Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: delivero   
Дата:   27-02-11 19:41

ааа забравих
хахахахахахаааа
ако от снимката нищо не става правиш я чернобяла и е супер .......

така че дишай дълбоко..... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: gmir   
Дата:   27-02-11 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: 4given   
Дата:   27-02-11 19:50

Да добавя: след булката най-важна е майка й. Ако някой ще те овика, да знаеш, че ще е тя. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: nsirakov   
Дата:   27-02-11 20:37

бих препоръчал ако имаш "помощник" или ако сте по роднински хващаш някой роднина... да държи един отражател за снимки "на зелено" - както ичони по-горе ти писа... хубаво е героите да са на сянка.. .а със отражателя ще направиш магия с лицата :)






Публикацията е редактирана (27-02-11 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: vladihr   
Дата:   27-02-11 22:12

Благодаря ви за добрите съвети!Ще се възползвам от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: BirdOfPray   
Дата:   27-02-11 23:51

Има и Сигма 18-50/2.8 дето също е добра опция!

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: chukov   
Дата:   28-02-11 00:14

Сираче, ти да не си подхванал и сватби бе?

Удряй им и по една ренгенова бонус [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: npelov   
Дата:   28-02-11 01:52

Без паника ама като нямаш "Пътеводителя" (от Дъглас Адамс) не е толкова лесно. Хем нямаш време да снимаш, хем снимките трябва да станат... не е като да идеш на конно надбягване и след това като нищо не излезе да си кажеш "Нищо, не са се свършили надбягванията в тази държава". Повечето се женят 1 (най-много до 2-3) пъти и си искат снимките.
Ако бях аз щях да отида да огледам "трасето" и да направя по няколко пробни снимки на всяко място. Само един пример ще дам - вие ще се сетите за останалите. В къщи без проблем си отразявам светкавицата от тавана и стените. Отидохме на рожден ден и ми се стори че тавана е и стените са бели или поне достатъчно светли. Първите 3-4 кадъра бяха с 2-3 стопа надолу. Докато вдигна компенсацията, после да вдигна исото, за да не чакам пълно презареждане всеки път и те подаръците се раздадоха.
Няма по-удобно от това да познаваш техниката и мястото. Това ще намали и паниката. А паниката, както си видял на сватбата на твоя приятел е най-големия проблем.

П.П. Супер полезни съвети в тая тема. Няма да я сложа в отметки, но влезе в bookmarks.



Публикацията е редактирана (28-02-11 02:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: mikino   
Дата:   28-02-11 11:02

По сватби става купон, постарай се и ти да се почувстваш като на купон. Колкото повече се притесняваш, толкова по трудно ще ти е да работиш. Забрави, че си там да снимаш и всичко ще е наред! Колкото до обектива - и китак става. Не е голяма драма, ако снимаш и с него. Стига да да имаш идеи в главата си, както за снимки в помещение, така и за навън. Май месец поне дава възможности - зеленинка, цЪфтя[smilie АБЕ има много за снимане!
Другото, за което се сещам - усмивката не трябва да слиза от лицето ти! Хората винаги приемат добре един засмян, шегаджия и веселяк фотограф!
СПОКО И УСПЕХ! ЩЕ СЕ СПРАВИШ![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   28-02-11 11:30

vladihr,

Да не забравиш преди събитието да прочетеш внимателно и това:

Особено ценни указания за сватбена фотография, от архива на ФФ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: mitkomk   
Дата:   28-02-11 22:56

Може да ти помогне с интересни идеи
Хвърли и едно око. Имаш ЛС

http://www.scottkelby.com/blog/wp-content/uploads/2010/02/dzbookcv.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: delivero   
Дата:   01-03-11 15:08

напълнете му главата с щуротии и като иде на сватба ще се чуди от къде да почне.

Все искам малко да поразкажа ама все не ме досърбяват ръцете. та да си дойдем на думата.


Некой метне във ФФ търся фотограф за сватба и всички почват да си ги мерят интернет страници оферти реклами........

Коментари та така ще снимам та така не се снима, да си креативен с много идеи вълшебен почти магйосник.....
дрън дрън дрън..... накрая некой му излезе късмета.

Вижда се с младоженците коментари та толко време за фотосесия та това та онова там ще отидем да снимаме после та после еди каде си.

и да си дойдем на думата СВАТБАТА ЗАПОЧВА:

спазваме някакво време ама то не се спазва този закъснява колата шофьора не бил измил в последната минута оркестъра не разбрал адреса тапана се бил спукал...
лунно затъмнение било.

достига се до булката ама Йок не е готова тетка Мара фризиорката не и била довършила прическата 100 човека чакат нервно по някое време куцата патица фризиорката чък чък с токчетата излита от къщата на булката като тапа от шампанско ....

ритуална зала задръстване сватби лудница църковен ритуал и таман си викаш ох отдъхнах си сега ще правя фотосесия идва баба Гинка и вика не гледай чедо, другата булка минава и добавя ееей ти какво правиш САМА БУЛКА НЕ СЕ СНИМА!!!!!

викаш ЩООООООООООО????
НЕ че фане уроки.....
напекал си се здраво ври ти отвътре едва се сдържаш и някой от родителите вика айде къде ше одите ф ресторанто ни чекат.....

ама само 20мин нема 10 нема 20 тръгваме....

и гледаш напушени намусени младоженците в колата и хайде да не избяга ракийката!!!!


ха сега кажете какво си ги МЕРИМЕ и за какво иде реч ????

[cool] [shtrak] [smitten]



Публикацията е редактирана (01-03-11 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: Tonidi   
Дата:   01-03-11 22:02

Мдаааа, точно така протичат 90% от сватбите в България! А тука даващите акъл са гледали или присъствали на сватба, ама на книга...или на сайт!
"Трябва да снимам сватба-Помогнете" - самото заглавие на темата не мислите ли, че малко дразни?
Щото и аз да пусна теми тук-там, че трябва да извършвам мозъчни/бъбречни трансплантации - "помогнете" !!! Или да вадя зъби, или да предпиша лечение на тежко болен, или да ремонтирам коли, или да оправям чужди булки - помогнете!
Хора, гледайте си работата! Тогава няма да има безброй недоволни от некадърни фотографи по сватби, училища и детски градини.


Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: the_drug   
Дата:   01-03-11 22:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: pepi34   
Дата:   02-03-11 00:46

Деливеро [smilie24] , Тониди [smilie24], всичко останало е научна фантастика и розови сънища.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: asahi   
Дата:   02-03-11 01:57

Предния ден им се обади, че апарата се е повредил, и си пий пиенето на сватбата като бял човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: delivero   
Дата:   02-03-11 08:41

ееее направо ме зарадвахте има и хора дето наистина снимат сватби и са сагласни с мен [cool]

поснимал съм доста сватби не мога да кажа че съм супер професиналист особено с изискванята които се коментират във ФФ
НО и никой не изисква такова качество от мен нито е сколонен да плати толкова пари поне такава е масата от сватби която снимам.



това е истината.

Асахи не може и така снимането на сватба си е доста отговорно нещо дай боже сватбеното тържеството на всички младоженци да е единствено и да не се повтаря така че снимащия трябва да е спокоен весел усмихнат и търпелив та да издържи настроенията на всички щураци на сватбата покрай него.

крайният резултат ще бъде положителен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: ogi100   
Дата:   02-03-11 09:48

Темата определено е полезна. И аз имам същия "проблем" - сватбата на мои много близки хора ще е в началото на май, помолиха ме да ги нащракам както мога, дърпах се дърпах и настоявах да си наемат професионалист...и тогава като ми казаха, че и без това сватбата ще е само 20 човека и нямат пари, щели да помолят единия гост да ги снима с неговата сапунерка се съгласих [smile]
Книжката предложена по-горе е много полезна, благодаря за което [smilie24] [smilie24] [smilie24] . Мисля да сложа светкавицата, да си нося и чадъра и синхронизатора за една кратка фотосесия на открито, пък да видим какво ще излезе.
Успех на автора на темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: delivero   
Дата:   02-03-11 09:56

всички ще се справите само да сте спокойни и да го поискате.

не правете нищо в което сте несигурни....


поздрави Щракача.
П.С. снимайте повече матерял да има :) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-03-11 10:21

Познато, само дето аз отказвам, вече на три сватби са ме канили да снимам като основен фотограф и просто съм им казвал, че нямам нужния опит за такова събитие, дори от хлапе не съм бил гост на сватба, а не искам да се уча на тяхната.. Предлагал съм им да си наемат професионален фотограф, да не правят компромиси с това, а аз да снимам като втори безплатно, хем те ще си имат още снимки, хем аз ще понатрупам опит. Но така и не са се обаждали след това... И за съжаление в последствие ми се е свивало сърцето като гледам резултата... Така че няма лошо, постарай се пък каквото стане, със сигурност ще е по- добре отколкото ако разчитат само на гостите със сапунерките...

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: dd5   
Дата:   02-03-11 13:20

delivero,

смях се от сърце - ама колко си прав само [smilie24] [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: delivero   
Дата:   02-03-11 13:58

ами аз го казвам със сърце и си казвам истината.

не съм най добрият фотограф аз съм Щракача одим по гайдата на БАБА ГИЧКА и ДЕДО ПЕНЧО
хахахахахаххахахахахахаааа


а наздраве и винаги да е весело [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: fove   
Дата:   02-03-11 14:29

delivero[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: boradaff   
Дата:   02-03-11 14:32

Tonidi,
Разликата с мозъчно-бъбречните трансплантации е,че фотографа от сватбата няма опасност да убие някого - дори може да липсва такъв песонаж и пак хората да се оженят и бъдат щастливи.
Не съм чувал за свободнопасящи хоби-хирурзи а хоби фотографи с лопата да ни ринеш.
Дразнещо сигурно е за хората които с това си изкарват хляба- особено за тези които не се отличават с качество от любители /не визирам никого/.

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва да снимам сватба-Помогнете
Автор: navy   
Дата:   02-03-11 14:36

Аз пък мога да визирам много [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »