Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: Myth   
Дата:   11-01-12 00:57

104 000 000 000 не разбрах евро или лева, ама каквото и да е....МНОООГО СМЕ ДОБРЕ НЕМА СЕ ПЛАШИМ, [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 01:15

Лева.
С гордост мога да заявя, че не дължа пари никому и никой не ми дължи.

Отчетът на БСК е към 09.2011. Задълженията на държавата са 254 млн. Общините, особено някои, яко са се преохарчили.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: Myth   
Дата:   11-01-12 01:18

254 милиона на фона на 104 МИЛИАРДА ми звучат, като пари за семки, много ми е интересно, от къде ще дойдат всички тия пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: Diandimov   
Дата:   11-01-12 01:22

Аз дължа пари, но да го ду хаст!

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 01:23

Прочети анализа на БСК и там трябва да намериш отговора.
Подсказка: На част от сумите (не чак толкова голяма) моментът за плащане още не е дошъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 02:36

Ето анализът за заинтересованите.
Това е презентацията, представена на пресконференцията, проведена на 09.01.2012г.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: Нели   
Дата:   11-01-12 07:37

Защо го разглеждате така. Междуфирмена задлъжнялост означава друго.
Ще ви го обясня по друг начин: ако сто милиарда души дължат един на друг по едно левче, ако дам на първия едно левче, всеки ще се издължи на другия. Дългът колко е - едно левче или сто милиарда.



Публикацията е редактирана (11-01-12 07:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: e-mil   
Дата:   11-01-12 08:05

"...много ми е интересно, от къде ще дойдат всички тия пари."

Просто няма да дойдат всичките, а които дойдат няма да са непременно в кеш. Тази статистика е брутна сума от всичките задължения. Пример:
- аз съм ти дал суровини за 30 млрд
- и съм направил консултантски услуги на Димов за още 14 млрд;
- ти си произвел стока за 50 млрд и си я дал на Asahi.
Но Asahi ще ти я плати, чак когато я продаде, от които пари ти ще ми платиш суровините, Димов няма да ми плаща, а ще работи при мен, когато си завърши учението. Освен това се оказва, че аз си държа суровините в складовете на Asahi, за което имам да му давам 10 млрд... и ето: общо 104 милиарда висят, а на практика са 64 млрд.
Обаче в момента при Asahi пазарната конюнктура е слаба и той не може да продаде стоката. А понеже и ти не си ми платил, аз нямам пари да си уредя наема за неговите складове. Тогава той ти казва:
- "Дай да ти калибрирам монитора за 10 млрд."
- "и Емо ще ти приспадне още 10"
- "а другите ще имам да ти ги давам."
Така част от дълга намалява без да са разменени реални пари.


Естествено нещата са малко по-сложни. Но една прилична част от цялата междуфирмена задлъжнялост са договорени отсрочени плащания, а не лоши кредити. Например около 35% от общата сума са дълговете в търговията. Големите супермаркети още отначалото се договарят с доставчиците за плащане след 60 или 90 дин. Ти им носиш всяка седмица замразени полуфабрикати, но в договора пише, че ще получиш пари след 3 месеца. Тоест парите за този дълг ги има в момента в държавата, просто още не са минали през касата на магазина. И една част от тази стока, магазинът ще ти я върне. Контрата остава у теб, а дългът се "изпарява" от статистиката.


Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 09:17

Притеснителни са дълговете към финансовите иституции и към работниците. Част от първите са разсрочени във времето, но част са си лоши задължения. Това води до рискове и нестабилност във финансовата системя, който се компенсира с по-високи лихви. Дължимите заплати и данъци, обаче, не се разсрочват. Това води до бюджетен и лично финансов дефицит, което рефлектира веднага в/у живота на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: Gruyu   
Дата:   11-01-12 09:24

лошото е, че работниците и др.частни ищци са накрая на опашката, първо държавата си взема задълженията от невнесени данъци и осигуровки, после са банките и накрая пролетариата и разни фирмички, ако останат пари за тях и ако не са фалирали дотогава

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 09:28

Все трябва да има някакъв ред.
Задълженията за осигуровки пак отиват при работника.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: мара   
Дата:   11-01-12 09:57

тука искам да се вклини импето. съвсем основателно при тва!

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 14:23

Ако работодателят не ти внесе осигуровките в пълния размер осигурителен стаж нанайси.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: pif   
Дата:   11-01-12 15:07

Държавата бави по 1-2 и повече години плащанията на пътностроителните фирми. Специално за участъци по АМ Тракия завършени и приети през 2009-та има неизплатени доста милиони. После и самата фирма не плаща на своите доставчици. И работниците не си взимат заплатите.
Няколко мои познати фалираха точно покрай тези пари. Днес на единия съдия-изпълнител му описва имуществото. Точно заради онези държавните пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 18:41

Пифе, една жена ли ти каза тези работи? За коя фирма, за коя дейност, кой точно дължи пари?

Написах в Гугъл финансиране Тракия и в попаднах предимно на жалвания и притеснения от страна на БСП. Попаднах и на материал за пускането на последния засега пътен възел до Нова Загора. Там се казва: "До момента от републиканския бюджет са разплатени почти 250 млн. лв. за изграждането на аутобана, от тях 200 млн. лв. са признати и възстановени от ЕК. На 70 процента е свършеното по Лот 2 Стара Загора – Нова Загора, 60 на сто е извършеното по Лот 3, което ще позволи въвеждането на магистралата до пътен възел Петолъчката до лятото на следващата година.
Според Павлова няма забавяния при плащанията, нямало забавяния и към подизпълнителите."

Склонен съм да вярвам на неанонимен министър пред анонимна жена.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: pif   
Дата:   11-01-12 19:15

Асахи, ти от кога вярваш на вестници?
Въпросният вестник цитиран от теб е собственност на мой приятел, който е от основните акционери в Загора Холдинг. Няма да коментирам кой какви пари взима.
Ако се поразровиш малко (на място различно от пресата) ще разбереш кой на кого и колко дължи. Парите не са изплатени или поне до 31.12.2011 не бяха.
Казал ми го е човек който не си е получил парите а не жена която била чула от друга на пазара. Има малка разлика. За теб може да е анонимен но за мен е конкретен човек с конретен бизнес.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: yan   
Дата:   11-01-12 19:22

Асахи пак си е с розовите очила, а държавата пак си е главния длъжник.
Мога да дам примери, но не е там работата. Положението се влошава все повече и повече...
Това, което е писала нели по-горе е така, но все пак сумата е колосална за държава, като нашата (над 2 пъти БВП)

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 20:14

Пиф, не става въпрос за вяра във вестник, а за доверие в институциите. Вестникът само цитира. Срещу това ти какво показваш? Слух. Не е сериозно, не ти прави и чест.

Ян, грешиш по няколко точки.
1. Не твърдя, че държавата няма задължения. Според това изледване са 254 млн. лева. Ако я разглеждаме като един икономически субект то тя като най-голям такъв е и най-големият платец, съответно длъжник. Всички други взети поотделно, са по-малки.
2. Във всичките цитирани суми не цялото количество са просрочени плащания. Има такива с по-късен падеж. Например ти извършваш дейноср, която трябва да се изплати на 31.03. За платеца е задължение, но не и просрочено.
3. Емил с прост пример обясни, че сумата 104 милиарда лева не е нетна сума. Прочети го повторно и си го изясни, за да не правиш такива абсурдни твърдения - да сравняваш сумарни задължения с конкретно число - БВП.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: carolco   
Дата:   11-01-12 20:17

Като няма работеща съдебна система нещата стават сложни- посредници комисионни за посредниците а някои им е изгодно да не плащат на работниците в строителството си е вече вечна традиция и нещата временно се отправят като бръмнат от глад по-намааните и кажат някалко мили думи на баровеца-ефекта е гарантиран до новото изригване въпроса е къде е държавната машина ако и да е тромава справедливот истина в каква карикатура на държава пребиваваме



Публикацията е редактирана (11-01-12 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 21:00

Посредничеството не е противозаконно. Другаде е причината.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: princess_Lia   
Дата:   11-01-12 21:37

спам по въпроса за ЛОТ 2 и ББ

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: ejko   
Дата:   11-01-12 21:57

"Ако работодателят не ти внесе осигуровките в пълния размер осигурителен стаж нанайси."

То работодателя може да не внася осигуровките, но трябва да подава декларация, че парите са внесени, иначе ще го потърсят доста бързо. А като подаде декларацията, то тогава за работника няма значение дали парите са внесени или не и отговорността за невнасянето е в работодателя според НК, а осигурителният стаж на работника си остава непрекъснат.
Разбира се пак може да се направи врътка и работника да остане без осигурителен стаж, но тя е малко хипотетична и свързана с допълнителни незаконни действия и не е за обясняване...

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 22:05

Друга врътка се случва и сега ще правят възможност за онлайн проверка. Работодателят те декларира на 4 часов р.д. и стажът ти нямалява. Шефът пести от вноски, а ти не знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: Myth   
Дата:   11-01-12 22:06

Автор: asahi
Дата: 11-01-12 20:14

Пиф, не става въпрос за вяра във вестник, а за доверие в институциите. Вестникът само цитира. Срещу това ти какво показваш? Слух. Не е сериозно, не ти прави и чест.



Асахи аз със точките дето си изброил съм съгласен, обаче цитираното е голяма глупост да знаеш. Доверие в институциите.... стига бе, ще ти задам върпоса на itilien, на кой свят живееш. Трябва ли да си говорим за вестниците, вестниците пишат това което или им се нареди или това за което им се ПЛАЩА. Институциите пък пускат инфо което им се нареди.
Та за мен много по-достоверен ще е приятел с бизнес, който ми казва че не си е получил парите от колкото някой вестник или институция. Ти на кого би повярвал, на човека дето стои срещу теб, познаваш добре и ти казва "Ми дължи ми държавата толкова и толкова" или някаква институция? Щото според институциите и съдебната система имаме и... бе много и-та

Работодателят те декларира на 4 часов р.д. и стажът ти нямалява. Шефът пести от вноски, а ти не знаеш.

Е това миналата година при нас се случи за три месеца.



Публикацията е редактирана (11-01-12 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Междуфирмената задлъжнялост била
Автор: asahi   
Дата:   11-01-12 22:21

Ти да се наричаш Пиф? Ако искаш да те наричам Пиф2, че да не ви бъркам? Ако имаш нещо конкретно, а не слухове - заповядай.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.