Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Зенит 11
Автор: shpexy   
Дата:   12-07-09 18:43

лентата е добре (според мен) за разлика от самите снимки. Може ли дебелият чичко във фотото да е сгафил хавата, примерно ?! Ама и другото, което говори обратно на моята мисъл е че едните са доста добри - другите доста зле. Ще сканирам и ще кача снимки за да ги видите и всичко да е нагледно, а не само да се предполага!
Наздраве и много успехи на всички, благодаря за помоща!

Отговори на това съобщение
 Re: Зенит 11
Автор: caro-anton   
Дата:   12-07-09 18:57

Може и да е объркал чичото във фотото, при мен има две фотота - фронтиер 5 и фронтиер 3 - и не виждам разлика в печата. Може би би трябвало да има, но лелките на тройката работят по-съвестно.
Намери си фото, в което се разбираш с копистите, които работят добре и със стабилно качество.
Ще чакаме снимките...

Отговори на това съобщение
 Re: Зенит 11
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   12-07-09 19:22

според мен е недоекспонирана.. обикновено във фотото се опитват да компенсират (или машината си го решава, не знам) и затова излизат така мъгливи.. успех !! :))

Отговори на това съобщение
 Re: Зенит 11
Автор: shpexy   
Дата:   02-08-09 14:34

Как да компенсирам ? Това значи ли по-висока бленда с по-ниска скорост?

Отговори на това съобщение
 Re: Зенит 11
Автор: gensko   
Дата:   02-08-09 15:35

Приятелю, един съвет. Иди в най-близката библиотека. В раздел ФОТОГРАФИЯ си избери някоя, или няколко, книга(-и) издадени между 1975 и 1985 година(добре илюстрирани) за техниката и технологията на правене на снимки. Прочетиги , и със сигурност ще имаш отговор на повечето въпроси , които те вълнуват в момента. Относно меренето на експозицията с външен светломер(Зенит-11,Зенит-ЕТ и т.н.) ако снимаш предимно хора , едно просто улеснение. За да очетеш осветеноста на лицата , без да имаш грешка от осветеноста на околните обекти, постави дланта си пред светломера на около 20-30 , така че светлината да я огрява , както и обектите за снимане. Засичането даните на светломера ти дава "спот измерване" на лицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Зенит 11
Автор: pefoto01   
Дата:   02-08-09 16:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sava.tasev   
Дата:   15-10-09 00:52

Айде светнете ме и мен. Снимам с един Зоркий - 4. Вчера за пръв път му сложих лента и снимах, обаче грам не се съобразих да боравя с блендата и цял ден снимах със максимално отворена... и със скорост 1/1000 което е и максималното за този фотоапарат. Лентата е със изтекъл срок (черно бяла) пък има и малки забележки - понякога завесата засича (предполагам е защото с този фотоапарат не е било работено поне 30 години). Предложения занапред как да снимам? Утре мисля ако времето е по-лошо с бленда 4 или по малко и пак със скорост 1/1000 защото останах с впечатлението че заради тази лента със изтекъл срок на годност трябва по дълго време да се експонира? Абе по-добре да не се обяснявам а да ви изслушам вас. Притеснявам се да снимам на по-ниски скорости за да не засича завесата. А другото което исках да питам - дали да не се сдобия с един Zenit 12XP. Днес снимах с един такъв и ми изглеждаше съвсем добре за човек който още не е навлязал в нещата.



Публикацията е редактирана (15-10-09 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihajlov2   
Дата:   15-10-09 08:40

Зорки са със затвор , на който пердетата са от гумирана копринена тъкан, която с течение на времето започва да се втвърдява и затворът не може да функционира нормално. Според мене не си струва да си играеш повече с това Зорки. Зенитите също са с такъв затвор, но 12ХР е доста по-нов модел и сигурно още не се е втвърдила тъканта. Ако ти се играе със стари камери с фокален затвор, по-добре си намери някоя с метални штори на затвора - такива са всички Практики, всички Киев, както и всякаква западно-германска и японска техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Зенит 11
Автор: burningice   
Дата:   15-10-09 08:58

Като се заговори за 3енити, да питам за модел 12ХР, на скорост В не задържа огледалото, поправимо ли е, как или къде?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   15-10-09 09:25

Ръководство на Зенит 11:

цък



Публикацията е редактирана (15-10-09 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihajlov2   
Дата:   15-10-09 10:25

burningice, носиш Зенита на Наско на Дондуков 18 - ще ти оправи Bulb функцията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »