Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SONY А100
Автор: komara   
Дата:   01-08-08 18:54

Здравейте, може ли да ми дадете някакво професионално мнение за този фотоапарат и ако някой може да ми каже пикселите нали са 8,2 или 10,2 понеже информацията която ми дадоха в "Технополис" и тази която намерих в нета се различава доста.
Благодаря Ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY α100
Автор: djogata   
Дата:   01-08-08 18:56

Еми питай Гугъл [smilie5]

Заглавието нещо не ти е излезло и е загадка за кой модел точно си искал да питаш

Отговори на това съобщение
 Re: SONY А100
Автор: komara   
Дата:   01-08-08 18:58

Да забелязах, за алфа 100 става въпрос.
Ами питах го гугъла и ми каза нещо доста по- различно от това което ми казаха в технополиса, затова сега питам тук.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY А100
Автор: djogata   
Дата:   01-08-08 19:03

Ето тук мисля описанието е доста подробно, със сравнение спрямо други модели:

http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra100/


10 мегапиксела е според информацията там, а и на други места

Отговори на това съобщение
 Re: SONY А100
Автор: komara   
Дата:   01-08-08 20:28

Мерси много [smile] [smile] [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY А100
Автор: hotsnail   
Дата:   01-08-08 22:06

Здрасти, не купувай апарат от технополис! Поне не този модел. Модела е на две години. Сега има по-нов и по евтин!

Сони А200 - струва около 950 лева с един обектив

Има го в магазините, които се релкамират на този сайт. Виж най-горе рекламите или на рекламите на страницата на категория "базар" (избери я от менюто горе)

Предполагам А100 то го дават за 1200 1500 лева което е стара цена, сега би трябвало да е 800-900 макс 1000.

Иначе А100 е хубав апарат, но А200 е по-добър с малко във почти всяко отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY А100
Автор: tomz   
Дата:   02-08-08 00:42

А200 няма DOF и DMF за разлика от А100, а и май не работи с М42. Напьлно осакатен апарат. Това се отнася и за А300 и А350, за сьжаление. МINOLTA никога няма6е да допусне подобно безобразие.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY А100
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-08-08 00:46

[smilie18] [smilie18]
Сони [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY А100
Автор: doca   
Дата:   02-08-08 04:33

Ей, тези от Техномаркет гледат да набутат всеки със залежалата си стока.
Вчера пратих един колега като му казах кой модел от Панасоник точно да си избере.
И като лаик, момчетата от Техномаркет му обяснили колко по- добър е апарата от модел Samsung NV някакъв и го убедили да си го купи. Едни избеляли цветове, не ти е работа. И понеже в чантата си нося винаги един Канон, му показах при една и съща ситуация каква е разликата, колегата щеше да получи инфаркт от ядосване.
Такива ми ти работи с Техномаркет.[smilie23]



Публикацията е редактирана (02-08-08 04:35)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY А100
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-08 09:42

Томз какво е DMF според теб? Като обясняваш кажи DOF какво е и какви проблеми има при ползването му в ДСЛР.

Иначе работи със каквото трябва [beer]

Хайде хората дето не са виждали от близо ДСЛР да се ограничат с четене.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY А100
Автор: tomz   
Дата:   02-08-08 11:26

DMF-Direct Manual Focus, DOF-Depth Of Field, мальк бутон на тялото, обикновено под обектива, който затваря диафрагмата до избрания f-stop, давайки представа колко от полето е на фокус преди снимане. Много полезна функция, според мен. Това го има всеки апарат, а при А200/300/350 са си го спестили. Така като гледам по снимките, май и бутона за SPOT го няма. Съжалявам, но това никак не говори добре за Сони. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »