Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: sauron69   
Дата:   03-10-08 11:27

Седя и се чудя, сигурно има много такива места, ама някой който знае някое такова, да даде съвет?
Къдедето се казва, човек ако тръгне съботно-неделно, къде може да поснима? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: 35mm   
Дата:   03-10-08 11:38

Аз мисля са отскоча до Смолянско в края на Октомври. Иначе около Своге (на около 40км) съм виждал много красива гора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: IDA   
Дата:   03-10-08 11:38

Владая, Мърчаево, Кладница, хижите Селимица и Острица. Направо оставаш без дъх от великолепните цветове и красотата!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: icarus   
Дата:   03-10-08 11:52

Живея в Боснек. Това е след Студена по пътя към Кулата, на гърба на Витоша. От там се стига до Чуйпетлово (известно село точно под Черни Връх). В диаметър от 10 км имаш иглолистна и широколистна гори, хълмове, нагоре скалите под Черни Връх, клековата зона на Торфено бранище, яз. Студена и Дяково, пътеки до Ярлово и Бистрица - все места с флора и фауна, "липсващи" от северната страна на Витоша, респ. София. Сега, през есентта гората е особено красива, а гледката откъм клековата зона обхваща цяла северна Рила и долината преди Дупница. Ако искаш дивеч - има предимно елени, сърни, диви прасета и лисици. Тази година не съм виждал чакали. Близо до местността Живата вода има и 2-3 вълка с малки (една еко-организация ги следи изкъсо втора седмица, вълчицата е бяла, което е рядкост в БГ). За 6 часа се прави фото-преход до Черни Връх, за 8 до Бистрица ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: snoopoff   
Дата:   03-10-08 11:54

у западния парк

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: PolarBear   
Дата:   03-10-08 12:00

icarus [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: Kalio   
Дата:   03-10-08 12:02

icarus [smilie24] ,заинтригува ме ще взема да я посетя тая част на Витоша [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: navy   
Дата:   03-10-08 12:07

Има си планини там... блазе Ви [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: sauron69   
Дата:   03-10-08 12:25

Благодаря за бързите отговори [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   03-10-08 13:32

Витоша е най-близкото... за за нещастие най-достъпното.... в общи линии... широколистна гора върши идеална работа...
Освен Витоша.... около Панчеревското езеро... Плана, северната част на Стара Планина.....
Все мета до които може да се отиде с градски транспорт...
А ако не може да се отдели цял ден - и парковете в София са идеална снимачна площадка... стига да се ужели правилния момент

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: IDA   
Дата:   03-10-08 14:15

Icarus,

Имам голям мерак да посетя твоя край за една фотосесия. Би ли ми казал, дали има някакъв автобус от София директно до Боснек или Чуйпетлово?

Също, колко часа е преходът от с. Кладница до Боснек?

Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: icarus   
Дата:   03-10-08 15:00

Здр.,
София -> Перник
От там -> Перник -> Чуйпетлово сутрин 7.30, следобед 16.00 ... това не е добър вариант ...
Взимаш който и да е автобус за Кулата / Петрич / Сандански / Благоевград / Дупница и слизаш на разклона за Боснек - оттам 5 км по пътя / спираш коли (аз качвам всеки, който не е пиян) ..
Кладница - > яз. Студена - > Боснек с джипа го вземам за 40 минути, пеша 2-3 пътеки 1.5 - 2 часа ...
Друг път -> Черни Връх -> Чуйпетлово е около 4 часа надолу (5 часа с фотоапарата [smilie5] ) - от Чуйпетлово към Перник автобуса тръгва всеки ден към 17.30-18 часа. Събота и неделя на стоп може да хванеш кола до Драгичево ...
Иначе аз пътувам всяка сутрин в 5.30 към София и след 18.30 обратно. А след 15-и ноември се прибираме в София поне до 1 април (заради децата).
НО! Не е проблем, да направим нещо организирано някой път събота или (и) неделя докато не е паднал сняг (не че тогава не става за снмки, напротив, приказно е, ама е планина все пак).

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: landstar   
Дата:   03-10-08 17:54

Ей, таман щях да я пускам тая тема! Нейсе, в щатско има щат - ню хемпшир, и тука е коментиран и декориран с хубави снимки. Та там имат цяло общество, което ходи и снима по това време на годината. Можем и тука да си спретнем такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: IDA   
Дата:   03-10-08 19:17

Icarus,

Много благодаря! Вариантът от Кладница до Боснек и обратно пеша за един ден изглежда доста примамлив и май става и за нещо организирано. От яз. Студена къде се хваща пътеката за Боснек? Има ли някакви туристически табели? Пътеката от Кладница излиза в самото начало на язовира, където е вливането на р. Матница. От там накъде за Боснек?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-10-08 19:54

Още е рано за цветове, изчакай петнайсетина дни.
После накъдето и да тръгнеш, все ще е цветно.
Дори по пътя след Панчарево към яз. Искър е много шарено.

Но моят фаворит с есенни цветове си остава Беласица. Малко далече е обаче. Също и гората на Петрохан, помня я от дете!
[smilie24]

Преди десетина дни се качихме до Боянския водопад по пътеката, преминаваща през езерото, и гората много ми хареса, въпреки че бе още зелена.

Имам приятни спомени и от Плана, донякъде и от Лозенската планина, можеш да стигнеш до последната със селските автобуси от Окръжна болница и да се качиш към манастира и вр. Половраг. Там преходите са по-леки, зависи от подготовката ти за ходене, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубаво място за снимане на есен, близо до София?
Автор: cicomanco   
Дата:   03-10-08 20:44

Петрохан![smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »