Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нов дизайн - пак нова тема
Автор: sas   
Дата:   22-06-09 11:44

Старата стана трудна за четене.

Тук пишете.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-06-09 11:56

Ами ко става с бутончетата бре, още ли ги мъчите? [smilie8]

Всъщност последните двечки бачкат в IE (8.0.6001.18702) - за огледален образ и черно-бяло, ама първите трички - цъ!
Във Firefox (3.0.10) ептем нищо не бачка.

А особено кропчето е някак бая липсващо [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: MapTuH   
Дата:   22-06-09 12:52

Ибати историческия дизайн

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: El_Fuego   
Дата:   22-06-09 12:54

Искам си директния вход от първа страница!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: sas   
Дата:   22-06-09 13:18

Няма да има за момента вход от първа страница по ред причини.

За бутоните няма как да работят за Мозила, защото са писани за ИЕ и от тогава няма ъпдейт за тях. Има по други сайтове правени сървърни решения, но това значи да пазя за всяка снимка примерно и черно бяла версия на сървъра.

Ако някой е виждал някъде по нета клиентско решение, нека сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-06-09 13:39

Добре де, мен лично Модзилата не ме касае особено, просто споделям.

Ама това, което ме касае, е, че и в интернет експлорър не работят първите три бутончета, т.е. специално кропът ми липсва.
Нали не би трябвало само при мен да е така [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: sirkhann   
Дата:   22-06-09 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: asenr   
Дата:   22-06-09 14:12

Търсачката преди връщаше резултатите подредени по дата, като последните мнения бяха най-отгоре. От няколко дни ги сортира по някакъв странен начин, който не мога да усетя още.

И още - като отворя ЛС, не мога да го изтрия с новото бутонче. Мога само ако съм в
"Получени" или "Изпратени".

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: El_Fuego   
Дата:   22-06-09 14:15

На този , този и този сайтове има подобни инструменти под снимките, които ми работят и на Opera.

Нямам представа дали е сървърно или клиентско решение, който разбира от тези неща - да види кода сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: jokevcv   
Дата:   22-06-09 14:37

sas: За бутоните няма как да работят за Мозила, защото са писани за ИЕ и от тогава няма ъпдейт за тях


Надявам се не говориш сериозно? И нямаш в предвид, че от сега на татък всички трябва да преминем на IE и използването на такъв тип бутони от няколко браузъра е невъзможно.

Това изказване е най-малкото несериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: sas   
Дата:   22-06-09 14:57

Coincidentia,

ти в кой ИЕ си?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: sas   
Дата:   22-06-09 15:01

То за търсенето сега го има това. Ако търсиш по тема, маркираш тема, ако търсиш по съдържание, размаркираш всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: sas   
Дата:   22-06-09 15:03

asenr,

за ЛС и аз го видях това, ще го оправим.

А търсачката преди изкарваше много еднакви съобщения, сега са само по 1 от намерената тема.

Кое не ти харесва?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: sas   
Дата:   22-06-09 15:06

jokevcv,

не знам, кое ти се вижда несериозно.
Казах, че този модул е писан от хора, които не познавам, и е взет от сайт за свободно сваляне.

Не ти казвам да минеш на ИЕ, но пък няма да ползваш тези бутони докато не бъдат направени за Мозила. Аз също съм с мозила и не мога да ги ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: mode   
Дата:   22-06-09 15:11

Не знам кой го измисли това с втория екран за логване. Тъпо!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: sas   
Дата:   22-06-09 15:16

El_Fuego,

единствено на photosight.ru, и само crop функцията работи ОК.

Другото не може да се каже, че работи, защото не работи на всички ИЕ, Хром, Опера, Мозила.

Мерси, ще го използвам кропа

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-06-09 15:29

IE 8.0.6001.18702

Не знам другото инфо има ли значение - че е 128-bit, не ги разбирам тези нещица...


http://photo-zona.net/images/user59316/album12259/large/1245673310_dyqx7628_ie.jpg



Всъщност аз си бачкам с Авант браузъра, но той си е само надстройка на експлоръра, така че...
Но и когато го пусна само ИЕ, и когато съм през Аванта, пак същото става - последните две бутончета бачкат - за огледално по хоризонтала и за черно-бяло, но първите три не работят.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: jokevcv   
Дата:   22-06-09 16:08

sas: Не съм казвал, че съм с Мозила :) Със Сафари съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: geokar   
Дата:   22-06-09 16:26

Ей тази осмица я имам и на XP-то, и на Vista-та. Кропът не работи и това си е!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: El_Fuego   
Дата:   22-06-09 16:37

sas, инструментите под снимките във ФотоКулт работят всичките под Opera 9.64, Mozilla Firefox 3.0.11, Google Chrome 2.0.172.31 и Internet Explorer 7 и 8.

Не знам къде и на какво си ги гледал, ама аз ги изпробвах току-що с горните браузъри на Windows XP Professional SP3.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: jokevcv   
Дата:   22-06-09 17:09

В култа бутоните и със Сафари работят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-06-09 17:13

Ами да, аз също сега се сетих да пробвам в култа - там си бачкат и с ИЕ, и с модзилата.
Аз също съм с WinXP Pro SP3, та може би не е в моя телевизор повредата [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: НАСОО   
Дата:   22-06-09 19:07

в опера базара е само в дървовиден изглед[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: El_Fuego   
Дата:   22-06-09 19:24

На мен си ми е в плосък изглед базарът.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-06-09 23:33

Едно уточнение.
Всъщност не първите три, а второто и третото не бачкат, първото, 4 и 5 са си ОК.
Ама, да де, все пак основният проблем си е точно кропът.

А преди малко бях при едно съседче, което е с ИЕ 7 и при него също е така - кроп - цъ!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: geokar   
Дата:   23-06-09 01:12

Няма кроп, а преди имаше - пак повтарям - vista и хр (различни компютри!), IE 8. В култа си има!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: ka7   
Дата:   23-06-09 02:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: ivodam   
Дата:   23-06-09 17:22

Относно Личните съобщения - защо е толкова малко прозорчето за писане, то направо като напишеш три думи и свършва, не може ли да е по-голямо, поне като преди?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   23-06-09 17:34

ivodam [smilie24]

Аз исках да кажа, че това, за което писах в темата за странирането още си е така. Като не си чел темата и отвориш на край пак няма номерация на страниците долу. Сега пробвах с 2 теми, Фуджи с5 събиране и Вероятни спецификации на Canon 1Dmk4. При първата всичко е ок, но при втората долу пак няма номерата на страниците... Не знам защо не винаги е така [smilie8] Друго, понякога отваряш край (на вече четена тема), долу си има 1, 2, 3 и пр..., но натискаш "назад", примерно от 5та към 4та, връща те на четвърта, но долу пак изчезва номерацията... [smilie8]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Пърпъла   
Дата:   24-06-09 02:12

Здравей SAS,

Като си отворя профила и тъмбнейлите (снимки) на албумите отляво се виждат за около половин секунда и после изчезват. При натсикане върху празното сиво пространство съответно не се отавярт албумите които си създадох преди, когато всчико си работеше. Ако бързо кликна върху тъмбнейлчето ( в рамките на тази половин секунда съответно галерията си се отваря ноармално .

Проблема се появи преди около 2 седмици, да кажем седмица-две след като сменихте дизайна.

Със IE 6.02 съм ако това има значение.
Благодаря предварително.



Публикацията е редактирана (24-06-09 02:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: El_Fuego   
Дата:   25-06-09 10:24

В личния ми профил, когато цъкна да си видя последните коментари към чужди снимки не излизат всички най-нови, а само 4-5 от тях. За сметка на това ми показва мои коментари от 2008 г. и дори 2007 г.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: maldito   
Дата:   25-06-09 10:53

КОГА НАЙ-СЕТНЕ ще може нормално да се влиза в сайта
само днес се логвам [smilie10] ... https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonStars.gif
и аз вече не знам колко пъти


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: nstamatov   
Дата:   26-06-09 01:25

Може ли някой да ми каже кое от трите кръгчета при пускане на нова тема в базара какво означава (купувам, продавам), защото поне при мен до тях няма никакъв текст (IE8 и SAFARI). Извинявам се ако въпроса вече е бил обсъждан някъде, но темите за новия дизайн на сайта са огромни.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-06-09 01:55

хаха защо вика като напишеш 3 думи и свършва...ми толкова бате [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: ogimag   
Дата:   26-06-09 23:49

Разширете полето в което се пишат ЛС- поне както беше преди

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: jrr   
Дата:   28-06-09 12:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: prozium   
Дата:   28-06-09 13:29

На 1024х768 е много зле работата, въобще не ми влиза в екрана, навсякъде има скролбарове, това всичко става с Опера. Промените във форума не ми допадат никак, беше ми приятно, че една тема представлява една страница и можеш да си скролваш набързо из темата и като видиш снимки да се спреш да погледнеш, сега трябва да изчета простотията, която се лее отвсякъде, прехвърляйки n на брой страници, за да мога да видя някоя снима в темата. Като цяло промените мен почти ме отказаха от ФФ, поглеждам от време на време определени категории снимки, но нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: toc   
Дата:   28-06-09 13:35

Имаш си бутон до самата тема - "Цяла тема" - така ти се отваря цялата тема на една страница [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: nikita_9   
Дата:   11-07-09 10:08

Вече май при всички всичко е наред с дизайна, имайки впредвид, че форумци вече не пишат тук, но аз все още имам проблем с кропа и другите бутони около него [smilie11] .С Мозилата съм . Мисля, че вече би трябвало всичко да работи [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: tofo   
Дата:   11-07-09 10:16

Защо не направите при кликване върху някой автор да се отварят всички снимки, защото много не качват в избрано и се виждат само празни места за снимки?[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: stoyanas   
Дата:   11-07-09 10:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Lalinda   
Дата:   11-07-09 14:08

Дали някой би разяснил какво означава ИЗБРАНО ОТ АВТОРА и защо в профилите на едни автори в това избрано има техни кадри, а в други профили няма нищо (не става въпрос за всички снимки на автора, а за тези, които се визуализират вдясно в профила, в два хоризонтални реда?

Кой избира тези кадри и как те се появяват там?
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: PolarBear   
Дата:   11-07-09 14:25

Избира си ги авторът сам. Третото бутонче под снимката в профила ("Подреди портфолио" или нещо такова беше) е за това.



Публикацията е редактирана (11-07-09 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: PolarBear   
Дата:   11-07-09 14:38

При мен изчезнаха тъмбовете на създаденните от мен албуми в профила (колоната от лявата страна). Стои доста неприятно без тях. и разбира се, някои от инструментите не работят, но това е разпостранен проблем (ИЕ7,8).

И две по-общи бележки:

1. Начинът, по който са показани връзките към снимките във всеки албум е подвеждащ. В колоната с тъмбове най-отгоре е "Общ албум". Хората, непознаващи "тънкостите" на ФФ лесно могат да си помислят, че там е всичко от автора, а не само снимките, които не са разпределени в другите албуми. А истинският линк "всички снимки", макар и сложен по-нагоре, е твърде невзрачен в сравнение с тъмба на "Общ албум". Това, разбира се, важи само за новите или не особено редовни потребители, останалите си знаем как стоят нещата...

2. Защо в началната страница има две места за вход, при това толкова близо едно до друго?!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Lalinda   
Дата:   11-07-09 20:20

Благодаря ти, Мечо!

При мен миниатюрите вляво изчезнаха в IE 6, иначе в IE 8 си останаха.

Всъщност, аз взех, че изтрих Общия албум, след като разхвърлих всички снимки по другите албуми. По-точно, преименувах го на Червената къща, когато ми останаха около 150 кадъра и ми писна да ги местя един по един, и сега нямам Общ албум.

Това с избирането сам не е ли много фукливо, както биха се изразили някои? Аз си представях, че там са най-избираните кадри на автора от останалите потребители.

Общо взето, бих искала да мога да преподредя миниатюрите на албумите в лявата лента, тъй като създавах албумите напосоки и това едва ли е най-представителният им вид.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Lalinda   
Дата:   11-07-09 20:22

Значи имаш право да избереш и покажеш там ДЕСЕТТЕ СИ най-представителни снимки?
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: tnt   
Дата:   11-07-09 22:50

В момента:
КАто се кликне на заглавието на дадена тема се вижда последната и страница, тоест дублира се с линка "край".
Не е ли по-логично, заглавието да отвежда до "цяла тема", а линкчето край да си остане?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: S.Dimitrov   
Дата:   13-07-09 21:14

Аз имам проблем с личните съобщения... от няколко дни ми мига, че имам ново лично, а като вляза да ги видя няма нищо... и сега дефакто незнам имам ли ЛС или не ?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: грегари   
Дата:   14-07-09 18:34

може и да е казвано вече, но с мозилата не се пише на латиница.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: snowdrop   
Дата:   14-07-09 20:05

Не знам дали е споменавано вече, но искам да мога да добавям Любим Автор за да мога по-късно да се връщам към профилът му. Сега трябва да сложа снимка на автора в любими и когато реша да посетя профила мъ трябва да отида в любими, да мина през повечето страници с избрани снимки докато намеря тази която търся и т.н.

Също така кропа не ми работи. Кога ще го оправите?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: djogata   
Дата:   14-07-09 23:24

Оправете вградената кирилица!

В момента скоростта на зареждане през ИЕ е ледникова - отнема около 5 минути (от чужбина). Не знам каква е причината, сайта целия се зарежда, темата също, емотиконите и т.н., но кирилицата остава незаредена още 5 минути. Много дразнещо за хора като мен, гледащи форума от чужбина, и нямащи кирилица на компютъра си (служебния примерно).

Същото е и с мозилата - сега съм от домашния компютър с последна версия на мозила, и вградената кирилица така и не успя да се зареди, докато написах това мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: kudra   
Дата:   14-07-09 23:44

Никой не ми пише писмо.[smilie2]
Дали е от новият дизайн?

Май и преди никой не ми пишеше....


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: Matheya   
Дата:   15-07-09 00:55

Забелязах ено нЯщо , свързано с редакциите- когато са повече от една за кадьр , излизат застъпени, т.е. вижда се само пьрвата.
Не е фатално, но го видях [smile] .
Пример:
https://photo-forum.net/i/562351

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: neuromancer   
Дата:   15-07-09 01:00

това с кирилицата и аз го забелязвам
освен това оправете странирането, като цъкнеш на някоя страница, лентата със страниците изчезва, така че пак трябва да целиш Цяла тема, какъв е смисъла

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: tofo   
Дата:   15-07-09 10:53

Още нещо за базара - не е ли по-добре да има само 2 категории. Купува и продава. Щото много джвъчки си се ползват и на цифра и на филм. Примерно един преходник в момента може да се тури и в трите раздела без да е грешка.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: chukov   
Дата:   15-07-09 11:03

Когато цитирам текст не ми излиза името на автора на цитирания текст
Експлорер 7

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: tNt   
Дата:   16-07-09 09:07

Защо като контур на качените снимки се явява тъничка бяла линийка... все едно допълнителна рамчица? Адски е дразнещо...особено пък, когато авторът иска рамката му да е черна.
Моля да го премахнете. "Феноменът" съществува и на тъмба и като се отвори голямата снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: dimitar_p   
Дата:   16-07-09 10:05

АЗ ПЪК ИМАМ ЕДИН ДРУГ ВЪПРОС

В нито един друг форум не е забранено да си корегираш първото мнение.Това е толково тъпо ограничение, в което не виждам смисъл.Само, за да извадя и аргумент - в базара много хора запълват първия пост с нещо от типа "вижте обявата в следващия пост". За какво е направено това ограничение, на кого помага?
Драснах и мейл със същия въпрос на пичовете дето държат форума, но отговор не видях. Надявам се сега поне някой да види написаното и да обърне внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: MapTuH   
Дата:   16-07-09 10:17

Той целия форум е бахти допотопния [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: riddick   
Дата:   16-07-09 10:30

Mozilla Firefox 3.0.11

Вчера забелязах, че като се зарежда дадена тема в дървовиден вид не се виждат голяма част от постовете след първата страница. Виждам ги като автор, дата и час, но като кликна на мнението нищо не се зарежда и ме изплюва отново на първата страница. Също така за да видя всички съобщения в дървовиден вид трябва да избера "цялата тема" защото от долу няма страниране.

И отново да засегна болна тема:
Ще можем ли като се логнем от поне 2 комютъра да си оставаме вътре до второ нареждане от наша страна?


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: dimitar_p   
Дата:   16-07-09 17:25

Имам и още едно предложение- При качването на снимка да има полета, в които да се записват характеристиките на снимката- скорост, апарат, обектив, бленда иначе казано EXIF. Това би било много полезно за хората, които искат да знаят как е постигнат даден резултат. Не казвам да са задължителни тези полета, нека всеки си прецени дали иска да вкарва такава информация, но нека ги има, ще са в помощ, не във вреда.

Мерси предваритено, ако все пак решите да направите нещо по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн - пак нова тема
Автор: tnt   
Дата:   16-07-09 20:03

Ekzif ima i toj se dyрпа директно от файла, ако този файл не е пейстнат върху някакъв друг фон във ФШ.
Тоест тази опция я има вече и не се въвежда ръчно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »