Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: navy   
Дата:   09-08-11 16:35

Айфон 4 [smilie7]
Една вещ по малко за носене...

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: Sa6370   
Дата:   09-08-11 16:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: Sa6370   
Дата:   09-08-11 16:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 16:43

"снимките в телефона бяха около 1500.. за няма и 3 месеца.. "

[smilie10] много дискотеки, много нещо.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: Sa6370   
Дата:   09-08-11 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: navy   
Дата:   09-08-11 16:45

Много малко 'сапунерки' снимат по добре от айфон 4 и са на 'хубави пари'.
Реално по различна визия трудно ще постигнат...

Може да си вземе Сони Некс 5... май така се казваше...

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 16:47

Автор: Sa6370
Дата: 09-08-11 16:44

... за 1 седмица в слънчев бряг е направила към 500
==============================================
това прави по около 100 снимки на вечер[smilie10]
кой ги гледа после бре?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: promis   
Дата:   09-08-11 16:49

Нексът не е малък. Иначе на нейно място бих си снимал с айфона. 100 снимки на ден не са много бе, ако около нея се случват интересни неща [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: Sa6370   
Дата:   09-08-11 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: navy   
Дата:   09-08-11 20:08

През нощта НИКОЙ телефон или фото с малка матрица НЕ се справя добре...

Но надвечер айфона прави добри кадри.
Освен това за него има няколко много добре пипнати софтуера, които ти дообработват кадрите и накрая става муцка [smilie24]


http://www.vista-vision.net/iphone/rodopi.jpg



И не на последно място - прави толкова сполучливо ХДР, че много често го използвам за снимки за спомен сред природата!

Разбира се вечер в дискотеката танцуващи хора... НИКОЙ дребен сапунер няма да се справи добре [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: mladenov   
Дата:   09-08-11 20:14

navy, къде е това място?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: klez   
Дата:   09-08-11 20:17

Нейви стига си срал на хората по темите и си показвал тая кирлива снимка от айфоня ве... в не знам колко теми я видях вече.
Оня ден си взех една стара сапунерка за 20лв (!!) дето съм сигурен че снима по хубаво от прехваления ти айфон.

П.С. Сапунерката е в Перфектно състояние, няма пипнато няма драснато няма набит прахоляк... реално е като нова.



Публикацията е редактирана (09-08-11 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: navy   
Дата:   09-08-11 20:35

клез, признак на добра култура е да спазваш културен тон [smilie7]
След като видях снимките ти в профила ми стана пределно ясно какви са ти критериите за качество.

Така че моите извинения, но има много да учиш още [beer]

Младенов - централни родопи между Широка поляна и Беглик [beer]

Сега по темата. Пак казвам - няма сапунера с малка матрица, която да изкара читава снимка от дискотека... всички ще са един дол дренки и затова предложих телефона. След като ще е гадна снимката, то да не носи втора техника в джоба. Знае се какво е по дискотеките.

Освен това предложих Сони-то като добра алтернатива за малко тяло с голяма матрица и много добро поведение на тъмно.

Съвсем съм си по темата...

Сега ще дам още една насока за снимки в дискотека.
Ако използва сапунерка от висок клас с голяма матрица от рода на Канон Г серията ще може да се възползва от чехълчето за светкавица и ще може да сложи компактна такава с чупеща се глава или дифузьор. Тогава снимките гарантирано ще станат по добри [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: klez   
Дата:   09-08-11 20:45

Нейви, не съм фотограф със съвсем други работи се занимавам, нито претендирам да мога да снимам нито нищо... просто дразни на всяка тема да изсираш мнение: "iPhone rulez" И оная пушещата емотиконка... доста дразни (поне мен).
Всички виждаме, че избиваш някви комплекси ама наистина почваш да дразниш.

П.С. Ако снимките във профила са критерий за разбирането... Пак съм едни гърди пред теб. Имаш 0 снимки и само подмяташ по темите разни снимки снимани с айфона и разправяш колко са велики... не знам на кой какви са му критериите за качество



Публикацията е редактирана (09-08-11 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: navy   
Дата:   09-08-11 20:52

Тъй ли?

Хайде сега престани да спамиш ако обичаш и си дръж некултурният език зад зъбите [smilie7]

Съвсем ЯСНО и конкретно препоръчах Сони НЕКС 5 като алтернатива за качество и айфона като алтернатива за едно единствено устройство - телефон/сапунера, защото е един от малкото камерафони, които снимат на нивото на сапунера.

Ясно ли е?
Аз спирам да ти обръщам внимание, все пак това е основният форум, не зоната [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: SmartKoko   
Дата:   09-08-11 21:03

iPhone [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: promis   
Дата:   09-08-11 22:27

Е, айде пък сега и светкавица с дифузьор да слагала [smilie5] На момичето му трябва компактно апаратче, голямо колкото кутия цигари. Т.е. търсим апаратче с възможно най-голяма матрица и светъл обектив, което да се побира в тези размери.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: Sa6370   
Дата:   09-08-11 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: Sa6370   
Дата:   09-08-11 22:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: Navy   
Дата:   09-08-11 22:40

Ще си позволя да кажа, че за добра снимка освен добра техника, трябва и усет и майсторлък.
Айфона снима добре, но си има чалъм.
Виждал съм отвратителни снимки с канон 5д...
Трябва да знаеш възможностите на техниката и да анализираш добре светлинните условия, за да знаеш как с наличното да направиш добър кадър!

Ако тази тема я започнем от там, откъдето ТРЯБВА да се започне, то това са условията за заснимане и параметрите, които е нужно да се покриват.
От там насетне много технически средства автоматично отпадат и то с критерии, които са паралелни с критериите за качество на заснетият материал.

Ако момичето иска да има добре експонирани лица на фон - чернилка - всяка една маркова сапунера с добра вградена и добър баланс би се справила.

Всяка една дискотека си има атмосфера. За да се улови има два начина. Или трябва да се освети добре в дълбочина, или трябва апарата да има добри характеристики при високи чувствителности и да ползва флаша за слоу синк да запечата предният план и после да доекспонира останалото.
Това го може само и единствено фото с голяма матрица.

Мацката трябва да реши да мъкне или голяма флашка с дифузьор, или голямо тяло с голяма матрица.

И тъй като да ми ясни тези ситуации... предложих айфона. Мъкненето на обемиста качествена техника никога няма да надделее над купонджийският дух. Най добре е мацката да овладее айфона и да продължава да се забавлява по дискотеките...

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: promis   
Дата:   09-08-11 22:48

Къде можем да видим снимки на тъмно с айфон (със светкавица), че ми е любопитно как се получават?

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за снимки в дискотеки
Автор: Navy   
Дата:   09-08-11 22:54

Нека да повторя за Н-ти път.
Дали ще е айфон или малка сапунера с малка матрица - снимките на тъмно с флаш ще са еднакво гадни...
По хубави ще са тези, заснети с маркови сапунери от рода на Г серията на канон, високият клас на никон, фуджи и т.н.
Но като художествена стойност няма да са осезаемо по добри заради характера на светлината от флаша.
Правил съм сравнително добри купонджийски снимки със схемотехника, измислена на място от мен.
Взех дъфка от едно маце, взех малко станиол от цигарите на приятел, навън в кошчето намерих кутийка кисело мляко, което измих в тоалетните.

От тези материали сглобих чудесен дифузьор, който правеше добре балансирани откъм осветление кадри в дискотека в радиус до 3-5 метра. По находчивите ще се сетят как съм си направи дифузьора...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »