Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотослужба
Автор: abyser   
Дата:   22-02-12 23:33

Като сме на казармена тема, някой да е бил в казармата на "фотослужба"? [smilie8]

Имаше ги към всички ВВС-та. Аз съм служил в единствената в Бг, която имаше и стационарен вариант - военното летище в Добрич.

Т.е. освен 15-те Урал-а Е75 (Е75 щото харчеха 75 л бензин на 100 по документи, набор 1974-76), т.е. 5 мобилни фотолаборатории (3 камиона правят една фотолаборатория), имаше и подземен бетонен бункер (т.нар. "букса" ) на 2 етажа. На всеки етаж - около 30-40 метра дълъг коридор, със стаи отляво и отдясно - лаборатории, складове, кабинети разни... Всичко това маскирано в симпатична могила, с трева и храсти отгоре [smilie5]. Ние обитавахме 1/2 от цялата букса, в другата половина бяха някакви "планшетисти" [smilie25] Т.е. цялата букса беше 100-120 м. може би.

5 майора, 10 старшини ("щатни", в 16:00 си тръгваха, и оставахме ние - 2-ма редови войника). Последните се водеха връзкари и рядко виждаха легални отпуски. Щот се водеха към рота и ротен, дето са на 2 км от мястото на службата им. За сметка на това аз си бях избрал сряда и събота, в които съм "off", другият войник май беше четвъртък и неделя. Почнахме да си носим храна и консерви от вкъщи и спряхме да ходим до 'ротата' на обяд и вечеря, готвихме си сами. Всъщност на обед ходехме (бях си отнесъл един велосипед) за да вземем храна за кучето - един прекрасен чистокръвен немски или английски дог на шефа на фоослужбата, който държеше в скужбата. Прекрасен огромен куч, на около 2 години, сива къса козина и опашка като камшик. Марков, с документи. Куче Шийла...

Много мога да разправям, но не искам, че няма да ми повярвате [smilie5]
Много простотии съм видял - пият като гьонове пустите военни, при все че не всички мога да носят [smilie18]. Бяха си засадили градина с краставици и домати, лук, чушки, бачкахме наравно с тях - кОпане, поливане. Всеки ден запиваха яко - от около 11 до 16 ч. Канили са и нас - да хапнем-пийнем, но за малко - все пак трябваше да ги покриваме по тел. или ако някой дойде на крака [smilie5]. Абе имахме се с тях - грях ще имам и на онзи свят, ако се оплача от щатните военни във Фотослужбата [smilie24].

Имаше и плодови дръвчета, от които събираха(хме) плодове за ракия, която не стана лоша btw... и се складираше в тази букса. Никой (освен 2-3-ма от цяла Бг) не трябваше да допускаме вътре като денонощни дневални. Дори дежурния по поделение като дойдеше посред нощ на проверка се въртеше отвън като някакъв помияр, щото знаеше, че няма място вътре [smilie6]

А каква система - self made, Infra Red - бях барнАл да ни събужда, когато някой премине ~10 м широк път, който водеше към нас [smilie18]. Щото на практика всяка нощ трябваше да не спим и да "пазим". Неее, няма да разправям, няма да повярвате, но още я пазя - схема, платки, кутия, която издържа няколко затрупвания със сняг, всичко тествано и правено с подръчни материли... Всяка вечер се монтираше и настройваше в поляните около пътя, на около 50 м откъдето спяхме/"пазехме" [smilie18] , и сутрин се демонтираше....


Имахме някакви фото курса по фотография за войниците (бяхме повече от 2-ма, но само 2-ма бяха избраните да са далеч от ротата, другите само ни заместваха като сме легални отпуски, т.е. рядко [smilie18] ). Не че съм научил нещо от там, щото беше след висша физика - няколко части [smilie5]. Видях интересни руски техники, проявявал съм черни кутии от Су-та и МиГ-ове, които всъщност бяха оранжеви [smilie25]. Разузнавателни ленти, широки по около 30-35 см, които - като нямаше ток за руската сушилня 6kW - сушяхме на двора на слънчева светлина, 10-тина човека през 2-3 метра ...


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: wildheart   
Дата:   23-02-12 07:58

как само във ВВС......
а такива като мен де бяхме в ДНА-то
всяка седмица снимки на войската и два пъти седмично
им пусках кино
още ходя кат електроженист от едни киномашини Балкан с коксове[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: tofo   
Дата:   23-02-12 08:41

И аз пусках кино. Ама нашите машини явно беха снобарски - с ламби. Само дето пренавивах лентите на ръка...[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: wildheart   
Дата:   23-02-12 08:44

то пренавиването/качван-сваляне/ ,влаченето на филмите от и до авто и жп гари е [smilie5]еееееее ...... времена

Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: Diandimov   
Дата:   23-02-12 08:52

Баааааси и скатавките сте!

Как ви даде сърце да се уволните?!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: wildheart   
Дата:   23-02-12 08:56

ми за да освободим място и за други [smilie25]
иначе баси егоистите ще сме[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: ivanov.10   
Дата:   23-02-12 15:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: wildheart   
Дата:   23-02-12 19:36

от ДНА Пловдив товарят филма на влака за Марица аз го пускам на
войската
след киното карам на автобуса и за Харманли

Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: abyser   
Дата:   23-02-12 19:40

К'ви филми, к'ви влакове...
Тук ставаше дума за фотослужба - не за снимки за спомен или пропаганда [smilie21]

Ама и това си е служба де, в крайна сметка - дори по-сладка [smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: wildheart   
Дата:   23-02-12 19:50

снимките за спомен от казармата до ден днешен се гледат с умиление от всеки кой ги докопа
и ако питаш баба си как се е радвала като ги е получила[cool]
и как се е фалила по комшиите....ееееехеееее[smilie5]
и изобщо не я е интересувала фотката на гори и поля от високо [beer]



Публикацията е редактирана (23-02-12 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: wildheart   
Дата:   23-02-12 19:52

а и по темата с какво снимахте от високо

Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: abyser   
Дата:   23-02-12 20:41

Аеропланите снимаха, не 'ние' - нямам представа с какво [smilie5]

На моято снимка от клетвата (трябва да я изровя къде е) - баналната, с парадната униформа и калашник през рамо, под знамето и устни, които предполагат, че казват 'Зззз-аклех се!' - съм със "заключени" пръсти - демек не държа на това, което изговарям в момента [smilie5]
И това не е случайно - отдавна го замислях! [smilie18]
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотослужба
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-02-12 20:44

Lens clean


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.