Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:27

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: .
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:33

Здравейте. Реших да напиша една тема-ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ към всички колеги-любители фотографи. Няма да влизам в подробности по конкретния мой случай. Ще говоря общо. Трябва да знаете,че реално в България няма закон,който да задължава магазините да ви върнат парите за дадена стока,ако тя е повредена!!!
Лично ходих в Агенцията за защите на потребителите,където ми казаха,че всъщност по закон не до три дни,а до три секунди след като си купил техника НЕ МОЖЕШ ДА Я ВЪРНЕШ ако откриеш дефект.
Имайте го в предвид и много внимавайте. Всеки магазин определял вътрешната си политика,дали да ви върнат парите или не.
В моя случай ме прецакаха Технополис. Те нямали политика да връщат пари. Купих апарата вчера!! Предложиха ми да пратят апарата в сервиз за един месец и да го ремонтират или да си взема друг на същата стойност,защото на всичкото отгоре нямаха и втора бройка от този.
НАдявам се темата да не бъде изтрита в защите на Технополис,а да остане и да предпази други хора от грешката да купуват от Технополис.



Публикацията е редактирана (14-05-10 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: ilchoni   
Дата:   14-05-10 15:34

А ти не го ли провери?



Публикацията е редактирана (14-05-10 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: .
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-10 15:35

Така е. А май не можеш да ги съдиш и за пропуснати ползи. А може и да можеш [smilie5]

Ти що от Технополис точно? Има си Фотопавилион, Фотосинтезис...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:38

Всъщност не са виновни Технополис,а законите в България,към които те удобно се придържат. Затова и в Агенцията ми казаха,че няма да има смисъл от жалбата ми. Затова и няма смисъл да ги съдя. Така че ,аз не обвинявам в нищо Технополис,просто казвам ДА НЕ КУПУВАТЕ ОТ ТЕХНОПОЛИС. Поне аз това мога да направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: pefoto01   
Дата:   14-05-10 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-05-10 15:43

Закон има и на мен ми е вършил добра работа:
"... Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.

(2) Смята се, че даден начин за обезщетяване на потребителя е непропорционален, ако неговото използване налага разходи на продавача, които в сравнение с другия начин на обезщетяване са неразумни, като се вземат предвид:

1. стойността на потребителската стока, ако нямаше липса на несъответствие;

2. значимостта на несъответствието;

3. възможността да се предложи на потребителя друг начин на обезщетяване, който не е свързан със значителни неудобства за него.
Чл. 113. (1) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.

(2) След изтичането на срока по ал. 1 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.

(3) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.

(4) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди."

От тук е:
http://lex.bg/laws/ldoc/2135513678


Действащ е - последната промяна е от 05.03.2010

Според този закон - действали са правомерно, струва ми се.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: imitev   
Дата:   14-05-10 15:46


Не може да няма същия апарат в друг магазин на технополис.

И затова винаги, ама ВИНАГИ се пробва и оглежда по-малката техника.

Аз 32" ЛЦД ги накарах да го оставят 1 час да работи докато го купя точно в Технополис в русе. Не са ми правили проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: asahi   
Дата:   14-05-10 15:47

"Няма смисъл от жалба" означава, че не им се занимава. Товеа е повод да пуснеш жалбата на няколко места, та да се позанимават по-старателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:52

На кои места?
И да,дейставли са по законите,както аз казах. Именно затова сме безпомощни и сега аз трябва да остана без апарат за 1 месец или да си взема бойлер,печка и ютия без да са ми нужни.



Публикацията е редактирана (14-05-10 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   14-05-10 15:56

Аз нарушение не виждам. Можеш да си искаш парите, ако до месец не ти ремонтират продукта, или не ти го подменят с нов.

PS: Ама ти си мислиш, че ако беше купила апаратчето от друго място, щяха да ти върнат парите на момента ли?



Публикацията е редактирана (14-05-10 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:59

Вижте,хора,пак повтарям тук не търся защита или подкрепа от вас. Само Ви предупреждавам да знаете,че утре като си купите от Технополис LCD за 2500 лева и а втория ден изпляска, да знаете,че в Технополис ще постъпят по закон.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   14-05-10 16:02

Е ти как искаш да постъпят?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: deathzone   
Дата:   14-05-10 16:09

Аз пък какво знам, че в рамките на 7 дена мога да го върна и да си искам парите обратно.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-10 16:11

Автор: deathzone
Дата: 14-05-10 16:09

Аз пък какво знам, че в рамките на 7 дена мога да го върна и да си искам парите обратно.
----------------------------
За покупки от разстояние важи.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:15

deathzone ,е сега вече знаеш. Значи темата може все пак да се окаже полезна.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: vladihg   
Дата:   14-05-10 16:16

И аз съм "патил" от Технополис[smilie23] - виж в Метро веднага ти връщат парите ако до 3 дни се появи проблем със закупената техника[smilie24]



Публикацията е редактирана (14-05-10 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   14-05-10 16:17

В Техномаркет ми казаха услужливо, че мога да върна продукта, в рамките на 3 дни, дори без да обяснявам защо. Явно тия реклами, които засичам по телевизията и "ме карат да бъда горд европеец", за нищо не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:21

Да бе ,верно имаше една реклама по този повод. Много окуражаваща,ама явно пак пунта мара ,както всичко останало.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-10 16:24

Пък аз все си мислех, че ТМ са селяните... [smilie5]

andriana - все пак бихме били бладарни на по-обстойно описание на ситуацията... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:27

Не искам да влизам в подробности,а и няма толкова голямо значение,нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: hotsnail   
Дата:   14-05-10 16:28

Не е само тевхнополис. Удобно са махнали от закона възможността да връщаш стоки.

търговците ти предлагат замяна (ако могат), друга стока на същата стойност или сервиз (ако е възможен) - не са некоректни просто оперират в рамките на закона.

и ние имахме този проблем с магазин за обувки. Това е положението.

Някой магазини не са така - метро и практикер май са единствените дето позволяват връщане на стока е не е лесно, но е възможно.

Възможността за връщане на стоки единствено съществува при голям и конкурентен пазар в БГ не е нито голям нито конкурентен.

Та технополис не са виновни дори мога да ги похваля че понякога имат по ниски цени от конкурентите

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   14-05-10 16:28

Тази реклама я гледах онзиден и в нея се казва точно това, което пише в закона. Ако до един месец не ти отремонтират продукта, или не ти го заменят с нов, можеш да си поискаш парите.

Според мен е разумно да има неколкодневен срок, в който, ако продуктът дефектира, да ти върнат парите (или поне да ти го заменят директно с нов), но по закон могат и да не го направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: uri64   
Дата:   14-05-10 16:36

Технополис не били виновни, а спазвали закона...[smilie18]

Като че ли ако въведат практиката да връщат парите за негодна стока, за която нямат сервиз, прокуратура ще ги погне [smilie23]

Аз принципно гледам, да не купувам от там...

А пък фото техника - никога!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: the_cat   
Дата:   14-05-10 16:41

Еми не е сам оТехнополис. Аз скоро купих второ тяло, което на втората седмица спря да фокусира на автофокус. Сега вече 3-та седмица е някъде из Европа на сервиз и единственото, което мога да направя е да чакам... което е доста странно, защото търпя загуби от това, че техниката, която съм купил е да да ми вади пари, а не да ходи по ремонти. Един месец без тяло си е жива загуба.
Ама... живеем в Бг.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »