Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съдов хирург ????
Автор: bate_rosko   
Дата:   03-01-13 13:43

Нещо последно време позакъсах с крачката или по-точно казано с вените. Не мога да мина дори 100 метра без почивка-изтръпва ми крака... Личната ми каза че съм бил за съдов хирург но така и не се ангажира с конкретен човек име в тази област. Та в този ред на мисли може ли да ме насочите към добър съдов хирург във Варна. Не искам някой да експериментира върху мен нови лекарства или методи с неясен резултат-страхлив съм си [smilie18] .


Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: sonda   
Дата:   03-01-13 14:18

А пушиш ли,защото ако пушиш го спри веднага!Цигарите са голям бич за кръвоносните съдове и Бюргера е гадост!А за плашене-не се плаши...те каквито и да са манипулациите са атравматични и не боли...не е едно време да хващат дългия нож касапите[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: atrifonov   
Дата:   03-01-13 14:20

отоци, промяна в цвета на кожата на краката, болка???

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: Ondine1   
Дата:   03-01-13 14:26

sonda ,все още са си касапи...само говорят за нови техники,но като дойде време за операция кълцат,наред

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: bate_rosko   
Дата:   03-01-13 14:59

Цигарките отдавна са в миналото-отказал съм ги преди около 10г. За начина на живот е ясно, че трябва да се промени (трябва да огранича меснатите, мазни гозби, което ще си е доста трудничко). Няма отоци, промяна на цвета на кожата, болката или по точно казано дискомфортът се появява след няколко минутно ходене пеш. А че имам разширени вени имам - виждат се и с невъоръжено око....

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: serjy   
Дата:   03-01-13 15:40

разширените вени може да се следсвтие, а не причина. трябва да минеш на специалист и добра диагностика. по вените на краката има някакви клапички които, ако не работят правилно може да задържат кръв и да ти направят разширени вени. ако се установи, че причината е в клапичните, трябва да се установи и какво е довело до влошената им работа. другото е да имаш вродена венозна недостатъчност и предразположение към разширени вени, пак трябва да го каже специалист. третото и най-опасното е да имаш дълбока венозна тромбоза, също е много важно да се изключи тази вероятност с добра дисгностика. чак накрая трябва да се мисли какво лечение ще се приложи и кой хирург евентуално.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: Ondine1   
Дата:   03-01-13 16:01

абе човека търси помощ с име на съдов хирург...вие тука започвате да му обяснявате какво е това "жувотно" разширените вени

п.п.bate_rosko,миналия март се оперирах от гастролиращ в Бургас софийски професор.Зная ,че д-р Големанов от Варна също идва тук ,но не съм чула добри отзиви за него [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: serjy   
Дата:   03-01-13 16:11

без да се знае точната причина за заболяването и да се прибягва до хируг е точно търсене на касапин и е глупав подход. глупост е тези проблеми да им се търси решение по форуми. до хирург може и да не се стигне. личният лекар няма как да ти направи точна диагностика. ... все пак здравето си е ваше. може да ходите да ви режат два пъти в годината ако ви дава кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: Ondine1   
Дата:   03-01-13 16:26

Да разбира се ,но дали е за невролог или съдов хирург...той ще види след като му се направят необходимите прегледи

И пак казвам човека търси име и добри отзиви за лекар,какво лошо има да не би всеки ден да ходи по лекари и да знае всички поименно от Варна?

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: atrifonov   
Дата:   03-01-13 16:48

определено не е за невролог, но мисля, че в случая има проблем и с артериите, по- точно ХАНК- консултацията ссъ съдов хирург е задължително, но за съжаление във Варна не познавам никой

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: sonda   
Дата:   03-01-13 19:08

Защо е нужно да е във Варненска болница?То всеки си знае де,но поне за една точна диагноза може да иде човек в София!Със сигурност във Военна болница и Токуда са добри,а също и в трета градска,но си запазете час,че натоварването е голямо!А отказването от всичко що ти се иска на душицата за ядене и пиене верно е тегава работа!Аз си слагам на душицата каквото и се прииска,па докога е писано!Старците по балкана данеби да са на диета,па живеят по сто години.Нервния живот и ядовете са най-големия убиец...тях трябва да гоним!

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: nastradin2   
Дата:   03-01-13 19:50

Роско, ще питам един приятел - доц. Пенев. Той, както знаеш е кардиолог, но няма начин да не познава добър съдов специалист. Ще ти пиша на лични![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: serjy   
Дата:   03-01-13 20:14

токуда не препоръчвам! Един от най-добрите ми приятели за малко да си иде от такива проблеми. беше ходил няколко пъти на прегледи в токуда и нищо. накрая го спасиха във военна болница в софия. на кантар беше работата. въобще такива проблеми, колкото и да изглеждат тривиални, може да са с много опасни и фатални последици.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: asahi   
Дата:   03-01-13 20:26

Токуда е една добра болница.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: gorbi   
Дата:   03-01-13 20:28

Токуда е една мнооого добра болница [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: serjy   
Дата:   03-01-13 20:31

на вид - да!

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: asahi   
Дата:   03-01-13 20:33

Аз съм я гледал и отвътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: gorbi   
Дата:   03-01-13 20:34

а аз - много отвътре... по-точно - баща ми... КАк се казва - живее втори живот благодарение на тази болница. На световно равнище са просто [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: asahi   
Дата:   03-01-13 20:36

Всъщност и аз много по-отвътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: serjy   
Дата:   03-01-13 20:44

на моят приятел в токуда не успяха да диагностицират венозната недостатъчност и вследсвтие получи белодробна емболия и за малко да го изпуснат. във военна болница го спасиха.

с тия симптоми неглиже не бива!
ето можеш да се понаплашиш: Многолика е хроничната венозна недостатъчност , Венозни тромбози ... има и купища други материали по въпроса, НО това не е толкова важно. важно е да получиш точна диагноза!

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: sonda   
Дата:   03-01-13 20:46

И работят с направления хората/не е за подценяване/,а за отношението и условията няма смисъл да говорим...трябва да се види!Дано не се налага никому де!



Публикацията е редактирана (03-01-13 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: dashikov   
Дата:   04-01-13 09:18

serjy,
От сайтовете, които си дал, на втория при малкия списък от съдови хирурзи доц.Червенков е от Токуда.При флеболози и ехографисти ( още по-малък списък )присъства и в двата доц.Станева, която преглежда в ДКЦ-то на Токуда.
По отношение на Съдова хирургия Токуда е доста добра.Аз също мога да го кажа от опит.
Не знам защо в темата не се спомена и 3-та градска( Национална кардиологична болница ) почти останалата част от списъка работи там.Те са най-добрите според мен.
Иначе аз препоръчвам първо да се прегледаш във Варна и то да не се бавиш, отивай при първия възможнен съдов хирург с добър доплер.Такива дълги пътувания може да се окажат опасни в случая.
Пък после, ако се налага, и състоянието позволява, можеш да си правиш вояжи до София.



Публикацията е редактирана (04-01-13 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: stefan63   
Дата:   04-01-13 09:56

Баща ми (беше на 62 някъде) му блокираха краката по подобен начин , нямаше разширени вени, но силна атеросклероза и ред сърдечни проблеми. Във Варна му направиха странна операция - някъде в областта на кръста блокираха някакъв нерв , което предизвика отпускане на мускулатурата на краката и така освободиха кръвотока.
Поне аз така го разбрах. После му биха 10-ина скъпи инжекции , но съм забравил за какво бяха. Операцията може и да е била лека, но баща ми дълго се оплакваше от болки в торса, все пак беше на години.
Отиването на съдов хирург си е преглед, дали ще режат е друг етап и си е лично решение(невинаги ,за съжаление) . Бате_Роско сигурно е млад и сигурно е добре да се консултира с няколко специаисти.
Докторът във Варна се казваше Големанов , през Гугъла видях http://razshireniveni.com/ . Лично аз го харесах и затова пиша тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: sonda   
Дата:   04-01-13 10:12

Е да де,но операцията за блокиране на нерва най-вероятно е направена от неврохирург!Диагноза правилна трябва първо,смятам,че във Варна не може да няма качествен апарат за доплерова сонография!Там да се отиде първо и по-скоро,за да се изключи нещо спешно,а след това ако се налага-София!

Отговори на това съобщение
 Re: Съдов хирург ????
Автор: stefan63   
Дата:   04-01-13 10:25

Операцията беше в съдова клиника на Св.Ана, за хирурга не съм се замислял от тази гледна точка - останал съм с впечатлението , че д-р Големанов извърши операцията. Ако е важно - мога да попитам майка ми.
В съдова хирургия е много потискащо - оперирани и чакащи посинели крайници , стари и млади мъже, и деца. Та много се чудех при такова комплексно блокиране и липса на видими рецидиви какво ще стане накрая.
Бате Роско да е жив и здрав и дано случи на доктори.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.