Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: admin   
Дата:   01-02-10 17:52

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=110


Пожелаваме ви успех!

П.П - моля прочетете внимателно и спазвайте правилата и темата на конкурса. Снимки, които са извън темата или не отговарят на правилата, ще бъдат дисквалифицирани!

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: minolta9   
Дата:   01-02-10 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: kali222   
Дата:   01-02-10 20:42

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: demiman   
Дата:   01-02-10 23:23

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: magnet   
Дата:   05-02-10 12:12

Всяка година по това време моите ученици правят следното упражнение.
На един лист с по две-три изречения описват 5 неща, които те самите определят като негативни.
На гърба на листа отново с по 2-3 изречения описват 5 положителни. Когато изпълнят заданието, получават следващото - сега в петте отрицателни да открият нещо положително и обратното - в положителните - нещо негативно.

Тази година им разказах какво са правили децата от предишни години, след това им разказах за конкурса във фотофорум и им предложих "да участват" в конкурса правейки "снимка с думи", вместо обичайното упражнение.[smile]
Ето един опит.

Автор:Мартин Михов - 7 клас.

Диптих

Обичам да съм с приятели. Да се забавляваме заедно, да правим глупости, да си живеем безгрижно.Обстановката, която ми харесва много, не винаги е когато съм в моята компания.
Понякога много повече обичам да си седя сам вкъщи, в моята стая. Щорите са вдигнати докрай, а навън е тъмно. Аз си седя пред компютъра и слушам музика. Колкото и банално да е това, то ми харесва. Не правя нищо особено на компютъра. Най-често играя някаква игра, но не вниквам кой знае колко много в нея. Объщам внимание на музиката. Независимо дали е тежка и брутална или забавна, някакво чувство ме изпълва. Изпадам в делириум и не чувствам нищо. Все едно съм свободен, нямам никакви грижи. Нищо не може да ми развали настроението. Самотата не ми пречи. Отдавам се на размисъл. Но след дълго мислене започва да ми става лошо. Стаята вече не ми е приятна. Музиката става по-тъжна и депресираща. Отдавна вече не играя на компютъра. Заслушвам се в текста на песните, който допреди малко е напомнял на кучешки лай или крещяща птица. Вече текстовете са членоразделна реч и разбирам за какво става въпрос в песента. Започвам да се чувствам самотен. Все едно на никого не му пука за мен (изключвам майка ми понеже съм свикнал с нея). Стаята се превръща в затвор под формата на куб, който се носи в друго измерение. Не знам защо ми става така. Може би заради музиката. Или липсата на човек вкъщи. Дори и майка ми да е в другата стая пак се чувствам така. Сигурно дълбоко в себе си харесвам да е така. Една и съща стая с една и съща обстановка ме кара да се чувствам по два съвсем различни начина. Има много неща, които ми харесват, но никое не се превръща в нещо депресиращо така бързо, както моята собствена стая. Дори нищо друго не е способно да ме накара да се чувствам толкова самотен.


Защо го споделям?Защото ужасно ми хареса и защото докато има такива българчета за нас има надежда. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: langel   
Дата:   05-02-10 13:36

"За нас има надежда"
А за тях?

И в какво по-точно я виждаш тази надежда?
В усамотяването, преминаващо в самота, прогресираща в отчуждение, симптоми на клаустрофобия с привкус на мизантропия?

Иначе есето наистина е добро. Детето има литературен талант и борави с език, подходящ за по-зряла възраст. Надявам се да излезе от пубертета с по-ведри мисли. Тогава наистина би имало надежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: geokar   
Дата:   05-02-10 16:03

Надеждата е в наличието на аналитично мислене, което изобщо не е характерно за средностатистическия седмокласник - не само у нас. То е в зародиша на промяната към по-добро, големият проблем с повечето млади хора е, че се оставят да бъдат манипулирани от по-хитрите, без да се замислят. Това създава условия за мутренската културна революция, това залива инертното население с помията на чалгата и кича или го изкарва на улицата да "демонстрира" неща, от които си няма и понятие, без да усеща, че отново е в ръцете на хитреци. Всеки кълн на самостоятелно мислене, на замисляне, си струва да бъде поощряван, дори ако в началото води до "безпътица". Осъзнаването на безпътицата е вече път за излизане от нея. Е, също няма нищо общо с темата, но може да подсети някого за подходящ сюжет.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: asahi   
Дата:   06-02-10 00:10

Има хляб в хлапето.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: tnt   
Дата:   06-02-10 15:30

[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: voklav   
Дата:   06-02-10 18:39

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: swan_   
Дата:   07-02-10 12:03

Не знам дали съм прав, но преди малко хвърлих един поглед на снимките от конкурса и снимките на 2,3 и 4-то място по А рейтинг в момента не са диптих, а един кадър. Да не говорим, че повечето кадри изобщо не показват контраст красиво/грозно, а всевъзможни други "контрасти". Доколко трябва да се спазват рпавилата и защо няма филтър на входа?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-02-10 13:38

Съгласен съм с теб.Всеки си качва там снимки,който ги извади от стария шкаф,леко им поизтръска пепелта и ги постна.И пак гласуване за наще си хора,който са си едни и същи всеки път.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: admin   
Дата:   07-02-10 14:19

Периодично местим снимките, които не отговарят на правилата към "личен албум"
Написали сме, че снимката може и да не е диптих ако съчетава двете противоположности в един кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: pstoev   
Дата:   07-02-10 14:23

поздравления за конкурса..доста е сложен и иска мислене!като гледам досега пуснатите,не виждам нито една добра..

моля ви,направете пак гласовете да не се виждат...броя на гласувалите ВЛИЯЕ на гласуващите!!!!!!!!!
повечето хора не знаем за кого да гласуваме,и гласуваме по дефолт за най-гласуваните...

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-02-10 15:01

Автор: pstoev [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: PIMPA   
Дата:   07-02-10 16:41

Чудесно е решението на админите да местят снимките, които не отговарят на условията на конкурса!Браво, че поддържате нивото!

swan,снимка №2 допреди малко и №1 в този момент е диптих! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: swan_   
Дата:   07-02-10 18:04

В момвнта, а и преди малко, на 2-ро място по рейтинг А е една снимка с 2 котки. Качествата на кадъра не искам да коментирам, но нито е диптих, нито показава гросно/хубававо около нас. Аз просто исках да знам доколко се държи на спазване на правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: PIMPA   
Дата:   07-02-10 18:12

абсолютно си прав![smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: muh3yxap4e   
Дата:   07-02-10 18:44

Къде и как да предоставя оригиналният ми проект за конкурса в голям размер и на кого и кога .. повреме на конкурса или след това?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: J0R0   
Дата:   07-02-10 18:54

muh3yxap4e - качваш снимка в категорията "Контрасти", ако снимката се класира до изложба ще ти поискаме големия размер файл.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: muh3yxap4e   
Дата:   07-02-10 19:27

Значи качих снимка за конкурса но видях че бях допуснал груба грешка и я премахнах и сега я добавих наново, нали няма да е в нарушение на правилата?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: J0R0   
Дата:   07-02-10 19:31

няма

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   08-02-10 14:36

magnet, [smilie24]

Възхитен съм от преподавателските ти методи!Има надежда!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: voklav   
Дата:   08-02-10 19:30

[smilie11] Защо не се виждат резултатите / точките / гласовете / автори и чудесии [smilie25] От една страна е хубаво , даже много - от друга (без да се обиждате господа организатори ) я няма прозрачността [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: pstoev   
Дата:   08-02-10 19:52

voklav ...точно сега има прозрачност,защото я няма пристрастността от големия или малкия брой точки...

поздравления....за невидимите точки [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: мара   
Дата:   08-02-10 19:54

да.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: voklav   
Дата:   08-02-10 20:12

[smilie5] Да да съгласен ! Това е и идеята според мен :) и идеалното решение на проблема. Но .. признавам не разбирам от организация на сайтове, но примерно след като си дал гласа си - нека се виждат точките, ако е възможно разбира се

Ама и да не се виждат [ezik] се тая
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: swan_   
Дата:   08-02-10 23:20

James, благодаря че ме накра да се върна към текста на магнет!
magnet, човече, ти направо ме разби. Не знам дали тези думи са плод на преподавателските ти методи, но най-малкото ти си музата, дразнителя. Какъвто и да е случая - евала!!! Искено вярвам, че ако имаше повече такива ученици и улиците около нас цяха да изгеждат по друг начин, а и кадрите във форума биха било много по стойностни :)
Спирам, за да не спамя темата за конкурса. Усмихна ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: guciguci   
Дата:   11-02-10 23:31

[smilie6]



Публикацията е редактирана (11-02-10 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: Insight   
Дата:   12-02-10 14:23

А след като се крият точките, което ми се струва много логично, не се крият и авторите... което би ми се сторило не по-малко логично?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: kefalcho   
Дата:   14-02-10 13:41





Публикацията е редактирана (26-02-10 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: kefalcho   
Дата:   14-02-10 14:31





Публикацията е редактирана (15-02-10 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: prisonbreak   
Дата:   14-02-10 18:47

Сорка кефалчо, но тва е много грозна снимка.Не се вижда позитивно и негативно.Вижда се едно КУКУ, и нищо друго.

Па относно конкурса...,

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: мара   
Дата:   14-02-10 20:31

ми...не съм съвсем съгласна с prisonbreak . снимката абсолютно съдържа елемент на контрест. ако некой не го вижда, требе да тури очила. мога да му дам едни за малко. инак е доста обикновена снимка, като за семейния албум - не толкова откъм съдържание, колкото откъм някакви други качества.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: kefalcho   
Дата:   14-02-10 20:45





Публикацията е редактирана (15-02-10 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: kefalcho   
Дата:   14-02-10 21:02





Публикацията е редактирана (15-02-10 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: admin   
Дата:   15-02-10 00:43

Конкурсът е с име "контрасти", но темата позитивното и негативното около нас. Не просто контраст.
Толкова по този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: kefalcho   
Дата:   15-02-10 14:10





Публикацията е редактирана (15-02-10 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: J0R0   
Дата:   15-02-10 14:31

Кефалчо, тая снимка не отговаря на условията на ТОЗИ конкурс.

Пробвай я някъде в някой друг. Виж сега Канон набират примерно за "Снимка на годината", опитай там.
Там не са чак такива комунисти, може да те оценят.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: мара   
Дата:   15-02-10 15:20

мдам. контраст тип "позитивно-негативно" наистина няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: geokar   
Дата:   15-02-10 16:34

То все някакъв контраст има във всяка снимка - тъмно-светло, раздвижено-статично. Тези "контрасти", за които става дума са строго регламентирани и това прав конкурса особено труден, според мен. Но си струва да се помисли в тази посока и контрастите да се търсят около нас, не само във вече събраното на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: rayarx   
Дата:   16-02-10 11:55

Хората, които мислят по темата, към края на конкурса ще покажат добри снимки:)Досега качените изобщо не виждам има ли смисъл да се коментират...С изключение на две, три:)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: e-design   
Дата:   16-02-10 17:39

защо на някои снимки се виждат авторите? само при мен ли се получава или е временен бъг?

http://www.artmosphere.bg/kontr.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: admin   
Дата:   16-02-10 17:40

Авторите не са анонимни.
Само точките са скрити.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: yotovava   
Дата:   17-02-10 15:43

Добре де, аз имам въпрос.
Хванах ама много контрастен кадър, тоест две къщи - едната нова, другата полуразрушена, дупе до дупе....
Трябва ли да ги разделям като снимки или просто мога да си ги сложа както са в единно блаженство...
Благодаря, ако го намирате за тъп този въпрос, не се подигравайте, но просто моегто виждане е такова[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: мара   
Дата:   17-02-10 17:38

:) ми има го в условията ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: yotovava   
Дата:   17-02-10 21:08

Да, де, мързелът не мори, ами мъчи...[smile] [smile]
Вдянах.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: Amigo   
Дата:   19-02-10 02:26

добре де, а защо се виждат имената на участниците под снимките - не е ли анонимно оценяването?! [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: admin   
Дата:   19-02-10 08:42

Автор: admin
Дата: 16-02-10 17:40

Авторите не са анонимни.
Само точките са скрити.


Не можем да правим анонимни конкурси и да ставаме пъдари, кой къде другаде си пуснал снимката, кой на кого казал и кой как я подписал. Нямаме желание да влизаме в постоянни разправии по тоя въпрос, да преглеждаме десетки сигнали за нарушаване на анонимността и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: ka7   
Дата:   26-02-10 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: kevi53   
Дата:   27-02-10 01:09

Ми то е видно, че си има групички дето си гласуват за снимките на стаден принцип - ако искаш да разчупиш канона поне пусни некви коментари за бозите белким "слепците" се замислят за кво точно гласуват - ма не ми се верва - аз като гледам набързо съм изкритикувал някои върли участници в изложбите на форума - ми като не са в темата ще критикувам я:)[smilie5]



Публикацията е редактирана (27-02-10 01:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: мара   
Дата:   27-02-10 09:29

ми всеки си е в правото да критикува. както и да си гласува за квото му скефне. но в разни отношения си прав - хората не обичат много да правят градивна критика - отнема време и не всеки го може.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: kevi53   
Дата:   27-02-10 10:49

Ами шуробаджанашкия БГ социален модел - аз на тебе ти на мене е просто неразбиваема константа - вота винаги е, и ще бъде за "имената" а не за качествата - затова и няма шансове някога да се оправим като нормалните нации...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: J0R0   
Дата:   27-02-10 11:00

kevi53 - абе, неразбран гений! Като толкова ти пречи българския модел, защо не се пробваш навън. Два клика с мишката и си вече в международните конкурси. Сони, Лумикс и още поне десетина текат в момента и всеки може да прати снимки.
Ама е по-лесно някой друг да ни е виновен за собствената ни некадърност!
Аман от форумни мрънкачи.
Защо ли тия, които снимат и се класират добре в тукашните, български конкурси, същите се класират добре и в международните, където никой не им знае имената, а?
Да изредя ли поне 20 такива имена или ще ползваш Гугъл?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: kevi53   
Дата:   27-02-10 11:10

Живот и здраве мое и да пробвам, ма едва ли - те и там кат видят че не щракам с Про техника ша ма клъцнат[smilie5]
http://87.121.7.213/site_pics/199/e_1267136627_bazik.jpg





Публикацията е редактирана (27-02-10 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: boni   
Дата:   27-02-10 14:41

Най-малкия ти проблем е про техниката.
Тука има много примери на хора, спечелили конкурси както международни, така и във ФФ със сапунерки.
Има много примери и на изложби със сапунерки.
А има и стотици примери на абсолютно неизвестни хора, пробили още с първите си снимки директно от представяне.
Ама е по-лесно да мрънкаме и да търсим причините другаде, а не в себе си. Ето това е национална черта - мрънкачеството, жалването и търсенето под вола теле. И приказката за ракетата и космоса...

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: kevi53   
Дата:   27-02-10 15:57

Оф кво наскачахте като обидени госпожици - пълната базпристрастност означава да не е видно името на автора, а не само точките. Самия аз съм журирал(не фотографии) и затова се дразня от факта че посредствени работи са много по-напред от по-стойностни...И никъде не съм претендирал за гениалност...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: geokar   
Дата:   27-02-10 16:03

Тази снимка по-горе вече съм я виждал. И то в конкурса. Само че беше на друг автор. И беше много по-хубава. (Макар също да се разминаваше донякъде с условията на конкурса, което й спести гласа ми.)



Публикацията е редактирана (28-02-10 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: мара   
Дата:   27-02-10 17:44

ще се опитам да бъда максимално кратка...особено предвид обстоятелството, че в таз тема приказките ми са чист офтопик.
ВИНАГИ свестните снимки накрая на всеки конкурс изплуват
АГИТКИ има разбира се, и мазното си тече. Когато се заформят около свястна снимка, няма лошо. когато е шляпане в кална локва, фактите показват, че се спира около НЕФРАПАНТНОТО надценяване. особено в конкурсите. разбира се, има и изключения.
ВСЕКИ има право на лош вкус. това води до надценяване не по конспиративни, а примерно по сантиментални причини (лали има цели трактати за умиляващото и си е бая права)
аз лично гласувам за някоя си снимка, щото нещо в нея ми е допаднало...ама после поглеждам категорията и се оказва, че никак не пасва на темата на конкурса...е, да ма вече е късно. сигур има и други такива. та не е изключено и напрупване на точки, които са необосновани...

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: minolta9   
Дата:   27-02-10 18:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: muh3yxap4e   
Дата:   17-03-10 16:19

Защо моята снимка в конкурса вече не се показва, и защо ми я няма ... да не би да съм отстранен поради нарушение на някое правило ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: geokar   
Дата:   17-03-10 16:48

Пък моята още се показва...ама никой не гласува за нея... Ама ха де![smilie10]



Публикацията е редактирана (17-03-10 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: rusinov   
Дата:   22-03-10 11:52

Тоя конкурс нещо се превърна в обща галерия. Като гледам на всеки 10 снимки я има я няма една по темата на конкурса. Иначе можеш да видиш огромно разнообразие от пейзажи, природа.....по тоя гаден начин идейните снимки се губят между бозата от кадри та кой каквото ще да казва. [ezik]



Публикацията е редактирана (22-03-10 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: мара   
Дата:   22-03-10 12:51

ми аз бях дала идея за категория "контрасти" да пише, че е конкурс и да има препратка към правилата. и всичко, дето не е по правилата - секирата.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: rusinov   
Дата:   22-03-10 13:08

Мдам нещо таквоз трябва да се случи. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: admin   
Дата:   22-03-10 14:12

Местим постоянно, тези които въобще нямат общо с темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: matataupa   
Дата:   22-03-10 14:16

Дали съм изпуснал някъде промяна в правилата. Спомням си, че трябваше да е диптих[smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]


Токлу що разгледах галерията и не видях много такива[smilie8]

Оп[smilie5]

Прочетох наново.

Значи всичко е наред. Пълно е с контрасти в галерията[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-03-10 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: rusinov   
Дата:   22-03-10 14:22

Местим постоянно, тези които въобще нямат общо с темата.

Убеден съм, че имате мнооого работа като гледам какви снимки се качват. А иначе има много снимки с прекалено наблъскан "контраст" :) Да не би някой да не еразбрал темата? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: Тед   
Дата:   22-03-10 14:26

Дано някои изфраска някой кадър, който да заслужава награда[smilie24]

Каченото до момента изглежда ужасен брак и ще ми е интересно дали жури би присъдило 1-а награда, или в условията на конкурса печели снимката с най-много точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: matataupa   
Дата:   22-03-10 14:28

На някои от снимките даже липсва контраст- и то в конкурс " КОНТРАСТИ"[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: rusinov   
Дата:   22-03-10 14:30

Ми аз харесах няколко много сполучливи кадъра според мен. Има какво да се избере, но за сега малко. Предполагам, че сега преди края на конкурса ще има по-засилено включване. Аз имам идея за конкретен кадър, ма трябва да ми пристигнат необходимите "атрибути" за да я осъществя [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: muh3yxap4e   
Дата:   24-03-10 10:36

aha значи понеже страниците са само 8 а като продалжа отдолу на ленттата с снуимките стигам до първите качени снимки които са за конкурса но за тях няма страници .... а най-скорошните излизат на 1ва и то само некфи бози дето изобщо нямат място а и хората повечето дето качват в тази категория сигурно даже не знаят че е за конкурс съответната категория, иначе мойото диптихче си отговаря на условията и най-вече НА ХУБАВОТО И ЛОШОТО В БЪЛГАРИЯ ... а не ко е в франция кфо е в българия .ВТФ.... и скофти се получава защото първите автори които са постнали снимки все едно ги няма .... понеже не ви достигат явно страниците или кво !?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: admin   
Дата:   24-03-10 10:42

Не, напротив, има ги. Виждат се чудесно в рейтинг.
Ако вашата снимка за 1 месец не е събрала поне 20т не се вижда в рейтинг.
Абсолютно всички снимки имат шанс да бъдат видени един месец след качването си в албума на галерията, а след това ако съберат минимум 20т и в рейтинга.
Вашата снимка също се е виждала един месец в албума. Ако имаше поне 20т щеше да се вижда и в рейтинга.
Ако имате други въпроси, моля задавайте ги на админския мейл.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: rusinov   
Дата:   31-03-10 20:35

Не че е важно, но имате ли идея защо не мога да кача снимка за конкурса :([smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: J0R0   
Дата:   31-03-10 21:29

Беше до днес, до края на работния ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: rumenn   
Дата:   31-03-10 21:35

аа на мен винаги ми е било чудно кога е края на работния ден [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: rusinov   
Дата:   31-03-10 22:06

1. Период на провеждане:

- качване на снимки 01.02.2010-31.03.2010г
- допълнителен период за гласуване 01.04-10.04.2010г
- селектиране на снимки за изложба 11.04-30.04.2010г
- изложба -май 2010г

Къде точно е упоменато това за края на работния ден? Кога е краят на работния ден? Поздразбира се, че е до 23.59 ч на 31.03.2010 [smilie22] Това е пълна глупост! Искам да си кача снимката [smilie2]



Публикацията е редактирана (31-03-10 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: boni   
Дата:   31-03-10 22:11

Ако конкурсът е офлайн и си пращаш снимките на хартия, също ли ще настояваш хората да стоят до 23.59ч и да те чакат в офиса?
Нашият служител, който се занимава с тези неща стои в офиса до 18.30.
Тръгнал си е вече, няма кой да пуска отново галерията, аз не мога.
Имахте 2 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс
Автор: rusinov   
Дата:   31-03-10 22:13

Не съм чакал умишлено, чак сега успях да направя кадъра, който бях замислил и преди минути приключих обработката му. В никакъв случай не е било умишлено [smilie2] Ако знаех щях да се съобразя с часа :(



Публикацията е редактирана (31-03-10 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: rusinov   
Дата:   31-03-10 23:01

Карай да върви! Живи и здрави и много успех на всички участници в конкурса! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: мара   
Дата:   01-04-10 10:36

е, щом е приключило качването, начи мога да разгледам. мноооооого плява имаше тоя път. дано има и повече приятни изненади.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: krist   
Дата:   01-04-10 11:26

Абе хубаво, на дежурния модератор му свършило работното време, но къде в правилата на конкурса беше обявено, че крайният час е точно когато свърши работното време на модератора и къде беше обявено, че работното време на модератора е 18:30? Ако си говорим за офлайн конкурси - в един такъв популярен БГ-конкурс наскоро ми приеха снимките ден след крайния срок, а всички други онлайн конкурси обикновено приключват в 23:59 на финалния ден... Преди време в един друг конкурс на ФФ пак се получи същото и знам, че трябваше да си взема поука, но напоследък съм толкова зает, че хич не се и сетих за тая странна политика, а от друга страна при положение, че не е за първи път, може би и админите трябваше да направят нещо по въпроса.. Е, ще го преживеем, то сред толкова плява и да спечелиш, все едно..


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »