Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Искам пак да чуя тия...
Автор: d256h   
Дата:   19-04-10 10:43

Искам пак да чуя тия дето предричаха края на 4/3 стандарта!
Гледам, че и HD видео камери започнаха да правят по този стандарт...

Ама, като ви казвам, че Оли са дълновидни и много добре са си направили сметката.... вие не!


[beer]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: serjy   
Дата:   19-04-10 11:14

като ви казвах, че м.4/3 ще е началото на края на дслр-а, смешно ви се виждаше а [smilie25]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: didesignbg   
Дата:   19-04-10 11:18

4/3 първоначално се разви по-подобен начин. Изчакай година-две, докато излязат апс-ц и впоследствие 24*36 безогледалните и ще говорим пак.
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: d256h   
Дата:   19-04-10 11:23

Ще изчакаме..
[smilie5]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: serjy   
Дата:   19-04-10 11:26

ама безогледално си не е дслр вече [shtrak]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: n1x0n   
Дата:   19-04-10 12:32

като ви казвах, че м.4/3 ще е началото на края на дслр-а, смешно ви се виждаше а
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
... ето, продължава да ни е смешно.


По темата:

Макар да харесвам много пропорцията 4/3 за фотография, във времената, в които widescreen мониторите и телевизорите стават абсолютен стандарт - видео във формат 4/3 няма особено бъдеще.
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: apollo   
Дата:   19-04-10 12:38

Човешкото око е устроено да улавя значително повече по хоризонтала отколкото по вертикала така че тенденциите са логични [smilie24]

 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: serjy   
Дата:   19-04-10 13:15

да видим кой ще се смее последен [smilie7]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: d256h   
Дата:   19-04-10 13:22

apollo, човешкото око няма нищо общо с фотографията, нито с хартията на снимките, нито с мониторите... така че...


Къпем си червейчетата..
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-04-10 13:24

[smilie18] 4/3 си остава 4/3 [smilie18] [smilie23]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: n1x0n   
Дата:   19-04-10 13:24

По-скоро говорим за психология на възприятието. Не случайно в киното се е наложил толкова "широк" формат и не случайно телевизията го следва.
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-04-10 13:26

4/3 СЛАБО [smilie5]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: serjy   
Дата:   19-04-10 13:31

ако 4/3 ти е слабо, а апс-ц ти е незадоволително, то проблемът най-вероятно не е в техниката [smilie25]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: n1x0n   
Дата:   19-04-10 13:34

Граматикооов... с тия пилци по средата на кадъра дато си ги наплющял, ти е все тая дали е квадрат или 16:9 [smilie18]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: d256h   
Дата:   19-04-10 13:51

Не знам, какво толкова ви бърка формата на кадъра, дори се чудя... какво, тия дето снимат 6х6 на филм сигурно съвсем са изтрещели... ама не е така...

Фотографията няма нищо общо с отношението на страните на кадъра...

..щото ако следваме горната логика за следването от киното, то излиза, че трябва да търсим камери с отношение 2:1 каквото е сега по кината....
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: n1x0n   
Дата:   19-04-10 15:13

Фотографията няма нищо общо с отношението на страните на кадъра...

Що все буташ фотографията в тема, която ти самият подкара към видеото - не знам.

Тенденцията ВЪВ ВИДЕОТО е да се върви към по-широки формати. Всичко се мести натам, монитори, телевизори, броудкаст камери и системи - това е бъдещето.

В този смисъл, правенето на ВИДЕО камери с пропорции 4:3, хич не ми изглежда далновидно.
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: d256h   
Дата:   19-04-10 15:18

Аз не бутам... прочети постовете по-горе и виж кой отваря дума за формата!

Аз само напомням, че стандарта 4/3 беше обявен за отмиращ и ненужен, затова сега отварям тема в която се вижда, че това не е така...

Все повече камери, обективи и т.н.

Не искам да противопоставям станадарта 4/3 на останалите системи на фирмите, просто отбелязвам, че явно смъртта му ще се отложи ..

[smilie5]
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: burnmaster   
Дата:   19-04-10 15:27

...................Ама, като ви казвам, че Оли са дълновидни и много добре са си направили сметката.... вие не!......................''


Не си спомням момент в който техната далновидност да ги е подредила поне 3 ти в класацийте.Казвал съм моето мнение за марката многократно.Оли си купуват хора без изисквания за качество,бързина,динамика и ред причини една от които е просто любов към марката.
Нито кон ни магаре.Куца работа.По добро от сапунерка ама тухла.Бута се при ДСЛР ите но не им е там местото.
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: Ivan_A   
Дата:   19-04-10 15:35

"...видео във формат 4/3 няма особено бъдеще..."
Съгласен, но видеото на м4/3 е:
GH1: • AVCHD :
1920 x 1080, 24fps (24 fps encapsulated in a 60i format)
1280 x 720, 60fps
• Motion JPEG:
1280 x 720, 30fps

Е-Р1/2,E-PL1:• Motion JPEG:
1280 x 720, 30fps

T.e. 16:9.
И качеството е отлично, особено на GH1.

 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: d256h   
Дата:   19-04-10 15:58

burnmaster, аз не знам какви са ти критериите за успех! Не е важно в коя класация си и къде, а колко принадена стойност има в твоята търговска дейност. Това означава, че ако продадеш 2 камери срещу 3 на конкурента, но си спечелил пак толкова колкото него, значи си по-добър!

Въобще не съм съгласен с изявленията ти за качество, но имаш естествено право на мнение, както всеки един от нас тук...

Ако говориш за Пен серията, явно не си снимал и тествал...Аз не съм фен на Пен серията, но не мога да приема, че качеството му е лошо... дори няма аналог на случая с който да го сравниш адекватно...

Иначе много общи приказки може да напишем ако се счепкаме...
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: nodoubt   
Дата:   19-04-10 16:13

4/3ти окей, ама тиа камерки са ебати сапунерките, а и обективите са ужаст доколкото ги има [smilie23]

 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: burnmaster   
Дата:   19-04-10 16:26

Не говоря за пен ,а за серийните ДСЛР модели.
На всичко отгоре се сравняват с насрещните към дадения момент Никон и Канон.
И за да не си помислите че мнението ми е безпочвено и хвърчащо да спомена че съм имал 2 ДСЛР Олимпус системи.
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: exile   
Дата:   19-04-10 16:28

"Автор: nodoubt
Дата: 19-04-10 16:13

4/3ти окей, ама тиа камерки са ебати сапунерките, а и обективите са ужаст доколкото ги има [smilie23]"


О, точно обективите направо не се траят, мани мани... Ти чуваш ли се?
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: nodoubt   
Дата:   19-04-10 16:32

чета се. и ?
 Re: Искам пак да чуя тия...
Автор: exile   
Дата:   19-04-10 16:33

"Оли си купуват хора без изисквания за качество,бързина,динамика и ред причини една от които е просто любов към марката."


А това са абсолютни глупости.
Ти държал ли си Е-3?
То е-4хх е по-стабилно изработено тяло от две трети от изобщо излизалите канони някога...

Изобщо митове и легенди...
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.