Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: MrAlexander   
Дата:   06-07-11 18:31

Здравейте.
Ще чакам вашите предложения.
Това, което мога да кажа е че искам евтин, работещ, с обектив и карта памет DSLR. Искам да си закупя стартов комплект за начинаещи. Т.к. не съм запознат много и нямам много опит със SLR, като за начало съм съгласен и на фотоапарат с китов обектив (освен ако Вие не съдействате при окомплектоването на друг вид).
Сумата, която мога да си позволя е до 400лв за целия комплект. За съжаление към момента нямам възможност за по-скъп апарат :(

Марките към които съм се насочил са: Canon, Nikon и Sony.

Очаквам Вашите предложения.
Благодаря предварително!

https://photo-forum.net/joro/emoticons/812.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: clipse   
Дата:   06-07-11 18:43

Погледни обявите за Nikon D40 тук в базара - аз видях поне 2, в които се предлага и китак към тялото. Апаратчето е перфектно за начинаещи.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: alfa_45   
Дата:   06-07-11 18:52

оглеждай се за 350Д + 50-ка за начинаещ ще ти е идеален [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: MrAlexander   
Дата:   06-07-11 19:03

Благодаря!
Аз видях тези D40-ки, но... нямам никакви наблюдения над тях :(

Колкото до 350д, мисля, че той ми допада най-много с обектив 18-55 (не съм сигурен, че такъв беше модела) но 3год. снимах с Canon S5 и затова мисля, че като съм свикнал с Канона и ще ми допадне повече.
Не знам дали има някоя 350-ка с китов обектив, но с IS (че много ми треперят ръцете, а в снимките се вижда доста)

А другия вариант да си търся някое тяло за не повече от 300лв. и да следя за 18-55 до 100лв... и така.

Още веднъж благодаря за съветите и успех!!!

P.S. Някакви наблюдения върху Sony A200 и като цяло върху сериите А на Сони (А100, А200 и т.н...)в този ценови диапазон?

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonRead.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: clipse   
Дата:   06-07-11 19:08

Сони нисък клас не бих си взел...
Колкото до D40 - може да нямаш наблюдения, но аз имам (снимал съм с такъв) и затова ти казвам да си вземеш него. По-удобен е като хват от мизерния грип на 350D и за мен прави по-добри снимки като цветове. Единствения му сериозен недостатък е, че няма статусен дисплей, но и това се преживява.
За тези пари (около 400 с обектива) не смятам, че има по-добра оферта от D40+18-55 EDII.
А 350D с 50-ка е несериозно просто - супер ограничаваща комбинация...[smilie8]
От канонските китаци чак 18-55IS става за нещо, но е по-скъпичък...



Публикацията е редактирана (06-07-11 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: MrAlexander   
Дата:   06-07-11 19:39

Благодаря за съвета "clipse"!
Ще поразгледам из обявите за Д40-ки дали няма нещо да ми допадне.
Но все пак тези Canon не ми излизат от главата
https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonBand.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: alfa_45   
Дата:   06-07-11 19:49

Имам доста познати, които проходиха точно с 50-ка, така че не мисля, че е несериозно. Ако обаче тази комбинация ще се ползва като ежедневен фотоапарат - т.е. за всичко от-до, по-добре да се търси китак.

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: MrAlexander   
Дата:   06-07-11 19:54

Да и аз така мисля. Доколкото съм запознат... 50-та предимно за портретни снимки да го използвам.
Аз, като за начало смятам да снимам ежедневно със закупения обектив. Затова мисля за китовия.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-11 20:09

MrAlexander, 350D си има своите предимства, D40 си има своите [smile] Освен тях, разбира се, има още и Pentax и Olimpus [smile] Разбира се, и Sony - да не говорим, че с поставените ценови ограничения най-вероятно ще говорим за не най-новите тела, а пък Konica Minolta никак не са лоши камери [smile] каквото и да ти говори Clipse [smilie5] Правилният избор е само идеална мечта [smile] , но за да се приближиш максимално до него трябва да си дадеш отговор на въпроса какво точно най-обичаш да снимаш. Някой комбинации са по-добри за пейзажна фотография, други за street, трети за нещо друго ... Това, че 50 мм обектив на кропка е подходящ най-вече за портрети може и да се окаже много смешно твърдение, но пък аз съм виждал прекрасни портрети на 28 мм на FF [smile] Та обясни какво точно предпочиташ да снимаш - не че ще ти решим така всички проблеми, но е едно добро начало [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: MrAlexander   
Дата:   06-07-11 20:11

Само да хапна и се връщам [cool]
че много ми харесвате всичките тук! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: asenr   
Дата:   06-07-11 20:12

clipse - даваш много лоши съвети на начинаещия. 350D е не по-лош от D40. Дори в някои отношения е по-добър. Примерно шум на високо ISO. А грипът му изобщо не е "мизерен". Казва ти го човек с 25 сантиметрови педи, който е снимал с 350D няколко години. Всичко е въпрос на навик. Мен ако питаш, все е тая какво ще си вземеш за начало. Апаратите в ниския клас на всички марки са един дол дренки.

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: clipse   
Дата:   06-07-11 21:28

По въпроса за 350D срещу D40 стоя твърдо зад мнението си, че D40 е по-добрият апарат. От Canon съм ползвал D30, 300D (също и текущ апарат), 20D, 40D - смятам е достатъчно за да си съставя мнение... 350D е с почти същия сензор като на 20D и мога да кажа, че е доста зле точно откъм шум на високо ISO, особено цветен, който е точно най-лошия вид. D40 има малко повече зърно и по-малко цветен шум, но общо взето работата е на кантар относно шума.
Там, където D40 бие 350D е цвета. Реакцията на CCD-то в D40 особено към червеното е много по-чиста и по-вярна. От D40 и D80 съм получил най-верните цветове с най-малко обработка от всички тела, с които съм снимал...

Колкото до изказването на HSGeorgiev - нямам преки впечатления от камерите на Konica Minolta, може и да са добри, но пък и не съм забелязъл ниския клас на Сони да впечатлява с нещо (А200/300 сериите особено). Съжалявам но и олимпус за мен не играе - не предлага нито едно предимство, поне за което да се сещам, което да ме накара да предпочета тяхно тяло, особено за тези пари. Олимпус правят хубава оптика за телата си, но и тя, както всичко добро е скъпа...
Пентакс ще го засегна също - също имат добра оптика, а с последните си няколко модела, вече имат и свестни тела май (особено К-5), но пак стигаме до парите - до 400 лева трябва да се разчита на някой *istDS, който не предлага много над D40, а в някои отношение ще е по-зле (електрониката примерно)
Продължавам да твърдя, че 50-ка на кроп тяло е ограничаваща комбинация... Без широк ъгъл отпадат доста възможни кадри, особено пейзажни. 50-ката става за доста неща - стига човек да не го мързи да походи за добра гледна точка, но определено не става за също толкова много неща. [smile]

Признавам, че съм малко предубеден към намаления размер на грипа при 350D - това не е никак лошо тяло иначе, но първо, че с 18-55IS ще дойде над бюджета, второ, че D40 е по-насочено към начинаещите с разните си подсказващи екрани. Затова го препоръчах.

Ще спра дотук. Реално слабо ме интересува какво ще си купи автора на темата. Исках само да дам съвет, но може да съм прозвучал малко авторитарно. Моля да бъда извинен ако е така, но тъкмо беше свършил един тежък и дълъг ден в работата и определено ефектите му се усещат...

Със здраве![smilie8]



Публикацията е редактирана (06-07-11 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-11 21:54

Хайдеееее, обидихме човека ... [smile]
clipse, не се втелявай, писал съм за теб единствено това, че все пак Konica Minolta бяха добри камери [smile] Сега няма да говоря глупости само и само да си доволен [smile] Не зная какви са ти личните впечатления от Dynax 5D или поне колко и какво си чел и дали си чел нещо за тях ... [smile]

MrAlexander, в посочения от теб ценови диапазон имаш различни варианти, без при това да претендирам, че съм изчерпателен:

Canon EOS 300D
Canon EOS 350D
Canon 10D
Nikon D70
Nikon D50
Nikon D40
Konica Minolta Dynax 5D
Pentax ist DL2
Pentax ist DS2
Pentax ist DL
Pentax ist DS
Pentax ist D
Olympus E-400
Olimpus Е-420

Разбира се, може да ги намериш и на по-високи цени, но по принцип тези камери с непретенциозен обектив ще са в твоя ценови диапазон.
Всички са различни, но не чак толкова.
Ако говорим за конкретно приложение и конкретни модели вече може да се обмислят и съвети - всичко останало - съвети така наизуст - си е просто прах в очите [smile]
Успех в търсенето [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: clipse   
Дата:   06-07-11 22:05

Не, не съм обиден![smile]
Пак казвам, от Konica Minolta нямам впечатления, нищо чудно и да са били добри камери, но ниския клас на Сони сега не виждам да има нещо общо с KM...[smilie8]
Колкото до списъка - да верен е и отново от този списък D40 изпъква. Явно ще се наложи да обяснявам защо - D50 и D70 имат прекалено лек AA филтър и при тях се получават доста артефакти на Моаре (ако не се лъжа, така се казваше на БГ :). Много са неприятни за гледане, по принцип могат да се махнат при обработката, но пък D70 и D50 са си и доста стари тела с малки екрани и сравнително по-бавна обработка на снимките. Затова отпадат от моя списък.
300D и 10D - много добри тела, особено 10D, но и те са много стари и доста бавни (аз снимам с 300D, поради малко по-сложни причини:), а голям проблем при 10D е, че не поддържа EF-S обективи, които са всички текущи обективи на канон за кроп тела.
С пентакс и олимпус не съм снимал лично. Но от ревюта, коментари и доста изгледани примерни кадри, съм стигнал до заключението, че олимпус са си доста шумни тела, особено със CCD-тата на кодак. Иначе са малко по-малки, но не мисля, че предлагат нещо уникално, което да ги вкара в играта. Забравих - и динамиката им издиша, също заради малкия сензор...
Пентаксите са ми най-мъгляви. По принцип всички мисля ползват един сензор, който е и доста сносен - същия сони сензор, който е и в споменатите никони.[smile] Нищо чудно пентаксите да са добър избор - не съм запознат имат ли някакви по-особени проблеми. Единствено по-рядко се намират в продажба, особено тези модели.[smile]



Публикацията е редактирана (06-07-11 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-11 22:07

clipse [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: MrAlexander   
Дата:   06-07-11 22:44

Малеее... уникални сте! Хора, аз вече съвсем "се обърквам" :) за което адски ви благодаря :)
Значи аз искам да използвам апаратчето за снимки от всякакво естество. По принцип съм фен, както на макрото, така и на пейзажите, ще правя снимки и в по-малки, затворени помещения и т.н.
И сега сигурно ще ме посъветвате да си взема някой Canon G10 и ще си реша проблема ;) Защото колегата ми така ме посъветва, но... аз искам нещо по-тежко с по-големи възможности за ъпдейт.

Сега след, като ви слушам, този Д40 започва да ми харесва доста, но не съм снимал никога с Никон досега... не знам за някакви скрити минуси, напр. батерията, светкавицата и т.н.

Благодаря ви много, че помагате с информация и ще трябва много да ви черпя всичките!!!!

https://photo-forum.net/joro/emoticons/trink26.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: atin   
Дата:   07-07-11 00:34

Като clipse. D40 няма аналог за тези пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: imitev   
Дата:   07-07-11 01:03

400Д със стабилизиран китак [smilie24] И не защото е стабилизиран, а защото е много по-добър като оптика от нестабилизирания.

Но е някой лев отгоре над бюджета ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: MrAlexander   
Дата:   07-07-11 08:00

Хммм... Ами ако има някой, който продава 400d до 400лв с обектива, да се обади. Или само тяло до 300лв. пак става.
А Canon 20d, дали ще мога да вляза в моя бюджет?
https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonViolin.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: PAZZOgeo   
Дата:   07-07-11 08:20

Твоят апарат е 350Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: MrAlexander   
Дата:   07-07-11 08:25

И аз така мисля ;) но със стабилизация на обектива [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: asenr   
Дата:   07-07-11 08:34

20D все още ти е малко над бюджета. При повече късмет може да намериш и Pentax K100D с 18-55 за тази цена. Аз бях намерил такъв за един колега преди 2 години за 480 лв. K100D е със стабилизиранa матрица.



Публикацията е редактирана (07-07-11 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: MrAlexander   
Дата:   07-07-11 08:38

Една моя бивша колежка си спомням, че си беше купила точно К100 и много го хвалеше, но не съм виждал нищо от него. Но много хубави отзиви ми каза за него тогава тя. [smilie3] Но доколкото виждам, май никой не продава такова чудо тук [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: asenr   
Дата:   07-07-11 08:40

Хм, и 20D се намирало за 400 лв:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=396255&t=396255

Доколкото виждам не е продаден, само е спрян от продажба. Пиши на продавача, може да се съгласи да ти го продаде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам евтин работещ DSLR с обектив в комплекта
Автор: adalbert   
Дата:   07-07-11 08:48

Още един глас за пентаксите...[smilie24]
Възможност да ползваш всякакви стари и евтини обективи, колкото ти душа иска... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР