  99  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160  161     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X
Автор: kvakioh   
Дата:   06-05-15 08:46

Не е с кабел зарядното ами е направо за контакта. Както и да е, казал съм, че трябва да се закупи от железария за 2.50лв адаптор. Така работи.
 Re: Fujifilm X
Автор: BlueHello   
Дата:   06-05-15 12:01

Ку-ку! Продавам си фуджито XE-1 + два обектива, дзвинете ако е спамско, ама ми се стори подходящо точно тук да го споделя! [beer]

Весел ден! :0)



https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=55286
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   06-05-15 13:09

Цената ти не е много приемлива :)

50-230 нов от Германия - 170 евро/ използван пак толкова, от ebay

X-E1 нов от Синтезис - 800 лв/ употребяван 500-600лв

60/2.4 използван 700-800лв.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   07-05-15 09:19

refurbished от английско е 900лв с два обектива и чанта. [smilie24]
 Re: Fujifilm X
Автор: marves   
Дата:   07-05-15 22:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   07-05-15 22:17

врътката отпред ми прилича на нещо от Лего конструктор, много евтино, ама да видим де.
 Re: Fujifilm X
Автор: ivjordan   
Дата:   07-05-15 23:35

Я да питам пак, извинявам се, че спамя, може и да е обсъждано, но съм до 70-та страница на темата и не намерих.
Направило ли ви е впечатление, че при равни други условия, снимката на Фуджи е доста тъмна, сравнено с Никон, примерно. За другите не знам.
Правих днеска следния експеримент: Меря с Д90 и слагам същите настройки на Фуджи-то. Базово ИСО (200 и при двете машини), скорост, бленда и милиметри на обектива. Оказва се, че снимката на Фуджи е недоекспонирана, т.е. тъмна. Което пък означава, че Фуджи лъжат в някой от параметрите. Не знам как да разбера в кой. Из нета се пише за ИСО-то, но не знам.
Ако лъжат с ИСО-то, означава, че прекрасните снимки без шум на 3200 всъщност са на 1600 или нещо от сорта и няма никакво геройство в "геройския" сензор.
Дори да лъжат с някой от другите параметри, на практика пак нещата се изравняват с доста стария (7 години по-стар) Никон.
Тъй като разполагам с тези два апарата, за тях мога да сравнявам и за момента не виждам никакво предимство на Фуджи освен грамажа, въпреки че е 7 години по-нов. Виж, недостатъците са много.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   07-05-15 23:40

Да, казват, че лъжат с исо-то. Значи не е твоята камера щом има много недостатъци, не е драма това :)
 Re: Fujifilm X
Автор: ivjordan   
Дата:   07-05-15 23:51

Тъпото е, че камерата много ме грабна, но откривам все повече недостатъци. Същевременно, почти не откривам плюсове. Вероятно е незначително по-добра в детайла на картинката и може би носи на малко повече исо, но в никакъв случай няма цял стоп предимство в това отношение.
Реално, аз снимам пейзажи, та това не ми е голяма болка. Имам си статив и мога да си позволя базово ИСО, но "УАУ"-ефекта твърде бързо избледнява.
Тези неща ги казвам само след около 300 кадъра (два заряда на батерията, което е друг сакатлък) и силно се надявам да изникне нещо, което да ме грабне както външния вид и усещането в ръката, но може наистина да се окаже, че не е моята камера.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   07-05-15 23:55

има 2/3 стоп разлика на еднакви настройки, доколкото знам. Иначе за недостатъците - така е, едно А6000 вероятно ще го пие по всички параметри, но някакси няма чара, за мен не е просто парче метал с батерия. :)
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   07-05-15 23:57

Сега гледах в http://www.imaging-resource.com/ - X-E1 на исо6400 е като Д90 на 1600, това на сцената с манекена със зелено якенце. Но това не е важно, размерът и точният фокус(макар и бавен) за мен са основен плюс, ДСЛР не ме привлича по никакъв начин. Щом си свикнал с Никон и искаш УАУ ефект - Д610.
 Re: Fujifilm X
Автор: iliyanb   
Дата:   07-05-15 23:59

ivjordan, кажи честно, разровичка ли някой суров файл до момента, ма за хубаво разроничкане питам, та да видиш какво може да се огъне, колко може да се огъне, и на какво прилича след огъването? Или само исото в стил dpreview тества? Тия камери първо трябва да се опознаят. И че няма разлика с D90 колко си сигурен? Щото аз доста съм си играл и с D90 та мога да сравня моето с твоето мнение.
 Re: Fujifilm X
Автор: ivjordan   
Дата:   08-05-15 00:10

Да, вероятно гравитира около 2/3 стопа грешката и да, харесвам чара на апаратчето. Ако сте проследили другата тема и публикациите ми тук, вероятно ще забележите, че търсех компактно решение, но в магазина Фуджи-то ме грабна с чар и известна по-добра ергономия в сравнение с преките конкуренти. Давам си сметка, че съм си купил базов клас апаратче и се опитвам да го сравнявам със средно висок клас ДСЛР, макар и старичък. По дефиниция, тук би трябвало да спечели огледално-рефлексния - по-висок клас, недостижима ергономия за никой безогледален, бързина, точност... Така и се случва, Д90 печели засега.
Това не означава, че ще се откажа от Фуджи-то, просто трябва да свикна и да ми се изяснят нещата, а междувременно мога и да задавам тъпи въпроси, на които се надявам да ми отговарят по-опитните с Х-системата, за което предварително благодаря.

Не съм ровил сурови файлове все още, защото ги карам по ред нещата. Първо да свикна с контролите, после да видя какво може в .jpeg и на финала, суровите файлове. Тук вероятно ще имам проблем, защото компа ми не се разбира с последните версии на лайтруум поради липса на ресурси. Ще докладвам, като стигна там, но аз съм възрастен човек и рядко снимам в суров формат, нямам време за обработка, така че това ми е най-последен приоритет.



Публикацията е редактирана (08-05-15 00:46)
 Re: Fujifilm X
Автор: Lycan   
Дата:   08-05-15 01:49

..е до Коледа все ще се обадиш :)
 Re: Fujifilm X
Автор: marves   
Дата:   08-05-15 08:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fujifilm X
Автор: kalabrieza   
Дата:   08-05-15 11:05

Здравейте. Не виждам смисъл пак да го чепкате това ИСО. Който се е спрял на Фужи е наясно с това отклонение както е наясно и с цените на стъклата и с липсата на доста гъдели дето ги има при другите марки и изборът не е определен от УоУ какъв приятен EXIF.

И аз да задам въпрос. За леки корекции има ли смисъл да се ползва друг безплатен софт различен от фирмения който идва с диска? Правих няколко експеримента и по скоро резултата е по-лош от това което излиза готово от камерата. Не става въпрос за АРТ кадри а за семейни и туристически такива.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   08-05-15 13:27

най-добре си снимай raw+jpeg и с вътрешния конвертор си прави каквото искаш, че понякога от raw не можеш да изкараш толкова хубава картинка, колкото готовия jpeg. [shtrak]
 Re: Fujifilm X
Автор: Emoxide   
Дата:   10-05-15 12:50

https://www.flickr.com/photos/leighsocial/16848734823/sizes/k/
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   10-05-15 14:51

This is not the page you're looking for.

Цигането с X-T10 ли трябваше да бъде?


https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/2033/1904/original.jpg





Публикацията е редактирана (10-05-15 15:01)
 Re: Fujifilm X
Автор: Emoxide   
Дата:   10-05-15 15:03

аха [smilie24] [smile]
 Re: Fujifilm X
Автор: Emoxide   
Дата:   11-05-15 08:47

новости в новия фърмуер 4.0 при Fujifilm X-T1


https://photo-forum.net/static/forum/2015-05/krsk4328.JPG


A new zone focus mode will allow AF points to be grouped so that they can share the responsibility of maintaining focus on moving subjects

In low contrast light users will benefit from finer tonal detection as AF points will be divided into smaller sections for more detailed analysis of the target. The extra division of the point has allowed Fuji to notice tonal differences of just 0.5EV, instead of the 2.5EV of its current system. This means the X-T1 should be able to lock on to subjects with less defined texture and in more diffused lighting, as well as in more dimly illuminated conditions.



https://photo-forum.net/static/forum/2015-05/kilc8968.JPG


Eye detection AF will now be a feature of the two cameras, and macro focusing will happen automatically without the macro button being pressed. Fuji says that the macro button can now be assigned to other duties as it is no longer needed.

Браво, FUJIFILM [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-05-15 08:48)
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   11-05-15 09:43

Звучи супер :

https://www.youtube.com/watch?v=ZaoIZXA5RMM


 Re: Fujifilm X
Автор: marves   
Дата:   11-05-15 09:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   11-05-15 10:00

Kaк дърто, само на година и половина е моделът?
 Re: Fujifilm X
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-05-15 10:16

Фуджи много ама много радват![smilie24]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  98  99  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160  161     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена