Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   17-10-11 20:43

@guciguci въпросния option го има на доста места в интерфейса(например HDR). Внимавай за тази опция често е полезна.

НЕКС-3 няма дистанционно и само с копчето става снимка. НЕКС-5 има инфрачервен датчик и при bulb (това само на М режим го има) първото натискане на дистанционното отваря затвора при повтроно натискане затваря.

Аз пазаря от иБей-я адаптери също. В повечето случай има европейски търговци, които предлагат адаптерите на сходни с китайските цени обаче ти ги носят за 3-4 дни (не за 3-4 седмици). Най-бързо се оказа доставка с пощата (ДХЛ са по-бавни [smilie18]).

Пийкинга - това със силата не управлява цвета а чувствителността на функцията. АЗ със 28/1.8 и 35/1.8 най-успешно го ползвам. С 50/1.7 и 90/2.8 предпочитам увеличението. Ако снимате РОУ може да сложите ефект "черно бяло " за да личи по-добре пийкинга. Пийкинга май работи по резолюцията на екрана а не на сензора (кофти).

Екрана на некс3 и 5 е най-добре да се обзаведе с твърд протектор веднага след покупката. Има много оплаквания за разни разлепени неща. Аз съм със Сони щракащ се протектор на НЕКС-5 (смених вече два заради надраскване) ама апарата ми изглежда добре. Обективите алуминиевите лесно се надират телата им - моя китак след много люшкане в чанта деот имаше и други твърди предмети се надра по корпуса...не изглежда супер ама супер снима.

16-ката ако се полва правилно прави супер яки снимки! От бленда 2.8 нагоре е много остра в 70% от кадъра и е супер удобна за купони и подобни. За пейзаж ако искате острота от край до край - вземете друг обектив. ДхО и другите РОУ редактори коригират успешно аберациите и кривенето на този обектив.

Руските обективи са сотри на затворени бленди т.е. за снимки на светло или от статив стават. На отворени бленди драма голяма.

Японските и немски стъкла са супер и на отворени бленди като правило, ама и доста по-скъпи.

ЕА1 е удобен адаптер з аминолта обективи щото има контрол на бленд аи се снима по-бързо.

Фиш-а и широката приставки са доста удобни. Фиша е с компромисно качество. Широката приставка по-бива ама не е фиш и няма 180 градуса

НЕКС-5 (май и 3) кропят видеото и а фиша не стават брутални ефекти.

НЕКС-5 и 3 нямат лесен начин да се управлява скоростта във видео режим. За целта има няколко трика:

1. Снимайте на А режим, в който задавате и фиксирате бленда предварително т.е. преди заснимането на видеото. Важно е, софтуера да е версия 4

2. Нагласете си така нещата с бленда и НД филтри, че скоростта да е под 1/100, а исото да не е базово (200) т.е. 400 или 800. Тия неща ги гледате все едно ще снимате нормална снимка.

3. Започнете записа на видео.

По време на видео заснемане с Некс 3 и 5 имате възможност да:

1. Заключите меренeто с полунатискане на спусъка за снимки

2. да променяте компенсацията

3. да фокусирате и да променяте блендата с ръчни обективи (пийкинга за видео е много добре като качество дори с дълъг тъмен обектив!)

Панорамите най-добре стават с 16-ката. С фиш и широката приставка - не стават - щото не може да лепи снимките без дефекти. С 18-55 или други по-дълги от 16мм обективи е малко по трудно с панорамите - трудно се държи равномерна скорост с дълъг обектив. При 2д панорама може да се избере вертикална посока т.е. панвате с широката страна на сензора напред - това е много готино за някои ситуации да си разширите обектива във всички посоки.

Нощните режими - само в AMB имате контрол на компенсацията и белия баланс.

Няма читав начин да палите мигалки от некс 3 и 5!!! За сега единствения начин е да включа мигалката на най-тъп безжичен режим и да настроя мошност под половината (т.е. поне един стоп преди най-мощното) така мигалката може да направи два силни импулса последователно с висока скорост. Хубавото е, че меренето на апарата работи праивлно така. Лошото е за мощността и батерията и модела Ви дето ще окьоравее от мигане.

Еми за тия неща се сещам. [thankyou] [thankyou]

Инак некс-7 ме изкефи максимално. Повечето косури дето горе обяснявам ги няма при некс-7 и повечето при 5н.

ПП Горното са решения за разни неща дето съм имал проблеми. Апарата като цяло и обективте с него са доста впечатляващи и съм супер доволен. Качестовот на снимките е далеко пред кой да е конкурентен мъник. Размера е много готин. Екрана е супер пък и е подвижен (новите олита E-pl3 го копираха). Има супер мнго опции апарата. За да бъде перфектен ми трябва адаптер за мигалка за некс-5 ама ....



Публикацията е редактирана (17-10-11 23:29)
 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Know-how & info за NEX family  ново
ZENON 16-10-11 23:21 
 Re: Know-how за NEX family  ново
ZENON 16-10-11 23:21 
 Re: Know-how за NEX family  ново
ZENON 17-10-11 23:58 
 Re: Know-how за NEX family  ново
s_dyakov 16-10-11 23:56 
 Re: Know-how за NEX family  ново
thor 16-10-11 23:57 
 Re: Know-how за NEX family  ново
ZENON 17-10-11 00:54 
 Re: Know-how за NEX family  ново
eth 17-10-11 15:39 
 Re: Know-how за NEX family  ново
guciguci 17-10-11 16:55 
 Re: Know-how за NEX family  ново
s_dyakov 17-10-11 17:24 
 Re: Know-how за NEX family  ново
nikel 17-10-11 17:35 
 Re: Know-how за NEX family  ново
PeterPAN 17-10-11 19:36 
 Re: Know-how за NEX family  ново
nikel 17-10-11 17:43 
 Re: Know-how за NEX family  ново
guciguci 17-10-11 18:09 
 Re: Know-how за NEX family  ново
hotsnail 17-10-11 20:43 
 Re: Know-how за NEX family  ново
guciguci 17-10-11 20:55 
 Re: Know-how за NEX family  ново
ZENON 17-10-11 21:23 
 Re: Know-how за NEX family  ново
hotsnail 17-10-11 21:39 
 Re: Know-how за NEX family  ново
ZENON 17-10-11 21:50 
 Re: Know-how за NEX family  ново
hotsnail 17-10-11 22:53 
 Re: Know-how за NEX family  ново
mitakabs 18-10-11 07:22 
 Re: Know-how за NEX family  ново
ZENON 18-10-11 10:22 
 Re: Know-how за NEX family  ново
ang_yan 18-10-11 10:43 
 Re: Know-how за NEX family  ново
ZENON 20-10-11 11:42 
 Re: Know-how за NEX family  ново
guciguci 20-10-11 11:50 
 Re: Know-how за NEX family  ново
ivodam 20-10-11 12:11 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »