Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 23:09

Хм, прегледах набръже Общите условия от линкът и като човек от браншът, погледнах само Изключените рискове - към две страници... наистина УНИКАлна защита...


Секретни или не, нас никой не ни е оторизирал да публикуваме където и да било Общите условия на нашата или която и да е застрахователна компания. А за общият тон в темата - нямам думи - страничен човек да надникне, ще помисли, че мнозинството пишещи в нея са под 13 години.


Впрочем темата и причината за появата и, с абсолютна точност доказват старата поговорка, че да сториш някому зло (в случаят да окрадеш) няма нужда да го питаш, но да му сториш добро (в случаят - да защитиш имотът му), няма как насила... какво да се прави, такъв е светът.
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-11-09 23:10

Кой трябва да ви оторизира, за да имате право да пуснете вашите условия?
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:13

Изключенията са война, тероризъм, правителствени действия и прочие - така наречените "форсмажорни обстоятелства"...

Не ми казвай, че вие покривате срещу ядрен взрив? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 23:15

форсмажорни действия [smilie10] [smilie10] малко бруталничко ми звучи това [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   22-11-09 23:17

Точка 6.10 и т. 8.3 в една секция си противоречат и взаимно поставени в тази секция са в конфликт и може да се тълкуват произволно как действат.

В т.6.10 се говори за чл. 194 ал.1 НК - цитирам "кражба с взлом (чл.194 ал.1 НК)".
Изключително правно невежество. Чл.194 ал.1 НК дава състава на престъплението "кражба" и се отнася до обикновена кражба.
Казвам невежество, защото когато се говори за Общи условия, клаузите трябва да са изчистени от бълхи.

Кражба като "взлом" - квалифициран състав - липсва в чл.195 ал.1 НК. Това житейски се отнася до разрушаване на прегради... 195 ал.1 т.3.

Чл. 195. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., изм. и доп., бр. 10 от 1993 г.) За кражба наказанието е лишаване от свобода от една до десет години:

1. ако е извършена във време на пожар, наводнение, корабокрушение, катастрофа, война или друго обществено бедствие;

2. ако откраднатата вещ не е под постоянен надзор;
3. ако е извършена чрез разрушаване, повреждане или подкопаване на прегради, здраво направени за защита на лица или имот;


4. ако за извършването на кражбата е използувано моторно превозно средство, техническо средство или специален начин;


5. ако е извършена от две или повече лица, сговорили се предварително за нейното осъществяване, когато не представлява маловажен случай;

6. ако кражбата е извършена от длъжностно лице, което се е възползувало от служебното си положение, и

7. в немаловажни случаи, ако е извършена повторно;

8. ако кражбата е извършена от гроб на покойник;

Прост пример как могат да ви подведат - ако кражбата не е "взломна" такова законово понятие няма. Т.е. попада извън състава на чл.195 ал.1 т.3. Квалифицирана е по друг текст от НК.
Освен това мисля, че 8.3 от Общ.условия не е изчистен и може да изключи по някакъв начин т. 6.10 от ОУ.
Секция 8 и т. 8.3
"По тази секция застрахователят не е
отговорен и не дължи застрахователно
обезщетение:
при настъпването на преки или
косвени вреди в резултат на
мистериозно изчезване и/или кражба;"



Публикацията е редактирана (22-11-09 23:21)
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:17

Не действия, а обстоятелства. Това го има във всеки стандартен договор за каквато и да било продажба, услуга или други неща... [smilie21]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:24

Тед, ключовата думичка в т. 8.3 е "мистериозно".

Иначе си прав, че ако решат, винаги могат да те прехендрят... [smilie21] [smilie21]
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   22-11-09 23:25

slivenski - ключовата думичка е " и/или", тъй като при "или" никак не ми се струва "мистериозна кражба".
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:29

Аз го разбирам като мистериозно изчезване и/или мистериозна кражба... Избягва се повторението... Но може и да не съм прав... [smilie21] [smilie8]
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 23:32

абе подводните камичета и скали са в изобилие [smilie5] [smilie5]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:34

Връзват си гащите, защото ако няма така наречения "взлом", няма разбити прегради, ключалки, врати, прозорци, стени, тавани, подове, чукове, пили и пирони... [smilie18], всеки може да каже, че са му откраднали техниката от къщи, а той да я е продал в Румъния например... [smilie21] [smilie21]
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   22-11-09 23:39

Лошото е тази хипотеза, която е изключена:
"4. ако за извършването на кражбата е използувано моторно превозно средство, техническо средство или специален начин;"
Кражба извършена с ключове и/или специални технически средства...не попада в обхвата на застраховката [smilie21]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:43

Ами точка 8.11. - за косвени вреди или отговорности от всякакъв вид;


[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Аз затова исках общите условия на Импето, за да ги обсъдим и видим къде са слабите места... [smilie21] [smilie21]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:47

Ами точка 8.9

- за вреди или загуби, за които на
законно или договорно основание
може да бъде потърсена отговорност
от трети страни - доставчици,
производители, търговци на дребно,
превозвачи, спедитори или други
лица, с които застрахованият е в
договорни отношения;


Един вид, ако имаш СОТ, но въпреки това ти оберат техниката от жилището, застраховката не важи, защото СОТ-а е виновен... Може и така да го изтълкуват... [smilie18] [smilie18] [smilie21]



Публикацията е редактирана (22-11-09 23:48)
 Re:
Автор: nomadsl   
Дата:   22-11-09 23:48

И аз прочетох условията на "Уника". С една дума - уникално нагло несиметрични. Ако някой дойде при мен с подобен документ - много рискува да си счупи врата след изхвърляне по стълбите. Предполагам Импито и Нуша имат офис с дебел мокет и практикуват специални техники за оцеляване, ако клаузите са им сходни. Разбирам неудобството да ги оповестят.

С това не твърдя, че всяко застраховане е глупост. Глупост е да се сключи при горецитираните условия. И е тъжен бизнесът на тези, които цял живот трябва да търсят идиоти за да изкарват насъщния.

ПС Молба: Нека засрахователните агенти не квалифицират своята дейност, като помощ. Нека помнят, че застрахованият е този, който им ПОМАГА да .... просъществуват.

 Re:
Автор: Тед   
Дата:   22-11-09 23:50

Ами нормално е да питате. Не се сърдете на застрахователя. Той си има условия.
Важното е да може да четете и да се интересувате.Има много питанки. Не им обичам препращащите текстове на застрахователите и вмъквания на "висящи клаузи", които обикновено трудно се вписват в обстановката около др. работи около тях.
Мен обикновено ме пращат при юрисконсултите, тъй като от агентите няма кой да ми даде отговор на въпросите.



Публикацията е редактирана (22-11-09 23:50)
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   23-11-09 00:20

А някой може ли да преведе на прост език това... [smilie8]

Че аз си мисля едни лоши работи вече за този застраховател... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

17. Ако към датата на настъпване на
застрахователно събитие:

17.1. застрахователната сума е по-ниска от
възстановителната стойност на
застрахованото имущество,
обезщетението се определя в
зависимост от съотношението между
застрахователната сума и
възстановителната стойност на
конкретното имущество
(подзастраховане);

17.2. застрахователната сума е по-висока
от възстановителната стойност на
застрахованото имущество,
застрахователната сума се намалява
до размера на възстановителната
стойност и застрахователят си запазва
правата върху застрахователната
премия, освен ако застрахованият е
бил добросъвестен
(надзастраховане).

 Re: Застраховка на фототехника
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 08:50

slivenski [smilie24]

Само едно не ми стана ясно:
Ако ми откраднах техниката в автобуса, от колата, в заведение... Тази кражба, покрита ли е от застраховката? Защото ако не е и ме застраховате само срещу кражба на "позиционирана" /ба си, не бъркайте професионалния жаркон със смешни чуждици!/ техника,...ми такава затраховка не ми трябва [smilie7]

 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-09 09:14

Тука пропускате оценката която правят застрахователите!!!

Обикновенно за електроника смъкват 20-30% още докато е на път да излезе от магазина.

Това 30Д детo са задигнали е поне на две гоини и паричките на който ще го застраховат са не повече от 200 лева хайде и по 50 на обектив. Демек ти си дал 3000-4000 и получаваш максимум 1/10 от сумата. Това е причината аз да не се застраховам.

Така де файдата е че получаваш 10% отстъпка от новия продукт, Срешу 15%годишна вноска.



Публикацията е редактирана (23-11-09 09:17)
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: thomas   
Дата:   23-11-09 09:29

Аз друго не разбрах след всичко прочетено. Кой ще ми изплати застраховката по една скъпа вещ (или още по-добре - комплект от такива), които аз спокойно мога да пренеса някъде другаде (или просто продам), след което да си разбия прозореца и да кажа "откраднаха ми ги"? Струва ми се, че подобни застраховки са прекрасен начин застрахователите да прибират пари с очевидната вратичка после да се измъкват от плащания под претекст, че не може да се докаже, че наистина е настъпило застрахователно събитие.

Вече с усмивка след толкова години си спомням как някъде в средата на 90-те няколко пъти ми открадваха ту предното, ту задното стъкло на колата, и застрахователите не ми плащаха нищо, защото не се вижда ясно резултат от вандалския акт - просто няма стъкло, но няма парченца от стъкло, които да показват, че то не е просто свалено, за да бъде продадено. Което всъщност е било направено, разбира се, само дето аз нямам нищо общо с това сваляне, освен че съм му жертва. Даже помня, че единия път в полицията ме бяха посъветвали да намеря малко натрошени парченца автомобилно стъкло примерно от някой сервиз и да ги попилея из купето, защото иначе застрахователите няма да ми платят.
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   23-11-09 09:43

Това е за Зоната, бре[smilie8]

Някъде веднага след 1-10 пост започнах да се хиля, след това си направих кафе- клубни истории[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-11-09 10:49

Ако не си извадил пуканки не важиш.
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   23-11-09 13:22

ittv - като се прави застраховка единствените хора, които знаят, че имате застраховка са личният застрахователен консултант и човека, който вкарва данните в системата и тези хора са подписали декларация за конфиденциалност, тоест ако стане пробив в информацията, тя е на тези две нива (позиции). Един офис няма достъп до информацията на друг, така че системата е сигурна, а в цял свят хората си правят застраховки за сигурност, а не за да ги крадат. Това, което ни е писано, ще се случи, дали имаме полица или не - в единият случай ще си купим техника без проблем наново, а в другия може да ни излезе малко нанагорно.

virtus - има два вида кражба: с взлом и с техническо средство (за грабеж не става въпрос).
Когато стане кражба с техническо средство, няма видими следи за кражба (разбивания, срязване с флекс на решетки и т.н., счупвания на прозорци и други), но това не значи, че това не е застрахователно събитие. Първо се отива в районното и се подава сигнал (прави се разследване срещу неизвестен извършител). Когато се издаде служебна бележка от полицията, чак тогава се завежда щета.

ksuhorukov - браво, това исках да кажа, че чужденците не са по-умни от нас, щом имат застраховки за всяко нещо.

didesignbg - не засега няма индивидуални, само групови - като техника на журналисти, фоторепортери, към някоя медия или вестник.

Slivenski - първо СОТ-а не носи отговорност за материалните щети,
второ - ако имаш СОТ, ползваш отстъпка.
За решетките е същото, както и за металните врати.
Трето - по третия въпрос отговорих за техническо средство
Четвърто - ако всички документи са представени по щетата в рамките на 14-дневен срок, се изплаща щетата
Застраховката "електронно оборудване" е само за фирми, не за физически лица и за всеки отделен случай се попълва въпросник.
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: Kanonir   
Дата:   23-11-09 13:40

Нушето ти хубуу викаш браво за чужденците ама трябва да си коригирате първо ей туй:

Автор: Nushenceto
Дата: 22-11-09 19:59

Почти точно си разбрал . Това с позиционирането няма как да не е така... Никой няма да ти застрахова фототехника , която е постояно в движение . Няма основание да се направи застраховка.


след "никой няма" трябва да вмъкнеш примерно "в България", щото в чужбина се правят масово такива застраховки, а и се изплащат кражби на фототехника зад граница и то на сериозни суми и има още една-две причини, зарад които западняците си имат застраховки за всичко и основната е, че като се случи нещо, след представяне на протокола от полицията (вкл. от друга държава), банковата им сметка се увеличава с предвидената по договора сума за застрахователното събитие, без да има "ама елате утре, ама това не е баш кражба, ама...."!

ей тука едно примерче с един фотограф как се представят застрахователите:

http://www.ethanmeleg.com/tip16.htm


 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 13:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена 
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: