Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет за фонове
Автор: Nooky   
Дата:   23-09-08 12:12

Здравейте,
имам малък проблем, правя един албум историческ, но е от повечко страници към 150-200, и имам трудност в избирането на фонове на страниците правих няколко на фотошоп, като взимам примерно някаква снимка и и давам блър и става не лош, та въпроса ми е бихте ли ми дали съвет как да направя по друг начин повечко фонове и ако вие имате някой друг и не ви представлява трудност да ми пратите, благодаря предварително :)[beer] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фонове
Автор: n1x0n   
Дата:   23-09-08 12:22

Това с ползването на картинки за фон остана в историята на графичния дизайн някъде през 90-те още.

Ползането на блърнати, изсветлени и всячески осрани с фотошопски филтри картинки за фон се брои за изключително лоша практика.

Извинявай че в такъв прав текст ти го казвам, ама това е истината.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фонове
Автор: Nooky   
Дата:   23-09-08 12:47

Ми добре как да направя [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фонове
Автор: Avi   
Дата:   23-09-08 12:48

Nooky написа:

> Ми добре как да направя [smilie8] [smilie11]

ми дай го на някой дето знае как да го направи :))

ние и боб да фърлим, няма да разберем кво има в тоз албум и как да направиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фонове
Автор: Nooky   
Дата:   23-09-08 13:06

БивА аз ви питам за съвет а тука всеки се прави на много знаещ

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фонове
Автор: Gosha   
Дата:   23-09-08 13:11

Аз незнам ти какво очакваш...Наготово никой нищо няма да ти даде. Поразровисе , попрочети. В 21 век живеем , информацията струва пари!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фонове
Автор: n1x0n   
Дата:   23-09-08 13:17

Ти искаш съвет за нещо, което очевадно не е хапка за твоята уста!
Какво искаш да ти кажа, като явно се вижда, че нямаш никакъв опит в тази работа?!
Да ти преподам кратък курс по съвременен графичен дизайн или да ти дам поредния "ФФ-стил" съвет тип: "Смело мажи с блъра, опацитито на 20% и си в играта с графичния дизайн брато, еваларка!"

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фонове
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-09-08 13:20

"Ползането на блърнати, изсветлени и всячески осрани с фотошопски филтри картинки за фон се брои за изключително лоша практика."

Аз пък съвсем не го броя това за лоша практика, важното е КАК е "осрано" и какъв резултат се е получил.

Та в общи линии не звучи като лоша идея да правиш така, както си тръгнал.
Все пак не мисля, че би трябвало да направиш 150-200 различни фона, че звучи прекалено всяка страница да е с различен фон [smilie5]

Така де, предполагам, че би било правилно да ги групираш тематично фоновете... ама е възможно всичко това да ти е ясно.

Съветът ми е да се поразровичках из Гугълчето - на търсачката за изображения пробвай с "texture" и от задоволителните резултати можеш да краднеш нещо, което да използваш за текстура, която да "умешаш" със снимки и изобщо да ги поровичкаш по адекватен начин.

Ето ти нещо класическо от резултатите в търсенето - http://www.smithpainting.ec360.org/Home.aspx?Info=SampleBoards&Mode=Samples



Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фонове
Автор: doca   
Дата:   23-09-08 14:39

Изтегли си ТОВА , инсталирай и пробвай. Може и да ти хареса, но ще трябва да се усвои добре, за постигнеш нещо по арт.



Публикацията е редактирана (23-09-08 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фонове
Автор: asahi   
Дата:   23-09-08 14:58

Разгледах учебниците за 7-ми клас. Прави ми впечатление доста шарения и претрупан дизайн на страниците. То не бяха ярки петна, то не бяха преливки от наситен цвят към бяло, при това с бялото надолу. След 1 минута четене те заболяват очите и се чудиш докъде си стигнал. Явно някой инженер се е правил на дизайнер.

В оформлението на печатното произведение има някои геометрични пропорции м/у елементите, които е добре да започнеш.

Използвай цветът на хартията за фон. Всички ще са доволни, включително печатарите.
Разгледай няколко книги в библиотеката/книжарницата и ще се ориентираш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »