Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: trap   
Дата:   11-03-05 22:05

Знаете ли някой софтуер за разглеждане, скалиране и манипулация (триене, копиране..) на RAW за PDA. Пробвах на мойто PDA някакъв PocketLoupe ама ядец. Не ще да види нищо от NEF-a на D1-то. С JPEG няма грижи, но аз не ща да снимам JPEG, а RAW. Давайте акъл щото notebook-a много тежи в раницата.
Освен това, някой виждал ли е раниците на LowePro модел "CompuTrekker AW" и "CompuTrekker Plus AW", колко голям notebook събира? А дали е удобна за носене на компютър и апарат? Някой ако има опит нека сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: Grandpa   
Дата:   11-03-05 22:17

Да се гъбаркаш с РОУ (и големи) файлове на ПДА - нещо не ми се връзва идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: trap   
Дата:   11-03-05 22:39

Какво значи не ти се връзва. Файловете са по около 4МБ-7МБ. Картата я слагам директно в PDA-то. Какъв ми е проблема. Искам само да мога да разглеждам по удобно снимките, които съм направил и да изтрия ненужните или да изпратя някоя готова снимка примерно на сървъра си по GPRS-a. Не виждам нищо невъзможно в това, което искам.

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: joshua   
Дата:   11-03-05 22:46

няма невъзможни неща, га човек си го навие на пръста, справка - осама

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: Grandpa   
Дата:   11-03-05 23:14

Нямах предвид, че е невъзможно.
По-скоро непопулярно. Конвертиране от роу си се прави на десктоп с качествен монитор (и ако го правиш върху цяла камара снимки - и по-здрав процесор не вреди). Това за ПДА е безсмислено да се прави.

Ако е само за превю - не знам какъв ти е апарата, но повечето имат опция да снимат РОУ+ДЖИПЕГ - и ДЖИПЕГ-а ти играе ролята на превю дирктно...

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: bnn   
Дата:   11-03-05 23:32

trap даваш ли си сметка колко RAM памет и процесорни ресурси изисква това преобразуване? Не забравай че PDA-тата нямат мултимедийните оптимизации на съвременните десктоп процесори.

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: snooper   
Дата:   12-03-05 00:54

А относно раниците, аз имам CompuTrekker AW от преди нова година - нормално 14 инча събира, при малко зор и тънко 15... но може и да те лъжа без да искам, защото аз лаптоп не нося, но ето "Notebook Compartment: 12W x 1.5D x 15H" . Самата раница е прекрасна, мога само хубави неща да ти кажа, по принцип не е за любители с малко машини на гърба, но гледам, че си с Д1, няма страшно [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: trap   
Дата:   12-03-05 02:14

bnn - давам си и какво от това. Да не искаш да кажеш, че с 3.5кг е по-добре от колкото с 200гр. [smile] [smile] Няма да правя никакви обработки на това PDA само за преглед изтриване, копиране и изпращане по нета, но до сега не съм намерил нещо което поддръжа NEF-a.

snooper - Бе то аз и сега си имам раница HAMA (Samsonite) ама ще я сменям (да видим кой ще се уреди като се появи в базара). Явно ще гледам за по-големия модел (plus) щото искам да сменям сегашния 15" със 17" и явно няма да е достатъчно със стария модел раница. Между другото това явно PLUS е съвсем нов модел защото наскоро аз преглеждах сайта им и не я видях.

Ако все пак някой знае с какъв софтуер ще мога да прегледам NEF-a на PDA-то (PocketPC) да каже моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: nanapak   
Дата:   12-03-05 11:17

Трап, знам само (бегло) за друго "леко" решение - за ПРЕГЛЕЖДАНЕ, а (не за конвертиране!) на роу - последния Епълски АйПод Фото:
http://www.apple.com/ipodphoto/
За подробности - Тор! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: destef   
Дата:   12-03-05 11:52

Софтуерът на Minolta "DiMAGE VIEWER" чете RAW форматите ,но за другите не знам. Тази прорама е много удобна и лесна за употреба! Успех!Ако имаш въпроси виж ми профила-там е и e-maila

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: trap   
Дата:   12-03-05 17:59

destef - къде видя, че има версия за PDA защото аз нещо не намирам такава.

nanapak - Не успях да намеря, изброени никъде апаратите от които, чете RAW. Да знаеш някой линк за целта?

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: mad_rad   
Дата:   12-03-05 21:24

trap,
Защо не помислиш за Стайлистик таблетите на Siemens, ако чак така държиш на мобилността?
Все едно носиш половината тежест от лаптопа-само
монитора, ама в него има и Pentium 4 и 512 RAM.
Ако си склонен да хвърлиш пари в името на мобилността-давай.Таблетите от тези серии са убийци!

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: trap   
Дата:   12-03-05 21:57

Ами защото за мойта работа предпочитам да инвестирам в мобилен със 17" матрица [smile]
А си играя от доста време с 2-а таблета HP и Siemens и не съм доволен от качеството на изображението им да не кажа нещо по-грубо, може би новите са по-добри, защото тия са на почти 1-на година и все пак не съм очарован. А за път смятам, че PDA-то е изключително удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: mad_rad   
Дата:   12-03-05 22:12

Напълно съм съгласен, че PDA-тата са много удобни за път, но ти искаш да прехвърлаш RAW
data, лаптопа е лек, не е като да вземеш един десктоп в раницата [smilie3]
Успех в търсенето на приложението за прехвърляне на RAW (ако има такова)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: joshua   
Дата:   12-03-05 22:45

pa i gprs ako e na 14 - chudnichko

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: rorus   
Дата:   13-03-05 00:10

На ПДА ще е мъка голяма. Аз доста гледам за такова у-во за сваляне на снимки и преглед (да не нося нотебук), но няма такова дето да чете директно от камерата. Така че май най-добре би бил малък нотебук 10 и нещо инча. Сонито е ужано скъпо, фуджицо-сименс има също но пак е за паралии...

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: msld   
Дата:   13-03-05 00:34

Na moya pocket pc Fujitsu Siemens Pocketloox 720
http://shop.escom.bg/product_info.php?products_id=347
izpolzvam Resco Photo Viewer za preglejdane na snimki - bez problemi otvaria 3-4 MB faylove...
JPEG i TIFF bez problemi...v manual-a davat che chete i RAW na CANON+THM kum RAW fayla..
softuerat mi e bez registratsiya,mislia ,che zatova mi dava da chete samo THM fayla kum RAW...vse pak varshi rabota,mojesh vednaga da pregledash snimanite kadri...
link za Resco
http://www.resco-net.com/picview.asp

ps re - rorus - moeto Fujitsu chete direktno ot aparata s - ima USB host,osven tova vednaga moga da sloja flash kartata i da pregledam snimkite...

Ima i dosta programi za obrabotka na snimki -napravo mini photoshop...v skoro vreme shte pusna tema po tozi vapros...



Публикацията е редактирана (13-03-05 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: trap   
Дата:   13-03-05 02:22

10х msld. Още тая нощ щ го пробвам. Ако си заслужава още в понеделник ще го купя. За мен е най-важно да не сгъбясва CF картата от апарата и да чете NEF-a.
На сайта не виждам да поддържа RAW ама ще видим какъв е резултата от експеримента.

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: thor   
Дата:   13-03-05 04:17

iPod-a не чете RAW...[smilie2] иначе е върха -за такова преглеждане ,мъничък ...[smilie6]
на пазара има доста такива разрешения ,за преглеждане на RAW формат файлове като например :

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=317305&is=REG

не съм ровил из другите ,но може да има и други лично аз чакам iPod ,ако Apple му добави и тази функция тогава ще си взема един ...

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?A=search&Q=&b=2&Submit.x=16&Submit.y=7&shs=&ci=3369&ac=

а най за предпочитане ,за мен де за по леко ,по удобно и сравнително евтино ( 999US$ ) бих си взел едно такова ,една педя широко 23сантиметра ,една педя по голяма де 28.5сантиметра дълго и 3.5сантиметра дебело ,но пък за всичко става и екрана му хич не е лош :

http://www.apple.com/ibook/

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: trap   
Дата:   13-03-05 22:06

msld - Както и предполагах не става за мойте цели. Не иска да отвори NEF-a. С TIFF и JPEG няма проблем. PocketLoupe обаче е по-бърз при прегледа и увеличението.
thor - Това на Nikon и аз го гледах ама толкоз пари само за едно преглеждане не ми се дават. Виж 30-40$ по бих преглътнал за софтуер. Освен това аз си имам PDA и не искам ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: msld   
Дата:   14-03-05 00:30

sajaliavam,che ne moga da ti pomogna...kakvo ti e pocket pc-to?

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: Grandpa   
Дата:   14-03-05 11:01

Добре де - Д70 няма ли NEF+small JPEG или нещо такова ?
Гледаш си JPEG-a и си решаваш дали да пазиш NEF-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: trap   
Дата:   14-03-05 19:00

msld - Asus 620BT с GPS. Страхотна машинка. Освен това работи с CF карти, което допълнително улеснява ползването и с апарата.
Grandpa - екрана на PDA-то е поне 3 пъти по-голям от този на апарата. Къде ли ще се вижда по-добре? [smile] Така или иначе аз съм и с PDA-то и си мислех да го използвам за тази цел, ама като няма значи няма [smilie22]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: Grandpa   
Дата:   14-03-05 19:11

Пич, ти не не ме чуваш какво казвам - на фотоапарата му дай да ти записва в NEF+JPEG (ако Д70 има тая опция - канона има няколко варианта). После си ръгаш картата в PDA-то и разглеждаш JPEG файловете. Тове си е начин.
Иначе няма нужда да ме светкаш какво е ПДА - налага ми се да пиша програми и за такива машинки...

Отговори на това съобщение
 Re: Разглеждане на RAW на PDA?
Автор: trap   
Дата:   14-03-05 20:16

Grandpa - Аз мисля ясно съм написал, какъв е апарата D1. Ако беше D70 щях да гледам направо NEF-a, а не да си играя да пиша тука. И не те светкам за нищо само питах. А ти явно пишеш преди да четеш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна