Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колко техника може да се помъкне от Щатите
Автор: pd   
Дата:   09-12-09 22:52

Колко техника може да се помъкне от Щатите при евентуално пътуване и връщане.
Има ли проблем да се вземат 3-4 тела примерно и подобни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   09-12-09 23:01

НЕ. Стига да демонстрираш "професионално" присъствие. [smilie3]
Т.е. да не са си в кутииките с книжките, а надлежно подредени в раници и метални кутии с обективи и всички съпътстващи джаджи.

Проблемът е как ще помъкнеш такова нещо като ръчен багаж. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   09-12-09 23:03

Може ли да излети самолетът, не е много [smilie24] 4 тела- в ръчния багаж, сладък... обективите тоже...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   09-12-09 23:04

Само ти кажа, че аз от последния път щях да получа гръбначно изкривяване от 1 тяло. Добре, че не ми премериха колко ми тежи чантата, щото... Щяха да ме върнат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pd   
Дата:   09-12-09 23:19

Колко кг е ръчния максимум?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-12-09 23:20

Ако си стоглава ламя може 100 апарата да провесиш по шиите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   09-12-09 23:20

23 кг.
Отгоре се плаща.
За две бройки също.

Ред. Ограничението е за куфар. за ръчния колкото можеш да вдигнеш и да носиш.

П.П. Написах го неясно. Още веднъж:
За куфари 2 х 23 кг. Отгоре се плаща.
За ръчен 1 х Колкото си як.
за всеки ръчен в повече - 20-30 доларчета.



Публикацията е редактирана (09-12-09 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pd   
Дата:   09-12-09 23:23

Аз съм корава машина :) [smilie18]
Значи не праят проблем ако си помъкнал техника за един лагер [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   09-12-09 23:27

Ще те скъсат от проверки за екплозиви в Германия. Поне на две места ще те отстранят от опашката, да ти забърсват обективите и телата с едни кърпички. [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-12-09 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pd   
Дата:   09-12-09 23:33

хахаха [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gosha   
Дата:   10-12-09 00:15

MarinY е прав/а :) На мен като ми отвориха раницата се хванаха за главата...щу бърсане падна [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   10-12-09 00:18

Гледах си фотографската раница на ренген на някакво летище - всичко се вижда, вкл. лещите на 70-200. Къде ще се скрие експлозив не се сещам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   10-12-09 00:18

Марине не го подвеждай с това:

За ръчен 1 х Колкото си як.

и това:

за ръчния колкото можеш да вдигнеш и да носиш.

Говорейки за международните полети по принцип е вярно до момента в който митничаря/чекиращия не се усъмни в размера/теглото на ръчния ти багаж - т.е. това което си писал не е по изискванията на авиокомпаниите - ей ти справка от Луфтханса ....

другите компании са с подобни, вкл. и Аерофлот[smilie5] за изродите от Бритиш да не говорим че не даваха по едно време и ръчен бахаж, сега май го промениха не съм проверявал, а и не смятам да летя с тях...

Аз лично много често пътувам с раница около 15кг техника вкл. и на междуконтиненталните полети, но всеки път раницата задължително е съобразена с текущите изисквания за размери та не са искали досега да я теглят. Но специално за фотораницата не се притеснявам дои да ми я притеглят, щото винаги мога да си извадя най тежкото тяло с най тежкия обектив и да го метна през рамо, а някой друг обектив от по-малките да ги набутам по джобовете си. Пътуването с фотоелек прави нещата още по-лесни[smilie5] ...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   10-12-09 00:27

Канонир, прав си и мисля че практически не съм го подвел. За размера на раницата не коментирам - задължително е да е в стандартите. За теглото - показателя е колко си изкривен и ти е измъчена физиономията. Тогава може и де проверят.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stormfx   
Дата:   10-12-09 00:39

Абе не е тъй сега. Сума пъти са ми теглили раницата и съм имал проблеми. От съображения за безопасност има ограничение в теглото на ръчния багаж, щото като почнат да валят при лоша турбуленция можели да пребият някой. Най-вероятно могат. Моята е 18,5 килограма последния път като я теглиха. Обикновено се разбирам със стюардесите и я слагат в специален шкаф във самолета. Проблема е, че могат да не те допуснат до самолета. Щото и това съм виждал.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-09 08:07

колко си изкривен и ти е измъчена физиономията

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   10-12-09 09:04

Автор: MarinY
Дата: 09-12-09 23:27

Ще те скъсат от проверки за екплозиви в Германия. Поне на две места ще те отстранят от опашката, да ти забърсват обективите и телата с едни кърпички.


Освен всичко останало, ще искат да направиш по една снимка с всяко тяло и с всеки обектив ... [smilie10], освен ако секуритатето не е фотоманиак, тогава гледат и бокето и винетирането ... Ако не са доволни, познай кво става? [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   10-12-09 09:23

Пък ако си се сбъркал да си купиш тела Никон, вместо Канон... направо не ми се мисли!
Опичай си акъла -- и безтуй птици се снимат само с Канон, според... канона [smilie18]

За ограниченията на ръчния багаж, зависи от:
- авиокомпанията;
- самолетчето с което летиш;
- дали си икономична или бизнес класа;

Ако искаш да носиш много багаж, купи си билет за бизнес класа ;) обикновено там имаш право на два ръчни багажа. На много авиолинии ограничението е 8кг на багаж, на някои е 10.. има и идиоти с по-лоши условия :)

Каквото и да си помъкнал, гледай да не прекаляваш -- усмихвай се, бъди артистичен.. и тъй. Може да те пуснат и с 20 кила раница, може да те спрат и за 10. Като навсякъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   10-12-09 09:39

Мисля, че разликата в цените на билетите икономична и бизнес е по-голяма, отколкото да платиш 20-ина кила свръхбагаж. Зависи от авиокомпанията и началната и крайната гара. Заслужава си човек да провери и този нюанс, за всеки случай.
Съгласен съм, че усмивката и артистизма пренасят много безплатен багаж ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-12-09 09:45

Добре де, не съм летял много, ама къде мога да намеря стандарта?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   10-12-09 10:08

На сайта на авиокомпанията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.