Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: admin   
Дата:   02-09-09 18:26

Правила

Конкурс "Хора и улици" с подкрепата на Самсунг.

Надяваме се, че всички участници ще се ориентират за тематиката на конкурса още по заглавието. Обръщаме внимание, че темата е "Хора и улици", а не "Хора или улици":)

1. Период на провеждане:
- качване на снимки 02.09.2009-31.10.2009г
- допълнителен период за гласуване 01.11-10.11.2009г
- селектиране на снимки за изложба 11.11-30.11.2009г
- изложба - декември 2009г

2. Участници - в конкурса могат да участват всички регистрирани потребители на Фото Форум. Те качват снимките в специално създадената за тази цел галерия според седмичната си квота в сайта.

3. Гласуване - за снимките в конкурса могат да гласуват само потребители, които имат поне 5 снимки с по минимум 20 точки от рейтинг А към 01.09.2009г. Целта на това ограничение е да се сведат до минимум манипулациите в гласуването чрез "резервни" и "многократни" регистрации.

4. Победители - определят се от гласовете на потребителите по рейтинг А.

5. Награди. Присъждат се първа, втора и трета награда, както следва : Фотоапарат със сменяема оптика Samsung NX, 24х ultrazoom Samsung WB5000, GPS фотоапарат Samsung ST1000

7. Селекция за изложба - селекцията се прави от организаторите, измежду снимките, преминали определен рейтингов праг.

6. Допълнителни условия:
- Не се допуска участието на снимки, които вече са показвани в сайта Фото Форум.
- За да бъде допусната снимка в изложбата, тя трябва да отговаря на условията за качествен печат в размер минимум 30х40см
- Победителите са длъжни да представят оригинала на фотографията си с качество годно за печат в размер 30х40см. В случай, че такъв не бъде представен, наградата получава следващия в класирането.
- Един потребител не може да вземе повече от една награда. Ако примерно участник в конкурса има снимки на 1-во и 2-ро място, то той получава само първа награда, а втора се присъжда на следващия в класирането.
- Хора свързани с Фото Форум и Самсунг не могат да участват в разпределението на наградите
- При опити за манипулиране на системата за гласуване, участникът ще бъде дисквалифициран

Наградите са най-новите модели на Самсунг

1. Samsung NX - камера без огледало, но със сменяеми обективи. Сензор APS - 14mp, китов обектив в комплекта(възможност за замяна с "палачинка"):


http://www.samsungnx.com/wp-content/uploads/2009/06/Samsung-NX.jpg



http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/47/samsung-nx-series.jpg




2. Samsung WB5000 - ултразум камера с 24х оптично варио:

http://photo-zona.net/images/user15/album15518/preview/1251905128_ifkt7667_swb5000.jpg



3. Samsung ST1000 - Ултракомпактна GPS камера с 5х оптично варио:


http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/47/samsung-st1000-test.jpg




Пожелаваме успех на всички участници!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   02-09-09 19:06

Чудно !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-09 19:09

Може ли в пари ад се обърне наградата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   02-09-09 19:11

Една награда винаги може да се обърне в пари, но това си е твоя грижа, след като си я получиш:) Ама спечели я първо [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-09 19:14

:) познай кой ще остави птичките да си починат от него зимата [smilie3] Ще поснимаме малко "истинска" фотография [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   02-09-09 19:15

[smile] Готинка темичка [smilie24]

Една питанка по случай "Победителите са длъжни да представят оригинала на фотографията си с качество годно за печат" - това как се превежда по отношение на допълнителната обработка на кадъра, какви манипулации са и не са разрешени?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   02-09-09 19:23

Няма ограничения в обработката.
Трябва да се представи фотографията с качество подходящо за печат при 30х40см, не интерполирани кропове от уеб картинки и т.н.
Това условие го поставяме, защото имаме горчив опит с човек, който печели онлайн награда по уеб картинка, а не може да представи качествен файл за печат.



Публикацията е редактирана (02-09-09 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Manchev   
Дата:   02-09-09 19:23

Страхотен конкурс! Евала :))) [shtrak] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   02-09-09 19:31

ОК, мерси, обичам когато "няма ограничения" [cool] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 19:41

Браво за конкурса [smilie24] [beer]

само какво значи - определен рейтингов праг, това някъде във времето ли ще бъде решено? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   02-09-09 19:48

Накрая като свърши конкурса ще решим какъв да е според нивото и броя на снимките. Обикновено е 80-100 А точки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   02-09-09 20:03

Е то да не давам погрешни съвети, ама ще е добре да се изисква РОУ, за да може по някакъв начин да се докаже, че снимката е авторска, иначе в сток агенциите предлагат достатъчно големи размери и без да се налага интерполация :) а за 10-12 долара имаш шанса да спечелиш техника за много повече :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   02-09-09 20:04

Не всяка снимка се снима в РОУ и не всеки апарат подържа РОУ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   02-09-09 20:04

Е не всеки снима в РОУ все пак, а и не всеки апарат има РОУ.
Иначе за крадените снимки - на лъжата краката са къси:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-09 20:58

Бони [smilie5] къси.....ама бързо бягат [smilie5]

Инак браво за конкурса

и дано няма много сток или профи репортажни фотографии от странни крайща на света [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: livinginchaos   
Дата:   02-09-09 21:02

Навит съм на GPS-a [shtrak]

Ще мисля в тази посока този месец! Поздравления за конкурса! Успех на хората който ще участват [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   02-09-09 21:30

Не се допуска участието на снимки, които вече са показвани в сайта Фото Форум

Абсолютно неясно...
Има снимки които, които никога не са пускани във форума, но са от серия, в която всички приличат на една пусната...
С експертиза ли ще се доказва пускан ли е даден кадър или не...
След като нямате екзифа на пуснатата, как може да твърдите, че вече е пускана.. Ами ако едната е дигитална, а другата на филм...
Никак не ми е ясно....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e.StaneV   
Дата:   02-09-09 21:37

Ще се участва [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   02-09-09 21:40

Наградите са много яки! Браво за конкурса! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   02-09-09 21:41

Ще се участва Станев.. Конкурса ще е мощен. Може би най-масовия до сега. Не съм пускал в конкурс от благотворителния "Важните неща" насам ...Но трябва да се изчистят нещата в зародиш... Защото винаги са ставали недоразумения на тема серия, пуснато, известно, издаващо и т.н.

Кой, как, и по какъв критерий ще казва коя снимка е пускана, и коя не. Ако господин Х си изтрие една снимка от профила, после я пусне в конкурса и твърди че е друга, как ще се докаже, че е същата???



Публикацията е редактирана (02-09-09 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   02-09-09 21:43

Канонио, идеята е да не гледаме стари снимки премествани от галерия в галерия. Нито ще правим експертизи, нито ще се занимаваме с доказване.
Това се пише, за да е ясно на хората, че не се толерират такива снимки, които са вече показвани. Ако така или иначе не са нещо особено, и без друго никой няма да им обърне внимание и е все тая. Ако е някой супер як кадър, но вече добре известен и рейтингован тука, хората сами ще напишат под снимката на автора, че не е коректен.
Разчитаме на коректността ви, това е.
Тези конкурси са, за да покажем нещо ново, да имаме стимул да снимаме, не да местим стари снимки насам-натам:)



Публикацията е редактирана (02-09-09 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   02-09-09 21:45

Това за мен означава, че ако за кадъра се гласува, никой няма да го декласира, за това, че е пускан примерно преди 4 години.


Не се сърди Бони, това е най-важното нещо в условието. Имате опита вече...



Публикацията е редактирана (02-09-09 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   02-09-09 21:46

Всеки път се дискутират едни и същи неща, не ви ли писна?
Целта на всеки конкурс е да се СНИМА, а не да си извадиш най-рейтинговата снимка и да я пльоснеш в конкурса.
То ако ще е така, да няма конкурси най-добре, да си харесаме 3 снимки от рейтингите и да им дадем наградите...
Целият ФФ се архивира всяка нощ.
Това че си си изтрил снимката от сървъра, не значи че не може да бъде извадена от бекъпите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   02-09-09 21:47

Не се сърдя бе:) Пъдари няма да ставаме, както казах разчитам, че като има такова условие, хората най-малкото ще им е неудобно да се излагат в очите на околните.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   02-09-09 21:48

J0R0,
що не помислиш и за хората, които не помнят какво са изтрили преди години?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   02-09-09 21:49

Целта на всеки конкурс е да се СНИМА, а не да си извадиш най-рейтинговата снимка и да я пльоснеш в конкурса

Ми сложете в условието, че искате оригинала да е от тази есен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   02-09-09 22:11

Художник-фотографите да си стягат вълнените гащи, току виж снимка обработвана над 270 часа спечели [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   02-09-09 22:17

Темата е супер. Най-накрая повод да излезна от студиото и пак да поснимам стриит



Публикацията е редактирана (02-09-09 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-design   
Дата:   02-09-09 23:11

яка тема ;) стягайте се [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-09-09 00:33

Аз съм all in Сигма 10-20 35 1.8 50 1.4

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MA   
Дата:   03-09-09 07:51

[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: didesignbg   
Дата:   03-09-09 08:11

само на мен ли ми се струва че първа награда е необявена още камера[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   03-09-09 08:31

Обявена е официално като продукт.
Не са обявени цена и подробности.
Награждаването ще е през декември. От Самсунг ни казаха, че до тогава ще я имаме:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   03-09-09 08:34

[smilie24] Любима тема [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: macarena   
Дата:   03-09-09 08:55

Темата е супер! С удоволствие ще разглеждам галерията...
ама защо поне тук не направите анонимно гласуване, каквото претендирате да има в сайта? [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   03-09-09 09:09

Не претендираме, пише си в секция FAQ.

В конкурсът имената на авторите се виждат след гласуване, както и в другите галерии в сайта. Различното е, че не се виждат точките от рейтинга.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: macarena   
Дата:   03-09-09 09:23

[smile] Имам пред вид това, че като отвориш всяка снимка и кликнеш върху "албум", директно ти излизат "Снимки на ../автора/... в албум ../име на албума/..."
С новия дизайн има задължително въвеждане на албум при качване на снимка, нали? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-09-09 13:19

boni много разумно да не се виждат точките на рейтинга [smilie24] Иначе ставаме жертви на стадното чувство [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   03-09-09 14:11

и аз подкрепям да не се виждат точките, или само автора да си ги вижда. Знаем от опит какво ще последва....по групи, по градове, скайп, тоз ми е приятел, с оня си пием ракията, другия ще върне "жеста"...затова мисля че е разумно да не се виждат събраните точки от всички.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   03-09-09 14:12

дори и името на автора не би трябвало да се вижда, според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: sayman   
Дата:   03-09-09 14:24

Бони, Жоро, махнете и името на автора и след гласуване.
Гласуваме за фотография, а не за имена.
Нека изненадите са за финала.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   03-09-09 14:30

Конкурса тръгна, промени повече няма да има.
Не пуснахме пълна анонимност, защото изключително много ни е омръзнало да се занимаваме с евтини трикове за пробиване на анонимността, а нито сме пъдари, нито можем да ви ограничим да се хвалите насам-натам коя е вашата снимка, нито имаме желание да четем десетки мейли всеки ден как някой на някого казал, някой бил некоректен, някой играел нечестно, някой пуснал от същата серия другаде, някой показал тая снимка в друг сайт, на някой си му личал стила - каква ти анонимност и т.н.
Най-малкото нямаме желание, време и възможност да следим кой къде си пуска снимките и нямаме никакво желаени да се окаже накрая как някой спечелил награда, пък снимката му в същото време не била анонимна, щото я качил в друг сайт и "ало админите, къде спите бе!"
Както казах не сме пъдари и нямаме желание да се разправяме с простотии и да се караме с хората.
Това е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toddybear   
Дата:   03-09-09 15:19

Знам че ще ме псуват ама какво се разбира под: "За да бъде допусната снимка в изложбата, тя трябва да отговаря на условията за качествен печат в размер минимум 30х40см"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   03-09-09 15:22

таман и аз да кажа,че няма анонимност в този конкурс..и вече темата била разисквана[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   03-09-09 15:28

Значи като я отпечташ в този размер, човек с нормално зрение от 40-50 см разстояние да не вижда в отпечатъка арефакти, пикселизация, назъбени контури, омазан от компресия детайл и т.н. дефекти

За сравнение - отпечатваш си снимката, купуваш си списание за 5 лева и произволен вестник за 30 ст, отваряш ги на средната станица и ако снимката ти е като тая в списанието - значи става, ако е като тая във вестника - не става.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   03-09-09 15:31

Хехехе:)
Абе трябва да е минимум 150 пиксела на инч без интерполации при размер на печат 30х40 или с други думи минимум 4мп, но без интерполации.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: toddybear   
Дата:   03-09-09 15:38

мерси boni, така по ми е ясно. Мерси и на JORO.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-09-09 17:46

по малко от 150dpi става мармалад :) Все пак.
От другата седмица съм в джаза [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pittyman   
Дата:   03-09-09 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pittyman   
Дата:   03-09-09 20:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: iPonche   
Дата:   03-09-09 22:23

Pitty [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suxzero   
Дата:   03-09-09 23:32

Хей, поздрави за темата...както се казва ще се поразмърдаме малко из улиците.[beer] [beer]



Стига сте мислили откаде да го пдхванете косура... ами мислете повече за СНИМАНЕ...и най вече за новото предизвикателство с което ще се позабавляваме!!![shtrak]
Нека силата на мегапиксела бъде с вас! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shtrak   
Дата:   04-09-09 00:46

айде на стрийтааааааааа[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   04-09-09 14:54

Оцени фотографиите ми в конкурса "Хора и улици".....

Масов спам на лични съобщения. Тъпо, много тъпо [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   04-09-09 15:23

Ами кажи им на ЛС какво мислиш за тях:) Не се излагаш ти в случая.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   04-09-09 22:30

Целта на конкурсите едно време бе да се купуват филмови ленти...
Участвах в един такъв и се оказа, че наградата печели някаква дама, заснела кадрите си година преди лансирането на филма, който се промотираше чрез конкурса, тъй като заедно с кадрите си трябваше да изпратиш и парче от кутийката на филма...

Когато изказах известни съображения по това, че кадрите изобщо не са заснети на въпросния филм, представител на организаторите заяви, че целта на конкурса била цитираната по-горе...

Тъй че дори там не снимаха...

Оттогава в конкурси не участвам. И без това снимам доста, пък копистите след това ми развалят кадрите СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ.
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Може да не е по темата, но ми се щеше да го кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: ilchoni   
Дата:   04-09-09 23:40

Многоооо са зле снимките в галерията.... дано тези, които следват да са по-добри [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   05-09-09 12:15

Да и освен това част от тях вече сме ги виждали, а на половината автори се виждат имената без да съм гласувала за тях. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   05-09-09 12:26

А... Не знам дали вече е обяснено, защото не четох цялата тема, но какъв е смисълът да не се вижда името на автора, а като цъкнеш на линка "Общ албум", това те праща към страницата със снимките на автора, където може да се прочете името му? [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: naumovi   
Дата:   05-09-09 16:23

[thankyou] бравус

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   05-09-09 18:29

ilski:

"Оцени фотографиите ми в конкурса "Хора и улици".....
Масов спам на лични съобщения. Тъпо, много тъпо"

Хехехе, нямам го този проблем! По регламент нямам право да гласувам. Още един плюс, според мен! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   05-09-09 22:31

Това е сниман човек на улица.Това брои ли се или трябва да е градска улица.


http://photo-zona.net/images/user21953/album4752/large/1%20(3).jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   05-09-09 22:40

А междуселски път броика ли се за улица?


http://photo-zona.net/images/user21953/album6111/large/1252179472_iydq4323_qqqq.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   05-09-09 22:52

Или ако улицата не се вижда??


http://photo-zona.net/images/user21953/album4752/large/1194994534_awbz1257_15.08.2006152.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   06-09-09 19:59

Ква е тази анонимност само за първа страница???[smilie11] [smilie23] Нали гласуването е до 10,11,2009? Мани дето може да се разбере кой е авора при по-голямо желание, ама тва вече не е ник'ва анонимност!!![smilie23]
Разочерован съм![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   06-09-09 20:23

Конкурсът не е анонимен и по-горе в темата е обяснено защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: miton   
Дата:   07-09-09 01:01

а къде могат да се разглеждат пуснатите за конкурса снимки?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   07-09-09 01:04

Не ти трябва да ги виждаш .... за момента е трагедия ... има само една за която бих гласувал, ако имах правото де.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: counter   
Дата:   07-09-09 01:05

И в крайна сметка, човек колкото и да е разочарован от настоящето,
винаги гледа напред в бъдещето...
Има неща които никога няма да се променят и това са фактите...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeddah   
Дата:   07-09-09 09:01

админ написа:

> 6. Допълнителни условия:
- Не се допуска участието на снимки, които вече са показвани в сайта Фото Форум.
- За да бъде допусната снимка в изложбата, тя трябва да отговаря на условията за качествен печат в размер минимум 30х40см
- Победителите са длъжни да представят оригинала на фотографията си с качество годно за печат в размер 30х40см. В случай, че такъв не бъде представен, наградата получава следващия в класирането.
- Един потребител не може да вземе повече от една награда. Ако примерно участник в конкурса има снимки на 1-во и 2-ро място, то той получава само първа награда, а втора се присъжда на следващия в класирането.
- Хора свързани с Фото Форум и Самсунг не могат да участват в разпределението на наградите
- При опити за манипулиране на системата за гласуване, участникът ще бъде дисквалифициран

... това означава ли съотношение на размерите 4:3... и ако да, какво става с вече публикуваните до сега снимки в друго съотношение... а те са доста.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   07-09-09 09:10

Не, съотношението не е задължително - това е ориентировъчен размер, както е било винаги до сега в конкурсите и изложбите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   07-09-09 09:30

Аз нещо съм се объркал. Останах с впечатлението, че е анонимен, а то не било така.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-09-09 11:50

нито имаме желание да четем десетки мейли всеки ден как някой на някого казал, някой бил некоректен, някой играел нечестно, някой пуснал от същата серия другаде, някой показал тая снимка в друг сайт, на някой си му личал стила - каква ти анонимност и т.н.


[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

не мога да повярвам, че има хора които се занимават с подобни неща..[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   07-09-09 12:39

А какво става когато се напуши някое от правилата (Не се допуска участието на снимки, които вече са показвани в сайта Фото Форум) ? Най-вероятно нищо !

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: asahi   
Дата:   07-09-09 16:30

Подай сигнал.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   07-09-09 17:42

Към кой и веднага го правя ??!!??

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Manchev   
Дата:   07-09-09 18:04

В галерията вече се появи един клошар дето поне 5 пъти съм го виждал в тоя форум. Ще взема и аз да пусна тия дни обаче първо да пощракам. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-09-09 21:22

То излишно е написани :ХОРА И УЛИЦИ" а не Хора или Улици, па ние вече даже си имаме и портрети там .....

Лелеееее, големи смешници има тук бе . а верно само понеделник......[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   07-09-09 23:41

А защо никои не ги трие тези снимки които не са по темата ?????????



Публикацията е редактирана (07-09-09 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   07-09-09 23:53





Публикацията е редактирана (08-09-09 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Invert   
Дата:   07-09-09 23:56

нямам думи ... а иване ти не разбирш като погледнеш тези ПОТРЕТИ не се ли сещаш за улици ? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: h_bio   
Дата:   08-09-09 00:11

Известни ли са вече победителите в поредния ..конкурс

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   08-09-09 00:22

Селекцията за изложбата се прави от огранизаторите и снимки, които не са по темата просто няма да присъстват там.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-09-09 11:10

Големи мрънкала сте не заслужавате и конкурс някой да ви прави [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: asahi   
Дата:   08-09-09 11:44

При толкова много потребители се намират и мрънкащи. Навсякъде ги има, не само във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   08-09-09 12:19

Ако смятате сигнала ми за нарушаван на правилата за мрънкате така да бъде [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   08-09-09 12:43

Диптихите и триптихите как се третират? Като една снимка ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alcapitan   
Дата:   08-09-09 13:49

Ако пуснем първо снимка в "Хора и улици", която не сме публикували до сега, след това може ли да я пуснем и в някой от разделите тук?
Това ще я елиминира ли от участие в конкурса?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   08-09-09 16:06

А когато моделът е до болка познат?!?

Всъщност темата "Хора и улици" ми звучи доста репортажно - а не като за нагласени кадри - но това си е ваше дело..

Тази снимка например е с познат модел и всеки знае кой е авторът, не че имам нещо против него/автора де, виж за модела може да се поспори[smilie5]/


http://212.36.3.59/site_pics/198/x_1252189258_New_123.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: korn   
Дата:   08-09-09 16:26

На този модел съм виждал снимки от поне 3-ма различни автора ми се струва :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   08-09-09 16:59

С тези конкурси, стана много скучно в другите раздели. От дясно няма нищо.
Мисля си, че наградите за такива конкурси, не трябва да са нещо повече от потупване пред строя и шоколадче. Вижте какво стана!

Форума се юрна по улиците и не спи през ноща.

Отговори на това съобщение
 въпрос
Автор: milmar   
Дата:   08-09-09 17:23

Един въпрос на съвсем нова във форума-как мога да кача снимка за конкурса?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   08-09-09 17:58

Май, ако не си прескочила "Представяне" не можеш.
Иначе, при качване на снимка, нали те пита в кой раздел да е закачи. Там посочваш съответния конкурс.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-09-09 19:26

Който може да снима снима който неможе дрънка.
Нагласени ненагласени....все тая.Всичко се оценява.Ние гласуващите преценемя [smilie3]
Улицата и хората аз разбирам като кадър който показва връзката ни с улиците било то по мащабен начин с крупни планове или с точно конкретни уловени моменти и ситуации.
Мацка със светкавица със фон трамвай мога да си сглобя и на фотошоп-а [smilie3]
И мацката и кадъра са супер :) Ако някой като мен счита ,че е относително елементарен нека да го докаже като изкара по добър :)))
Аз лично работя по въпроса ,а ако не супея живи и здрави все пак имам много хляб да ям още.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   08-09-09 20:07

Категорията на конкурса се вижда от всички потребители на сайта, независимо дали са "прескочили" представяне или не.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumenn   
Дата:   08-09-09 20:23

а тази снимка примерно дали е по темата..малко нарушава правилата обаче..стои ми в профила от много отдавна [smilie5] [beer] [shtrak]

http://212.36.3.59/site_pics/109/m_1148159580_kaka_1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   08-09-09 20:23

тъма след последното снимане на модела има около 12 автора [smilie18] :) радвам се че нямаш лоши чувства :) а колкото до модела няма да коментирам .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e.StaneV   
Дата:   08-09-09 20:27

Това си е Street в най-чистият му смисъл [smilie24]

Иначе въпрос на вкус...казало кучето и се облизало под опашката [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   08-09-09 20:32

Pd всеки може да го сглоби :) по-добре ще е да го снимаш :) дано си ме разбрал че това е снимка в която няма светкавица и не е сглобена в photoshopa :) Поздравления за пилците ти [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumenn   
Дата:   08-09-09 20:44

я едно поздравче по темата..от любимо филмче [smilie24] [shtrak]
http://vbox7.com/play:ec26073f

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-09-09 00:36

1то [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-09-09 01:31

sixty моите уважения :) Ти си страхотен автор.
За светкавицата така ми се стори [smilie18]
И да искам скоро кадри като твоите няма да направя...но ми се ще да се експериментира повечко със моделите.Нищо лично писах по темата.

Ако някой смята ,че си семпъл да го докаже все пак [beer]

Аз лично имам една идея дано излезе нещо.Макар ,че опита ми с модели е почти нулев.

Поздрави и на теб [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   09-09-09 09:28

Към админите:
като искаш да редактираш да кажем заглавието на снимка в конкурс и при редакцията не излиза категорията на конкурса, демек не може да се редактира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   09-09-09 09:37

Да, не може да се редактират снимките в конкурс и никога не е можело и в предишните конкурси. Когато предадете снимка за конкурс, не можете да си я искате обратно, за да правите промени по надписи и т.н. Каквото сте предали това е. Да сте го обмислили предварително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   09-09-09 09:38

Аха, ок, незнаех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeddah   
Дата:   09-09-09 10:30

admin написа:

> Категорията на конкурса се вижда от всички потребители на сайта, независимо дали са "прескочили" представяне или не.

...а всички качили в конкурсна категория виждат ли се...в нея

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   09-09-09 10:38

Да, виждат се.
Разбира се, трява да си бутнат снимката със стрелката под тъмба, няма кой да го направи вместо тях.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   09-09-09 13:59

PD има си цяло небе :) не ми трябват никакви светкавици :) нали знаеш - Няма нищо по-хубаво от лошото време :) тогава и обичам да снимам...мрачно и облачно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   09-09-09 16:39

Диптихите и триптихите като една снимка ли се разглеждат? (отново)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   09-09-09 17:06

Няма предвидена опция за диптихи и триптихи и серии.
Участва се с единични снимки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   09-09-09 17:16

ок.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: smilen_k   
Дата:   10-09-09 00:04

Извинявам се предварително за въпроса(за първи път ще участвам в конкурс),колко снимки по даден конкурс може да качи един автор?Мерси,Поздрави на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: martinis   
Дата:   10-09-09 02:10

Я и аз да питам......
Конкурса уж анонимен, ама не е анонимен. ОК!
Въпроса ми е - Защо като отворя конкурсната галерия и виждам под тъмбнейлите никнеймите на САМО НЯКОИ АВТОРИ?!? Поне да излизаха на всички... а то само на някои...
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   10-09-09 16:09

Е, еднодневната "анонимност" на публикациите, обща за сайта, явно е в сила и тук.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sas   
Дата:   10-09-09 16:53

test

текст

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-09-09 22:38


http://212.36.3.59/site_pics/181/l_1252525132_IMG_78201.jpg



тази снимка е диптих.

последно приемате ли диптихи като една снимка, или?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   11-09-09 00:02

Конкурсът е за снимка, не са предвидени серии. Организаторите избират снимките за изложбата и там серии не се предвиждат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-09-09 00:05

ок [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   11-09-09 20:02

Все пак между серия и диптих има голяма разлика. Или да смятаме и прекрасните диптихи на miroslava, например (и не само тях) за "серии"?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: smilen_k   
Дата:   12-09-09 07:09

Да попитам:като качвам снимки в "Хора и улици",защо не ги виждам в албума,а си ги виждам само в моя профил?Трябва ли от там да ги побликувам в "Представяне",или някаде другаде?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   12-09-09 08:20

Трябва да ги бутнеш за публикуване със стрелкичката под тъмба, както всички останали снимки в сайта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: smilen_k   
Дата:   12-09-09 10:56

БЛАГОДАРЯ НА ЖОРО,ДАДЕ МИ ДА БУТНА САМО 2 СНИМКИ И ПАК НИКАДЕ НЕ ГИ ВИЖДАМ ОСВЕН В ПРОФИЛА МИ???[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   12-09-09 11:02

Виждат се в галерията : https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY&CATEGORY_ID=71
- да ги беше чекнал за гласуване и двете...



Публикацията е редактирана (12-09-09 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shpexy   
Дата:   12-09-09 16:40

а може ли снимка качена за конкурс след това да се гласува в представяне?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   13-09-09 09:36

ако се цели анонимност-няма(при натискане на "албум", снимката излиза в зададения от автора, или в негов общ с потребителско име и сички екстри[smilie5] ). ма според мен не е и важно особено. поне за мен няма никво значение чия е дадена снимка-или ми харесва, или не ми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-09-09 23:21

За мен има.Аз съм фен на един автор и галсувам дори и за най-големите му бози щото той после ми дава Б-рейтинг и съм газар.После влизам във форума и се отварям на ламерите [beer]














[smilie8] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   15-09-09 08:20

pd, като си такъв гъзар, поне научи правописа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   15-09-09 10:38

TS миниатюри признават ли се за в категорията на конкурса? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: miton   
Дата:   15-09-09 23:58

успях да кача снимка за конкурса, ама не ми се вижда името, пък на по предните се вижда, това как става, и защо само на моята и виждам рейтинга?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   16-09-09 11:50

Името се вижда след определен период от време.
Точките виждаш само на твоите снимки, пуснати за конкурс. Идеята е да няма злоупотреби с гласуванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: miton   
Дата:   16-09-09 23:19

супер[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bovelex   
Дата:   27-09-09 11:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimodp   
Дата:   28-09-09 14:51

По повод на точките в рейтинга, които "не се виждат" (коментирано е на 3 септември, съжалявам, че се включвам толкова късно) -- всъщност доста е ясно кой къде е по рейтинг, тъй като като кликнеш на цялата категория снимките се подреждат именно по рейтинг, а не по дата на публикуване. Т.е. за да не се подвеждат хората по стадното чувство трябва подреждането в категорията да е по дата на публикуване. Нищо лично към организаторите, просто мисля, че това е сериозно недоглеждане и би могло да се помисли за неговото решаване. Иначе приветствам идеята! Поздрави!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   28-09-09 15:41

Не, не е недоглеждане. Всички конкурси на ФФ се сортират по рейтинг. Хубавата снимка излиза напред, независимо кога е пусната и всички снимки имат еднакъв шанс да наберат скорост, минавайки през еднодневния и тридневния рейтинг преди това.
Точките не се виждат, за да не се правят тънки сметки на кой колко му трябват и кой с колко води.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimodp   
Дата:   28-09-09 16:21

Когато знаеш името на автора и виждаш долу-горе къде е в рейтинга, винаги можеш да се ориентираш къде и как върви рейтинга. От там тънките сметки могат да се правят и по чата между отделните автори, каквато практика не е изключена, даже според мене си е общо срещано явление. А ако снимките са подредени по дата дори по чата ще е трудно човек да си прави тънки сметки, тъй като не знае къде точно се намира в общия поток. А хубавите снимки са си хубави снимки, те така или иначе ще наберат точки. Ако човек гласува в конкурсна категория, ще има търпението да разгледа всичко и да гласува, за когото иска, а така влиза вижда къде са снимките, които го интересуват, ОРИЕНТЕРА СЕ КЪДЕ СА В ОБЩИЯ РЕЙТИНГ, гласува ги -- след това нека не е повлиян от рейтинга. Смятам че това е полуанонимност на рейтинга, което опорочава идеята, иначе казано -- и тако и вако. С най-добри чувства!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   29-09-09 16:16

Ами уж рейтинга не трябваше да се вижда, според концепцията на организаторите, пък то се отнасяло само за точките (които не са рейтинг). Е, нищо де, даден е ориентир на хората, за да гласуват правилно, така де, да не вземат да се объркат в тези анонимности разни. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimodp   
Дата:   29-09-09 16:40

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   29-09-09 16:50

Автор: geokar
Дата: 29-09-09 16:16

Ами уж рейтинга не трябваше да се вижда, според концепцията на организаторите, пък то се отнасяло само за точките (които не са рейтинг). Е, нищо де, даден е ориентир на хората, за да гласуват правилно, така де, да не вземат да се объркат в тези анонимности разни. [smilie3]


Абе пак говорите наизуст и без да четете и си измисляте някакви ваши концепции, които се опитвате да ги припишете на нас.
Конкурсът не е анонимен, обяснено е защо . Никъде не пише, че рейтинга не трябва да се вижда, написано е, че не се виждат точките от рейтинга.

Автор: boni
Дата: 03-09-09 09:09


В конкурсът имената на авторите се виждат след гласуване, както и в другите галерии в сайта. Различното е, че не се виждат точките от рейтинга.


Както казах, хубавите снимки имат еднакъв шанс да бъдат забелязани, независимо на кого са. Тази, която води в момента е на автор от "представяне" .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-09-09 16:57

КОЙ автор е от представаяне, Бони?
НЕщо си в грешка !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   29-09-09 16:58

Е така пише, вярно. Апропо ако може едно уточнение - забранено е да се пускат снимки, вече публикувани САМО във Фотофорум, или изобщо публикувани някъде другаде, да речем в алтернативните сайтове. Знам какво пише, но пак питам, за да съм наясно. По въпроса "публикувани във ФФ и изтрити" приемам, че не може, дори да са били изтрити преди обявяването на конкурса.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   29-09-09 17:00

То си пише ясно - във ФФ.
Относно автора, който води, гледам че снимките му преди конкурсната са били в представяне.
Както и да е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   29-09-09 20:19

От представяне е авторката. Но кефи...
Въпреки, че най-много си харесвам моите стрийт кадри, ако трябваше да гласувам за нещо, щеше да е за нейния кадър. Другото не ме кефи хич... [smilie18] [smilie18]

Пък за другият конкурс, ще се въздържа от коментар...[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   30-09-09 15:53

абе, то в тоя конкурс се появяват вече некви кадри съвсем изсмукани от пръстите и хептен извън темата. има и прекрасни снимки м/у тях, ма или нема хора, или нема улици. освен ако "улица" се приема за някво абстрактно понятие...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   30-09-09 17:20

Маро, конкурса е за стрийт фотография. 99% от хората нямат представа, че такъв жанр съществува, и въобще не знаят какво да гледат в кадъра и по какви критерии той трябва да е сполучлив или не...

А 99% от снимащите, не снимат стрийт и няма какво да ти покажат. За да го снимаш това, трябва да се навираш из тълпата. За целта естествено ти трябва и тълпа. Пък ако живееш в Тутракан, тълпа няма.
Затова всеки е бръкнал в архива и е потърсил кадри, на които случайно може да има комбинация от хора+улица, та да участва в конкурса.

Инетересното в конкурса обаче е, че точно хората, за които знам че могат да снимат улицата, още нищо не са пуснали...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   30-09-09 19:50

бе чакай да ти покажа кво имам предвид...щот хич не е проблемата в тва има ли тълпа в тутракан[smilie5]
на-глейте:
https://photo-forum.net/i/1187707&CATEGORY_ID=71


http://212.36.3.59/site_pics/108/l_1254153718_ali2.jpg


заглавието е английското благозвучно "Sunflower"


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   30-09-09 20:05

Маро, ми това някак си хич не е стрийт... ама хич, по мое скромно мнение... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-09-09 20:07

Ми то което не е, няма и да влезе в изложбата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   01-10-09 00:14

А това което го казва БОНИ:

Автор: boni
Дата: 30-09-09 20:07

Ми то което не е (по-темата), няма и да влезе в изложбата.


ТОВА ВАЖИ ли и за наградите - и примерно ако снимка, която не е по темата - а се окаже на първо място - кой ще каже, че не е по темата снимката?!??!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   01-10-09 08:26

аз, бе птицо[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   01-10-09 14:15

Маро... ако си ти - я погледни в Съседния конкурс да кажеш дали са по темата всички снимки...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   01-10-09 23:18

е па на 1-вата стр, има една, дет мое да е нощ само ако е на полярния кръг...ма не е . нем нерви за повече[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   02-10-09 01:20

коя е тя де - нали ще казваш ти...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   04-10-09 18:29

следващият конкурс може да е под надслов "Хора и барове" [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   04-10-09 18:30

мое.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: isms   
Дата:   05-10-09 18:06

Любетел съм, снимам всичо.Апарата ми прави стимки до А3. Имам желание да участвам. Някой ще ме светне ли за това 30-40. Благодаря и успех на всички!



Публикацията е редактирана (09-10-09 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   05-10-09 20:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jac75   
Дата:   09-10-09 22:10

не виждам опция да си сменя заглавието на снимката :)..с к'вот съм я качил т'ва си остава ли :)???!
при "редакция" не ми показва конкурсната категория [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   09-10-09 22:14

Така е с конкурсите - не можеш да редактираш. Една снимка качена, изпратена, предадена в конкурс повече не може да се редактира. Мислете преди да качвате.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jac75   
Дата:   09-10-09 22:50

какъв късмет,че не се прехранвам с това [smilie7] ... у щангите не треба мислене [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mom4i_92   
Дата:   11-10-09 17:15

Не мога да разбера от каде се ка4ват снимки за този конкурс

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   11-10-09 19:20

Качваш снимката в категория "Хора и улици". После натискаш стрелкичката под снимката, за да отиде в Избрано

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   11-10-09 19:20

пп. не забравяй като я качваш да чекнеш, че за снимката се гласува

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promenliva   
Дата:   11-10-09 20:04

Изобщо не разбирам какво значи 'анонимност' тук. Не само в конкурса де, а изобщо в сайта. Щом цъкнеш на албума, в който е снимката вднага ти показва кой е авторът, независимо дали е качена преди седмица или преди час. Преди се виждаше чии са само снимките без заглавие, пишеше го на синята лентичка на прозореца с интернет браузера. Откакто има албуми обаче, веднага става ясно кой е авторът.

Не че анонимността е чак толкова важна, просто отбелязвам.


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: CanoniO   
Дата:   12-10-09 11:14

Къде отиде онзи кадър със сенките, дето водеше в класацията? Нередовен ли беше или автора си го изтри?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   12-10-09 11:15

Мисля, че си е там

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_RAITING&PERIOD=5000&CATEGORY_ID=71

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   12-10-09 11:21

странно, при мен не излиза като подредя по рейтинг а за 30 дни.

тест:

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_RAITING&PERIOD=30&CATEGORY_ID=71



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   12-10-09 11:24

оффф, къв съм прост.... Те са минали повече от 30 дни. Сори...

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: ilchoni   
Дата:   22-10-09 11:22

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shushi   
Дата:   02-11-09 10:59

Защо вече не се виждат всички снимки качени в албума "Хора и улици"? Ако съм разбрала правилно от 1.11. до 10.11.2009 би трябвало да може да се гласува за всички качени снимки. Аз участвам с три снимки и нито една от тях не виждам в момента в албума.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   02-11-09 11:05

Абсолютно всички снимки, преминали 20т се виждат в рейтинг.
В албум се виждат снимки, качени през последния месец. Ако някоя снимка е качена преди 2 месеца и до сега не е събрала 20т, то тя няма да се вижда в рейтинг, да.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shushi   
Дата:   02-11-09 11:24

Една от снимките е събрала повече от 20т. Но е качена в началото на септември, това е причината да не се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   03-11-09 00:54

Преминала 20 ще рече минимум 21 ли? Защото май и аз не виждам една с 20 в рейтинга.
И още един въпрос - докога беше срока? Защото гледам, че продължават да се качват снимки в галерията на конкурса, а вече сме 3.11.



Публикацията е редактирана (03-11-09 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   03-11-09 00:58

Автор: shushi
Дата: 02-11-09 11:24

Една от снимките е събрала повече от 20т. Но е качена в началото на септември, това е причината да не се вижда.


Вижда се снимката ти - гледайте рейтинг от началото :
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_RAITING&PERIOD=5000&CATEGORY_ID=71&offset=0


Снимката е на 10-та страница

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   03-11-09 15:42

А аз да се надявам ли на отговор? Предполагам, не само мен ме интересува - особено втория въпрос - снимки продължават да се качват!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   03-11-09 16:01

По първи въпрос :
Секция FAQ :

Въпрос: Защо снимката ми не се вижда в рейтинга?

Отговор: В рейтинг А се виждат снимки, които имат над 20 т. от рейтинг А. В рейтинг Б се виждат снимки, които имат над 25 т. в рейтинг Б


По втори въпрос:

Няма снимки, качени в конкурса след 31.10.2009г.
Моля гледайте внимателно датата на качване в сайта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   03-11-09 16:09


дата: 20.10.2009 17:03
качена в "Избрани": 03.11.2009 10:55

Ха, интересно. Тук не се ли гледа втората дата?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   03-11-09 16:39

Ами и аз така разбрах "качване в галерията", а не "качване в сайта" - виж параграф 2 от правилата. Така ще да е, защото за последните три дни няма рейтинг...



Публикацията е редактирана (03-11-09 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   03-11-09 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   03-11-09 16:51

Логиката на сайта е такава.
1. Качваш снимка в някоя галерия, но тя е видима само в личния ти профил.
2. Насочваш снимката със стрелката под тъмба да е видима за всички.

Квотите са различни. 1 - Можеш да качваш по ТРИ на ден, 2 - според квотата 2, 3 или 4 на 5 дни.

При конкурси - спирането на конкурса премахва галерията от списъка с галерии, в които можеш да качваш. Това се отнася до стъпка 1, не можеш вече да качваш снимки в този конкурс.

Качените вече снимки в профила ти, нито има как да бъдат изтрити, нито има как да ти бъде забранено да ги правиш видими за всички потребители.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rebel_kid   
Дата:   03-11-09 17:34

до кога продължава гласуването? или вече свърши?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   03-11-09 17:36

Тц тц тц тюх бряаа! Пък аз реших да бъда честен, промених им галерията на вече качените в сайта "хора и улици" и си ги качвам в другите галерии. Да знаех, щях да "участвам в конкурса" чак до нова година (след закриването на изложбата даже!) - по три снимки на ден ако бях качвал предварително - е хееей, занапред ще знам. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   03-11-09 17:52

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   03-11-09 18:15

Ами участвай бе, като свърши гласуването и мине изложбата качвай даже още 3 години, твоя работа.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   03-11-09 18:27

[shtrak] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   04-11-09 01:43

Майтапа настрана - пак има рейтинг "последният 1 ден" (ще рече за публикувани през последния ден - т.е. 3.4. снимки). Ха честито!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   04-11-09 09:12

Е и какво като има рейтинг за последния 1 ден?
Снимките са публикувани в сайта до 31-ви след което има време само за гласуване. Ако някой след това си премества снимката в галерията, това си е негов проблем - губи време за гласуване.
Всъщност geokar, какъв ти е проблема??? Така е било с всички конкурси до сега - десетки на брой.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   04-11-09 09:57

boni, идеята му вероятно е, че така всеки може "изкуствено" да си удължи срока на конкурса.

А е и факт, че основно се гласува за последно публикуваните снимки, тъй като излизат по-напред.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   04-11-09 10:07

Няма нищо изкуствено. Конкурсът приключва на 10-ти. Резултатите се обявяват на 11-ти.
Качването на снимки в сайта е до 31-ви.
Ако някой пуска за гласуване вече качените си снимки след 31-ви си е негов проблем - има по-малко време за гласуване. Той нищо не удължава - напротив, скъсява.
Тези 10 дни гласуване ги даваме за компенсация на последно качилите, защото тези преди тях са имали много по-дълъг период. След 31-ви не гарантираме 10 дни.
Всички снимки след публикуването си са били по-напред и всички снимки са имали шанс да бъдат видяни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   04-11-09 10:11

Илски, след 31-ви са пуснати за гласуване 20-на снимки. Цяла една снимка е успяла да влезе в рейтинга от всички 20 и то с цели 35 точки.
Страшен факт, страшна работа, страшен проблем....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   04-11-09 10:15

Не бре човек, за мен не е проблем. Просто се учудих на условията, не съм забелязала досега да са така всички конкурси. Ма явно грешката е в моя монитор [smilie18]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   04-11-09 10:44

При мен на 31-ви вечерта вече нямаше "Хора и улици" в списъка с категории за пускане на снимки[smilie2] Това не е първия конкурс на ФФ, в който става така.. Във всички други, не само фотографски конкурси из нета обаче винаги може да се пуска до 23:59 на последния обявен ден[smilie3] Това и при един предишен конкурс пак го спорихме и пак не се научихте[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: obicata   
Дата:   04-11-09 10:47

Илски, всички конкурси са така. На всички конкурси се обсъжда това. Винаги. Винаги се обяснява за стрелкичките под снимките и т.н. Васеки път едно и също. Всеки път се обясняват условията. Чак се чудя на Бони за търпението да пише едно и също всеки път. Както казваше един мой преподавател (лека му пръст): "Четете бе, колеги..."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   04-11-09 10:56

Крист, пише ясно :

качване на снимки 02.09.2009-31.10.2009г

Не пише от 00.01 на 02-ри до 23.59 на 31-ви.
Ако сме искали да е така, щяхме да го напишем.
Ако качването на снимки беше 2 часа, съм съгласен, че трябва да се цепи минутата, защото всяка минута е ценна при времеви интервал от 2 часа..
Обаче качването на снимки беше 2 месеца, не два часа.

На 31-ви качването спира.

Имахте достатъчно време да си качите снимките. Имахте достатъчно време да си заредите профила със снимки, за да е проблем сега, че сте се сетили да си качите снимката в профила след 11 вечерта на 31-ви....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   04-11-09 13:09

е хубу де, питах си нещо сега, стига с лошо де, аааамаха [ezik]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: към админ
Автор: desper   
Дата:   04-11-09 19:06

към админ,бях един от първите качил снимка на "хора и улици" и с изненда отких че моите снимки не са в конкурса ,от личния ми профил са но ако се отиде и се разгледа автор деспер няма там,има ли някаква причина за това,или е просто технически проблем

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   04-11-09 19:37

цъкнал ли си стрелката под снимката, за да я пратиш за гласуване? къде ги търсиш и не ги намираш? обикновено проблема е при теб, ако всички други са наред

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »