Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помщ: corl draw x4
Автор: full_frame   
Дата:   14-07-08 20:30

Към IT специалистите.
Имам нужда от помощ!
Инсталацията на прогито е както трябва.
Имам впредвид което вкл папката.
Но проблема е в това , че
повечето функции от фаил и едит менютата са
неактивни.[smilie11]
Благодаря предварително![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: biso   
Дата:   14-07-08 20:38

така е с четните версии на корел.

а след 9-ката всички са смотани, няма читава версия

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: didesignbg   
Дата:   14-07-08 21:05

отвори/създай файл
Ctrl+N

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: asahi   
Дата:   14-07-08 21:17

Ти с една бележка във форума не можеш да се справиш, пък си седнал софтуер да инсталираш[smilie5]

Ако нямаш активен файл много менюта ще са неактивни. Ако е в изтекъл trial period и с активен файл ще имаш непозволени операции.

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: full_frame   
Дата:   14-07-08 21:34

сигурно повече се занимавам с компи,
отколкото ти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: full_frame   
Дата:   14-07-08 21:36

След като не стоплаш за какво говоря не деи да спамиш само[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: asahi   
Дата:   14-07-08 21:40

Баце, неграмотността не прощава.

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: full_frame   
Дата:   14-07-08 21:42

Ти го каза
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: asahi   
Дата:   14-07-08 21:43

Я! Имаме изречение без грешка (почти)!

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   15-07-08 07:13

full_frame

Това, което описваш е просто нормалната реакция на CorelDRAW X4 когато му свърши периода за пробно използване. Продължава да си работи, но някой от функциите си вземат шапката и изчезват , намеквайки ти че трябва да си платиш.

Първата "кракната" версия на този Корел, която излезе вървеше с три dll файлчета, които трябва да замениш в инсталационната папка. Когато отминаха първите 15 дни от "кракването" се оказа, че всъщност варианта не работи.

Сега върви един вариант с кейген из нета.
Толкова по обяснението. Относно кракването - този форум не е място, където да се дават съвети за подобни неща ... Обаче винаги можеш да потърсиш из мрежата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: Myth   
Дата:   15-07-08 15:35

full_frame написа:

> сигурно повече се занимавам с компи,
> отколкото ти [smilie18]
>След като не стоплаш за какво говоря не деи да спамиш само.

Пич, асахи, може да не е много прав, като не ти отговаря по темата, но едно е сигурно ти "от компютри" не разбираш със сигурност и не се занимаваш, в противен случай нямаше да задаваш подобни въпроси, освен това и си неграмотен. А относно въпроса ти вече са ти отговорили, Корела не ти кракнат, ама се чудя ти като разбираш толкова много защо не го знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: chukov   
Дата:   15-07-08 17:21

Тия мазни обриви от Корел не се спряха да бълват версии

Ебахти идиотите

И какво ново ще ми предложат
Измислят 4-5 но ви неща в някой от продуктите си и айдеееее

нова версия на пакета
Отдавна съм ги отебал
Ползвам само CorelDraw и то само да чертая вектори и никакви други простотии дето са ги наблъскали вътре

Пфу

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: Myth   
Дата:   15-07-08 17:36

То и аз ползвам само Corel Draw просто работата ми е такава, че това е най-подходящатата програма, Трейса в последната х3 версия е доста добър, предполагам и в х4. Но в интерес на истината трейса в Илюстратора е в пъти по-добър, направо не можах да повярвам на какво е способен. Като имаш напред вид, че винаги съм предпочитал да си векторизирам на ръка, честно казано Илюстратора много ме очарова в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   15-07-08 17:41

Myth [smilie24]

Това е истината.

От около два месеца използвам паралелно Корел и Илюстратор, надявайки се да свикна достатъчно с Илюстратор, че да използвам само него за работа.
Не само векторизирането му е плюс. Само че точно навиците за векторизиране на ръка с Корел пречат много - ако си свикнал например да променяш криви не с водачитите на точките, а като хванеш с мишката самата крива и я влачиш, и още някой други техники, в началото векторизирането в Илюстратор е леко изнердящо. Но с времето се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: Myth   
Дата:   15-07-08 19:34

HSGeorgiev написа:

Ооооооо тук хич не съм съгласен, всъщност в Илюстратора (не съм и опитвал на ръка в Илюстратора), ако е като пътищата на Фотошопа и ако си дефецвал и знаеш..... то какво да кажа много по-лесно е отколкото в Корела ама на светлинни години напред, ама.....

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   15-07-08 20:32

Myth,

Не, не е точно като тифецване в шопа. Все пак е базирано на криви на Безие. Само че кривите се оформят в по-голяма степен чрез манипулаторите в крайните точки - това го може и в Корела, ама аз съм свикнал и да издърпвам самата крива.

Между другото - не си ме разбрал правилно, не казвам, че е по-трудно. По принцип е даже по-приятно за работа и като свикнеш става и по-бързо.
Казвам само, че придобитите от Корела навици много пречат да се чувстваш удобно в Илюстратор.
Иначе съм съгласен с теб. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: artmika   
Дата:   15-07-08 22:38

Адоби пакета отдавна си стана стандарт.
Независимо дали това се харесва или не [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помщ: corl draw x4
Автор: H.Kostov   
Дата:   15-07-08 22:58

На който му трябва сериен номер или ключ да пита ТУК .Абстрахирате се от рекламите и в полето улево пишете името на програмата.Моля ви после отбележете ключът работи ли или не.Имате право на 10 ключа общо за ден.



Публикацията е редактирана (15-07-08 22:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »