Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Кодак спират филмите
Автор: shamelesseyes   
Дата:   29-05-09 18:41

намалява се производството на кино лента предимно. И това не е от вчера. Най-голямата им фабрика за кинолента я няма вече :))) Също така, трябва да се знае за кодак, че са първи в дигиталната снимка. 1-вата дигитална матрица е техен патент ;) . Следва извода, че Кодак не умира, а се възражда!
Лента ще има, но докога... това е въпросът!? Ценителите и тези, които сляпо вярват в лентата като уникален носител на "магията" могат да изпият по една студена вода, преди да скочат в черната дупка от нули и единици.

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: shamelesseyes   
Дата:   29-05-09 18:47

дохтора (авторът на темата) е фуджи агент. Или по-лошо, орво! Изпратен от миналото да рови в кенефа на бъдещето.
Що си анонимен бе дохторе!!!!!?

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: DEKOV   
Дата:   29-05-09 19:54

Fuji REALA 35мм. em.№ К63122
годност 12.2010 - 12,00лв.
Кодак Ектар 100 годност 11.2010 10,00лв.-в наличност в магазина.

[shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: jivkojj   
Дата:   29-05-09 20:42

Междодругото в Германия в една от евтините вериги супермаркети (Алди) продават все още ленти 200 и 400 АСА с име Kodakolor. Мисля че е точно на Кодак. Цената е към 1.50Евро за 2 броя. Друг е въпроса че доколкото ми е направило впечатление не се купува. Купа си стои все един и същ. До преди 1-2 години в почти всички супермаркети имаше на касите ленти, но вече ги няма с малки изключения.

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-05-09 20:45

Сега е момента "Свема" да станат световна сила.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: Grandpa   
Дата:   29-05-09 20:56

Ще го направят в някакъв момент, ама едва ли ще е утре.
Те даже новия Ектар пуснаха в 120 преди 2-3 месеца....

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: asenr   
Дата:   29-05-09 21:33

Хахаха, дохторе, това ходи да го разправяш по дохторските форуми. Там може и да ти върже някой [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: tofo   
Дата:   29-05-09 22:14

Еха! Остана да чакаме Ектар 220 и големия формат[smilie5]

Офт. Grandpa, [smilie5] и оттатъка цъкна на камик за оня с превръзката на окото, а? Кофти...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: toti   
Дата:   29-05-09 22:55

Фуджи Реала 35мм. произвежда ли се все още?
До колкото ми е известно на мен в момента има проблеми с вноса на филми Фуджи.В Пловдив даже и Суперия няма и казаха,че и по складовете нямало????

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: ivan.draganov   
Дата:   29-05-09 23:00

Фуджи има навсякъде в Пловдив [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: toti   
Дата:   29-05-09 23:03

Фуджи Суперия 200 НЯМА никъде в Пловдив.Обиколил съм поне 15 фотоателиета.Ако ти знаеш къде има,ще съм ти благодарен да споделиш.Аз почти само на лента снимам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: Grandpa   
Дата:   29-05-09 23:31

tofo написа:

> Офт. Grandpa, [smilie5] и оттатъка цъкна на камик за оня с
> превръзката на окото, а? Кофти...[smilie2]
>

Я пак? Да не се нацепи у "камика"?

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: mitku   
Дата:   29-05-09 23:56

Голям праз, че спират филмите. И без туй от доста години вече съм на цифрово. От тез спирания на производства, единственото, за което наистина съжалявам е: хартията за фотопринтери от Коника-Минолта, която беше много качествена, а и на доста добра цена (4-5 пъти по-евтино, отколкото с Канон-ска фотохартия). А всъщност именно хартията е най-важна за крайния резултат- снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: borovinka   
Дата:   30-05-09 00:04

Jumbo - що, бре?! Reala-та има до немалка степен линейно цветопредаване.
Деков - празидент !!!
[shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: джъмбо   
Дата:   30-05-09 00:05

[bА всъщност именно хартията е най-важна за крайния резултат- снимката.
]

брейййййййййййййййййййййййййййййййй

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: kalabrieza   
Дата:   30-05-09 01:54

Те и Дурекс спирали производството и кво ша прайми ....[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: mitakabus   
Дата:   30-05-09 09:38

kalabrieza написа:

> Те и Дурекс спирали производството и кво ша прайми
> ....[smilie21]

..Ще минаваме на 3Д очила и виртуализация!! [smilie5]
...или на 0 и 1-ци , тука има тука нема - т.е. мъжо, тая вечер има утре нема...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: mitku   
Дата:   30-05-09 09:56

mitku написа:

> ... всъщност именно хартията е най-важна за крайния резултат - снимката.

джъмбо написа:

> ... брейййййййййййййййййййййййййййййййй

Е, ако искаш може да спретнем едно тестче:
1. Аз ще направя някоя снимка с някаква суперевтина сапунерка за под 150 лв. (за примера може да ползвам моя дърт Canon A80 да речем, че няма да се юрна специално за туй да купувам някаква друга барака), а ти може да направиш снимка с каквато си пожелаеш суперпрофесионална камера/обектив, ако ще и да е за над 100К лв. (ако ще и Хаселблад последен модел или D3x ако имаш, или каквато и да е), с който и да решиш обектив.
2. След това отиваме на някой мастиленоструен фотопринтер (да речем - моят Canon iP5000) и аз пускам моята снимка на фотохартията на Konica-Minolta ( Konica Minolta Premium Plus Photo Paper Glossy - още имам запаси от нея [thankyou] , но ще свършат някой ден [smilie2] ), а ти пускаш твоята снимка на обикновен лист хартия.
3. След туй - сравняваме двете. Аз ще имам снимка, а ти - мазало. Ето за туй говоря. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: n.saranov   
Дата:   30-05-09 10:04

Кодак имат приоритетно производство на филми и не ми се вярва да се откажат скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: caro-anton   
Дата:   30-05-09 10:44

Този провокатор, дохторчето, пуска фитили... да види колко народ от форума ще се изложи... та гледам, бая народ се е изложил...

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-19 11:36

Е на Кодак не им дойде акъла и 10 години по-късно от тях остава само куха марка.

Сега да видим следващата голяма марка дали ще и дойде акъла преди да разпродадат бранда на предприемчиви измамници.

10 години след като филмовата фотография стана малка ниша, същото се случва с ДСЛР-а, че май и със всички традиционни фото и видео камери.

Canon Imaging: 23% decline in camera sales, 81% drop in operating profit

Накратко Канон за поредна година губят 20% от продажбите и предсказват още 20% загуба на пазар за следващата. Продажбите на ДСЛР-и са стигнали смехотворни бройки. Сега щели да правят безогледални....

Канон вече години наред печалба смислена от фото и видео не са изкарали.



Публикацията е редактирана (26-04-19 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: mihalo   
Дата:   28-04-19 01:21

hotsnail Не биваше да възраждаш тази тъжна тема!

Или.. тъжното е, че старите маймуни трудно учим нови номера [smilie8] Не ми се мисли за след още 10 години.. вероятно ще си имам разправии със собствения си бастун кой маршрут към болницата е по-добър по отношение на визията ):((

Така е то... някой ден КокаКолата ще купи Сонито, дето е изяло... айде стига [smile]
Глупости [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Кодак спират филмите
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-19 01:33

То реката на времето си върви и върти колелото на фотографията. Тия дето сега са отгоре утре ще са под водата. Така е. 2009-а Канон бяха иноваторите убийци на филма. Днес канон следват пътя на Кодак и на дали ще ги има в сегашния вид дълго време. До някоя година и безогледалните камери ще тръгнат натам. Вече виждаме как телефоните превземат ниши, които до преди 3-4 години бяха сигурно убежище за големия черен апарат.......

Но да днес Сони отчетоха сериозен ръст на продажбите и много солидни печалби както във фотоапаратите и обективите така и в сензорите........



Публикацията е редактирана (28-04-19 01:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »