Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Техника от ebay.co.uk
Автор: sakuraki   
Дата:   12-09-11 19:23

Здравейте! Не съм сигурен, че е за тук темата, но така предполагам. Гледах оферти на разни фотоапарати и бяха доста добри сравнение с тези , които са в България. Въпроса ми е ако си поръчам даден фотоапарат от там дали има вероятност да ми изчезне по пътя някъде или на митницата да ми го свият митничарите, защото съм чувал и такива неща. Знам, че трябва да се гледа продавача феедбек и другите работи, но ме притеснява това горе, което написах, защото не искам да си загубя парите за нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: klez   
Дата:   12-09-11 19:31

Има вероятност да се изгуби по пътя, На митница - НЕ щот от UK няма мито :) Европейски съюз.

Ако искаш да си сигурен, че няма да се прецакаш - купи си го от България :).. по скъпо - но сигурно

Ако ти се рискува - Купуваш от там - по-евтино но има минимален риск

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: sakuraki   
Дата:   12-09-11 19:37

Хм така, но тука е доста по - скъпо. Гледах, че еконт предлагат нещо като опция, поръчват ти го и ти го доставят те, така може би е по - сигурно, но би излезнало малко по - скъпо от нормалното. Не знам и аз чудя се какво да правя. Мерси за бързия отговор

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: bOZo   
Дата:   12-09-11 20:08

Малко вероятно да се загуби, зависи от това продавача с какво ще ти прати пакета. Има много по-евтин начин за доставка от ЕКОНТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: ценослав   
Дата:   12-09-11 20:10

Какво те интересува дали ще пристигне пратката. Нали когато ти я доставят с подписа си трябва да удостовериш, че си я получил. Иначе "Извинете мосю", не плащам.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: sakuraki   
Дата:   12-09-11 20:17

Да, но нали първо трябва да платиш, за да ти изпратят техниката или се бъркам?.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: ценослав   
Дата:   12-09-11 20:22

Никога не съм търгувал така. Значи, получавам, оглеждам и плащам. Ако тук предварително се пращат пари "мерси боку".

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: tricky8600   
Дата:   12-09-11 20:22

Аз съм нов в това,но мога да ти кажа някой неща:

1.Има много сайтове на български със съвети как се купува през ebay - четеш и гледаш в ebay кое нещо за какво е?

2.След като ти е ясно как работи сайта започваш да се оглеждаш да попадне нещо изгодно- НЕ се регистрирай и НЕ купувай веднага,запознай се с пазара,някои неща наистина изглеждат много примамливи и може да те изкушат да ги купиш веднага.Пази се.
Следи 1-2 седмици цените на апаратите на които си се спрял.

3.Едва сега се регистрирай в ebay и PeyPal

4.Гледай за доставка до България.Много от предлаганите стоки НЯМАТ такава или е на много висока цена.Но ако наистина искаш нещо, има няколко български сайта който предлагат: физически адрес на който да ти изпратят стоката,и доставка на много добра цена до адреса в България /някои имат и застраховка/.Сега съм си поръчал 2 неща точно от там с евтина доставка 3-4лв. и Премиум за 14-15лв.Ще ги видим.

5.Рейтингите на продавачите са много важни.Това е показателя - дали продавача е читав и не е измамник/Не на 100%,но все пак е нещо/

6.Чети малките букви под описанията.Там са описани кусурите на стоката.

7.Влизаш във Фото-форум , раздел базар/ цифрова техника и купуваш от България.Тук може да е малко по скъпо,но може дори да видиш стоката ако искаш.

Успех[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: tricky8600   
Дата:   12-09-11 20:24

PeyPal - Връща пари ако стоката не е доставена.Замомента това е най-сигурния начин за пазаруване в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: CanoniO   
Дата:   12-09-11 22:11

PeyPal - Връща пари ако стоката не е доставена.Замомента това е най-сигурния начин за пазаруване в нета.

връша, ако си американец. на българи обикновено връща един гол хей...

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: klez   
Дата:   12-09-11 22:11

Ценослав като не си запознат не обърквай човека... Това ти как пазаруваш е друг въпрос.
Когато купуваш от интернет плащането се извършва предварително.
Ако искаш да го доставиш от Обединеното кралство, а продавача не праща до България, обикновенно трябва да се търси фирма посредник която да ти ги достави... Там също може да се получи изгубване.

Както tricky каза, пейпол връщат пари, но само за определени стоки.. Всъщност не пейпол а eBay Buyer Protection. Стоките са отбелязани с логото ->
https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/wjpv3346.JPG
http://complainlyspeaking.files.wordpress.com/2010/10/logoebaybyrprot_151x279.png


И обикновенно се покриват стоки До определена сума, над нея - не. За това трябва да се внимава също като се пазарува.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: НАСОО   
Дата:   12-09-11 22:12

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: CanoniO   
Дата:   12-09-11 22:14

когато си нямате хабер от нещо, или просто само сте чели отзиви за него, а не сте го пробвали на гърба си, по-добре подминавайте подобни теми....

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: klez   
Дата:   12-09-11 23:30

Canonio, Връщали са ми пари през eBay Buyer Protection, никъде не питат Българин ли си или американец. 3-4 пъти съм отварял Case, в 2 от случаите ми върнаха пари, в третия нещо друго което бях избрал като желание за компенсация, 4тия път малко ме преебаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: Vinsent   
Дата:   13-09-11 14:37

klez написа:

> ...
> Ако искаш да го доставиш от
> Обединеното кралство, а продавача
> не праща до България, обикновенно
> трябва да се търси фирма посредник
> която да ти ги достави...

Ако не изпращат до Бг, влизаш в преговори с продавача - изпращали са ми стока след такива преговори. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Техника от ebay.co.uk
Автор: kokotoo   
Дата:   13-09-11 15:32

Цък http://donesimi.com/ и си готов

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.