Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нов стабилизиран Sigma 17-70mm F2.8-4 DC MACRO OS HSM
Автор: alffastar   
Дата:   04-12-09 10:36

http://www.dpreview.com/news/0912/09120402sigma1770OSHSM.asp
Изглежда много добро решение за стандартен вариообектив, даже сравнен с 16-85 на никон и 15-85 на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alffastar   
Дата:   04-12-09 10:37

http://www.dpreview.com/news/0912/09120402sigma1770OSHSM.asp

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: showtime   
Дата:   04-12-09 10:49

Много е остър (на f5.6), има супер макро и фокусира светкавично. За indoor снимки го смятам за по-подходящ от 16-85 VR.
P.S. Става въпрос за версията с HSM за Никон,но без стабилицазия!



Публикацията е редактирана (04-12-09 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   04-12-09 10:50

Трябва да си изровя отнякъде поста, в който бях написал, че ако сигма искарат стабилизирана версия на този обектив на цена около 1000 кинта - ще изринат всичко.
И нестабилизираната версия е чудесен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   04-12-09 10:59

Да-да - ще "изринат" трънки... обаче Тампон вече ги изпревари и то с по-светъл ф/2.8 обектив. [smilie7]
Все пак ще видим като се появят по-професионални ревюта, а и да ги пробваме на практика. То на книга всеки "може". [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   04-12-09 11:02

Цената в Япония е с около 15% по-висока от тази на нестабилизираната.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   04-12-09 11:04

Тамрона е чудничък обектив, който обаче не подлежи на калибрация в България, освен това стабилизираната версия 100% ще е чувствително по-скъпа от стабилизираната сигма, точно както е с нестабилизираните.
По-скоро конкуренцията е стабилизирана сигм 17-70 срещу нестабилизиран тамрон и тук би паднало някакво чудене, но след като си поиграх с нестабилизираната сигма трябва да кажа, че съм доста впечатлен.

15% нищо не са, значи тук наистина би трябвало да дойде към 850-900 лева, което е по-евтино и от нестабилизиран тамрон май.



Публикацията е редактирана (04-12-09 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   04-12-09 11:16

По-добре да го бяха направили на 2.8 по цялата дължина. В този диапазон стабилизацията не е чак толкова важна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: eon4e   
Дата:   04-12-09 11:18

пък на мен тамрона ми е стабилизиран от тялото... [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   04-12-09 11:18

Точно обратното...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   04-12-09 11:26

"Точно обратното... "
За стабилизацията ли говориш?

На мен лично повече ми липсва 2.8 на 70мм отколкото стабилизация.



Публикацията е редактирана (04-12-09 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotoloop   
Дата:   04-12-09 11:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   04-12-09 11:33

2.8 на 70 никаква работа не ти вършат спрямо 4.
Имаш една бленда разлика, която няма да я усетиш почти ако е наистина тъмно.
Виж, 3 стопа стабилизация са друг въпрос.
Точно тази тема и дискутирана достатъчно, мисля. Като ще снимаш на места, къедто ти трябва светъл обектив в подобен диапазон - 50 1.8 и си ти.
Пък 3 стопа стабилизация по целия диапазон не са за подценяване, въпреки, че никога не съм имал стабилизацията за нещо от първостепенна важност.
Плюс това при този обектив 2.8 че пише е по-скоро маркетинг, защото тези 2.8 са само на 17 мм, после бързо блендата пада до 3.5. Та този обектив е конкуренция на канон 17-85 примерно, не на 17-50 2.8 тамрон, там сигма си имат директни еквиваленти и май взеха още да изкарват.

В същото време поне аз пред 70-200 ф4ис и 70-200 2.8 ще избера при всички положения последния, защото пък там едната бленда не бих я изпуснал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   04-12-09 11:37

За кропка е. Виж ако го направят за ФФ, тогава може да изрине всичко. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotoloop   
Дата:   04-12-09 11:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alffastar   
Дата:   04-12-09 11:58

Аз смятам, че това ще е обективът, който ще е по-добър избор от 16-85 никон и 15-85 канон, даже и да не е толкова остър. Особено ако бокето му е по-приятно!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   04-12-09 13:03

Не виждам никаква информация относно работата на стабилизацията, което не е без значение. Преди време когато гледах и сравнявах обективи на Никон и Сигма се оказа, че обективи на Никон които не са толкова светли, благодарение на по-добрата стабилизация и оптимизацията между тяло и обектив, отнасят Сигма, нищо че са по-тъмни... Така, че като се тестват по обстойно стъклата, ще стане ясно кое как е!



Публикацията е редактирана (04-12-09 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   04-12-09 13:09

Много ме кефите как душите калугера при все, че още не сте го пробвали реално обектива

Без да се пробва не може да се говори изобщо.
Всичко са само предположения

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   04-12-09 13:12

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   04-12-09 13:38

Съдейки от старата версия, предполагам ако са подобрили скоростта на АФ с ХСМ ще е супер избор обектива!
Аз ползвах немоторизиран на Сони и мога да кажа сединствено хубави неща!
Само хора които не са я ползвали могат да се изкажат неподготвени, че не става и прочие!! Като малък "недостатък" на старата беше по - бавния АФ. Което пък мене не ме е спъвало кой знае колко! Но пък на 70мм още на 4.5 беше резачка обектива! Аз си го взех точно поради тази причина - 70-те мм вместо 50-те на Тамрона, както и кривата аф разнина и понякога проблемния АФ при Тамрон 17-50/2.8! Дано новата е още по-добра , в комбинация с калибрацията в Бг и сервиаз си е супер ! [smilie24]



Публикацията е редактирана (04-12-09 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Orlin   
Дата:   04-12-09 20:19

И аз съм ползвал старата, нестабилизирана версия на Канон и бях доволен.
Добър обектив за парите си - ако цената със стабилизиция е разумна ще бъде по-добър вариант от EF-S 18-55 IS

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: k7   
Дата:   04-12-09 20:22

Аз също използвам старата нестабилизирана версия на Никон Д200 и съм много доволен от обектива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sd   
Дата:   05-12-09 14:00

Eто и пълната информация от вносителя.

Днес /вече вчера/ Sigma Corporation обяви новия стабилизиран обектив Sigma 17-70mm F2.8-4 DC MACRO OS HSM.

Пряк наследник на популярния Sigma 17-70mm F2.8-4 DC MACRO, новия модел съчетава оптическите качества на предшественика си, със система за оптическа стабилизация. С голямата си светлосила, този обектив е идеален за много ситуации като портретна фотография, спорт, макро и др. Оптическата стабилизация (OS-Optical Stabilizer), позволява до 4 пъти по-дълги експонационни времена от нормалните. При фотоапаратите на Sony и Pentax, системата за оптическа стабилизация в обектива може да бъде използвана, дори тялото да е оборудвано с антишейк функция. Ако се използва оптическата стабилизация на обектива, резултатите от нея са видими във визьора и фотографа по-лесно може да контролира точния фокус, да кадрира и да следи за евентуални движения на обекта. Максималното диафрагмено число, F2.8 позволява снимане от ръка при лоши светлинни условия, както осигурява и атрактивен дефокус на задния план.
Минималното разстояние за фокусиране е 22 см по целия обхват на фокусните разстояния, което заедно с макс. увеличение от 1:2.7 прави обектива подходящ и за макроснимки.

Оптическата конструкция включва 3 асферични елемента, и един елемент от ELD (Extraordinary Low Dispersion - Стъкло с изключително ниска дисперсия), осигуряващи отлична корекция на всички типове аберации.
Многослойното антирефлексно покритие (Super Multi-Layer Coating) редуцира възникването на ореоли и осигурява качествени изображения по целия обхват на вариообектива. Вграждането на HSM мотор (Hyper Sonic Motor), осигурява изключително бърз и тих автофокус.

Този обектив има закръглена диафрагма, състояща се от 7 пера, която създава атрактивен блър в зоните на дефокус.

Системата за вътрешно фокусиране елиминира въртенето на предния оптически елемент, което улеснява излючително използването на поляризационни филтри.

Технически данни:
Конструкция: 17 елемента в 13 Групи
Максимален мащаб: 1:2.7
Ъгъл на зрение: 72.4°-20.2°
Филтър диаметър: Φ 72 мм
Пера на диафрагмата: 7(Кръгова диафрагма)
Размери: Φ 79мм × 88.9 мм
Макс. Затворена диафрагма: F22
Мин. Разстояние за фокусиране: 22cm
Тегло: 535 гр.

Очаква се обектива да бъде представен на българския пазар от официалния дистрибутор на Sigma за България – Интер Дата Системи, в началото на 2010 година.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alffastar   
Дата:   06-12-09 22:18

Аз си продадох Тамрон 17-50 за да си взема новата стабилизирана версия, но сега... май-май ще си взема този нов Сигма. Само не мога да намеря кога ще се появи в Щатите, че ако случайно е преди Коледа да ми го донеста него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-12-09 22:25

Чудесен.
Нека видим как се държи.
Комбиниран със сигма 50 1.4 ще е добро решение за ДХ сватбарска комбинация [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »