Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся съвет за бинокъл
Автор: SLR   
Дата:   10-06-09 19:18

Решил съм да си взема някакъв бинокъл, за да си зяпам отвреме на време, но бих искал да ми помогнете малко.

Въпросите ми са:

-Доколко големината на челната леща оказва влияние върху образа?

- доколко голямо увеличение може да се държи конфортно от ръка?

Харесал съм един Nikon 12X50 ACTION EX , който е и водоустойчив/ще го ползвам доста на лодка/, пък ми се вмества в бюджета/до 300лв/, някакво мнение за него[smilie8]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за бинокъл
Автор: apollo   
Дата:   10-06-09 19:23

12х от лодка ще е трудничко. Според мен не трябва да преминаваш 10х а най-добре 8х

Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за бинокъл
Автор: SLR   
Дата:   10-06-09 20:24

apollo , мерси за съвета[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за бинокъл
Автор: ecobo   
Дата:   10-06-09 20:30

тоя Никон е хубав, ама верно вземи 10х50

Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за бинокъл
Автор: Vinsent   
Дата:   10-06-09 23:26

Не мога да се сетя кога в лодка ще ми се налага да ползвам бинокъл. Ако е яхта, да. Ама в лодка!?

Бих си взел 12 х 50. Имам такъв руски, но от старите, дето бяха продукт на военната промишленост, не от тези ментета с оранжеви стъкла. Свободно се ползва от ръка.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за бинокъл
Автор: jmdp   
Дата:   11-06-09 13:54

Чел съм хубави неща за Steiner. Порови из нет-а за тази марка... Намира се и в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за бинокъл
Автор: rossko   
Дата:   11-06-09 14:07

Аз наскоро бях със същия проблем - избор на бинокъл
първо си купих един в класиката 10х50 - стар японски, перфектна картина, здрав кожен калъф но... доста обемист и тежък.
След това се сдобих с един ПБЦ 8х30 руски.
Разликата в увеличението между двата не е толкова сериозна, картината на ПБЦ-то дори е по
добра. Разликата в светолосилата не можах да хвана.
8х30 обаче е почи 2-ти по-малък. Накрая си оставих само него.
Ако това може да ти помогне [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за бинокъл
Автор: b0bb0   
Дата:   11-06-09 20:37

Големият диаметър на лещите, свързан с увеличението на бинокъла има значение предимно при наблюдения нощно време. През деня дали ще се гледа през по-малък обектив или през по-голям няма голяма разлика.

Каква е идеята: взимам за пример бинокъл 10х50. При него светлинният сноп, която влиза в окото е с диаметър 50/10=5мм. Ако гледаме нощно време, когато зениците са по-отворени, например 4-5мм, в окото влиза (почти) всичката светлина. Ако обаче гледаме през деня, поради светлината зениците се свиват, примерно до 2-3мм. Получава се така, че от 5-те милиметра излизащи от бинокъла в окото влизат само 2 или 3мм. Останалата периферна част се губи.

Ако направим обратната сметка за "дневен" бинокъл с увеличение 10х ще са достатъчни обективи с диаметър 20 - 30мм. Но ако с такъв бинокъл гледаме през нощта част от зеницата остава неосветена и ефекта от нощната адаптация на очите се губи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.