Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-10 14:16

Фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010

20, 21 и 22 август

Както винаги, на фестивала ще бъде забранено снимането. Може да се снима след 12 часа на третия ден (неделя).

Аз бях твърде скептично настроен преди първото издание, не вярвах че ефекта на "връщане назад във времето" ще сработи, но този фестивал се оказа едно наистина уникално преживяване. Много хора, които са присъствали миналата година, тази идват с по няколко семейства приятели...

Имайте предвид, че места в Жеравна отдавна няма, но се намират в съседните селища: Котел, Медвен, Ичера, Катунище... За outdoor ентусиастите ще има къмпинг с тоалетни, вода и осветление.

На територията на фестивала се влиза САМО с фолклорни носии. Забранени са телефони, часовници, фотоапарати и т.н. джунджурии от съвемието. На който подобни правила не му харесват, просто да не идва.

Ще има входна такса 20 лева за трите дни. Аз ще държа да има и еднодневна такса, но дали това ще се случи, ще стане ясно на огранизационния комитет в края на тази седмица.

Официален сайт на фестивала


Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: jokevcv   
Дата:   03-08-10 14:32

Вчера им гледах сайта! Изглежда страхотно. Пуснах едно писмо до организаторите отностно снимането и те бяха категорични, че само техни фотографи ще могат да снимат. Единственото изключение ще е за медийните партньори. Много ми се искаше да няправя няколко кадъра на това събитие, но съм сигурен, че за самото събитие така е по - добре. Всички знаем какво правят фотографите по такива събития особено, когато броят им е повече от на другите хора [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-10 14:35

jokevcv [smilie24]

Тази година броят на "официалните" фотографи ще бъде намален драстично, щото миналата година беше някакъв ужас от светкавици, а организаторите са получили не повече от 20 читави кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: navy   
Дата:   03-08-10 14:41

Кобо, че вече и жиесемите имат светкавици... да не говорим за джобните сапунери из дамските чанти [smilie7]
Така че срещу това лек няма [smilie7]

А за налазването от фотографи... мдам, на фолклорния фестивал във Варна видях какво означава ято варненски фотографи да налети на гиздавите мацки от феста [smilie18]
Само дето под носиите им не се завряха, ама то щото в тая жега може да са били потни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: jokevcv   
Дата:   03-08-10 14:50

Даже си мислех да пускам тема тук, ама като видях, че няма начин да се снима и реших, че не е много фотографска темата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: navy   
Дата:   03-08-10 14:57

Е то как да не снимаш на фестивал, не разбирам ?

То все едно не си бил на фестивал бе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: Amigo   
Дата:   03-08-10 15:12

Абе на такова място ако не можеш да снимаш, за какво да ходиш... [smilie5] [smilie5] На мен лично това ми доставя удоволствие. [smilie6] Иначе някои народни носии изглеждат възхитително и дори секси. [smilie24] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-08-10 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-10 15:18

Може да се снима!
Снимките от третия ден на миналогодишното издание са направени след 12.00, когато отпадат всички забрани.


Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: dau   
Дата:   03-08-10 15:34

Ами Ники, ти предполагам си официален фотограф, ще чакаме кадри от теб тази година [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-10 15:40

Да, поканиха ме за официален фотограф, но ще видим какво ще стане на организационния комитет, щото аз имам някои условия и не бих се съгласил, ако не се приемат. И не става дума за пари, а за навалицата от журналисти и "официални" щракачи, дето само развалят хубавото събитие.
Иначе, тази година ще има 2 пъти повече охрана и правилата ще се съблюдават много по-строго.

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: Amigo   
Дата:   03-08-10 15:42

Ами тогава ще чакаме снимки. [smilie6] За няколко часа в един ден няма да се вдигна от София до Жеравна, само за да си направя кефа. [smilie5] [smilie5] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-10 15:47

Снимането си е снмане, кефа от преживяването е огромен!

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: dau   
Дата:   03-08-10 15:58

Абе само теб да оставят да снима и никой друг, после ти ще даваш кадри на медиите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: Amigo   
Дата:   03-08-10 16:02

ecobo, съгласен съм [smile] Но за мен лично кефът и разтоварването са в снимането, защото като почна работа след 1 седмица може и няколко месеца да не пипна апарата от лудницата от пациенти [smilie2] [smilie21] Както и да е, пусни снимки после да гледаме. [smilie24] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: digitalgab   
Дата:   03-08-10 17:00

"На територията на фестивала се влиза САМО с фолклорни носии. Забранени са телефони, часовници, фотоапарати и т.н. джунджурии от съвемието."

Това горното просто невероятно, твърде абсурдни изисквания, а и в миналите издания на тоя фестивал не са се спазвали особено. Връщането назад във времето в Жеравна е възможно само във въображението, въпреки че декора наоколо помага много.
Като си помисли човек колко е елементарен замисъла на всичко това - да се облечеш в носия! Всъщност всичко се свежда до един бал с маски, но преструвката е важна, весели се народе и си плащай!



Публикацията е редактирана (03-08-10 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-10 17:12

Който не е бил вътре, няма как да го усети [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: digitalgab   
Дата:   03-08-10 17:29

Абе аз съм занаятчия и овчарин по произход, ма сега предпочитам джаза, американизирахме се нещо. Но признавам, че няма по подходящо място за фолклорна музика и манджи от зелената ливада на Добромерица!

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: junkpaper   
Дата:   03-08-10 18:10

една колежка ми разказва за този фестивал, невероятно преживяване е било [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: digitalgab   
Дата:   03-08-10 18:12

Права е колежката, особено ако дотогава не била срещала коза по улицата, невероятно преживявяне трябва да е било.



Публикацията е редактирана (03-08-10 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-10 22:33

Аз пак да кажа: Който не е бил вътре, няма как да го усети. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: dil_stil   
Дата:   04-08-10 16:27

хубав фото разказ от миналата година[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: J0R0   
Дата:   04-08-10 16:56

ecobo - във фотографски форум агитираш за мероприятие, на което е забранено снимането...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: navy   
Дата:   04-08-10 17:02

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Трети фестивал на фолклорната носия Жеравна 2010
Автор: jokevcv   
Дата:   04-08-10 17:04

@JORO

Нали и аз това викам [smilie18]

Ама ще е готино иначе, може и да го посетя, а след 12 часа и да поснимам малко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »