Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: siocom   
Дата:   29-07-11 18:07

Здравейте всички,

За съжаление искам да съобщя за откраднат фотоапарат с грип и два обектива. Ето информация за техниката:

Фотоапарат Canon 7D:
s/n (Европейска гаранция): 0280214432
s/n (Гаранция Фотопавилион): 210280214432

Грип BG-E7(Кит):
s/n: 0400015101

Обектив Canon 28-135 mm/5.6 IS USM с допълнителен UV филтър:
s/n: 26508109

Обектив Canon 50 mm/1.4 - за него ще добавя серийния номер малко по-късно.

Предварително благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: CanoniO   
Дата:   29-07-11 18:07

от къщи ли го взеха?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: siocom   
Дата:   29-07-11 18:12

Да, от вкъщи. Има протокол от полицията.


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: spacewalker   
Дата:   29-07-11 22:11

Eх ... Днес като ми каза по телефона , сърцето ми спря :(
Дано се намери , мамка им долна !

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: asahi   
Дата:   29-07-11 22:13

Къде се случи тази неприятна случка?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: gbrain   
Дата:   29-07-11 22:20

Много гадно...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: spacewalker   
Дата:   29-07-11 22:21

В София се развива действието :( [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: vikitovikito   
Дата:   29-07-11 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: danvan16   
Дата:   29-07-11 22:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: spacewalker   
Дата:   29-07-11 22:44

Лозенец [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: marto   
Дата:   30-07-11 00:09

сега очаквай asahi да те прати на курс по фотография... в София [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: spacewalker   
Дата:   30-07-11 00:11

To не става дума за мен а за колегата "siocom"

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: marto   
Дата:   30-07-11 00:14

е, да де... и за него се отнася [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: asahi   
Дата:   30-07-11 00:16

Не пречи. Да не чупим хатъра на Марто - и двамата на курс [smilie5]

Пуснахте ли жалба в полицията?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: marto   
Дата:   30-07-11 00:16

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: gbrain   
Дата:   30-07-11 07:59

Много се краде в София

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: thomas   
Дата:   30-07-11 08:31

От беглото ми следене на форума, виждам, че на всеки няколко дни по някой изгаря с техниката си. Не знам какъв е процентът на намерените, но усещането ми е, че клони към нула. В този смисъл окей, може би е добре за формалност да се пишат всичките тези серийни номера и доказателства за собственост, но ми се струва, че се пропуска нещо много по-важно.

За да има полза от цялото споделяне, ще е много добре пострадалите да разкажат какво точно се е случило - кражба при невнимание навън, нападение на улицата (да, и такива познавам, и то не в БГ, а в Испания), обран апартамент/офис, имало/нямало охранителна система... Това може да помогне поне да се ограничат следващите случаи - четящите могат да си направят изводите какво трябва и какво не трябва да правят, за да не им се случи нещо подобно.

Разбирам, че донякъде на ограбения в този момент не му е до тези подробности, но ако успее да погледне над стремежа да си върне загубеното, който в общия случай е излишен и само го разсейва от необходимите действия, които трябва да предприеме нататък, може да даде много полезни съвети на онези, които още не са имали подобно мрачно преживяване. Или може би, ако сам е чел за страданията на тези преди него, е можел да предприеме мерки, с които да избегне това да му се случи на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: gbrain   
Дата:   30-07-11 08:36

Ами крадците са се обучили, че такава техника струва бая пари и е сравнително малка, лесно се отмъква. Снимаш си на улицата, после може да те проследят, за да разберат къде живееш и баам крадат само една раница за 3-4к лв... вместо да крадат LCD TV-то или бойлера, много са големи щото.Друго кое е толкова малко, колкото апарата и толкова скъпо в едно жилище... май няма такова (освен бижутата)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: viliss   
Дата:   30-07-11 09:18

Някои магазини за фотографска техника предлагат вече пълно каско... някой има ли опит в тази насока?


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: thomas   
Дата:   30-07-11 09:32

Да не казвам прекалено силни думи думи, но имам чувството, че в много от случаите крадците направо си получават заявки за "доставка" - какво търси възложителят и къде може да бъде намерено то.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: Mmddmm   
Дата:   30-07-11 09:59

За мен решението е застраховка...ами си нямаме навик....

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: thomas   
Дата:   30-07-11 11:21

Mmddmm, застраховка - това звучи добре. Но защо ли си мисля, че застрахователите ще търсят всеки възможен начин да избегнат плащането? Как доказваш, че техниката ти е наистина открадната? С полицейски протокол? Знаеш ли колко са добри застрахователите в това да оспорват? Застраховката ми звучи като добър вариант за изтърван, счупен и наводнен фотоапарат - но доста съмнителна за случай на кражба.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: Giorgio.K   
Дата:   30-07-11 13:08

Лошо! ... Преди известно време по-повод друга тема за кражба бях споделил че има варианти за застраховка на техника които изглеждат разумни, ама никой не се заинтересува ...
А това дали ще оспорва застрахователя кражбата не е сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: thomas   
Дата:   30-07-11 13:24

Giorgio, застрахователят оспорва всичко, което може - особено ако му е скъпо. Основен принцип в застраховането. ;-) Плащат се лесно дребни щети - за зарибявка.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: siocom   
Дата:   30-07-11 21:00

Преди около 7-8 месеца застраховах себе си и питах и за застраховки на техниката. Отговора беше, че може, но цената ще е близка до тази на закупуване.

Ако нямам късмет с намирането и, за следващите неща които купувам ще видя какво може да се направи, но горния вариант беше (и дори сега мисля, че е) безмислен.


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: burningice   
Дата:   30-07-11 21:03

Преди време пробвах да застраховам фото-техника, категорично ми отказаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-07-11 22:42

И в тази тема само закани и застраховки, а техниката може би е вече собственост на наякой форумец купил я на "далаверка".[smilie5]



Публикацията е редактирана (30-07-11 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: nicos   
Дата:   30-07-11 23:04

GOSPODIN прави ми впечатление, че това го казваш във всяка тема за открадната техника. Ако прочета "Откраднат...." след няколко поста се появява твоето твърдени, къде вече се намира техниката и кой снима с нея. Просто от любопитство (държа да подчертая, че не се заяждам), що така?



Публикацията е редактирана (30-07-11 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: nicos   
Дата:   30-07-11 23:07

И понеже гледам, че става въпрос за застраховане, ако имам техника купена втора ръка (примерно взел съм си скъп обектив от базара), мога ли да го застраховам, след като не ми е даден документ за произхода?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: мара   
Дата:   30-07-11 23:08

е, мое и да е на някой от кулпикса или култа [smilie5]
нали се сещаш, че все някъде отива тая техника. не я гълта 4-тото измерение...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: mmddmm   
Дата:   30-07-11 23:38

Застраховка се прави "електронно оборудване"-поне в Generali така се казва...преди седмица мой приятел застрахова фото техника за 13К, към 420лв излезе май...покрива всички рискове.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-07-11 00:06

nicos, пиша го, защото едва ли бай Пешо ще си купи 7Д от заложна къща, за да се снима с овцете или някоя стринка от услужлив "продавач" на улицата.
Тази техника отива в нашите "колеги" , които са доволни от подаръка. Може би малка част се пласира в чужбина. Това е истината, а всичко друго е мрънкане и вайкане.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: thomas   
Дата:   31-07-11 06:09

mmddmm, както казват хората, всички имат backup solutions, ама колко са тези, дето предлагат и restore solution! :-) Това, което виждаме, е че застрахователите с лекота прибират пари. Аз пък искам да чуя за някой, на когото са му ги ДАЛИ, когато трябва! Застраховам си техниката за 13,000 лева срещу 420, и след това ме обират. Или пък някой ми инсценира обир, викам полицията да го опише, и отивам при застрахователя да си взема парите. Защо мислиш, че ще ми ги даде, след като не може да е сигурен кое от двете се е случило?



Публикацията е редактирана (31-07-11 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: jsf   
Дата:   07-08-11 00:11

това не е ли добра идея?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: mladenov   
Дата:   07-08-11 01:31

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Имам същия сейф вкъщи...
Ако го използваш само за техниката, можи и да стане, но само за едно тяло с грип и обектив и най-много още един, не много голям обектив. Иначе е добра идея да се държи скъпа техника (която не се ползва ежедневно ) в сейф, но на много хора не им се разправя да отварят и затварят сейфа и в много случаи го държат отключен което обесмисля наличието на такъв. Друг е въпроса дали някой влязъл в домът ти, след като е преодолял ключалки и СОТ, ще се затрудни да отвори един сейф.[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: thomas   
Дата:   07-08-11 07:30

Преодолял СОТ... силно казано. В колко случаи някой преодолява СОТ? Обикновено се влиза и се "работи", докато от СОТ пристигнат. Това дава големи шансове на съдържанието на сейфовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: sirkhann   
Дата:   07-08-11 10:24

СОТ се заглушава ;) Наскоро имаше един опит за обир на банка, бяха заглушили СОТ инсталацията на цялата сграда [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: tisho86   
Дата:   07-08-11 11:00

Искрено съжалявам за неприятната случка. И аз бях пострадал преди година, от тогава имам СОТ, може и да може да се заглуши, но не мисля че този вид крадци се занимават с дребни риби като нас. Съвсем друго е да тръгнеш банка да обираш:)
Сейфа не е решение без СОТ, поне аз така ги виждам нещата.

Ако решиш да си слагаш охранителна система и не знаеш към кой да се обърнеш, може да ми пишеш на ЛС ще те насоча към правилния човек.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   07-08-11 22:11





Публикацията е редактирана (08-08-11 02:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: vikitovikito   
Дата:   07-08-11 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: didesignbg   
Дата:   07-08-11 22:44

Това с фазата е безумно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: compur   
Дата:   07-08-11 23:00

май някой го бяха осъдили, че пуснал ток по оградата си?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: sirkhann   
Дата:   07-08-11 23:06

Да, един глиган се набил в оградата и хвърлил топа. Убийство по непредпазливост.

Тя частната собственост уж е неприкосновена, ама с тая измислена съдебна система българска, най-много накрая да си го отнесеш. Нали знаете, че има два вида адвокати. Едните познават законите, другите познават съдиите....

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: simonov   
Дата:   07-08-11 23:40

Когато имаме необходимите документи доказващи кражба, застрахователя е с вързани ръце и трябва да направи плащането. В противен случей рискува да бъде осъден. Ако вземем примера с техниката за 13000лв, то освен, че може да бъде осъден за да плати съмата, може да бъде съден и за пропуснати ползи, когато тази техника се ползва за изкарване на пари. Търговските дела, срещу застрахователи, когато имаме основателен иск в голяма степен завършват с успех в полза на ищеца.

Естествено, понеже българинът "търси еФтинко", добре е да не се хващаме за най-ниската възможна оферта, която със сигурност ще има някакви ограничения в носенето на риска.

п.п. дано техниката да се намери... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: mladenov   
Дата:   08-08-11 01:45

Автор: vikitovikito
Дата: 07-08-11 22:17

Това с фазата е интересно решение !


...особено ако имаш малки деца вкъщи!!![smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 7D и обективи
Автор: CTEHATA   
Дата:   08-08-11 01:49

Шансът фазата да навреди на някого е голям.
Шансът фазата да навреди на злосторник е малък.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »