Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: emilliano   
Дата:   04-06-08 22:48

Здравейте отново. Пак ще ви занимавам с едни обективи, за които бях писал преди известно време.
Купих си следните 2 обектива - Мир 1 37/2.8 и Таир 11 133/2.8. И двата са на М39. Ще ги ползвам на ЕОС 300. Таир-а си вървеше с преходник М39->М42 и тези дни ще си купя ЕОС->М42. Това, което ме притеснява е дали ще успея да получа фокус на безкрайност, при положение, че ще са навързани 2 преходника. Има ли някакъв начин за успех?
И още едно питане - Таир-а е малко запрашен отвътре. Имам ли шанс да успея сам да го почистя или ще го окепазя?
Благодаря ви предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: джъмбо   
Дата:   04-06-08 22:50

ами ако са били за СЛР камера може и да има...
ама егати врътките

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: Orlin   
Дата:   04-06-08 22:54

Бях писал че ги имам и двата обектива.
Таира ми е на М39, преходника е едно малко колелце. Ако е изработено както трябва нямаш проблеми ни с фокус ни с огледало.
Ако ти харесват - ползвай си ги.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: emilliano   
Дата:   04-06-08 23:54

Не е много малко колелцето. Не е само като врътка, която одебелява резбата, а си е на 2 части - едната за завиване към обектива, а другата вече си е самата резба за М42, т.е. удължава се самия обектив. Не знам дали обяснявам като хората, ама съм босичък в тая област.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: sail_away   
Дата:   05-06-08 07:44

Ами и аз имам 2 обектива на м39 > м42 > ЕОС.
Фед-ски са и двата. 2,8/53 китовия на ФЕД-а и Юпитер-11 4/135. И двата мога да ги ползвам само за макро, защотото работната им отсечка е прекаленно малка. Дано при теб да е различно. Иначе имам и този Мир 37/2.8, но при мен той си е на м42 и нямам проблеми с него. Вярно безкрайността при мен с всичките ми м42 обективи не се получава ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: alsash   
Дата:   05-06-08 08:24

абе защо се мъчиш бе човек.....

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   05-06-08 10:18

ЗЕНИти и Практики се продават на символични цени ,защо не опиташ с тях ...те за тях са си прпоизведени тия обективи! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: джъмбо   
Дата:   05-06-08 10:19

е друго си е с АФ канон [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: Orlin   
Дата:   05-06-08 12:36

emilliano ,

Ами пък направи си преходник какъвто трябва.
Щом "удължава" обектива ще изгубиш безкрайността. Моя го направих при един майстор и си е точно това - колелце с резба М39 вътрешна и М42 външна. Питай Слав61 дали може да ти направи.

И мен ми беше тръпка да пробвам какво става с тези обективи - еми пробвах, сега снимам с други.
А Зенити и Практики има, но и те са на М42.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус при М39->М42->ЕОС?
Автор: neuromancer   
Дата:   05-06-08 15:22

ако обективите са от телеметричен апарат (напр. Фед като на sail_away), няма да имаш безкрайност и не се мъчи с тях, няма значение как навързваш преходниците.
Ако са от рефлексен апарат (Зенит), и преходниците не са лошо направени, трябва да имаш безкрайност.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »