Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 .
Автор: HP   
Дата:   27-08-08 10:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: ogimag   
Дата:   27-08-08 10:12

Може ли аз да събирам членския внос? Честен съм. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: джъмбо   
Дата:   27-08-08 10:19

аз предлагам да ги събира сашо апашо[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: boni   
Дата:   27-08-08 10:20

Да и после ще се занимаваме с федерацията на потребителите, щото някой ще изтича там с касова бележка или ордер за платен годишен абонамент, пък го деактивирали за псуване.
Или някой с повече пари ще си направи 5 ника и върви му ги деактивирай щом си е платил.
Или някое леке с пари ще ни държи сметка за това и онова, защото си бил платил...
Няма как да стане това.
Или някой комплексар ще държи непременно на правото си да избива комплекси тука, защото си е платил.
И сега има известно ограничение при нова регистрация. Деактивирането става на секундата, а регистрацията и особено получаването на правото да пишеш във форума отнема доста време.
Както се научиха да не обиждат под снимките, защото им трием обидите и ги деактивираме, така ще се научат да се държат прилично и във форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: ilcoin   
Дата:   27-08-08 10:20

Ами, виж сега - даже и да има такси нали се сещаш че комплексарите ще си платят и пак няма да спрат да киснат тук и да се карат за глупости. Това не е решенитето. По-скоро едно нормално модериране би свършило работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: kolcho   
Дата:   27-08-08 10:22

Въпросът следва да се чете като "Не е ли време вече да закрием ФФ?".

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: TPECHAT   
Дата:   27-08-08 10:23

не е ли по-лесно да спрете да се занимавате със снимане, аз престанах, псуването е по-забавно и по-йефтинко [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: Amigo   
Дата:   27-08-08 10:24

мдааа, зоната определено напоследък стана кофти място за общуване, ама и тук има какво да се желае [smilie8] [smilie8] хуморът, а и незлобливата ирония са ценно нещо, но простащината на някои индивиди понякога става нетърпима [cool] иначе за плащанетп Бони го е написал [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: irusev   
Дата:   27-08-08 10:25

Няма да е проблем между 20 и 50 лв разбира се... Аз съм ЗА идеята, но как това ще спре спамерите и комплексарите във форума. Тогава вече не можеш и да им затвориш устата защото са си "платили" Добра е идеята, но не мисля, че ще се промени нещо. Ганьо нищо немой го спре!

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: Fru   
Дата:   27-08-08 10:26

Уважавми Хаш Пе, вместо да даваш такива идеи що не излезеш да поснимаш... да подишаш чист въздух, да релаксираш.
Относно запазването на "идентичността" си има едни хора "Администрастори".
И в заключение : Ако искаш да си приказваш в тесен кръг с група от "призвани съмишленици" така наречените "Призваните от клуба" Можеш да си направиш собствен фото форум и да си се съберете.
За всички останали .. този форум е източник на информация... за хора които желаят да разберат нещо.. да научат нещо.
И не на последно място : Всички заяжданици и плювни тук идват от компютрите на няколко юзъра чиито бройка може да се събере на пръстите на едната ми ръка. Демек.. проблема не е труден за решаване.

Айде със Здраве! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: boni   
Дата:   27-08-08 10:27

Нормално модериране може да има, но се изисква поне елементарна подкрепа от нормалните потребители.
Не като баннем или блокираме някого за обиди или друго нарушение, да ни скачат 20 души - "Ама що е баннат" , "Искаме обяснение", "Ама той е пич, голямо чудо като обижда и псува малко"
Няма такъв филм - "За пичовете е разрешено псуването, за тея дето не са пичове - не може." Правилата важат за всички.Няма как г-н Пич да псува на воля, а за другите да не може. Всички искате да има мерки и модериране, а когато мерките влезнат в сила, започвате да съчувствате на тея дето са баннати...
И е добре да сте наясно с нещо - щом някой е баннат, значи наистина има за какво. На нас ни е супер тъпо да банваме хората, не го правим с кеф и предпочитаме да не го правим, така че щом сме го направили, значи се е налагало.



Публикацията е редактирана (27-08-08 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: Amigo   
Дата:   27-08-08 10:32

Мда, напълно съм съгласен с Бони [cool] Има хора, които като че ли влизат тук да си избиват комплексите и да се заяждат с останалите по всички възможни начини или да ги злепоставят [cool] [smilie23] Ценя високо чувството за хумор у хората, но простащината [smilie23] [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: ogimag   
Дата:   27-08-08 10:39

Веднага се сещам за един такъв. Защо не съм модератор? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: bvidenov   
Дата:   27-08-08 10:45

boni

Нормално модериране може да има, но се изисква поне елементарна подкрепа от нормалните потребители
...

Аз понеже малко снимам, но много организирам.
Може да се помисли върху възможността за оценка не само на снимките, но и на темите и постовете, .
Примерно: полезна тема(пост) - потребителите я оцветяват в червено. Вредна(пост) - в лайняно(например). Предполагам няма да е трудно технически.
И вече може да се напишат 2-3 елементарни правила какво се случва при натрупване на жълтокафявия цвят.

Дано не ви подразни, че давам акъл, но се опитвам като нормален потребител...[smile]



Публикацията е редактирана (27-08-08 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: юнга   
Дата:   27-08-08 10:51

Не е!

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: zaiko   
Дата:   27-08-08 10:52

Бони, какво пречи, когато е платен сайта, пак да има правила? Сега има правила, но всеки може да прави почти каквото си иска. Ако е платено, пак ще са същите правила, пак ще може да се банва, да се трият акаунти и т.н., пак ще си е забранено регистрирането на повече от 1 профил на човек, просто хората, които ще си платят, ще са по-малко отколкото са в момента. Това, че някой си е платил, означава, че се е съгласил с правилата на сайта, т.е. не може да ви държи сметка, че си вършите работата, щото си е платил.

Аз съм за!


Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: zaiko   
Дата:   27-08-08 10:55

Не знам дали сте поглеждали форума на VWclub... Лелее, там е като в концлагер! Ако случайно пуснеш тема, която може да намериш в Търсачката, след 2 мин темата е заключена с кратък коментар от някой от многото модератори. Ако пуснеш втора такава, директно я изтриват и получаваш предупреждение. Няма такова нещо като тук - всеки ден едни и същи въпроси и никой не му дреме...


Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: onondaga   
Дата:   27-08-08 10:57

една такава идея би намалила трафика на сайта...това намаляване на тафика няма да бъде компенсирано от таксите ;)

така че...забравете идеята [thankyou]

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-08-08 10:59

bvidenov написа:

> boni
>
> Нормално модериране може да има, но се изисква поне елементарна
> подкрепа от нормалните потребители
> ...
>
> Аз понеже малко снимам, но много организирам.
> Може да се помисли върху възможността за оценка не само на
> снимките, но и на темите и постовете, .
> Примерно: полезна тема(пост) - потребителите я оцветяват в
> червено. Вредна(пост) - в лайняно(например). Предполагам няма
> да е трудно технически.
> И вече може да се напишат 2-3 елементарни правила какво се
> случва при натрупване на жълтокафявия цвят.
>
> Дано не ви подразни, че давам акъл, но се опитвам като нормален
> потребител...[smile]
>

>
> Публикацията е редактирана (27-08-08 10:47)


bvidenov, ок, ама не мислиш ли че тези правила ги има и в момента (най-малко в общите условия при регистрация). Освен това както са сега предполагат преценка от страна на администраторите. А в твоя вариант като предполагат гласуване от потребителите, дали няма да имат много висок рейтинг точно разни чалгарски теми, за които ще гласуват други чалгари?
Според мен Бони доста добре се е аргументирал [smilie24] Явно тази схема за управление на форума е като самата демокрация - "в никакъв случай не е идеална, но е най-доброто с което разполагаме" (по Чърчил [smile] )

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: boni   
Дата:   27-08-08 11:00

Зайко, какво пречи ли?
Аз писах по-горе. Ти ли ще ходиш да се разправяш във федерацията на потребителите като плъзнат деактивираните псувачи с касови бележки и ордери?
Казах ви какво е нужно за добро модериране - нужна е подкрепа от нормалните потребители, а не мрънкане по модераторите като деактивират някого.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: bvidenov   
Дата:   27-08-08 11:03

HSGeorgiev
И това го има, но все пак да предположим, че повечето потребители са нормални хора. Освен това гласуването на много хора има статистически резултат, което намалява тежеста на злонамерените потребители. Пък и те веднага, ще излязат на яве с цифри.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-08-08 11:10

bvidenov
ами то ако предположим, че повечето потребители са нормални хора, тогава би трябвало и варианта на Бони да проработи [smilie24]

boni
Ами имате я тази подкрепа, ама дано "лошите" да не са повече от нас, дето ще ви подкрепяме [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: geokar   
Дата:   27-08-08 11:24

Повечето потребители са наистина нормални хора. А всяко стадо си има и мърша, без това не може. Изцяло "чист" сайт още никой не е постигнал, пък не е и необходимо. А за псувните си има съответните опции да бъдат изтривани, псуващите да бъдат блокирани. Говоря от позициите на човек, който е преди всичко в албума и по-рядко във форума, тъй като снимките са основната цел на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: bvidenov   
Дата:   27-08-08 11:30

HSGeorgiev
Той варианта на boni си работи и в момента.Слава Богу. Просто наистина има затормозяващи елементи на субективна основа. И HP предлага начин за намаляването им.
Колкото до "лошите", аз не мисля че има такива. По-скоро необразовани, невъзпитани, комплексирани..., може още да се изброят.
И ако се намери демократичен начин влиянието им да се намали, форума само ще спечели.
За подкрепата е ясно че я има, щом сме се регистрирали. Доброволно.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е ли време сайта да стане платен
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-08-08 11:34

е, това за "лошите" нали се разбира, че е шега [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »