Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Nikon D80
Автор: nataliya   
Дата:   16-03-11 14:48

От известно време насам апарата ми се побърква... всъщност не знам дали е от тялото или от обектива... ползвам nikkor 50mm 1.4G.
От време на време ми показва бленда 95 и ми отказва автоматичния фокус,като извадя батерията се оправя.... [smilie11] [smilie11]
Вече 3 пъти ми го направи този номер и започвам сериозно да се притеснявам от какво е ,не мога да разбера все още причината. Ако някой е имал подобен проблем ,нека сподели... [smilie2]
 Re: Проблем с Nikon D80
Автор: YourDream   
Дата:   16-03-11 14:49

Сервиз?
 Re: Проблем с Nikon D80
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-03-11 15:39

На първо време опитай да почистиш много внимателно контактите на обектива и на тялото с мека чиста кърпа, която не пуска власинки. Също може да се използва и мека гумичка за триене, като внимаваш да не влиза боклук вътре в обектива или тялото - чрез съответно наклоняване.
 Re: Проблем с Nikon D80
Автор: chicken   
Дата:   16-03-11 21:38

Това с мотор ли беше? Ако е от комуникацията между обектива и тялото не си прави труда да вадиш батериите а леко врътни обектива и пак го заключи. Оправя ли се така най-вероятно е това. Което не означава лоша връзка де. Аз имах подобен проблем с друг обектив и се оправи от самосебеси. Ама се държеше все едно няма обектив. Важното е да няма паника [smilie5] Пък и в най лошия случай ше го преинсталираш [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-03-11 21:40)
 Re: Проблем с Nikon D80
Автор: nataliya   
Дата:   18-03-11 10:50

Благодаря,ще опитам [smilie3]
 Re: Проблем с Nikon D80
Автор: violator   
Дата:   18-03-11 14:40

nataliya, мисля че с тази бленда 95 камерата се опитва да се превърне в пинхол :D

сериозно вече... Както са написали по-горе пробвай да почистиш контактите на обектива и тялото. Ако не помогне тогава на сервиз.

Нека chicken да напише какво имаше по байонета на неговото 70-300 когато се върна от морето.. ама си работеше [smilie18]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.