Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   14-10-09 18:35

Явно много обичаш жена си, щом не искаш да я "обременяваш". Така като гледам, само към 1DsMkIII отива работата. За любимия човек, само най-доброто! Така че, бъркай се дълбоко и го купувай без много да му мислиш! Този апарат прави перфектни снимки и сам, даже и мисли вместо теб.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alffastar   
Дата:   14-10-09 22:21

Честно казано, не пуснах темата за да чета глупости и вината за това не е моя ;) Аз търсих някакво обяснение на принципите на работа на избор на фокусна точка, кратко описание на алгоритъма и дали е подобрен в 50/500Д. Нещо като това, което сега намерих:
http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=758938
Благодаря на всички :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alffastar   
Дата:   14-10-09 22:24

Ида - хахахаха, моята съпруга снима само инцидентно с 40д-то и гледам на не я тормозя с информация. 95% аз снимам с него. А когато тя снима й се струва тежък, така че 1ДсМк3 е последното, което на моята съпруга и е нужно. Благодаря за съвета :) И да, наистина я обичам много.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно автоматичен избор на фокусни точки при канон 40д
Автор: d_ave   
Дата:   14-10-09 22:39

ех, да не бяха се отказвали от eye control-a нямаше да има проблеми:))) аз като хвана 50Е-то да пощракам и после как се пуля в точките на 40д-то не е истина, ама нямаааа, трябва ръчно:)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно автоматичен избор на фокусни точки при канон 40д
Автор: asahi   
Дата:   14-10-09 22:41

alffastar, апаратът избира, но фотографът се съгласява с този избор и натиска спусъка докрай. Отговорността за снимката си е изцяло нейна. Така снима - така излиза.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shuman   
Дата:   14-10-09 23:04

слагай го на А-ДЕП режим....и аз бях със същия проблем-това ми е решението и сега се гледам фокусиран,като ме е снимала жената

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alffastar   
Дата:   14-10-09 23:13

Shuman, това е прекрасна идея!!!! Ще го пробвам непременно!!! Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   14-10-09 23:14

Ти май си готов да направиш всичко за да заобиколиш проблема вместо да го решиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   14-10-09 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   14-10-09 23:57

аз нали това казвам - ако имаше eye control щеше баш мислите да й чете:)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   15-10-09 00:10

При пълен автоматичен режим фокусът преминава на режим серво. По принцип се стреми да хване най-близкият обект, но може да се подлъже да фокусира на по-контрастен такъв. Тъпото на режим серво е , че не виждаш във визъора апаратът коя точка е избрал, както и че може да избяга фокусът преди да си натиснал спусъка. Затова режим Р, исото на авто, сингъл фокус и точките на автоматична селекция. Казваш и да помпа със спусъка докато точките попаднат върху желания обект.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alffastar   
Дата:   15-10-09 08:34

Tantris, благодаря, направо ще си направя този режим на custom 3 :) и тя ще си снима на него. Пак благодаря на всички.
Разбира се, че мога да я науча, но това ще отнеме време. То не е само фокусирането я! Аз и ще го направя, но искам да има автоматичен режим за нея, когато нещо забрави как се прави, че и без това тази техника е стряскаща, когато се сблъскаш с нея за първи път.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: met   
Дата:   15-10-09 09:33

40Д има потребителска настройка да избираш от джойстика всяка една точка бързо и оперативно, не да въртиш колелце. А пък от бутончето се активират всички точки едновременно.
Ама кой да чете,писатели!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-10-09 09:46

Тъй като вече си направил избора.. най-добре и купи сапунер. Малък, компактен, 'дамски' сапунер! Не са чак толкова скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   15-10-09 10:26

Досега да си я научил 100 пъти. Щеше да ти отнеме не повече от минута!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »