Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: djfroggy   
Дата:   08-11-08 13:53

Ужас! Отивам днес сутринта във фотото на Витошка-така наречения Кодак Магурата.Нося няколко прясни изснимани Велвия.И те ми казват,че вече нямат машина за Е-6.Носели филма на Трейман,където цената е 20лв.,проявява се ръчно и срока е.......1седмица.
Слизам надолу по Витошка,след пресечката със Солунска ума Фуджи.Питам-имате ли Е-6? Отговарят ми,че не знаят какво е това,но ако филма е черно бял,те не можелид а ми помогнат.А аз държах Велвията в ръце и те видява кутийката на Фуджи!Това е!Не съм очаквал,че скоро ще стигнем до тук,но......това е тъжния факт.Моля,ако някой има идея за някое друго фото на поносима цена,или работи "домашно" Е-6,нека да пише.Ще му платя за проявяването.ако е необходимо,ще събера 3-4 филма наведнъж!

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: da.fo   
Дата:   08-11-08 14:07

За малко филми не е изгодно машина да се потдържа тъй като химията ако не се регенерира често се скапва. А в домашни условия е друго - проявиш си 1-2 филма и налееш химията в някое меко шише на което ще изкараш въздуха лесно и като го сложиш и на тъмно - още по добре. Аз се замислям като гледам ATL-те(на JOBO) че поевтиняха[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: djfroggy   
Дата:   08-11-08 14:11

Съгласен съм с теб, но проблема е, че след като има клиенти,снимащи на Е6,значи ще има и машини.Защото аз вече тези фотоателиета няма да ги посетя повече.Не се грижат клиента им винаги да е доволен.Това е липса на всякакъв нюх за бизнес и отношение[smilie23] .

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: djogata   
Дата:   08-11-08 14:13

Djfroggy, нЕма да се шашкаш, по целият свят е така, в цяла Западна Европа чакаш седмица-две да ти проявят диапозитивите.
В Дания примерно 90% хартиените копия... се правят в Германия! Отиваш в ателието, даваш файловете/филмите и оттам те ги пращат в Германия и ти връщат готовите снимки след седмица! Ако искаш експресна поръчка за 1 час, повечето ателиета са изхвърлили минилабовете и експресни поръчки се приемат само за дигитални файлове. Има ателиета където още пазят лабовете, и там цената за процес на място е горе-долу тройна...

Е-6 проявяване - пак поръчка към Германия = 2 седмици чакане

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: muu   
Дата:   08-11-08 14:18

фотото на коко трейман на графа, към канала... преди година купиха атл, миналата седмица ми казаха че ще го пуснат /друг е въпроса как ще се справят [smilie8] / за Е-6. след малко ще мръдна до тях за класьори и ще ги питам работи ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: n1x0n   
Дата:   08-11-08 14:18

Абе в София има достатъчно мераклии, че една Е-6 машина да прави добър оборот. Ми няма да е по 7-8 лева както преди, по 10-12 да е, ама ще работи.

Въпроса е, че допреди 2 седмици имаше 3 - сега нито 1 няма да остане.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: muu   
Дата:   08-11-08 14:20

а и на мадрид някаде имаше май...

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: djfroggy   
Дата:   08-11-08 14:24

Хубаво,но миналата седмица проявих там за 6лв за 1 час Кодак филм.А сега ми искат 20лв за една седмица! Напомня ми за 1986г,когато с вуйчо ми като малък отидох в единственото фото за цветни филми и снимки на същата тази улуца Витошка/каква ирония/,където чакахме повече от 1 месец за обработката!

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: yovko   
Дата:   08-11-08 14:25

На Мадрид работят E-6 срещу 8 лева, а в Кодака на Витошка - не Магурата, а следващия по-близо до НДК - срещу 12,50. Току-що си взех диапозитиви, оставени там през седмицата. Там ми обявиха и цена за един час - 36 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: muu   
Дата:   08-11-08 14:30

кодака горе срещу ндк, също е на коко трейман... явно е пуснал машината .

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: muu   
Дата:   08-11-08 14:32

свиквайте! и по скъпо ще става... само че цената на услугата трябва да е съответна на качество и отношение! щото в цял свят филма го получаваш с класьор, а тук някви кретени го навиват на ролце и ти го бутат в хартиен плик, после питат дали искаш класьор за 2лв... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: djfroggy   
Дата:   08-11-08 14:34

yovko,ми те супер цена са ти обявили-36лв за час! А преди две седмици проявих за 6лв. за час.Са да видим петрола ли е виновен,Обама ли, долара ли, "пазарния принцип" ли, що ли? 6 пъти поскъпване! В най-добрия вариант и чакане 1 седмица -2 пъти поскъпване!

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: n1x0n   
Дата:   08-11-08 14:37

Сещам се за времето, когато снимахме диапозитиви ORWO UT - събираха ги в подлеза на ЦУМ в "Българска фотография" и ги чакахме със седмици да се върнат от проявка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: djfroggy   
Дата:   08-11-08 14:39

Да,спомням си.Явно сме в същото време![smilie23] .

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: n1x0n   
Дата:   08-11-08 14:41

А ти защо реши, че имаш право да се сърдиш на хора, които просто не искат да се занимават с нещо, което е на загуба?

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: yovko   
Дата:   08-11-08 14:42

За съжаление е така... Аз принципно нямам проблем да чакам по седмица за 8 или 12 лева - така, че цената на час не ме вълнува, но мисля, че въпреки това наличните в хладилника диапозитиви, които още не съм изснимал ще са най-вероятно последните, които съм купил и ще снимам...

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: da.fo   
Дата:   08-11-08 14:43

макар и бавно филма си умира било то и диапозитивен [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: da.fo   
Дата:   08-11-08 14:45

след година ще стане така и с негативните


Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: n1x0n   
Дата:   08-11-08 14:53

Ами аз си купих вчера последните 5 малкоформатни диапозитива, които смятам да изснимам.
Ще изчистя хладилника от всички цветни остатъци следващия месец и това ще ми бъде с филмовата цветна фотография.
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: muu   
Дата:   08-11-08 14:53

да проявяват в ателието на коко на графа... в това до ндк само приемат поръчките и ги носят на графа. цените са :
12лв. за седмица...
20лв. за 24ч.
36лв. за 1ч...

само не знам тези дето ги вземат за "седмица" дали ги държат да отлежават, щото и в носът да си бъркат са ги проявили до 3 дни...

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: Пешо   
Дата:   08-11-08 15:04

Изчистих всички цветни негативи. Остана една велвия в халдилника и ще взема да я изснимам и ше я пусна крос процес. Т.Е няма да им казвам на тъпите патки в фотото, че това е диапозитижен филм.. Дори се чудя дали да не навия едно старо орво в кутийка от суперия и да им го дам да го проявяват. Като ги знам какви са патки ще го шибнат в процесора без да погледнат какво е.

Става въпрос за фотателие, в което се мислят за голямата работа, а услугата е под всякаква критика. Дори се опитха да ми продадат филм с изтекла годност на значитено завишена цена. Няма да казвам кое е ателието та белким ако четат повечко собственици, да вземат да си обучат персонала как изглеждат поне емулсиите на филните по Ц41 и тези за ръчен поцес. Ако ли не след второто задръстване на машината ще се научат сами по трудния начин....

Хахах ставам фотосаботьор(не такъв, който снима само в събота[smilie18] [smilie18][smilie18] )

От тук натък само черно-бяло и ще си ги връткам сам или групово с други ентусиасти.



Публикацията е редактирана (08-11-08 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: apollo   
Дата:   08-11-08 15:16

Ако някой ден след време реша да поснимам на лента да не излезе че вече е загубена кауза [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: Vector   
Дата:   08-11-08 15:24

Да бе, загубена кауза! Я питай Димидвеиседма!

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: канювиги   
Дата:   08-11-08 15:40

Edinstvenoto kachesveno E-6 e na bul. Madrit. Ima hora qkoito prepodavat v akademiata i si proiaviavat E-6 /snimat skluptori/ tam.Horata i konkretno Stoian Gradinarov sa naistina profesionalisti! Nai-kachesvenoto e tam. Ne te savetvam da si gubish vremeto na drugi mesta.
Uspeh!

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте! Няма вече Е-6 в София! Ето защо фалират ателиетата!
Автор: itilien   
Дата:   08-11-08 15:43

фамилията му не е ли Гребенаров, а не Градинаров

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »