Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Вземат колата за неплатена глоба
Автор: alsash   
Дата:   19-07-10 09:26

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-07-19&article=333019


....найс...а?.....

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: alsash   
Дата:   19-07-10 09:28

Консервативна Швеция пък е доста либерална по отношение на телефонирането зад волана - там няма забрана за говорене по мобилен телефон по време на път.[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: djogata   
Дата:   19-07-10 09:49

Алсаш, в Швеция можеш да си говориш по телефона, но пък ако превишиш разрешената скорост с дори и 1км/ч, глобата е 500 лева, а над 10км/ч - двойно [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Затова при ограничение 70 всички карат с 69 (и камери има честичко) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: kkkolelo   
Дата:   19-07-10 09:52

Лошото при нас е че ние никога не знаем накъде сме - защото досегашни закони, правила, мерки не се санкционират адекватно и съответно изпълняват ... и започваме да умуваме нови и стигаме до абсурди. А и защото критерий за ефективност е какви мерки си взел ... [smilie5] ... и така всеки взима мерки [smilie18] а как са изпълняват досегашните, анализи ... "кучета ги яли"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: d256h   
Дата:   19-07-10 13:36

Ако колата е на лизинг, какво ще вземат, Дедовия или Бабината?

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: slivenski   
Дата:   19-07-10 13:51

А ако колата е на Иван, а Петкан е извършил нарушението? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-10 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: djogata   
Дата:   19-07-10 13:53

Глей ся, при повечето случаи, ако колата е на лизинг, то тя си е лично твоя собственост, а ти просто имаш дълг към банката. Така че, като ти вземат колата, просто оставаш без кола, но затова пък с дълг към банката [smilie5]

Ако престанеш да изплащаш заема, тогава вече банката ще си потърси колата от теб. Тоест, при наличието на лизинг единственото, което може да стане, е банката да се намеси и да си поиска от полицията парите от продажбата на колата. Във всеки случай, най-сигурното е, че ти си оставаш без кола [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: ivodam   
Дата:   19-07-10 13:56

djogata: Това да се заяждат за 1 км ми се струва голема тъпотия, то има винаги някаква относителна грешка и разлика на самите уреди - почти винаги има например разлика между скоростта, която показва скоростомерът на таблото на колата, и ГПС-ът.

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-10 13:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: d256h   
Дата:   19-07-10 14:09

djogata, не си прав, колата въобще не е твоя когато е под лизинг!

Взимането на колата от полицията за сега не е въобще ясно как може да стане! Пример: Цяла нощ свири аларма на кола, викам полиция, идва, полицаите и ми казват, че нямат право нито да я пипат (отварят), нито да я местят на паркинг извън града, независимо, че тормози целия квартал.... та с правата на полицията , до тук!

Принципно, ако се взима кола това, става със съдебно решение или наличен на място съдия изпълнител. Трябва да се направят поне 10 поправки в различни закони, за да сработи новата мечта на данъчните. Появява се огромен проблем - Ако промените в законите не се направят качествено, загубите на държавата ще бъдат много по-голями от ползите, защото тя ще бъде многократно осъждана в европейски съд и полицията (държавата) ще плаща глоби!

Лично аз не виждам тази мечта да стане реалност!

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: djogata   
Дата:   19-07-10 14:28

d256h, говориш от гледната точка на БГ законите и порядките, като доводите ти за вярни за този случай. Но това с взимането на колата е в Италия, и при различни закони, предполагам, е напълно възможно.

Същото е и с лизинга - аз имам кола на лизинг, която си е напълно моя и е вписана на мое име във всякакви регистри. Просто кредит към банка.

Иводам, това с 1 км/ч не е тъпотия, защото те не се "заяждат", те просто си вършат работата. Освен това всички километражи на колите показват скорост, по-висока от реалната, и досега не съм видял километраж, който да показва по-малко от 3км/ч разлика. Тоест, за да те хванат с 1 км/ч отгоре, ти напълно съзнателно нарушаваш ограничението, тъй като километражът ти показва поне 3-4км/ч над ограничението.

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: d256h   
Дата:   19-07-10 14:43

Аз за показанията на километража дали, са верни не коментирам.

Казвам просто, че в България нашите депутати доста трябва да прецизират промените в доста закони, защото иначе България ще бъде съдена заради тях.

А относно лизинга, в България колата не е твоя докато не изплатиш и последната вноска, дори тогава може да не пожелаеш да стане твоя, но това е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: nastradin2   
Дата:   19-07-10 15:37

Че кой ти пречи да си плащаш вноските?[smilie11] Ти пак си плащай, какво от това, че вече се возиш в автобус?[smilie3] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: d256h   
Дата:   19-07-10 15:52

Олейййй...

Ми ако карам кола под наем, ще конфискуват тази кола ли? Нали собственика на колата не съм аз... Вие много лесно ги решавате тия неща !

Така и при лизинга, аз не съм собственик на колата...

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: djogata   
Дата:   19-07-10 15:54

d256h, май спориш зарад самото спорене [smilie5]

Ясно е, че може да има случаи, когато колата не може да бъде отнета, тъй като не си й собственик. Във всички останали случаи на следващият ден купуваш билети за автобуса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: NeDDRaG   
Дата:   19-07-10 16:08

Хм... Един колега вече плаща глоба в България, за нарушение направено в Италия. Даже още миналата година беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Вземат колата за неплатена глоба
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-10 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.