Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: prisonbreak   
Дата:   22-03-11 18:01

За киселото е кисело, но май не е и много вкусно.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: photostoykov   
Дата:   22-03-11 19:36

Т'ва Хаси-то няма задна скорост!
За това не го карат много-много...

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: bobihot   
Дата:   22-03-11 19:43

И като ги глеам кадрите на 100% кроп- ич ги нема.. [smilie18] [beer] [shtrak] [thankyou] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: xizor   
Дата:   22-03-11 19:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: next_time   
Дата:   22-03-11 20:17

Докато ниЙ си плюЙм някои хора си снимат халтури и шедЬОвъри без да се съобразяват кой къде плюе.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: dpurple   
Дата:   22-03-11 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: boni   
Дата:   22-03-11 22:23

Честно казано Пешо, точно за корица А4 на списание или дори за разтвор А3, няма особено значение и видима разлика дали ще снимаш с цифров хаселблад HD40 със сензор 40х54 (7300х5500) с обективи 85/2.8, 120/4 или с 21-25мп 1Дсмк3/Dx3/A900 със сензор 24х36 (6000х4000) и обективи Canon50/1.2, Canon85/1.2,Цанон 135/2, Nikkor 85/1.4, Никкор 135/2DC, Zeiss85/1.4, Zeiss135/1.8.

С други думи, ако Zeiss135/1.8 има диаметър на работния отвор 75мм и го ползваш на 24х36мм, то с Hd40, който е 40х54 ще постигнеш същия зрителен ъгъл от същото разстояние с 203мм обектив, който трябва да е на около бленда 2.7, за да има отвор 75мм и съответно същия ДОФ. Не се сещам да имат такъв обектив. Имат 210/4 за 6000лв.
T.e. цифровите хаселблади(40х54) не са истински медиум формат(60х90) и поради тази причина дължината на страната им е само с 1.5 по-голяма от 24х36мм камери, което води до разлика около една бленда.



Публикацията е редактирана (22-03-11 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: boni   
Дата:   22-03-11 23:04

Опа, Hd40 бил 33х44mm, това е още по-зле и не знам какво общо има с истинския медиум формат. 33х44 е много по-близо до 24х36 отколкото до 60х90. 33х44 се отнася към истинския медиум формат, както на Оли 4/3 системата към фул фрейм - кроп 2:)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: dpurple   
Дата:   22-03-11 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: boni   
Дата:   22-03-11 23:08

Разбира се, всеки си има предпочитания. Мен особено много ме вълнува работата с естествена светлина и от там отворените бленди:)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: dpurple   
Дата:   22-03-11 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: fotorafi   
Дата:   22-03-11 23:15

Много жалко, ОПЛЮЙТЕ ХАСЕЛБЛАД
Имах служебен повече от 10 годни 500 С/М
Къде не съм го таралянкал,влакове, автобуси, коли... ЕЙ КАК НЕ СЕ РАЗВАЛИ
/само касетите дадоха дефекти, но филмите ОРВО си бяха малко дебели, а Кодак и АГФА така леко се транспортираха, а и снимахме по 150-160 ч/б и толкова цветни филми годишно/
Евалла Виктор хаселблад

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: boni   
Дата:   22-03-11 23:22

Рафи, темата не е сериозна, не се вързвай. Те напускаха за всички марки такива теми.
Това, което аз съм написал е само за цифровите.

(Иначе 150 филма по 12 кадъра, не е чак толкова много - няма и 2000 кадъра годишно, за да се развали:)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: sirkhann   
Дата:   22-03-11 23:38

Си гали SD1-то [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: ka7   
Дата:   22-03-11 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: xizor   
Дата:   23-03-11 00:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: tonyboy79   
Дата:   23-03-11 08:05

Темата е на майтап, но не съвсем. Както и другите подобни теми. Освен шегите има написани и полезни работи от хора, които реално ползват този тип техника. [beer]
Като гледам из нета "how to" клипове на разни фотографи ми направи впечатление, че доста снимат с Хаселблад. Снимат дори и за корици на списания, което за мен е напълно безсмислено. Явно и западняците си наемат такава техника само да се изфукат. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   23-03-11 09:34

Аз си признавам,че нищо не разбирам от тази марка.Освен че е за сериозна работа и то добре платена.
Но имам един въпрос.
Чудя се с каква памет работи Хаселблада?Някакви специални карти ли са или си е вградена паметта в корпуса му?

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: джъмбо   
Дата:   23-03-11 10:08

с компакт флаш....

или с мак [smilie5] по огнена жицЪ

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: plamendo   
Дата:   23-03-11 12:09

Тая марка след гафа с NASA са в голяма немилост.
Една от причините да не се снима с него е че трябва доста по мощен компутер за обработка, а и се снимат теми за коите се изисква отлично качество за реклами ...(или на български нещо като над 600$ на час). Защото ако ще снимасх за хоби и с 5 pix можеш да минеш.

Бе пробвай пак тогава плюй

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: s_l   
Дата:   23-03-11 12:19

Автор: tonyboy79
Дата: 23-03-11 08:05

Темата е на майтап, но не съвсем. Както и другите подобни теми. Освен шегите има написани и полезни работи от хора, които реално ползват този тип техника.
Като гледам из нета "how to" клипове на разни фотографи ми направи впечатление, че доста снимат с Хаселблад. Снимат дори и за корици на списания, което за мен е напълно безсмислено. Явно и западняците си наемат такава техника само да се изфукат. :)


Среден формат се ползва по много причини. Истина е че дава статус на фотографа пред клиент или колеги.. Истина е, че със среден формат, като цяло е по-трудно да се снима. Истина е че, налага някои ограничения в замяна на други свободи, а понякога и без да предлага нищо повече..Истина е, и че не е гъвкав при лоши и непредвидими условия. И да, размерът на матрицата е заседнал някъде между средния и малък формат.

Все пак, ако снимам нещо за себе си, никога не бих посегнал към т.нар. "лайка формат". В работата си, също бих ползвал само при крайна нужда. Т.е. има нещо, което кара хората да се лишават от удобството на топ клас DSLR система и това не винаги е свързано с позата - "аз съм голям фотограф и за това може да съдите по камерата ми".


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: DeePPaSSioN   
Дата:   23-03-11 12:48

Ей туй ми е докосването до Хаселблад :)
Ама истиският кеф е да гледаш ненамаленият файл!


https://photo-forum.net/static/site_pics/150/e_1255954703_10HSD-.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: джъмбо   
Дата:   23-03-11 13:08

аз пък нямам търпение да се докосна до старата си любов - мамия но в последната и версия

пък тогава ще мога спокойно да пусна тема за олУване


поне ще ги сравня директно с хасито [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: tonyboy79   
Дата:   23-03-11 13:41

s_l ясно. Ама все пак не може да ми го побере акъла защо след като фотографа си има камера, която би му свършила идеална работа за снимки за едно списание да речем, ще ходи да наема камера и да дава допълнително пари при положение, че задачата не го изисква. [smilie11] Затова и казах по-горе, че има хора с излишни пари, които искат просто да се изфукат. То и Тодорински каза. Като му платят за Хасел снима с него, а като не му платят си снима с каквото има.
Я пуснете един цял файл SOOC и по-простосмъртните да му се полюбуваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Hasselblad
Автор: chikolina   
Дата:   23-03-11 14:00

tonyboy79 -защото има хора които са готови да платят за такъв продукт.Оптиката им е перфектна,качеството също.Всичко обаче зависи до ЗАУ-то.
Докато има такава техника-ще има и фенове и хора които са готови да платят за да работят и хора които да плащат за това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »