Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: 12356joro   
Дата:   23-09-11 20:16

Искам да попитам,доста напредналите в тази област! Когато архивирам снимките си за да използвам максимално, малкото си пространство в компа ми, е ли, е възможно да има загуби в качеството им и въобще имали някакви загуби.Заслужава ли си да се архивират и да се качват на дискове за да се ползват в бъдеще време? Знам, че въпросът ми е доста лаичен, но това така и не съм го разбрал до сега, а и никога не ми се е налагало.Можете да ми отговорите тук или на ЛС, няма значение къде, важното е да получа точният отговор.
Благодаря ви предварително.[smilie11]
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: nsirakov   
Дата:   23-09-11 20:25

архивирането какво общо има с качеството на снимката? като архивираш текстови документ после нали не ти липсват букви :)
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: 12356joro   
Дата:   23-09-11 20:29

Хубав отговор, но в снимките има повече информация от колкото в текстовата и точно тук се колебая в точният отговор.Когато компресирам също не губя букви, но снимката става значително по слаба от предишното и състояние.
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-09-11 20:32

Ако ги ресайзваш ще намалиш обема, но и качеството. В момента има чудесни външни дискове 500ГБ за 100-120лв. - купуваш си един и си архивираш на него.[shtrak]
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: rostoshev   
Дата:   23-09-11 20:36

Ако под "архивиране" разбираш ползването на Win Rar или Win Zip, проблем за качеството няма. Не съм сигурен обаче дали има смисъл защото "мястото" което ще спестиш е малко. Най-добре, според мен е - готовите вече снимки да си ги записваш на компакт дискове, DVD дискове или най-добре на външни хард дискове.



Публикацията е редактирана (23-09-11 21:17)
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: navy   
Дата:   23-09-11 20:36

jpg е виж архивиране за сметка на качеството.
zip, rar и тем подобни не са...
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: 12356joro   
Дата:   23-09-11 20:40

Много благодаря за изчерпателните отговори.Сега ми стана ясно, но за външен хард наистина ще си помисля, това е хубава идея и щом е толкова евтин, няма смисъл от друго.
Още веднъж едно голямо благодаря!!!
[beer] [beer] [beer]
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: tisho86   
Дата:   23-09-11 20:51

цените доста паднаха така че архивирането остава на заден план. Запазването на информацията по дисковете е несигурно, тъй като се скапват след определен период от време, така че лека инвестиция решава проблема!



Публикацията е редактирана (23-09-11 20:52)
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: tzl   
Дата:   23-09-11 20:57

Имай предвид, че по-добре да си вземеш 2 външни хард диска по 250GB, вместо един 500GB. Причината е да държиш информацията си поне на 2 места, защото не е "дали" ще се развали диска, а "кога".
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: photostoykov   
Дата:   23-09-11 21:09

Аман от параноици!
Нормално е да съхраняват заснети файлове върху HDD на мобилния или стационарния компютър.
Разбира се, разумно архивиране на външен HDD е повече от препоръчително, особено ако е направена предварителна селекция, "ранкиране" и каталогизиране! (визирам Lghtroom 3).

Това само освободените от параноя го могат...

[smilie5]



Публикацията е редактирана (23-09-11 21:38)
 Re: Едно малко питане за архивирането на снимките?
Автор: Danhill   
Дата:   23-09-11 21:12

двдтата са по-скъпи от хард дисковете и не 2Х250гб ами 2Х500гб [smile]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена