Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: evelinster   
Дата:   24-03-10 13:10

При мен зависи от настроението. Знам, че не е правилно, но ако съм виновен предпочитам да дам 20 лева и да си спестя ходенето до кат и безумния сблъсък с бюрокрацията. Ако не съм виновен и ми поискат грубо не давам, заяждам се докрай, пиша под акта, че не съм виновен и после обжалвам (обосновано и с адвокат, досега 2 акта са падали). Естествено най-добрия вариант е да се кара по правилата за да се избегнат сблъсъците с полицията, но това е друга тема [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: elrisha   
Дата:   24-03-10 13:17

Давате ли пари на пътните полицаи? - НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: nastradin2   
Дата:   24-03-10 13:18

Охо, Ел[smilie5] Губиш се нещо...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: Amigo   
Дата:   24-03-10 13:18

ми то жените имат кво друго да дават, що да бутат мангизи [smilie5] [smilie5] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: kerabo   
Дата:   24-03-10 13:20


Не! Никога не съм и няма да го променя. [smilie24]
Не проумявате, че сме на този хал.. точно защото не се спазват правилата. От всеки един.

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: nastradin2   
Дата:   24-03-10 13:21

Миго, помниш ли оня виц за катаджията и шофьорката, дето си свалила бикините и му ги дала...Нишан му дала, демекь..[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: tan4o   
Дата:   24-03-10 13:22

НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: Amigo   
Дата:   24-03-10 13:23

[smilie5] [smilie5] ама тез жини тукашните май изобщо не пускат [smilie8] [smilie10] [smilie10] НЕ, та НЕ[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: georgi969   
Дата:   24-03-10 13:23

Не са ми искали.

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: djogata   
Дата:   24-03-10 13:25

Не са ме спирали [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: nastradin2   
Дата:   24-03-10 13:26

...пък той ги огледал, поклатил глава и рекъл със съжаление: "Малки са. Няма да й станат на мойта жена. Дай пет лева..."[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: norman-kuk   
Дата:   24-03-10 13:48

Ако много пътуваш и от това ти зависи работата, колкото и да се правиш на принципен е невъзможно да не даваш пари. Колкото и да ти се иска да спазваш правилата е невъзможно да не ги нарушиш. Дестинация от рода Видин-Бургас, ако се спазват всички знаци, трябва да се пътува 13-15 часа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: мара   
Дата:   24-03-10 13:56

не ме спират. а когато все пак са го правили - почти никога не са ми искали. а когато са си правели устата - не съм давала.

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: elrisha   
Дата:   24-03-10 13:57

Аз съм принципен човек.Не давам пари на КАТаджии,за това,че си вършат работата.Щом съм нарушила Закона,те са длъжни да ме санкционират,а аз съм длъжна да се съобразя с наказанието си.
Знаците са поставени за да предупреждават и водачите да се съобразяват за да няма ПТП-та. Това дали бързаш изобщо не е оправдание!
Някой път,не дай си Боже, бързайки може да затриеш живот. Примерите не са един и два,а ежедневни!

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: gorskio   
Дата:   24-03-10 14:02

За 2 дена по софия 2 пъти дадох, на цум така за звъртяли сфетофара че не можеш разбра накъде свети и естествено се крият зад него и скачат зад ламарините, а вчера ми вдигнаха джипа от пакинг до медицинска академия и дадох да ми пишат фиш вместо да вземат талона и акт

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: norman-kuk   
Дата:   24-03-10 14:04

elrisha - напълно си права, но съжденията са ти доста повърхностни. Коя друга държава в Европа има разстояние от 500 км, което се взима за 10-12 часа?? Най-лесното е да наслагат на всеки завой знак с ограничение 60 км/ч, но дали това е решение? Така винаги шофьорите ще са виновни и никога държавата. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: nastradin2   
Дата:   24-03-10 14:11

Че нали това е идеята...Винаги да си виновен и да плащаш...А пък ония ограничения, дето са ги наслагали по разни кръстовища от 15 -30 км/Ч? Кръстовището е с някакво черно пътче по което не е вървял никой още от по-лани, ама знакът си стои и селския милициУнер те дебне зад него да изкара някой лев...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: мара   
Дата:   24-03-10 14:11

глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: chill   
Дата:   24-03-10 14:12

Не давам пари. Извършвам малки нарушенийца, за които бих си плащал фишовете, ако ме хванат. За последен път са ми писали акт през февруари 2005, като чинно си минах по процедурата и си го платих.

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: chill   
Дата:   24-03-10 14:14

Автор: nastradin2
Дата: 24-03-10 14:11

А пък ония ограничения, дето са ги наслагали по разни кръстовища от 15 -30 км/Ч?
---
Не съм виждал такива, но съм виждал доста по 60 или 70 км/ч, които са си съвсем на място и трябва да се спазват.

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: elrisha   
Дата:   24-03-10 14:17

Не мисля,че спазването на Закона е нещо повърностно.Ако имаш претенции за неправилно поставени пътни знаци - обърни се към съответната инстанция да направят проверка и ако си прав - да вземат мерки.
Като казваш Европа,нали си даваш сметка ,че в никоя нормална европейска държава няма пътища като нашите? И нали си даваш сметка,че ако в тези държави нарушиш Закона,и още повече ако предложиш подкуп на пътен полицай,те чакат доста строги санкции.
Понеже доста хора разсъждават като теб, за това и всекидневно сме свидетели на катастрофи,ранени и убити хора по пътищата.
И мятане на захар няма да помогне(както беше казала Ванга и се практикува в Петричко),а самосъзнанието на хората зад волана трябва да се промени.

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: BOrisoFF   
Дата:   24-03-10 14:18

Абсолютно съм съгласна с Елриша, че човек трябва да си отстоява принципите! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: Amigo   
Дата:   24-03-10 14:20

абе кво се правите на безсмътрни, дамите [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: evelinster   
Дата:   24-03-10 14:26

Освен всичко друго подкупа пак си има възпитателен ефект - 20 лева са си 20 лева (или 5, 10, 50) аз съм си дал парите, просто са на друго място и съм си спестил времето и разправиите в кат.

Отговори на това съобщение
 Re: Давате ли пари на пътните полицаи?
Автор: Todd   
Дата:   24-03-10 14:29

Само не мога да се сетя какъв е проблема с 50-те км в час ...

Освен по магистралите из Европа между населените места колко км е скороста ????

Или само по магистрали се движите ???? А знаете че такива в Бг нема - има некви парчета .

Или се прайм ....

В куките е проблема че прецакват закона за 10 лв щото с мизерници ... или се крият като мишки .
И в администрацията че не може да си събере мангизите ....

Ако си бяха на мястото с начина на шофиране по българските пътища немаше никакви финансови кризи да има ....[smilie19]

Най ниската глоба 100 кинта и неплатена в срок за една седмица Х2 , после Х 4 ,Х 8 ..и т.н .

И ако това бъдат глоби за любители - за професионалистите същите но Х 5 !!!
Нали са професионалисти !!!

Как в Гърция хвърчат ония с касиери с микробусите - плащаш на място - 50% .


Обаче у на всичко е мъчно деба и мъчната държава....[smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.