Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tokina 24-200mm
Автор: momchilcha   
Дата:   14-03-05 11:45

Tokina 24-200mm f/3.5-5.6 AT-X

Потърсих из форума, но мисля никъде не се споменава този обектив. В потребителските ревюта почти навсякъде получава отлична оценка. Рейтингът на обектива е 3.20 - почти идентичен с популярната Sigma AF 4.0-5.6 70-300mm APO Macro Super.
Интересно е също така, че Канонският му вариант е доста по-високо оценяван от този на Пентакс. Възможно ли е да има голяма разлика в крайния резултат заради раликата в матриците на Canon и Pentax?



Публикацията е редактирана (14-03-05 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: jumbo   
Дата:   14-03-05 15:46

значи ако видиш някъде добра оценка за такъв обектив то или е на база дебела платена пачка или на база ужасно супер начинаещи непретенциозни аматьори

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: Avon   
Дата:   14-03-05 18:01

Eto ti celi 40 review-ta ot ochevdno dobre plateni i "super nachinaeshti nepretenciozni amatiori"[smilie5] [smilie5] [smilie5]

http://www.pcphotoreview.com/35mm,Zoom/Tokina/PRD_85225_3128crx.aspx#reviews

Vij i samplite v PBase...


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: jumbo   
Дата:   14-03-05 19:05

хубу троши си го в тиквата тогава
аз споделям личен опит
имал съм подобна тояга и съм учил оптика
снимал съм с доста стъклария за да разбера че варио с такъв рейндж става само за супер аматьори


да си видял хубав обектив да е повече от х3???
и не ми отваряй сега въпрос сапунерките колко има били шукарни дългите мазачки

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: Brummaker   
Дата:   14-03-05 19:06

джъмбо, при сапунерките хавата е друга , ама то си го знаеш де...[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: SLR   
Дата:   14-03-05 19:34

momchilcha,jumbo е прав.
Едно време като правех първите си стъпки във фотографията моя гуру ми разправяше че нищо не може да се сравни с един хубав 50мм обектив(и изобщо с един качествен "твърд" обектив),а пък аз като всеки ламер се мятах на некакви суперзумове.
Е,наистина трябваха ми поне 5 години за да разбера че е бил прав.[smilie8]
Наздраве[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: Brummaker   
Дата:   14-03-05 19:46

SLR,

[smilie3] едно време е било така

днес, особено при широките зумове нещата са на светлинни годинки [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: SLR   
Дата:   14-03-05 20:02

Brum,
така е,прав си,ама чак 24-200 и то на Токина[smilie18]
В интерес на истината за Токина и аз почти не съм чел отрицателни коментари[smilie10] [smilie10] [smilie10]
Значи за Никонски,Канонски че и за Лайка(най вече за цената де) има по някои отрицателен коментар а пък за Токина-нищо.
Много странно,нали[smilie5]

Jumbo,абе някаде бях чел преди време че Сигма ги е купил/ше ги купува Никон ама май не е вярно.Как мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: Brummaker   
Дата:   14-03-05 20:18

SLR,

аз и дума не съм обелил за въпросния обектив ..щото..нали... хе хе [smilie3]

в общи линии Джъмбо наистина е прав


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: jumbo   
Дата:   14-03-05 20:25

то се чуваше че сигма са каноска дъщерна фирма
слухове всякакви


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: momchilcha   
Дата:   14-03-05 22:38

SLR, въобще и не се опитвам да го сравнявам като качество с 50мм Такумари на Thor [smile]. То и няма за какво. Имат съвсем различно приложение (все едно ми сравняваш Камаз с Лада).
Интересно ми беше как се сравнява с подобни РЕПОРТАЖНИ (или всекидневни/all around) обективи на известни марки (не че Токина е безизвестна). Въобще не искам да навлизам в спорове доколко е възможно 24-200 зум да е с добри оптически качества.
Просто исках някакво обективно мнение на хора ползващи го, и сравняващи го например с други 28-200, 24-125, 70-300, 80-200... А не разни субективни глупости [smilie3].



Публикацията е редактирана (15-03-05 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: Avon   
Дата:   15-03-05 03:02

Jumbo,

Neam nikakavo namerenie da zashtitavam obektiv kakavto ne sam pipal. Samo mislia che ne tova mu e vajno - vajno e che nosish 1 obektiv vmesto 3, i niama da iztarvesh kadar dokato gi smeniash (ili si ostavil vernia obektiv vkashti). Ako niama da prodavash ili pechatash uvelichenia, a si snimash za kef?...ako e chitav, shto da ne mu davat 5/5 horata?

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: neuromancer   
Дата:   15-03-05 10:28

е да, за снимки 9х13 сигурно е много добър, но кой не е

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: holden   
Дата:   15-03-05 10:43

А бе стига сте говорили глупости бре. Как може 7х обектив да има добри оптически качества? Ми че защо тогава хората ще си купуват дървени обективи? За какво ми е 24мм, 50мм, 85мм, 100мм, 200мм твърд. Я да си купя един зум дето ги покрива всичките и да ходя да снимам.

Момчиле, не знам за какво ти трябва този обектив. Ако ще правиш снимки да си ги гледаш на компа, обективът е добър и няма смисъл да даваш пари за по-скъпи такива, защото няма да видиш никаква разлика. Дето вика Авон, всички обективи правят (почти) еднакви снимки на 9х13.

Ако по-нататък решиш да правиш смислени снимки, вземи един 50 мм обектив да видиш какво е хубава оптика, пък после сам ще можеш да си отговориш на въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina 24-200mm
Автор: momchilcha   
Дата:   15-03-05 11:53

Благодаря за отговорите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна