Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: 40d,d3000,d90?какво
Автор: vasilmitev   
Дата:   19-07-10 11:43

chicken

Ами по-горе в темата се спомена единствено спорта, и то като скорост. Ама като ще правим серия кадри на движещ се бързо обект нещата не опират само до брой кадри и скорост на затвора (а кому и за какво е нужно над 1/4000 пък въобще не ми е ясно. моля някой да обясни )

Обяснявам ти: 1/4000 е абсолютно недостатъчна скорост за снимане на спорт - да не кажа че и 1/8000 понякога не стига. Имам познат шотландец който снима колела(маунтин байк) - само заради по-високата му скорост (1/16000) използва Canon EOS-1D, който е 4 Мегапиксела, но повярвай ми ако видиш какви снимки успява да изкара на тази скорост няма да повярваш - снима със фиксирани Л-ки (135, 200 мм), при слънчево време до ИСО 800 и бленда 2.8 може да стигне до тази невероятна скорост. Нали се сещаш каква е разликата в рязкостта от 1/4000 до 1/8000, а представи си до 1/16000!
От моя скромен опит при серийното снимане, има моменти когато се ядосвам че 40д не прави повече от 6.5 кадъра в сек - какво остава тогава за 4.5-те кадъра на д90?[beer]
Повярвай ми че тази разлика между 2-та апарата е драстична, но разбира се само в случай че се снима спорт.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »