Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: riddick   
Дата:   06-12-11 11:13

Кое е по-добрия вариант. Мястото не е проблем, просто се чудя дали да вземам два уреда отделно или един комбиниран. Цената така или иначе е еднаква. Някой има ли опит с комбинираните?

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: boni   
Дата:   06-12-11 11:23

Да, имам комбинирана wirlpool, работи вече 12 години абсолютно безотказно и без никакви ремонти, при това ежедневно в тежък режим:) Италианско производство е, но на мотора пише made in Romania.
Единственият проблем е, че е за 5кг при пране и за 2.5кг при сушене.
В момента новия модел е за 8кг при пране и за 5кг при сушене.

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: vuzhy   
Дата:   06-12-11 11:24

При сушенето най-важното е размера на барабана. Ако си вземеш комбиниран уред трябва да правиш следното: или пълниш с пране до половината, за да може да се изсуши качествено, или след изпиране вадиш половината дрехи и сушиш на 2 пъти. Иначе има модели на комбинирани уреди с огромни барабани, които перат и сушат много добре. Аз лично се опитах да си взема такъв, но дълбочината на уреда беше твърде голяма и се принудих да взема отделни, което също си има преимущества, особено ако има много пране :). Обърни внимание на мотора на пералнята по възможност да е инверторен (директ драйв) или както го нарича съответния производител, а за сушилнята гледай от къде излиза горещия въздух, най-добре е ако можеш да го отвеждаш през отдушника, иначе трябва да държиш вратата на помещението отворена. Отложения старт за мен също е важна функция. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: boni   
Дата:   06-12-11 11:26

Има сушилни с отдушник, но има и на кондензен принцип, с кондензна вана. Парата кондензира и се изхвърля като вода в канализацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: riddick   
Дата:   06-12-11 11:43

От всички, които гледах (Технополис), видях само кондензационни... Ясно за какво било[smile] Ще изчакам да видя около Коледа какво ще правят с цените [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: vuzhy   
Дата:   06-12-11 11:48

Тези на кондензационен принцип издухват топъл въздух и смучат студен и имат нужда от проветрение.

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: The_Enjoy   
Дата:   06-12-11 12:08

Два отделни уреда е най-добре. Аз съм с wirlpool пералня и сушилня, спокойно се суши едното пране докато второто се пере в пералнята. А за сушене на пухени дрехи и завивки е необходимо да се сложат 3 топки за тенис в сушилнята.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: onakava   
Дата:   06-12-11 13:57

Ако мястото не е проблем, вземи си ги отделно. При мен е така, сушилнqта е лека и е върху пералнята

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: imitev   
Дата:   06-12-11 14:02


Ние сме с индезит 6 пране 5 сушене. Много е шумна - вие като невидяла... И оборотите на центрофугата са само 600 или 1200. Струваше само 800 лв.

Не я препоръчвам - гаранционно ми смениха контролера (програматора) и ме мотаха общо 3 месеца напред назад... Но то си е и до сервиза...

Спираше на някоя позиция и може 1 час да ти източва. След като я рестартирам изкарва прането, но не може да я оставиш сама да пере - ще вземе да наводни колибата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Сега е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: gogi69006   
Дата:   06-12-11 22:11

1996 година си купих комбинирана - Zerowat, италианска. Още работи. НО по-добре две отделни машини - заради различните килограми с които работят, а и така можеш да сушиш докато се пере второто пране, диаметъра на барабана на сушилнята е хубаво да е максимално голям, и още...

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: bleki1   
Дата:   07-12-11 10:11

Whirlpool-пералня/сушилня в едно-купихме я през 2002. Бая пране седмично минава и работи още без проблем[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   07-12-11 11:58

При моята не съм забелявал да има проблем с килограмите [smilie8]

каквото и сложса да изпере, такова и изсушава. Вярно понякога малко по-дълго, но си го суши кондензационно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: emovla   
Дата:   07-12-11 13:21

Моята ако не прецени, че е изсушила, след около 2 часа спира сама "да не повредила тъканите".

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: riddick   
Дата:   07-12-11 14:04

Зафиров, добре, но ще споделиш ли марка? За сега от разговори с други познати клоня към Whirlpool. Само остава да видя къде в града се продава[smilie18] Разходка до съседен областен ще си е чиста гавра[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   08-12-11 10:59

Моят скромен опит е, че по добре пералня с високи обороти на центрофугата отколкото със сушилня. По бързо и икономично е. При 1200 оборота прането излиза почти сухо и час два на сушилника и е готово. Иначе програмата по сушене е около два часа и половина и прането час ...... Нашата е комбинирана, но сушилнята е ползваме рядко, просто пускаме два пъти да се центрофугира.

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: riddick   
Дата:   08-12-11 14:26

Яка тактика, два пъти центрофуга, гладиш и обличаш[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: vaskoto1   
Дата:   08-12-11 15:05

ползвам един сименс от много години вече.
интересното е че за сушенето използва студена вода...
явно така са решили въпроса с проветрението и успешната кондензация. лошото идва от повишената консумация на вода...
суши, не е като да не суши, ма ако ги пресушиш-нямат изглаждане-ходиш като изваден от възглавница. апропо, проблем на всички сушилни!
иначе най добре, ако имаш място и финанси, да вземеш 2 отделни уреда.
лично за мене няколко-в-едно никога не е добра комбинация...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: imitev   
Дата:   08-12-11 15:10

Дам... студена вода, дето се грее вътре в пералнята за да стане суха прегрята пара...

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: onakava   
Дата:   08-12-11 17:18

Kолкото повече центрoфугираш, толкова по-измачкани излизат. Аз ползвам сушилнята за кърпи, хавлии, дънки и дребосъци, които ме мързи да защипвам и преди да мушна в сушилята, изопвам хубаво, да не се налага да гладя после. С колкото по-топла вода переш и колкото повече центрофугираш, по-намачкани излизат. Ако пък не ги извадиш от сушилята ведната след като е свършила, нямат гладене. Сушилнята е удобна за малки неща, които може да изпъне в барабана - чаршафите например, както и да ги переш, след сушиля остават измачкани, защото не се опъват хубаво вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: valen_tin   
Дата:   08-12-11 17:47

имам 2 в 1 Индезит ... и не ползвам сушенето. Смятам че сушилнята като цяло е леко излишна. Става само за памучни дрехи без ластици (т.е. забравяш за бельо и чорапи). Ластиците се скапват за норматив. Изкуствените неща могат да се сушат, ама няма смисъл, те само с центрофуга и без това излизат почти сухи. Какво остава ... има горе долу смисъл само за чаршафи и кърпи ... чаршафите след сушилня стават като все едно си ги извадил от на кучето ******* ... без гладене след сушилнята са неприятни за ползване ... а ако ще ги гладиш можеш да го направиш и веднага след центрофугата. Остана че може и има някакъв смисъл само за кърпи/хавлии ... ами за едни кърпи ми се струва безмислен разход на пари за уреда и ток.

по-добре си спести разхода и си вземи някоя фото играчка за тия пари [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: sunnyshot   
Дата:   08-12-11 19:20

Ако имаш място, вземи ги отделно. Едно от предимствата: можеш и да переш, и да сушиш едновременно. А пък и колкото по-опростено, толкова по-удобно.

onakava е написала по-горе.


Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: vladihg   
Дата:   18-12-11 13:56

Някой ползвал ли е такава - куче марка е ма така или иначе всичките вкл. и "марковите" вече се правят 90% в Азия...

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-12-11 14:53

vladihg
Ползвам една друга, направена в Корея (LG Electronics) и нямам оплаквания. Тази, която си показал има STEAM WASH, пералните с тази характеристика в момента са по-скъпи, защото добавянето на пара към прането имало специални предимства. Или с една дума - аз не бих се страхувала да купя показания модел.


Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: tonitka   
Дата:   08-03-12 22:58

От скоро и аз си имам сушилня и съм безкрайно щастлива. Преди няколко дни обаче се зачетох в упътването и разбрах, че и в сушилнята се слагали ароматизатори. Вярно е, че след сушенето на дрехите намалява доста от аромата на омекотителя.

Въпроса ми е, вие ползвате ли ароматизатори за сушилни, какъв вид и от къде ги купувате??



Публикацията е редактирана (09-03-12 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Пералня и Сушилня или комбинацията 2в1?
Автор: Ondine1   
Дата:   09-03-12 10:22

И аз като onakava [smilie24]

По-добре два отделни уреда.

п.п.това е най-таченият уред от мен в къщата ми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.