Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: KiIIeR   
Дата:   03-08-11 12:25

Знам, че има доста хора тук, които се занимават със сток. Предлагам им да разгледат една изключително готина програмка, която ползвам вече повече от половин година.
Повече информация тук

[beer] [beer] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: valen_tin   
Дата:   03-08-11 12:29

всички сток агенции са на английски, а програмата на руски [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: KiIIeR   
Дата:   03-08-11 12:39

програмата има и английска версия.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-11 12:46

И няма версия за Мак [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: KiIIeR   
Дата:   03-08-11 12:52

еми сори, не може всичко и веднага:)

Който ползва PC и я пробва мисля няма да съжалява.

Единственото е, че има ограничение за безплатни качвания. 50бр снимки в 1 фотобанка.
Тоест ако имате 10 регистрации в различни фотобанки по 50 във всяка!

По рано мен лично не ми се занимаваше да качвам една снимка на 10места.

Сега с тази програмка това става за нулево време. Описвам снимките.. и ги събмитвам..
Забелязвам също, че качвайки от нея примерно Istock приемат снимките без много да се заяждат. Докато по рано доста проблеми. Ту ключови думи, ту название, ту още нещо.

Както и да е. Който е с пц да пробва.. няма да съжалява.



Публикацията е редактирана (03-08-11 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: Frida   
Дата:   03-08-11 12:57

M, тва за айсток беше полезно ... много са досадни

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: KiIIeR   
Дата:   03-08-11 13:13

има опция специално за айсток за подбор на ключови думи.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: freestyler   
Дата:   03-08-11 14:52





Публикацията е редактирана (03-08-11 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: vaskoni   
Дата:   03-08-11 15:53

Frida, недей бе, за айсток-а... сега ще ти наскачат защитниците му![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: deyan_de   
Дата:   03-08-11 18:56

На мен ми изглежда по-нормално istock-a сами да си въвеждат ключовите думи.
Ние сме фотографи, харчим парите си за техника и ползваме времето си за снимане..., а те поемат частта по пласирането на снимките, затова и прибират 4/5ти от приходите.Ще си назначат нови 1000 човека да въвеждат ключови думи и ще си платят за стабилен софтуеар. Сега ще кажат, че имат много разходи и не се връзва сметката, а сметнете 200 000 фотографа с по $5000 средно похарчени пари за оборудване и останалите реквизити колко прави.Затова качвам и в 15 малки сайта, надявам се вместо 90% от приходите да са концентрирани в 4 сайта, да станат поне 50% за по-малките.
Качвайте и там, бързо става...

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: vaskoni   
Дата:   03-08-11 19:05

Това ще бъде голямо улеснение но...не желаят да го направят това, което наистина ще спести доста главоболия на контрибуторите. Що се отнася до айсток, тогава как ще връщат кадри на простосмъртните, за една сгрешена думичка, на тези които не са им ексклузивни? [smile] Няма да имат оправдания. [smile] Друг е въпроса че могат, защото го правят за техните хора...но това им е политиката на тях, мачкат обикновените и по този начин принуждават тези които са с малки портфолия да си изтрият труда за изминалите години от другите агенции. Всеки сам си решава, разбира се!

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: lanselot   
Дата:   04-08-11 11:57

50 снимки на месец ли или въобще 50 снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: Frida   
Дата:   04-08-11 12:50

То да ги връщат - няма лошо, нали държат ниво. Ама като ги чакаш по една седмица минимум да ти прегледат кадъра и после за една дума чакаш още толкова, става по един месец.

Пък и критериите има са "елА ме ритни" - без всякаква логика. Имам чувството, че приема на кадри зависи от месечния цикъл на преглеждащия. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-08-11 13:08

Аз за това не качвам там все оше [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: deyan_de   
Дата:   04-08-11 13:11

Незнам дали аз не го разбирам правилно, но ми връщат дадена снимка само със забележката, че три ключови думи не отговарят и какво трябва да направя аз:
1.Губя един ъплоад от 18 седмично които имам
2.Качвам снимката отново (едвали могат да се обосноват защо)
3.Губя си времето да намеря трите думи и да ги изтрия, търся пак категориите...
4.Снимката отива за преглеждане най-отзад съответно губи се още една седмица чакане

Основното което не разбирам е, защо не си трият ключовите думи които не им харесват и да се пускат снимките вместо с 50 с 40 думи премерно. Или това е начин да ни възпитават [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: allx   
Дата:   04-08-11 13:49

Щото са много велики [smilie23] Само там са ми продавали снимка за 0,11$ [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: dpurple   
Дата:   04-08-11 15:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 15:27

За айсток просто вече не ми се говори! Отвратен е слаба дума, която бих искал да употребя за тях!
Тук има доста техни защитници, знаем ги много добре кои са...и те имат право да го правят, защото айсток работи за тях...ексклузивни са. Да, аз не отричам и никога не съм отричал че за тях трябва да има облаги, но да се отнасяш по такъв начин, с контрибуторите които много често превъзхождат по качества ексклузивните там...е меко казано цинизъм!!! Всеки който е запознат с материята на сток-а, и в частност със съдържанието там ще ви потвърди че 70-80% от качествените неща, подавани там, са именно от неексклузивните...а летвата за приемане на другите,с привилегиите е доста занижена...
Затова всеки си прави преценка, има доста които си затриха труда и снимките...може и да са доволни,техен проблем.
Иначе , не съм съгласен че сток-а е губене на време....напротив това е безмилостна школа, в която ако се трудиш печелиш!

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: Frida   
Дата:   04-08-11 17:51

Пешо, ако дойде при мен някоя чалгаджиийка с удоволствие ще я снимам за една хилка. Ако имаш излишни, прати ги насам. [smilie5]

Васко, така, както си го написал е малко обидно за хората, които са ексклузивни. Виждала съм доста приятни портфолиа на българи.

Иначе айсток мен ме дразнят и с разминаването на критериите. Приемат супер смотани кадри (вкл мои), а не приемат някакви много по-впечатляващи.



Публикацията е редактирана (04-08-11 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 17:58

[smile] кое му е обидното? Вижте, направете статистика кои кадри са повече...и на кои по качествени. Нито съм против ексклузивните нито против когото и да било...против методите и двойния аршин с който мерят айсток. Не може да се гаврят с хората така, за една думичка...а в същото време когато има такива в ексклузивните да ги трият...и снимката да си влиза.
Има майстори, ексклузивни които наистина са много добри, свалям им шапка но това не променя мнението ми за агенцията!!!



Публикацията е редактирана (04-08-11 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: burningice   
Дата:   04-08-11 18:59

Руснака, за който говори dpurple май не е ексклузивен.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: deyan_de   
Дата:   04-08-11 19:04

Един съвет тъй като вече се коментира темата с айстока, преди точно 2 мин. ми отхвърлиха тази снимка:
http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/17318211/2/17318211-17318211-boy-cleans-his-ear.jpg



Rejection Reason

The execution of isolation contains stray areas that are either too feathered or rough.

Снимката въобще не е обработвана, както си фантазира някой. Мисля да я кача пак, дали ще стане проблем?

P.S. от много скоро качвам и не знам някои положения, особено с istock-a



Публикацията е редактирана (04-08-11 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: burningice   
Дата:   04-08-11 19:09

deyan_de, според мен ИС не са доволни от изолацията в бяло.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: valen_tin   
Дата:   04-08-11 19:12

причината, която избират не винаги отговаря на истинската причина.
конкретно в твоя случай ми хрумват 2 неща: 1. акцента от тази снимка - клечката за уши е твърде слабо осветен и се губи. и 2. може би трябва да я отделиш на бял фон, което няма да е никак трудно, сега е на сив фон и може да ги е издразнило това.

разбира се винаги можеш да я качиш след кратка пауза без промяна и да мине [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: deyan_de   
Дата:   04-08-11 19:16

Ще направя фона 100% бял и ще я кача другата седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 20:25

Ставаш ексклузивен и ще я вземат от раз, така както е! Гаранция ти давам![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: marrio31   
Дата:   04-08-11 20:47

ами могат да си позволят-мачкат,кво да прайш,капитализъм[smilie18] ,и мен ме тормозят,аз бих станал екслузивен там поради горните причини[smile] имат и често проблеми със сайта,ама това е положението Минке,ако щеш[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: Petri   
Дата:   04-08-11 21:43

Много лесно в айсток се решава проблема с думите при качването - попълвате само 5-6, и после като ви приемат кадъра си добавяте и останалите. Така поне няма опасност да ви отрежат за кофти думи.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: KiIIeR   
Дата:   04-08-11 22:53

50 фотоса на месец във всяка фотобанка.. по-горе имаше питане по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: KiIIeR   
Дата:   04-08-11 22:56

istock нещо не ме кефят и мен. Основно заради ниските продажби.

една и съща снима в шътара и в айсток ами носят съвсем различни суми като печалби.

Странното е че тези снимки дето ми ги режат в шътъра за качество минават почти без проблеми в айса..

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: deyan_de   
Дата:   04-08-11 22:59

Ексклузивен никога няма да стана, не заради айстока и техните двойни стандарти, а заради принципа, че не обичам да съм зависим от едно място.Както има конкуренция между фотографите, нека има и между агенциите, колкото и да не им харесва.
Това с минималното количество думи ми хареса, като идея.Ще започна да попълвам по 10 най-точни думи и после другите след одобрението. Четох някъде, че правели ревизии на стари снимки и ги спират, но е слабо вероятно точно на някоя от моите да попаднат.Пък и незнам как не го осъзнават, че не е задължително ключовите думи да са буквални, много от снимките си имат собствен подтекст и то понякога няколко различни.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 23:17

deyan_de , прав си! Въпроса е че много фотографи стават ексклузивни заради малкото съпротивление и лесното приемане на снимките им! Това е личен избор на всеки, но е факт че така насочваш силите си само на едно място, почти на 100% гарантиран прием и никакви проблеми с думите. Обратната страна на медала е обаче, че получаваш едно фалшиво самочувствие на фотограф, което се крепи на факта от голямото число приети снимки там. Разбира се няма как да е другояче, на тях им ги одобряват за ден, и както казах летвата е силно занижена, от това незнам кой печели...може би те, може би и айсток...но съм виждал такива бози които в най либералните агенции не биха приели! Затова мислете, ако сега почвате и не сте качили солидно количество в други агенции мисля че там е мястото!

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: Frida   
Дата:   05-08-11 09:54

Току що получих една фукня от айстока, дето може всички да сте я получили: имали 110 хиляди контрибутора, 45 хиляди файла добавяни седмично, 180 служителя и 150 инспектора по целия свят. 45 хиляди на 150 - това са 300 снимки на седмица. Ако има 5 работни дни всеки инспектор трябва да разглежда по 60 снимки на ден.

В момента не мога да преценя дали е много или малко. Зависи дали е full-time job. При всички случаи обаче бас ловя, че на инспекторите им се повръща от снимки вече.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: valen_tin   
Дата:   05-08-11 10:23

60 снимки на ден е нищо ... и 100% не са full-time. Не вярвам да прекарват повече от минута на снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: vaskoni   
Дата:   05-08-11 11:08

Имаме си инспектор от този форум, там. Нека Ванката да каже, ако има желание, как стоят всъщност нещата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: martin-dm   
Дата:   06-08-11 14:33

vaskoni хайде за да спиш спокойно
http://exactstudio.evilcom.eu/tif/vaskoni.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: petkova70   
Дата:   06-08-11 16:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: Petri   
Дата:   07-08-11 19:45

Доколкото знам, този сайт отдавна не дава актуална информация за айсток статистиките.

Отговори на това съобщение
 Re: StockSubmitter - максимално улеснение за микростокерите.
Автор: Frida   
Дата:   08-08-11 15:04

Марто, първо помислих, че са я отхвърлили изобщо. И така се възмутих. Това е страхотен кадър! Ама поне е само за дума.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »